Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Mικρες σε ηλικια μαμαδες....ποσες....?


elina_nagia

Recommended Posts

Εμένα κοιμάται 9 το βράδυ,ξυπνάει περίπου 5-6 θέλει τάισμα, έπειτα σπάνια την ξαναπαίρνει ο ύπνος,γιατί κοιμάται περίπου 3-5 το απόγευμα.Όλα αυτά με τις απαραίτητες διακοπές βέβαια για τάισμα αλλαγμα κτλπ.

Πιπίλα εμένα η δική μου δεν έβαλε αμέσως τώρα πρόσφατα έγινε κ αυτό.Δεν της την αφήνω πολύ ώρα γιατί κολλάει κ δεν θέλει με τίποτα να την βγάλει.

Δεν έχεις κάποιον δικό σου να σε βοηθήσει λίγο για να μπορείς να ασχοληθείς κ με τα μαθήματα?Εγώ τους λέω πάω λίγο στο σούπερ μάρκετ κ σκοτώνονται 15 διαφορετικά άτομα για το ποιος θα την κρατήσει.Αν κ θέλω να την έχω πάντα μαζί μου,μέχρι κ ταξίδι στην Αυστραλία πήγαμε μαζί!!!

Από κλαμα πως πάει?Δέχεται να την αφήσεις κάτω ή σε κάποιον άλλο?

Ταξιδάκι στην Αυστραλία και μαζί κιόλας!!! Ουαου!! Τρελαίνομαι για ταξιδάκια!! Τωρα όσον αφορά την βοήθεια υπάρχει θέμα! Εμένα το πατρικό μου ειναι νεο ηρακλειο δηλ 1 ωρα περίπου συγκοινωνία ! Δουλεύουν και οι δυο γονείς μου οπότε λιγο δύσκολο! Οπότε εχει ρεπό η Μανουλα μου έρχεται κ με βοηθάει όσο μπορεί αλλα καταλαβαίνεις 1 φορα την εβδομαδα! Τωρα όσον αφορά την πεθερά μου εχει κ αυτή όλες τις καλές προθέσεις αλλα πρώτον εχει μια κορούλα 13 ετών οπότε όπως καταλαβαίνεις πρεπει να ειναι λιγάκι απο πάνω και δεύτερον ειναι κ ανάπηρη, περπατάει με μπαστούνια όσο μπορεί αλλα και αυτή έρχεται οπότε μπορεί! Τωρα κανόνισα για το ενα μάθημα να το κρατάει η πεθερά μου και για το αλλο η αδερφή μου και θα διαβάζω η πολυ πρωί μετα απο θηλασμο που ξανακοιμαται η το βραδυ αν δεν ειμαι κομμάτια!!

Τις αγκαλιές τις δέχεται αλλα θέλει τον χρονο της και την απαραίτητη οικειοτητα! Οταν βέβαια την πιάνει γκρίνια η παραπονακι μόνο Μανουλα και λογικό ειναι ! Πολλές φορες βέβαια με κοροϊδεύουν καλοπροαίρετα οτι εχω μάθει το μωρο με τραγουδάκια κ τωρα οποίος την κρατάει πρεπει να εχει ενα μικρό ρεπερτόριο χαχαχα χα!! Αλλα τι να κανω μωρε τα πρωινά οταν κανω καμια δουλίτσα την αφήνω στο Ριλαξ και της τραγουδάω συνέχεια για να μην την αφήνω τελείως μοναχουλα και εχει μάθει το μωρακι μου! Εισαι πολυ τυχερή που εχεις βοήθεια αλήθεια !! Σε ζηλεύω καλοπροαίρετα! Υπάρχουν μερες που περιμενω τον αντρουλη μου πως κ πως για να κανω ενα μπανακι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά στην Αυστραλία μοίραζε χαμόγελα εδώ κι εκεί!Ήδη έχει κάνει 2 ταξίδια,όταν ήταν 4 μηνών την πήρα κ μαζί μου στην Μυτιλήνη για λίγες μέρες,κ τώρα το καλοκαίρι που θα πάμε Αμερική (καταγωγή μαμάς μου) θα την πάρουμε!

