Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΠΑΙΝΩ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ?


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες σας.Θα ηθελα την βοηθεια σας σε κατι που με απασχολει.Οταν εμεινα εγκυος εργαζομουν σε σουπερ μαρκετ και μεχρι εδω ολα καλα.Πηρα κανονικα την αδεια εγκυμοσυνης και λοχειας και τωρα εχω παρει την 6μηνη αδεια απο τον ΟΑΕΔ και φυσικα πληρωνομαι απο εκει(ευτυχως δηλαδη).Τωρα η εταιρεια που εργαζομουν παει για πτωχευση(δεν ξερω αν γνωριζετε την κατασταση με τα ατλαντικ).Εχουν μπει στο αρθρο 99 και απο οτι ακουσα παιζει σε περιπτωση κλεισιματος να μην μπορουμε να μπουμε στο ταμειο ανεργιας.Γνωριζει καποια κατι?Και επισης εγω τωρα παιρνω ενσημα που ειμαι στην αδεια του οαεδ?Σας ευχαριστω και ελπιζω να μην σας κουρασα:oops:

JFtip2.png?dExGhogZ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ρωτησα για μια φιλη μου που δουλευει και αυτη ατλαντικ στον οεδ και ειπανε μονο σε περιπτωση επισχεσης εργασιας με δικηγορο μπαινεται ταμειο....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα για μια φιλη μου που δουλευει και αυτη ατλαντικ στον οεδ και ειπανε μονο σε περιπτωση επισχεσης εργασιας με δικηγορο μπαινεται ταμειο....

Το ακουσα και εγω αυτο και ηδη καποιοι το εχουν κανει.Αλλα εγω δεν μπορω να κανω επισχεση γιατι εμενα η εταιρεια προς το παρον δεν μου χρωσταει μισθους,γιατι πληρωνομαι απο αλλου?Αλλα αν κλεισει πριν το Φλεβαρη που υποτιθεται οτι γυρναω (που δεν νομιζω να κρατησει κιολας) με βαση αυτη την λογικη το χανω ετσι?:-(

JFtip2.png?dExGhogZ
Link to comment
Share on other sites

Το ακουσα και εγω αυτο και ηδη καποιοι το εχουν κανει.Αλλα εγω δεν μπορω να κανω επισχεση γιατι εμενα η εταιρεια προς το παρον δεν μου χρωσταει μισθους,γιατι πληρωνομαι απο αλλου?Αλλα αν κλεισει πριν το Φλεβαρη που υποτιθεται οτι γυρναω (που δεν νομιζω να κρατησει κιολας) με βαση αυτη την λογικη το χανω ετσι?:-(

 

 

 

βασικα ειναι λιγο μπερδεμα τωρα με σενα γιατι κανονικα δε μπορει ουτ ενα σε απολυσει....ρωτα στον οαεδ σου καλυτερα.....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

βασικα ειναι λιγο μπερδεμα τωρα με σενα γιατι κανονικα δε μπορει ουτ ενα σε απολυσει....ρωτα στον οαεδ σου καλυτερα.....

Σε ευχαριστω πολυ.Θα παρω κιολας αυριο τηλ.Να εισαι καλα.Μακαρι και η φιλη σου να καταφερει κι εκεινη μια ακρη με αυτους:mad:

JFtip2.png?dExGhogZ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω πολυ.Θα παρω κιολας αυριο τηλ.Να εισαι καλα.Μακαρι και η φιλη σου να καταφερει κι εκεινη μια ακρη με αυτους:mad:

 

ase einai kai tritekni kai 8 xronia eki...asta....drama...ευχομαι τα καλυτερα

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλησπερα ! θα ηθελα να ρωτησω αν θα μπορουσα να βγω ταμειο ανεργιας για 3 φορα , την πρωτη φορα ηταν το 2000 η 2 το 2009 και ηταν 6μηνο , εχω συμπληρώσει τους 8 μηνες στο τελευταιο 14μηνο ! :confused: ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...