Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!τι κάνετε;δεν έχουμε φτάσει σε πολλές λεπτομέρειες αλλά η γιατρός νομίζω μας είπε 1200 σύνολο (δεν πληρώνουμε επισκέψεις) για την κλινική δεν ξέρω ακόμα αλλά θα μάθω σύντομα!πολλά ή λίγα κορίτσια,αυτά είναι και τι να κάνουμε;θα τα δώσουμε όλα για τα μωράκια μας ή θα μπορούσαμε να πάμε στο δημόσιο με ό,τι συνεπάγεται αυτό και να δώσουμε μόνο για φακελάκι!δεν ξέρω για επισκληρίδιο αλλά θα ήθελα να μην πονάω πάρα πολύ...σήμερα έχω ραντεβού το μεσημέρι να δεί την β'επιπέδου!πήρα και τις εξετάσεις μου και έχει πέσει πολύ ο αιματοκρίτης!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και μενα ειχε πεσει απο το αρχικο αφρο μου. Σιδηρο ασβεστιο φολικκο περνεις? Μας ρουφανε τα μωρουδια....χεχεχεχ

σημερα κοριτσια ετρεχα ολη την ημερα γιατι πηγα στο δημαρχειο να καταθεσω για να βγει η αδεια και μου λενε σε εχουν γραψει με ενα λαθος γραμμα στο επιθετο ...και δεν γινετε και μετα με στειλαν στγν ευελπιδων και μετα στο ληξιαρχειο και δεν προλαβα μετα το ολο τρεξιμο να καταθεσω..γιατι 2κλεινουν οι κυριοι....

Ο αντρας μου καταθεσε...αλλα εγω διορθωσα το λαθος και ειμαι ετοιμη να καταθεσω την δευτερα...αν δεν μου βρουνε κατι αλλο και αν ανοιξουν λογο της καταστασης....

Γραφειοκρατια..... .. .......

Αφρο ολα καλα θα ειναι σημερα την β επιπεδου στην εχουν επιβεβαιωσει οτι ολα καλα....οποτε θα ξαναδειτε μπεμπου!εμας μας περνει επισκεψη μια φορα το μηνα που παμε 40ε.

Α και ξεχασα να σας πω σημερα εκλαιγα ολο το πρωι γιατι το σκυλακι μιας φιλης μου τοσο καλο και ψυχουλα του ριξαν φολα και στεναχωρηθηκα δεν μπορουσα να ηρεμησω...ειχα μετα και τα τρεξιματα...εδεσε το γλυκο!!

Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου ευχομαι να σου πει τα καλυτερα για τη β επιπεδου! Για τον αιματοκριτη μπορεις να προσαρμοσεις τη διατροφη σου. Μην αγχωνεσαι! Εγω με την αποβολη που εχασα πολυ αιμα πηρα σιδηρο (1 τη μερα), ετρωγα σχεδον καθε μερα μοσχαρι, ωμα αμυγδαλα και μου κανε η μαμα μου το παραδοσιακο δαμασκηνα και μαυρες σταφιδες μουλιασμενα σε νερο. Οσο αηδιαστικο κι αν ειναι κανει θαυματα! Ρωτα τη μαμα σου αν το ξερει.

Για το δημοσιο νοσοκομειο που ειπες εχω κι εγω τις ενστασεις μου! Η αδερφη μου γεννησε και τις δυο φορες στο Ιπποκρατειο. Δε μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα! Πρωτα πρωτα περιμενε στην αιθουσα τοκετου με αλλες τρεις κοπελες και οταν ηρθε η ωρα να γεννησει απλα τραβηξαν ενα παραβαν. Μονο αν ηταν για καθσαρικη καποια την επαιρναν στο χειρουργειο, οταν φυσικα θα υπηρχε διαθεσιμο. Το μονο καλο ηταν οτι ειχε συμφωνησει με το γιατρο της να ειναι αυτος εκει κι οχι ο εφημερευον γιατρος. Του εδωσε 800? μεσα κι ο αναισθησιολογος, και 200? στο νοσοκομειο για δικλινο για 4 μερες. Οι ολες συνθηκες ομως δε μου αρεσαν και συμφωνω. Κλινικη κι οσα ζητησουν! Βεβαια στο Ιπποκρατειο ειναι η καλυτερη νεογνολογικη μοναδα της Β.Ελλαδας και το λενε ολοι οι γιατροι οτι αν χρειαστει οτιδηποτε το μωρο μεταφερεται εκει. Οποτε αν εχεις επαπειλουμενη εγκυμοσυνη ο γιατρος σου λεει να γεννησεις καλυτερη εκει για να μη χρειαστει να μεταφερθει το μωρο και χαθει χρονος. Τα ζυγιζεις κι επιλεγεις!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Μαρια μου φιλοζωη! Κι εγω την επαθα ετσι στην εγκυμοσυνη! Ειχα συσπασεις και κοντεψα να γεννησω απ το κλαμα γιατι ξεψυχουσε μπροστα στα ματια μου η σκυλιτσα μας απο γεραματα. Ηρθε η μαμα μου και με βρηκε στο πατωμα σε αθλια κατασταση και με τρεχανε! Ψυχουλες!