Είναι πολύ κοινωνική είναι η αλήθεια.Στο αεροπλάνο,στο πούλμαν,στο κομμωτήριο της αδελφής μου,σε μια βάπτιση που πήγαμε παντού έχει στραμμένα τα βλέμματα πάνω της κ χαμογελάει.Βέβαια συναναστρεφεται πολλούς διαφορετικες ανθρωπους καθημερινά καθώς μαζί μας μενουνε η αδελφή μου η ξαδέλφη μου οι άντρες τους κ στη γύρω περιοχή μένουν πολλές φίλες μου,στο διπλανό σπίτι μένει η νονά της κ λίγο πιο κει η γιαγιά μου.

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά στην Αυστραλία μοίραζε χαμόγελα εδώ κι εκεί!Ήδη έχει κάνει 2 ταξίδια,όταν ήταν 4 μηνών την πήρα κ μαζί μου στην Μυτιλήνη για λίγες μέρες,κ τώρα το καλοκαίρι που θα πάμε Αμερική (καταγωγή μαμάς μου) θα την πάρουμε!

Είναι πολύ κοινωνική είναι η αλήθεια.Στο αεροπλάνο,στο πούλμαν,στο κομμωτήριο της αδελφής μου,σε μια βάπτιση που πήγαμε παντού έχει στραμμένα τα βλέμματα πάνω της κ χαμογελάει.Βέβαια συναναστρεφεται πολλούς διαφορετικες ανθρωπους καθημερινά καθώς μαζί μας μενουνε η αδελφή μου η ξαδέλφη μου οι άντρες τους κ στη γύρω περιοχή μένουν πολλές φίλες μου,στο διπλανό σπίτι μένει η νονά της κ λίγο πιο κει η γιαγιά μου.

 

Καλημερα!!! Εισαι πολυ τυχερουλα εχεις πολυ κόσμο δίπλα σου και ειδικά την αδερφή σου που μένετε κ μαζί!! Αχ και γω θελω!! Αν εμένα μαζί με την αδερφή μου που είμαστε κ κολλητές κ ειναι και νονά της μπεμπας θα ήμουν πολυ ευτυχισμένη!!

Να σε ρωτήσω κατι τωρα που με εχει ψιλοαγχωσει! Η μπεμπα συνήθως οταν την βάζω στο Ριλαξ κ αρχίζει και μιλάει κ χαίρεται κανει ενα απότομο φρενάρισμα στην φωνή της σαν να της κόβεται η ανάσα κ πολυ με ανησυχεί! Το είπα κ στην παιδίατρο αλλα μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα αλλα δεν ηρέμησα κ τελείως!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Εισαι πολυ τυχερουλα εχεις πολυ κόσμο δίπλα σου και ειδικά την αδερφή σου που μένετε κ μαζί!! Αχ και γω θελω!! Αν εμένα μαζί με την αδερφή μου που είμαστε κ κολλητές κ ειναι και νονά της μπεμπας θα ήμουν πολυ ευτυχισμένη!!

Να σε ρωτήσω κατι τωρα που με εχει ψιλοαγχωσει! Η μπεμπα συνήθως οταν την βάζω στο Ριλαξ κ αρχίζει και μιλάει κ χαίρεται κανει ενα απότομο φρενάρισμα στην φωνή της σαν να της κόβεται η ανάσα κ πολυ με ανησυχεί! Το είπα κ στην παιδίατρο αλλα μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα αλλα δεν ηρέμησα κ τελείως!!

 

Το κανει κ σένα;; Αυτό ήθελα να ρωτήσω!!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς δεν νομίζω να είναι τίποτα.Πολλά μπεμπακια το κάνουν αυτό. Μερικές φορές είναι ένα είδος λοξυγγα,άλλες απλά σταματάει το γέλιο αποτομα.Δεν είναι κάτι.

Η αλήθεια είναι πως με την αδελφή μου νιώθω μια ασφάλεια.Έχουμε μεγαλώσει μαζί μετά το θάνατο των γονιών μας όταν ήμασταν πολύ μικρές.Τώρα θα προστεθούν άλλα δύο μωράκια στο σπίτι καθώς η αδελφή μου περιμένει κοριτσάκι κ η ξαδέλφη μου αγοράκι,κ οι δύο τον Αύγουστο!!Είμαι πολύ χαρούμενη,γιατί θα έχει κ η Σεμελιτσα παρέα τα ξαδελφακια της μέσα στο σπίτι!!Θέλω κ να ξαναμεινω εγκυος,αλλά θέλω πρώτα να γεννηθούν τα μικρά,μην είμαστε τρεις εγκυμονουσες στο ίδιο σπίτι!!

