Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Είναι απλώς κακομαθημένη ή συμβαίνει κάτι?


Recommended Posts

κι εμείς μία από τα ίδια, όλη την ώρα γκρίνια, πραγματικά έχω κουραστεί α την ακούω. έχω δοκιμάσει διάφορες τακτικές ... (κάποιες από αυτές λανθασμένες) να την αντιμετωπίζω με ψυχραιμία , με γλυκύτητα, με νεύρα με φωνές... αυτή το δικό της και όχι μόνο αυτό στο τέλος παθαίνει η υστερία και πραγματικά δεν γίνεται καλά με τίποτα και εκεί που λέω βάρα το ... κάτω, μετά που μπορεί να περάσει πολύ ώρα και να μη συνέρχεται τη παίρνω αγκαλιά... πραγματικά δεν ξέρω πώς να την αντιμετωπίσω... τα σπασίματα και τη κόντρα της τα έκανα απλά και μόνο για να μην περάσει το δικό της και κακομάθει.. αλλά στη πορεία είδα ότι δεν πιάνει...

πραγματικά θα ήθελα την τοποθέτηση της popi1987 και τις προτάσεις της, για να δούμε πώς θα τα στρώσουμε...

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ, πόσο χαίρομαι που δεν είμαι μόνη μου! Πολλά απ'αυτά που διαβασα καθρεφτίζουν τη συμπεριφορά του γιου μου. Αισθανόμουν πολύ χάλια, πίστευα πως έχω το αντιδραστικό και απαιτητικό παιδί. Τελικά μόνο αν το πάρουμε απόφαση και το δούμε σαν μία φάση που θα περάσει (ελπίζω!) θα αντέξουμε και θα απολαύσουμε τα καλά της ηλικίας τους. Υπομονή λοιπόν!

dogdogsdb20100219_-22_Michael+is.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα κοριτσια! εχω 3 αγορακια ο μεγαλητεροσ μου ειναι χρ κοντα! λοιπον ειναι φυσιολογικα ολα αυτα που κανει και θα τα κανει μεχρι να φτασετε να συνενοηστε απολυτα θα τα κανει και μετα αλλα με αλλον τροπο! ειναι φυσιολογικοτατο το παιδι και δεν θελει ουτε παιδοψυχολογο ουτε τιποτα! ;););) απλα οπωσ ειπαν και τα κοριτσια ποιο πανω δωστησ να κανει καποια πραγματα μονη τησ! και ολα θα πανε καλα! φαση ειναι και περναει!!!!! να την χερεσαι την μπουμπουκα σου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...