Οσο για τη γραφειοκρατια και την κατασταση, υπομονη! Ολοι ελπιζουμε σ ενα θαυμα! Θα τελειωσεις και μ αυτο τη Δευτερα και βουρ για τον πολιτικο! Αντε να ξεκουραστεις τωρα!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!όοοοολα καλά...το ζάχαρο λίγο αυξημένο αλλά οχι ανησυχητικά,ο αιματοκρίτης είναι φυσιολογικά πεσμένος και μου αύξησε το σίδηρο...απο 1 σε 2!παίρνω και φυλλικό Μαρία μου και ασβέστιο!δεν θα ξαναδούμε όμως την μπέμπα λογικά 3d γιατί έχει γυρίσει σε καλή θέση για τοκετό και δύσκολα θα ξαναγυρίσει λέει τώρα και βλέπουμε την πλάτη της...τι να πώ;θα δούμε!υπομονή Μαρία μου με την γραφειοκρατία και πρόσεχε μην κουράζεσαι μεσ'την ζέστη! :)

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ μιςς λεμον σε καταλαβαινω...δενομαστε με τα ζωα...

Τι κανουν τα αγορακια σου???αληθεια τωρα που περασε και λιγος καιρος θα το σκεφτοσασταν με τον αντρα σου για ενα νεο μωρακι???το προσπαθειτε η μπα???

Αφρο μου μπραβοοο το ηξερα οτι ολα καλα με την μπουμπουκα!!!

Τι εννοεις εχει γυρισει για τοκετο?εννοεις οτι γυρισε με το κεφαλι κατω για να περνει σιγα σιγα θεση?????

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φιλενάδες!πως είστε;πωωωω...με έχουν ταράξει οι καούρες!έχει πάρει λέει θέση που είναι καλή για τον φυσιολογικό τοκετό...με το κεφάλι κάτω και κοιτάει πίσω!δύσκολα λέει κουνιέται αμα βολευτεί έτσι!τι να πώ;πήγαμε βόλτα για καροτσάκια και κούνιες!μου άρεσε πολύ το inglesina trilogy όπως το περίμενα και ένα της peg perego!για κούνια δεν ξέρω ακόμα...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο αφρο μου...αν και νωρις γυρισε η μπεμπουλα και δεν θα χεις την αγωνια....

Αμα βρεις το μοντελο το αλλο πες μου να το κοιταχω και εγω το ιnglesia τριλογη ποσο το βρηκες εκει???

Πασχαλιτσα τι κανετε εσυ και ο μπεμπινος????

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μαρία μου!μάλλον είναι βιαστική σαν τον πατέρα της αλλα ελπίζω να μην μας κάνει κανένα ξαφνικό!το peg perego λέγεται Book pop up modular και εδώ έχει 750 ενώ το inglesina έχει 720...πολύ ωραία,εύχρηστα και ποιοτικά και τα δύο!μάλλον πιο πολύ μας αρέσει το inlesina όμως!πως είσαι εσύ;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο βρε Αφρο! Την ταιζεις την μπουμπου την κανεις αφρατουλα, της εδωσες και τη σωστη θεση, ετοιμη να βγει ειναι! Χαχαχα! Αφου εχει γυρισει προσεχε να μη περπατας πολυ γιατι μπορει να εχεις συσπασεις. Μου το ειχε πει η γιατρος μου. Εγω μια φορα μονο εκανα βολτα στη γειτονια και το βραδυ γεννησα! Ξεκινησες και την ερευνα αγορας για τα μωρουδιακα. Τι ωραια?

Μαρακι μου πριν 5-6 χρονια λεγαμε οτι οταν παει στον παιδικο ο μικρος θα βαλουμε μπρος και για τριτο. Μαλωσαμε ομως με τα πεθερικα μου και χρειαστηκε ο αντρας μου να στησει τη δικη του επιχειρηση. Μεχρι να παρουμε τα πανω μας μεγαλωσαν τα παιδια, οι αναγκες τους, τα εξοδα. Καταλαβαινεις. Δεν προσπαθουμε αλλα ουτε και φυλαγομαστε. Το αφηνουμε στην τυχη. Αν και μετα την αποβολη νιωθω οτι το χω αναγκη. Οτι το θελω. Προς το παρον θα αφαιρεσω το ινομυωμα τον Σεπτεμβρη και θ αρχισουμε να το σκεφτομαστε σοβαρα!