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην ανησυχείς δεν νομίζω να είναι τίποτα.Πολλά μπεμπακια το κάνουν αυτό. Μερικές φορές είναι ένα είδος λοξυγγα,άλλες απλά σταματάει το γέλιο αποτομα.Δεν είναι κάτι.

Η αλήθεια είναι πως με την αδελφή μου νιώθω μια ασφάλεια.Έχουμε μεγαλώσει μαζί μετά το θάνατο των γονιών μας όταν ήμασταν πολύ μικρές.Τώρα θα προστεθούν άλλα δύο μωράκια στο σπίτι καθώς η αδελφή μου περιμένει κοριτσάκι κ η ξαδέλφη μου αγοράκι,κ οι δύο τον Αύγουστο!!Είμαι πολύ χαρούμενη,γιατί θα έχει κ η Σεμελιτσα παρέα τα ξαδελφακια της μέσα στο σπίτι!!Θέλω κ να ξαναμεινω εγκυος,αλλά θέλω πρώτα να γεννηθούν τα μικρά,μην είμαστε τρεις εγκυμονουσες στο ίδιο σπίτι!!

 

Μένετε όλοι στο ίδιο σπίτι;; Το σπίτι πρεπει να ειναι τεράστιο και η ολη φάση απλα σουπερ!! Πίνετε καφεδάκι όλες μαζί , μοιράζεστε τις δουλίτσες σας!! Πω πω τελεια!! Ασε που θα μεγαλώσουν και τα μωρακια σας παρεουλα!! Μπράβο!! Κελί μου εσυ δουλεύεις η εισαι σε αδεια;;

Link to comment
Share on other sites

Μένετε όλοι στο ίδιο σπίτι;; Το σπίτι πρεπει να ειναι τεράστιο και η ολη φάση απλα σουπερ!! Πίνετε καφεδάκι όλες μαζί , μοιράζεστε τις δουλίτσες σας!! Πω πω τελεια!! Ασε που θα μεγαλώσουν και τα μωρακια σας παρεουλα!! Μπράβο!! Κελί μου εσυ δουλεύεις η εισαι σε αδεια;;

 

Ναι μένουμε στην ίδια (3οροφη) μονοκατοικία που ενώνεται εσωτερικά με σκαλες.Στο ισόγειο είναι κουζίνα σαλόνι κ γραφεία,κ wc,στον πρώτο τα δωμάτια των μεγάλων κ στο δεύτερο τα δωμάτια της Σεμελης κ των μωρών!!Α,κ στο υπόγειο είναι το κομμωτήριο της αδελφής μου κ το εργαστήρι του γαμπρού μου!Είναι πολύ ωραία γιατί πάντα κάποιος είναι σπίτι,κ τρώμε όλοι μαζί,το βράδυ βλέπουμε όλοι μαζί τηλεόραση...Γενικά στη γειτονιά είμαστε μαζί όλοι μαζεμένοι σαν σε χωριό που ξέρω εγώ πεταγεσαι απέναντι μισό λεπτό κ επανερχεσαι..

Εγώ δεν έχω δική μου δουλειά,βασικά βοηθώ την αδελφή μου στο κομμωτήριο,τον γαμπρό μου που είναι καλλιτεχνης (κ τα δύο είναι μέσα στο σπίτι ομως),κ λίγες ώρες τη βδομάδα πηγαίνω στο ίδρυμα με καρκινοπαθεις που δουλεύει μια φίλη μου κ παίζω με τα παιδάκι εκεί!!

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μένουμε στην ίδια (3οροφη) μονοκατοικία που ενώνεται εσωτερικά με σκαλες.Στο ισόγειο είναι κουζίνα σαλόνι κ γραφεία,κ wc,στον πρώτο τα δωμάτια των μεγάλων κ στο δεύτερο τα δωμάτια της Σεμελης κ των μωρών!!Α,κ στο υπόγειο είναι το κομμωτήριο της αδελφής μου κ το εργαστήρι του γαμπρού μου!Είναι πολύ ωραία γιατί πάντα κάποιος είναι σπίτι,κ τρώμε όλοι μαζί,το βράδυ βλέπουμε όλοι μαζί τηλεόραση...Γενικά στη γειτονιά είμαστε μαζί όλοι μαζεμένοι σαν σε χωριό που ξέρω εγώ πεταγεσαι απέναντι μισό λεπτό κ επανερχεσαι..

