Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι μαρκα ουζο προτιατε στο σπιτι σας?


elachl

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Το πλωμάρι και το μίνι αν δεν φτιάχνονται στην Μυτιλήνη.

 

Το καλύτερο ούζο είναι το πιτσιλαδή. Άλλα καλά είναι το Βέτο, το ματθαίος και ένα σωρό που είναι μικρές τοπικές παραγωγές!!!

που το ξερεις?ειδικα το πλωμαρι εχει τεραστια βιοτεχνια...και το μινι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άσχετο....εμείς εδώ δίνουμε στους Γερμανούς το Πλωμάρι και τρελαίνονταν.

Τους αρέσει πολύ.

Με Πλωμάρι πάντως εχω κάνει την χειρότερη σούρα της ζωή μου...χεχεχεχε

Link to comment
Share on other sites

απο τα 'αγοραστα', πλωμαρι, αλλα στο σπιτι υπαρχει παντα ειτε αυτο που φιαχνει π μπαμπαςμου ερασιτεχνικα ειτε του χωριου

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Πω πω βρε κορίτσια μου ανοίξατε την όρεξη!!

 

elachl είσαι πολύ τυχερή που βρίσκεσαι σ΄αυτό το νησί.Εχεις πολλές εναλλακτικές. Να σκεφτείς ότι ουζο έμαθα να πίνω όταν ήρθα στο νησί σας πρώτη φορά (μέχρι τότε μόνο τσίπουρο έπινα και τώρα δεν θέλω να το δω) και η αδυναμία μου είναι το Πιτσιλαδί.

Επειδή όμως εδώ σπάνια το βρίσκεις παίρνω Βαρβαγιάννη μπλε.

 

culte που να δοκιμάσεις το Αφροδίτη του Βαρβαγιάννη(μαύρο)

Πυ-πυ-πύραυλος:D!!

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχα..το ξέρω Ελένη μου!!

ο άντρας μου είναι μυτιληνιός...

αλλά αυτό δεν πίνεται καλέ! υπάρχει και ο τσολιάς που είναι κάτι ενδιάμεσο...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααα!! αυτό μου ξέφυγε!!

Πρέπει να επισκεφθώ εκ νέου το νησί γιατί έχω χάσει επεισόδια:rolleyes:

 

Τι ωραία να είμασταν στη θαλασσίτσα και να πίναμε τα ουζάκια με τους ώραίους τους μεζέδες...

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμείς πλωμάρι ψηφίζουμε! Αν υπάρχει και μεζεδάκι ή ξεροκάρπιο... Το κάτι άλλο! χικ! :-P:razz::-P:razz::-P αλλά να σας πώ την αλήθεια πλέον το έχω κόψει ή τουλάχιστον ακόμα και μια σταλιά ποτέ πριν κοιμηθεί ο μπουλούκος μας...:P

Στις 26/2/2010 ηρθε στην ζωη ο γιοκας μου! Στις 11/4/2011 ηρθε και η κορουλα μου!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μαρεσει το Ματθαιου, το παιρνω χυμα, οποτε ερχομαι στο νησακι μου γεμιζω 2-3 μπουκαλια!!!!

Απο κει και περα, μπορει να πιω και το Βαρβαγιαννη το πρασινο, αλλα το Ματθαιου ειναι το πιο γλυκοπιοτο ουζο που εχω δοκιμασει, και δεν κανει ασχημο κεφαλι-πολυ σημαντικο για μενα!!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι απο Μυτιληνη (καταγωγη) και ως γνωστων ξερουμε απο καλο ουζο,

πινουμε μονο ουζο "ΚΕΦΙ".

ειναι πραγματικα απο τα καλυτερα ....

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Πάντως κυκλοφορεί πολύ ράδιο αρβύλα σε αυτή την αγορά. Άλλος σου λέει "το πλωμάρι δεν είναι από απόσταξη" (μύθος - στο Πλωμάρι φτιάχνεται - μόνο η εμφιάλωση γίνεται με σύγχρονο τρόπο) άλλος ότι το Ούζο Μίνι είναι ξένο (αλήθεια - Pernod group όπως και το Ouzo12 αγοράστηκε από Seagrams) και ένα σωρό τέτοια.

 

Μύθοι, συνταγές, κοκτέιλ, ιστορίες και αποφθέγματα μαζεμένα είναι εδώ. (To site στα Αγγλικά έχει πιο πολλές πληροφορίες αλλά και στο Ελληνικό κάτι κουνιέται τελευταία.)

Μονογονεική φάση, 3 παιδιά, πατέρας με επιμέλεια, σπάνιο φρούτο αλλά το ευχαριστιόμαστε

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε δοκιμάσει πολλά-αν και όχι όλα όσα αναφέρετε(θα τα ψάξω).

Για την ώρα είμαστε φανατικοί με το ούζο Καρώνη(ποτοποϊία Ναυπλίου)46% και ψάχνουμε και για πιο δυνατά.

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.Χικ!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...