Πασχαλιτσα εσυ πως εισαι? Το μωρακι σου? Αρχισες να το καταλαβαινεις?

Κοριτσια!!!! Χασαμε τη Γουλιτσα????? Μηπως πηγε διακοπες και μας ξεχασε????

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Ωραια μιςς λεμον...ευχομαι ο θεος να σας τα φερει ροδινα και ετσι οπως Τα εχετε ονειρευτει...

Οντως που ειναι η γουλιτσα?ολα καλα με τον αντρα σου γπυλιτσα?κανετε αγαπουλες και μας ξεχασατε?????

Αφρο eδω στο λητω το inglesina to exei 504 eurw...ειναι μεγαλη διαφορα αν ειναι το ιδιο...μπορεις να μπεις lito.gr να τσεκαρεις?νομιζω κανουν και αποστολες..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!τι κάνετε;δεν την έκανα ακόμα αφρατούλα μου είπε η γιατρός miss lemon μου αλλά που θα μου πάει;αν δεν είναι αφρατούλικα,δεν λέει! ;) μου είπε να περπατάω αρκετά πάντως γιατί δεν έχω καθόλου συσπάσεις και είναι καλό για το ζάχαρο!όσο μπορώ περπατάω γιατί έχει και ζέστη!με το καλό να κάνετε ένα νέο υπέροχο μωράκι!Γουλίτσα,που είσαι;όλα καλά;Μαρία μου,ενθουσιάστικα με αυτό που είπες και μπήκα να δώ αλλά αν δείς γράφει 504? χωρίς την βάση του καροτσιού 216?!οπότε πάει 720? και απο εκεί αλλά στα prenatal σου δίνουν και μια καλή δωροεπιταγή!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αααααα ετσι????δεν το προσεξα....μηπως ομως 700 ειναι πολλα για καροτσι?εχετε ψαξει για κανενα καλο αντιστοιχα αλλα πιο φθηνο?εχεις καμια ιδεα? Και εγω για iglesina pigaina και παω αλλα ειχα μεινει στο 500 ....

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ;εμείς τόσα υπολογίζαμε γιατί μας το είχαν πει οι γύρω μας και θα μας το κάνουν και δώρο αλλά μπορείς να πάρεις το ίδιο χωρίς το πορτ μπεμπέ που μας είπαν ό,τι δεν είναι και απαραίτητο με 500? περίπου είναι το trilogy duo!το πορτ μπεμπέ είναι σαν κινητό κρεβάτι βασικά και χρησιμεύει μέχρι 7 μηνών!εγώ το χρειάζομαι για να κοιμάται στους γονείς μας αλλά μπορεί εσυ να μην το θες.

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω θα θελα πορτ μπεμπε για τον ιδιο σκοπο....

Μπορει να το πλασαρω σε κανεναν γονιο για δωρακι....

Χεχεεχεχεχεχ!!παντως αν ψαξεις και δεις κατι αλλο ενημερωνε με...με ενδιαφερει...

Για ποτε λετε να το παρετε?

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το κάνεις έτσι!να πάτε να το δείτε και απο κοντά πάντως...είναι πολύ ωραίο!χρώμα δεν ξέρω ακόμα...αν τα δείς πες μου την γνώμη σου!στον 7ο λέω να τα παραγγείλουμε όλα να περιμένουν και όταν έρθει η ώρα να τα πάρουμε σπίτι!πάντως αν πας να κάνεις μια έρευνα εκεί...θα βρείς και πιο φθηνά και κάποια προσφορά!εμείς εδώ δεν έχουμε πολλές επιλογές αλλά εσείς!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α τι ωραια πασχαλιτσα...ζηλευουμεεεεε!!

Και εγω θελω αλλα πρεπει να ειμαι λιγο πιο προσεχτικη αυτον τον καιρο....

Ναι αφρο μου και εγω μολις ξεμπερδεψω με το πολιτικο αυτο τον μηνα...τον αλλο θα τρεχω για αυτα...θα κανω μια ερευνα ...ειναι ενας δρομος εδω κοντα μου που εχει πανω και τα λητω και τα ηρα και τα mothercare...

Να σε ρωτησω κατι?απο την ωρα που τα παραγγελνεις ξερεις ποσες μερες κανουν να ερθουν?η μπορεις να επιλεξεις εσυ οποτε θες?

Ρωταω για να δω ποτε θα στησω δωματιο...