Εγώ δεν έχω δική μου δουλειά,βασικά βοηθώ την αδελφή μου στο κομμωτήριο,τον γαμπρό μου που είναι καλλιτεχνης (κ τα δύο είναι μέσα στο σπίτι ομως),κ λίγες ώρες τη βδομάδα πηγαίνω στο ίδρυμα με καρκινοπαθεις που δουλεύει μια φίλη μου κ παίζω με τα παιδάκι εκεί!!

 

 

Πω πω τελεια πρεπει να ειναι!! Έχετε φτιάξει μια μεγάλη κ όμορφη οικογένεια!!οσον αφορά στο ίδρυμα που πας κ παίζεις με τα παιδάκια σου αξίζουν πολλα πολλα μπράβο! Μακάρι να το έκανε ο καθένας και να βοηθούσα με όποιον μπορούμε με όποιον τροπο διαθέτουμε!! :-))

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου,να'σαι καλά!Γενικά μου αρέσουν πάρα πολύ τα παιδάκια,από τότε που ήμουν 10 χρόνων όπου συναντιομασταν με φίλους εγώ πάντα πρόσεχα τα αδελφακια τους!!!Γι'αυτό θέλω να κάνω κ εγώ παιδάκια πολλά!!Τα παιδάκια στο ίδρυμα είναι αξιολατρευτα όλα τους,κ συγκινούμαι απίστευτα όταν βλέπω τη δύναμη τους που έχουν στον μεγάλο αγώνα που δίνουν!!(συγγνώμη,δεν θέλω να πρόβληθω ή κάτι τέτοιο!!)

Επίσης να προτείνω,αν θέλεις κ εσύ,να συνεχισουμε την τόσο ωραία κουβέντα μας με Π.μ. για να μην χαλάμε το topic!

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

kalispera stin omorfi parea sas eimai neo melos kai xairomai pou vrisko mamades konta stin ilikia tin diki mou.Eimai 24 kai aurio o mpempis mou ginetai 40 imeron ton thylasa mono 25 imeres giati meta pira antiviosi kai dn eixa gala thelo na sas kano tin exis erotisi...tou dino to fryzolac lew na dokimasw allo gala eseis poio protinetai eimai metaxu cold 26,nan kai sanillac

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χμμμ εγω περιμενω τον πρωτο μου μπεμπουλινο και ειμαι 27 !!!Δε με λες και πολυ ''μικρουλα'' Περιμενα 1 χρονo να ερθει αυτη η στιγμη, και πρωτα ο θεος, τον Απριλιο θα τον εχουμε στην αγκαλια μας τον μικρουλιιιιιι μας :D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω που οταν γεννηςω θα ειμαι σχεδόν 31 πιάνομαι στις μικρές σε ηλικία μαμάδες;;;;:P:p:p

 

Βεβαιως !!! Γιατι οχιιι ?? Αν κρινω απο το ticker σου εχεις μελλον ακομα! το πρωτο σου παιδακι??

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως !!! Γιατι οχιιι ?? Αν κρινω απο το ticker σου εχεις μελλον ακομα! το πρωτο σου παιδακι??

 

Το πρωτο μου ειναι ναι!Και περιμενω πως κ πως!εσυ σε ποιον μηνα εισαι;

IWOMp2.png

 

wEMyp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας γεια σας ελπίζω να είναι ακόμα ανοιχτό αυτό το thread είμαι 23 ετών και έχω ένα μωράκι που θα γίνει 2 μηνών στις 13 του μήνα είναι το πρώτο μου παιδάκι και είμαι πανευτυχής. Πιάνομαι κι εγώ στις νέες μαμάδες ε; Όταν έμεινα έγκυος ήμουν 22.

Θα χαρώ να μιλήσω και με άλλες νέες σε ηλικία μαμάδες ή ακόμα και στην ηλικία μου. :)

J8ejp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...
×
×
  • Δημιουργία νέου...