Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Ο γιος μου ειναι 17 χρονων..Χθες μου ανακοινωσε οτι μαλλον θα παει μια βδομαδα το καλοκαιρι διακοπες με την παρεα του..Μεχρι στιγμης εχει παει μονο σε εξωχικα φιλων κτλ για διακοπες..Τωρα θελει να παει σε νησι με την παρεα του..Εσεις θα αφηνατε το παιδι σας σε αυτην την ηλικια??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κανονικά θα έπρεπε. Αν το εμπιστευόμουν. Βέβαια αν σκεφτώ τι έκανα εγώ με τη φίλη μου όταν πήγαμε διακοπές μόνες μας στο τέλος του Λυκείου, άσε καλύτερα :rolleyes:. Μα πώς μας άφησαν οι γονείς μας; Αν πάει με το κορίτσι του είναι σαφώς καλύτερα. Δεν πας και εσύ από κοντά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και εγω τον αφησα να παει οταν ηταν 17.Ειναι θεμα εμπιστοσυνης οπως λεει και η Morchelina.To ηξερα οτι θα εκαναν και τις τρελες τους οπως καναμε και εμεις στην ηλικια τους,απλα συμβουλευα,να περναει καλα αλλα να αποφευγει τις κακοτοπιες.Μιλαγαμε συνεχεια και στο τηλ.Τωρα που παει με την κοπελα του δεν εχω καποιο αγχος.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό έκανα μεγάλο εξοχικό -πιο μεγάλο από το σπίτι μας-, για να μπορεί να 'στεγάζει' όλη την παρέα:lol::lol::lol:

Στα 17 και εφόσον δεν θέλουν να πάνε στο εξοχικό με την παρέα τους -χωρίς εμένα εννοείται-, και εφόσον ένα μέρος των εξόδων το έχουν βάλει από τις οικονομίες τους, και εφόσον ξέρω την παρέα και εφόσον οι επιδόσεις στο σχολείο είναι ΟΚ, τότε ναι, φυσικά να πάνε! (17 είναι προς τρίτη λυκείου, έτσι? ε, τότε και εφόσον έχουν κάνει καλό προγραμματισμό της μελέτης τους για τις πανελλήνιες).

Τώρα για συμβουλές, όχι δεν θα του έδινα, γιατί στα 17 ότι έχει να γίνει έχει γίνει. Του τηλεφώνου δεν είμαι, οπότε θα του έλεγα να περάσει καλά και θα πήγαινα κι εγώ κάπου διακοπές .... για να ξεχάσω.....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για συμβουλές, όχι δεν θα του έδινα, γιατί στα 17 ότι έχει να γίνει έχει γίνει. Του τηλεφώνου δεν είμαι, οπότε θα του έλεγα να περάσει καλά και θα πήγαινα κι εγώ κάπου διακοπές .... για να ξεχάσω.....

 

xa xa κάπως έτσι το σκέφτομαι και΄γω...

δεν θα ξεχάσω και 'γω τις πρώτες διακοπές μόνη με παρέα κάπου σε εκείνη την ηλικία, Μύκονο.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν θυμαμαι καλα περυσι με τις ευλογιες μας του ειχες παρει κινητο;

 

φετος διακοπες ναι αμε γιατι οχι απλα να μας πει που ποτε και με ποιους ολο και καποια απο εμας θα ειναι εκει κοντα να βλεπει:cool::lol::lol:

 

περα απο τη πλακα αν και και εφοσον ειναι αξιος της εμπιστοσυνης σου και εσυ δε τρελανεις κοσμο πισω του ναι γιατι οχι.

επειδη ομως εχει χαρτζιλικι ας κανει ομως και το κουμαντο του και εσεις να συμπληρωσετε στο τελικο ποσο.

δηλ ας κοπιασει και λιγο ετσι θα της ευχαριστηθει καλυτερα.

 

υγ.συμπληρωνω οτι μαλλον εκανα λαθος και σε μπερδεψα με τη vasiliki40 για το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην ηλικία των 16 πήγα με την παρέα μου σε νησί και μάλιστα σ' ελεύθερο κάμπινγκ. Περάσαμε υπέροχα και δεν υπήρχε κανένας λόγος να ανησυχούν οι γονείς μου. Η υπόλοιπη παρέα ήταν 18έτών βέβαια, αλλά ξεκινήσαμε για το εξοχικό ενός φίλου στην Πάτρα και συνεχίσαμε μετά για Ιθάκη. Τί πιό φυσικό;

Link to comment
Share on other sites

θα του κάνετε δώρο το ταξίδι;λόγω λήξης σχολείου;

 

 

Εχει μαζεψει λεφτα απο παππουδες-γιαγιαδες κτλ αλλα θα του δωσουμε κ εμεις καποια χρηματα..

Τελικα θα παει..Μακαρι να πηγαινε με την κοπελα του γιατι τωρα θα παει με αλλα 4 αγορια..Ας ηταν μια κοπελα τουλαχιστον να τους συγκρατει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...