Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παπούτσια από τα τζάμπο


Recommended Posts

Έχω αγοράσει στον γιο μου, 19 μηνών, δύο ζευγάρια παπούτσια, ένα δερμάτινο και ένα αθλητικό, από καλό μαγαζί, ακριβά. Είδα ότι στα τζάμπο έχει παντοφλάκια ανοιχτά και ειδικά παπουτσάκια θαλάσσης πολύ φθηνά. Είναι σκόπιμο να του τα φοράω ή μπορεί να του δημιουργηθεί πρόβλημα στα ποδαράκια του? Απλά, δεν ξέρω μέσα στο σπίτι τι να του φοράω, καθώς και στη θάλασσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ μέσα στο σπίτι του φοράω κανονικά παπούτσια καλοκαιρινά. Ψώνισα κι εγώ για τη θάλασσα παπουτσάκια από τα τζάμπο και νομίζω ότι για τόσο λίγο που θα τα φορέσει δεν άξιζε τον κόπο να του πάρω ακριβότερα. Πάντως δείχνουν να μη γλυστάνε και είναι πολύ πρακτικά για να του τα φορέσω.

βετα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για μέσα στο σπίτι πάρε παντοφλάκια ορθοπεδικά όμως... Τα παπουτσάκια για τη θάλασσα φαντάζομαι ότι θα τα φοράει λίγο, οπότε δεν πειράζει.Μην του τα φοράς όλη μέρα όμως αντί για παντόφλες...

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Ξυπόλητος μέσα στο σπίτι όμως δε θα κρυώνει ή μπορεί και να γλιστρήσει? Μόνο καλτσάκια, όταν του φοράω, τα λερώνει και ζεσταίνεται. Υπάρχουν ορθοπαιδικά όμως παντοφλάκια με σχρατς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για την παραλια κροκς με χιλια!!!! εγω της πηρα ενα ζευγαρι περσι και τα καταευχαριστηθηκε.Της πηρα καινουρια επισης για φετος και δεν παει πουθενα χωρις αυτα! μεσα στο σπιτι ,εξω στη βολτα,στη θάλασσα ...μου τα συστησε και παιδιατρος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ο γιατρος μου ειπε σπιτι μεσα ξυπολητοι αν και εχω παρει πατουσακια

δεν υπαρχει κινδυνος για το πελμα μεχρι τον 18ο μηνα μου ειπε μετα σχηματιζεται

μετα ομως θελει ορθοπεδικο παπουτσι οχι οτι να ναι

 

οσο για τα κροκς, πηρα και για τα 2 παιδια, τελεια αντιολισθητικα, λυση για τη θαλασσα φοβερη, αλλα πολλη μυρωδια ρε παιδια.....

Link to comment
Share on other sites

οσο για τα κροκς, πηρα και για τα 2 παιδια, τελεια αντιολισθητικα, λυση για τη θαλασσα φοβερη, αλλα πολλη μυρωδια ρε παιδια.....

 

 

περιεργο...τα crocs δεν μυρισαν ποτε..3ο καλοκαιρι που τα χρησιμοποιουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περιεργο...τα crocs δεν μυρισαν ποτε..3ο καλοκαιρι που τα χρησιμοποιουμε..

 

αν τα βουτηξεις στην θάλλασα μυριζουν....τα πλένεις ομως μετα κανονικά και ξεβρωμιζουν.....και εγω το έπαθα περυσι 3 μέρες πηγε το παιδι στην θαλλασα με την πεθερα μου και μετα μυριζαν ψωφιο ψαρι.......

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
αν τα βουτηξεις στην θάλλασα μυριζουν....τα πλένεις ομως μετα κανονικά και ξεβρωμιζουν.....και εγω το έπαθα περυσι 3 μέρες πηγε το παιδι στην θαλλασα με την πεθερα μου και μετα μυριζαν ψωφιο ψαρι.......

 

 

 

Ειναι κροκς ή τυπου κροκς? Γιατι εμεις τα φοραμε ολο το χρονο..το καλοκαιρι το πρωι στην θαλ/σα τ απογευμα στο παιχνιδι το χειμωνα οταν πανε ταεκβοντο (αφου με το που φτανουν τα βγαζουν τα παπουτσια)

 

Φοβερα πρακτικα...δεν ιδρωνει ΠΟΤΕ το ποδι τους και δεν μυριζει επισης ΠΟΤΕ (μια φιλη μου εχει παρει κατι τυπου κροκς..και καμια σχεση με τα γνησια)

 

Κροκς εννοειτε οτι εχω κι εγω και ο αντρας μου

Link to comment
Share on other sites

μόλις γκούγκλαρα κ είδα. είναι υπέροχα, αλλά πότε να παραγγείλω, πότε να έρθουν...

 

 

Μια εβδ κανουν περιπου ..οχι παραπανω...

 

Επισης να προσεξε το νουμερο..δλδ εχουν μεγαλη φορμα..οποτε να μην παρετε πιο μεγαλο απ αυτα που φοραει..αλλα αν φορα 24 να παρετε το 24 και οχι το πιο μεγαλο (και ας ειναι ισα ισα το 24 )

Περσυ που ειχα παρει την ειχα πατησει και μας βγηκαν ελαφρως μεγαλα...βεβαια αν δεν σας κανει το νουμερο τ αλλαζουν χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...