Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πόσο ζυγίζει ένα έμβρυο 31 εβδομάδων


Recommended Posts

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο ζυγίζουν τα έμβρυα στις 31 εβδομάδες κανονικά?!

Πήγα στο γιατρό και μου είπε ότι ήταν 1600γρμ. Είναι φυσιολογικό? όταν πήραμε την πεθερά μου και της το είπαμε μας είπε ότι είναι λίγο τεράστιο το μωρό!!!!!

Μήπως βρε κορίτσια πρέπει να αρχίσω να ανυσηχώ?!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ριξε μια ματια εδω: http://www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart

 

αχ, αυτες οι πεθερουλες εχουν πολλα πτυχια....εως και ιατρικης!

 

μια χαρα ειναι το μωρακι σου. ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσακι δεν σε ανησυχει ο γιατρος και σε ανησυχει η πεθερα;;;

τον γιατρο σου να ακους βεβαια...με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου....και ξεχνα το πεθεριδιον...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο ζυγίζουν τα έμβρυα στις 31 εβδομάδες κανονικά?!

Πήγα στο γιατρό και μου είπε ότι ήταν 1600γρμ. Είναι φυσιολογικό? όταν πήραμε την πεθερά μου και της το είπαμε μας είπε ότι είναι λίγο τεράστιο το μωρό!!!!!

Μήπως βρε κορίτσια πρέπει να αρχίσω να ανυσηχώ?!!!!!!!

 

 

Γυρω στο εναμιση κιλό απο οτι θυμάμαι και εγω ....... αλλά και παλι πάνε 15μηνες που γεννησα ....... και ειμαι και μικρη....και απειρη.... η πεθερα μπορει να ξερει καλύτερα ........ ε ρε ξυλο που θελουν!!!!!!!!

 

Με το καλό κοπέλα μου ........ μια χαρα ειναι το μπεμπάκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα ηταν 1805 και νομιζα οτι ηταν μικρο

 

ουαου.....μωρέ μπράβο...χαράς το κουράγιο σου...φαντάζομαι ότι θα γίνει μια μωράκλα ναααα.....χαχαχα...άντε βρε θα γεμίσει η αγκαλιά σου!!!!!!

 

Με το καλό το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

2025 το μικρό μου το μέτρησα τη προηγούμενη βδομάδα στο ντόπλερ

2400 ο μεγάλος μου γιος την ίδια βδομάδα.

 

όλα σχετικά είναι, μην ανησυχείς

 

να χεις μια καλή γέννα

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σταματησεις να παιρνεις τηλεφωνο την πεθερα σου.

Δεν χρειαζεται να της λες λεπτομεριες. Ολα καλα θα της λες, τι αλλα νεα;

 

Εγω γεννησα 31η εβδομαδα και ηταν 1300γρ και ηταν και μικρο για την εβδομαδα του γιατι δεν μεγαλωνε μεσα στη μητρα. Αρα μια χαρα ειναι το μωρο σου.

 

Αχ αυτες οι πεθερες... Μα γιατι δεν πλεκουν κανα ζιπουνακι ενω ανακατευουν ταυτοχρονα το νεραντζακι να πηξει οπως οι παλιες καλες γριουλες των παραμυθιων;

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνατε οτι υπερυχος μπορει να εχει εως και κιλο μην πω και παραπανω διαφορα με το πραγματικο βαρος του μωρου. Συμφωνα με τον υπερυχο που εκανα μια μερα πριν γεννησω το παιδι επρεπε να βγει 4.900 περιπου και βγηκε 3.380

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σας ευχαριστώ όλες σας για τα μηνύματά σας!!!η αλήθεια είναι ότι συνήθως την πεθερά μου την γράφω κανονικότατα, αλλά αυτήν την περίοδο είμαι λίγο πιο ευαίσθητη και τα παίρνω όλα τις μετρητοίς!!!

 

πάντως σας ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα 31+6 στο doppler ήταν την προηγούμενη βδομάδα ο μπέμπης 1.800 γρ και μου φάνηκε σχετικά μικρό σε σχέση με των άλλων κοριτσιών που γεννάμε κοντά!

Μια χαρά είστε, άκου μεγάλο το παιδί! εμένα μου είπε ο γιατρός γύρω στα 3 κιλά θα γεννηθεί, όχι πολύ παραπάνω! με το καλό Σούλα!! και όχι πολλά πολλά με την πεθερά, κάνει κακό στα νεύρα!!

RsJPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα 31+6 στο doppler ήταν την προηγούμενη βδομάδα ο μπέμπης 1.800 γρ και μου φάνηκε σχετικά μικρό σε σχέση με των άλλων κοριτσιών που γεννάμε κοντά!

Μια χαρά είστε, άκου μεγάλο το παιδί! εμένα μου είπε ο γιατρός γύρω στα 3 κιλά θα γεννηθεί, όχι πολύ παραπάνω! με το καλό Σούλα!! και όχι πολλά πολλά με την πεθερά, κάνει κακό στα νεύρα!!

 

σε ευχαριστώ sisi! με το καλό και ο δικός σου ο μπέμπης να έρθει και να σε κάνε τρισευτυχισμένη!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτες οι πεθερες... Μα γιατι δεν πλεκουν κανα ζιπουνακι ενω ανακατευουν ταυτοχρονα το νεραντζακι να πηξει οπως οι παλιες καλες γριουλες των παραμυθιων;

 

Καλέ αυτό κάνουν...!

 

5204-Wicked-Witch-Stirring-A-Magical-Potion-In-A-Cauldron-With-A-Wooden-Spoon-Clipart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...