Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επιτροπη εξωσωματικής πατρα


Recommended Posts

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


η επιτροπή της Πάτρας έχει λιγότερη αναμονή κάλεσα πρίν μια βδομάδα και μου έκλεισαν για 10 Σεπτέβρη τη στιγμή που στην αθήνα μου έκλεισαν τέλη Φεβρουάριου του 2014!!!!!!!

Καλη επιτυχία κοριτσάκι

Link to comment
Share on other sites

η επιτροπή της Πάτρας έχει λιγότερη αναμονή κάλεσα πρίν μια βδομάδα και μου έκλεισαν για 10 Σεπτέβρη τη στιγμή που στην αθήνα μου έκλεισαν τέλη Φεβρουάριου του 2014!!!!!!!

Καλη επιτυχία κοριτσάκι

 

σε ποιο τηλεφωνο;;; στο 2610 466563; παίρνω τοσες μερες και μιλαει διαρκως!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Έκλεισα σημερα ραντεβου στην Επιτροπή της Πάτρας για 29/10. Αναμονή δηλαδή 3 1/2 μήνες!!!!

Βρήκα τηλεφωνο που απάντησε επιτελους, 2610466604 και μου εδωσε οδηγιες ενας ευγενικός υπάλληλος...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκλεισα εχθές ραντεβού στην επιτροπή της Πάτρας (δεν πήρα τηλέφωνο αλλά πήγα από τα γραφεία του ΙΚΑ στην Γιαννιτσών).

Μου έδωσαν και ορισμένα τηλέφωνα σε περίπτωση που τους χρειαστώ να τους ρωτήσω κάτι : 2610 466 604 και 2610 466 605.

Αρχικά η υπάλληλος που είναι υπεύθυνη για τα ραντεβού (ευγενέστατη και πρόθυμη να βοηθήσει) μου είπε πως υπάρχει τεράστια ουρά αναμονής και πως το 1ο διαθέσιμο ραντεβού θα ήταν τον Νοέμβριο (4 μήνες μετά!!).

Την ρώτησα αν μπορεί να κάνει κάτι καλύτερο, να με στριμώξει ίσως ανάμεσα σε 2 ραντεβού, και τελικά με έβαλε στις 13/08 :D :D

 

Επίσης μου επισήμανε πως παρόλο που τα δικαιολογητικά ζητούν από την γυναίκα ΈΛΕΓΧΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΟΥΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΑΝΟΣΟΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑΣ (HIV-1, HIV-2), ΗΠΑΤΙΤΙΔΑΣ Β ΚΑΙ C ΚΑΙ ΣΥΦΙΛΗΣ (VDRL Ή RPR) (http://www.eopyy.gov.gr/Έγγραφα%20ΕΟΠΥΥ/Έντυπα%20-%20Δικαιολογητικά/Έντυπα%20για%20ιατρούς/ΕΝΤΥΠΟ%20-%20ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ%20ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ.pdf) ενδέχεται η διαδικασία για τις εξωσωματικές να αλλάξει μέχρι να πάμε στο ραντεβού.

Επομένως η υπάλληλος μας είπε πως καλό θα ήταν να κάνει και ο σύζυγός μου αυτές τις εξετάσεις και να τις έχουμε μαζί μας την ημέρα που θα περάσουμε από την επιτροπή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ναι, 28ELENI πώς πηγε το ραντεβου σας; για εξωσωματική ή για προκληση ωορρηξιας ησουν;

Τι εγινε; τι σου ζητησαν; ποσο κρατησε το ραντεβου; κλπ κλπ

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!! εγω περναω απο επιτροπη την τριτη 6 αυγουστου! μολις περασω, θα σας γραψω την ολη εμπειρια!!

 

Καλη τυχη!!!!!!!!!!! Για προκληση ωορρηξιας ή εξωσωματική;;; ελεγξε ολα τα δικαιολογητικα σου και ολα καλα θα πανε!!!!!!! Περιμένουμε νεα!!!!!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια!!! ολα πηγαν καλα! περασα εχθες απο επιτροπη και πηρα την εκγριση!!!δεν ειναι τιποτα. τζαμπα αγχονομαστε! καταθεσαμε τα χαρτια μια μια και μετα μας φωναξαν ολες μαζι και μαζευτικαμε σε μια αιθουσα και μας ανακοινωσαν οτι ολες περασαμε!!! λοιπον κοριτσια, αν εχεται τα δικαιολογητικα δεν εχεται να φοβηθειτε τιποτα!!!! καλη επιτυχια σε ολες!!!!!!! μια συμβουλη σε ολες. μπειτε στο ιντερνετ να ενημερωθειτε για την ανοσολογικη αναπαραγωγη!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια.

Εμείς, λόγω μιας αναβολής, περάσαμε τελικά εχθές από την επιτροπή.

Όπως έγραψε και η freedom1978

ολα πηγαν καλα! περασα εχθες απο επιτροπη και πηρα την εκγριση!!!δεν ειναι τιποτα. τζαμπα αγχωνομαστε! καταθεσαμε τα χαρτια μια μια και μετα μας φωναξαν ολες μαζι και μαζευτήκαμε σε μια αιθουσα και μας ανακοινωσαν οτι ολες περασαμε!!!

 

Μετά μας φώναζαν μία μία για να μας δώσουν το παραπεμπτικό με την έγκριση της επιτροπής.