Link to comment
Share on other sites

Αχ!Πασχαλίτσα πολύ ζηλεύουμε αλλά φυσάει λίγο σήμερα!καλά να περάσετε...Μαρία μου,το καρότσι εμάς μας είπε 3 εργάσιμες αλλά για έπιπλα δεν ξέρω!δεν καταλήξαμε κάπου...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!τι κάνετε;πως είστε με τις εξελίξεις;δύσκολα τα πράγματα αλλά εγώ είμαι αισιόδοξη...δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς!να σας ρωτήσω,εσείς έχετε δεί τίποτα περίεργο στο στήθος σας;σαν να βγάζει κάτι;το πρωί είχε κολλήσει η μπλούζα στο στήθος την τράβηξα και πόνεσε!κάτι είχε ξεραθεί!λέτε να είναι γάλα και αυτό να σημαίνει ό,τι θα έχω γαλατάκι και μετά;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα κοριτσια μουυυυ!

Δυσκολα τα πραγματα και δεν σας κρυβω οτι εχω ανχωθει αρκετα για το μπεμλακι μου και το μελλον μας...θελω να κανω και γαμο του χρονου...τρομαααααρα μου!!!!

Αφρο μου εγω οχι δεν εχω κατι τετοιο...πιθανοτατα γαλατακι θα ειναι ομως...εγω χθες πηγα στο μαστολογι γιατι κατι επιασα σαν γρουμπαλακι αλλα ευτυχως μου ειπε οτι ειναι πορος και δεν ειναι τιποτα...εγω κοριτσια παρολου που ειμαι 26 στα 27σε λιγο ψηλαφιζομαι στο στηθος και το προσεχω παντα παρολου που δεν εχω κληρονομικοτητα αλλα θεωρω εμεις οι γυναικες ρεπει να προσεχουμε για να εχουμε....

Εσεις ψηλαφιζεται καθολου??

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!Μαράκι μου,η δυο μας μείναμε μάλλον!είναι ζόρικα τα πράγματα η αλήθεια είναι αλλά πρέπει να ελπίζουμε ό,τι τα πράγματα θα φτιάξουν για'μας και τα μπεμπάκια μας!υπομονή και αισιοδοξία!!!γαλατάκι είναι Μαρία μου όντως αλλά η απορία μου είναι αν αυτό είναι καλό σημάδι για μετά αλλά κανείς δεν ξέρει!θα δείξει!οχι Μαρία μου,εγω δεν ψιλαφίζομαι συχνά!συνήθως όταν πηγαίνω για το τεστ παπ μου κάνει και ψιλάφιση!καούρες έχετε;τι μπορώ να κάνω για αυτό;δεν τις αντέχω!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οντως αφρο μου πιασαν οι ζεστες και μειναμε οι δυο μας.....πασχαλισα μιςς λεμον γουλιτσα που ειστε καλεεεεεεεεε????

Καλο σημαδι εγω θα θεωρουσα οτι ειναι αν ημουν στην θεση σου...σιγουρα θα εχεις γαλατακι και μακαρι να ειναι και μπολιιιιιικο!!!τι εχουμε να πουμε και με το θηλασμο οταν ερθει η ωρα...για αυτο κοριτσια μην χανεστε εχουμε πολυυυυ δρομο!!!

Αφρο μου εχεις καουρες?υπαρχουν κατι χαπακια που επερνε μια φιλη μου που ειναι αθωα και επιτρεπονται,αλλα υπαρχουν και φυσικοι τροποι απο οτι ξερω...αλλοι λενε λεμονι αλλοι λενε γαλα καθεμια αν το ψαξεις ανακουφιζεται διαφορετικα...δοκιμασε φυσικα πραγματακια και αν δεν βρεις την ακρη ρωτα για το χαπακι που σου λεω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα βρε κοριτσια! Οντως μας επιασαν οι ζεστες! Την Παρασκευη περιμενουν καυσωνα! Ετοιμαστειτε! Εμεις που εχουμε τη Χαλκιδικη κοντα μας ειμαστε καθε μερα στη θαλασσα! Πολυ κινηση ομως ρε παιδι μου! Φαινεται ποσο μας επηρεαζει η κριση!

Αφρο μου μια φιλη μου ειχε κανονικα γαλα απ τον εκτο μηνα της εγκυμοσυνης της. Της ειχε πει ο γιατρος αν θελει να το βγαζει και να το καταψυχει αλλα το εκανε μολις μπηκε στον μηνα της. Μετα θηλασε το μπεμπακι της κανονικοτατα για ενα χρονο! Οποτε υποθετω οτι ειναι καλο που εχεις γαλατακι!

Εσεις κοριτσια κανατε κανενα μπανακι? Διακοπουλες θα πατε?

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...