Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οικολογικα σκευη


maridoula80

Recommended Posts

και παλι χρειαζομαι τη βοηθεια σας βλεπω εδω και καιρο καποια σκευη αντικολητικα τα οποια λεγετε οτι ειναι και πιο ανθεκτικα και πιο ηγιηνα απο ολα τα green pan δεν ξερω αν τα εχει καμμοια αλλα επειδη ειναι πιο ακριβα απο τα κοινα αντικολητικα θα ηθελα τη γνωμη σας αν αξιζει να τα παρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Tα εχω και μου αρεσουν πολυ. Δεν μαγειρευω και πολυ συχνα, αλλα γλιστρανε περισσοτερο απο τα κοινα αντικολλητικα. Λενε οτι ειναι πιο υγιεινα, φανταζομαι πως ναι, αλλα θελουν λιγο προσοχη γιατι τσιγκριζονται ευκολα. Νομιζω ομως οτι δεν εχουν προβλημα αν χτυπηθουν (και παλι νομιζω οτι ετσι εχω διαβασει) Και επίσης χρησιμοποιω σπατουλες απο σιλικονη για να μην γδαρθουν.

0b8bfa6eaf.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα πρόσφατα ένα τηγάνι απο αυτά..το χρησιμοποιώ πολύ συχνά, με προσοχή βέβαια, σιλικονένιες σπάτουλες και τέτοια..δεν χρειάζεται λάδι, ή αν θέλεις βάζεις ελάχιστο και τα υλικά (κρέας, λαχανικά)μαγειρεύονται..αυτό για εμένα είναι πολύ καλό..δεν έχεις ρε παιδί μου αυτό το θέμα με το λάδι, που χρειαζόσουν ίσως αρκετο για να ψηθούν καλά οι πατάτες ας πούμε, ή που αν έπεφτε κατα λάθος νερό , πιτσίλαγε πολύ..τώρα τίποτα απο αυτά(βέβαια , εδώ που τα λέμε πατάτες τηγανητές δεν έχω φτιάξει ακόμα)αλλά γενικά θα το σύστηνα άνετα, μπορεί και να το έκανα και δώρο..

 

Λένε οτι είναι και πιο υγιεινά, μακάρι..

TTh7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το τηγάνι κι είμαι πολύ ευχαριστημενη.Το καλοκαίρι αγόρασα και από την Παρουσίαση 2 κατσαρόλες, αυτέ ςπου εξωτερικά είναι άσπρες.Μαγειρεύουν μεν ωραία, από έξω όμως με το παραμικρό γδέρνονται και φεύγει το χρώμα. Δεν τις συνιστώ,υποθέτω σε λίγα χρόνια θα χρειαζομαι καινούργιες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...