Εμείς :


  • Πήραμε το παραπεμπτικό και το βγάλαμε 3 φωτοτυπίες τις οποίες στην συνέχεια επικυρώσαμε στην αστυνομία ως γνήσια φωτοαντίγραφα.

    • Το πρωτότυπο θα το κρατήσουμε στο αρχείο μας.


  • Ένα αντίγραφο θα χρειαστεί για την επιστροφή των χρημάτων από τον ΕΟΠΥΥ.


  • Ένα αντίγραφο κράτησε η κυρία στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ.


  • Ένα επιπλέον αντίγραφο δεν ξέρεις που θα χρειαστεί! ;)

 


  • Πήγαμε σε συμβεβλημένο γυναικολόγο του ΕΟΠΥΥ για να μας συνταγογραφήσει τα φάρμακα που μας είχε γράψει ο γιατρός στο κέντρο εξωσωματικής.


  • Πήραμε τα παραπεμπτικά από την ηλεκτρονική συνταγογράφηση και πήγαμε στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ στην Πάτρα (είναι στον 1ο όροφο στο κτήριο που στεγάζεται το ΙΚΑ, εκεί που περάσαμε την επιτροπή, λειτουργεί μέχρι τις 18:00). Εκεί, η κοπέλα στο φαρμακείο μας έδωσε τα φάρμακα μέσα σε ισοθερμικό κουτί και έβαλε και 2 παγοκύστες για να διατηρήσουν την θερμοκρασία τους μέχρι να τα βάλουμε στην συντήρηση στο ψυγείο του σπιτιού.

 

Σε 2 εβδομάδες ξεκινάμε! Καλή επιτυχία σε όλες μας!!! :)

Link to comment
Share on other sites

arshia Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σας και να πετύχετε με την πρώτη!!!!!!!

 

στην Πάτρα θα κάνεις την προσπάθεια; μπορείς να μου στείλες τα στοιχεια του γιατρου σου σε πμ; Είναι εξειδικευμένος σε θέματα γονιμότητας;

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας,

 

ειπα να κανω και ενα ακομα παιδακι και δεν ξεκινησε πολυ καλα. Πηρα τηλεφωνο στην επιτροπη της Πατρας σημερα και μου εκλεισαν ραντεβου 6 Μαιου 2014 :(:(:(:(:(:(.

 

Απογοητευτηκα πολυ.

 

Στα Ιωαννινα μου λενε για μεσα Μαρτιου και στην Αθηνα δεν σηκωνουν το τηλεφωνο.

 

Θα περνω καθε εβδομαδα στην Πατρα μηπως πετυχω καμια ακυρωση.

 

Ουφ, τα ειπα καπου και ξελαφρωσα λιγο. Εσεις τι προτεινεται να κανω;

Fvz8p3.png
Link to comment
Share on other sites

SAD MAM αλήθεια έφτασε τόσο η αναμονή στη Πατρα;

 

Εγω ειχα κλεισει τον Ιουλιο ραντεβου για τελη Οκτωβρη με αναμονη περιπου 3,5 μηνες!

 

Κλείσε το ραντεβου στα Γιάννενα, να υπάρχει και κάνε οπως λες , προσπάθεια μηπως μπορέσεις να σε βαλουν νωριτερα απο Μαιο στη Πατρα!!!

Εγω ακουσα άλλα κορίτσια που είχαν παρακαλέσει να τις βάλουν σφήνα σε ραντεβου πιο κοντινα από αυτα που ηταν κανονικα...

 

Καλή τυχη!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια και παλι,

 

Ηλιοβασίλεμα ναι στην Πατρα η αναμονη ειναι πολυ μεγαλη.

 

Ειναι εξοργιστικο αν σκεφτεις ποσα λεφτα δινουμε στα ταμεια μας και οταν χρειαστουμε κατι πρεπει να περασουμε 40 κυματα για να τα καταφερουμε.

 

Ειλικρινα και να τα ειχα τα λεφτα για τα φαρμακα (που δεν τα εχω ) θα περιμενα 6 μηνες να παω στην επιτροπη.

 

Αει σιχτιρι πια σε αυτο το κρατος που εχουμε ποση υπομονη να κανουμε ποια. :-(

Fvz8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια και παλι,

 

Ηλιοβασίλεμα ναι στην Πατρα η αναμονη ειναι πολυ μεγαλη.

 

Ειναι εξοργιστικο αν σκεφτεις ποσα λεφτα δινουμε στα ταμεια μας και οταν χρειαστουμε κατι πρεπει να περασουμε 40 κυματα για να τα καταφερουμε.

 

Ειλικρινα και να τα ειχα τα λεφτα για τα φαρμακα (που δεν τα εχω ) θα περιμενα 6 μηνες να παω στην επιτροπη.

 

Αει σιχτιρι πια σε αυτο το κρατος που εχουμε ποση υπομονη να κανουμε ποια. :-(

 

Κοριτσια στην Πατρα δεν υπηρχε αναμονη μεχρι το καλοκαιρι που περασα εγω. Μαλλον τωρα μαθευτηκε και γιναμε πολλες...Υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Πάντως διάβασα οτι συντομα θα ανοίξουν 2 νέες επιτροπές σε Αθήνα και Πειραιά, οπότε θα ξαναγυρίσουν οι Αθηναίοι και οι κοντινοί στην Αττική στις εκει επιτροπές και λογικά θα χαλαρωσει η αναμονη στη Πατρα...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...