Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!!!

 

Εχω βρει κάποιες ωραίες ταπετσαρίες τοίχου από το ebay, αλλά δεν ξέρω κανέναν ταπετσέρη. Μήπως γνωρίζετε εσείς κάποιον που να κάνει καλή δουλειά και να μη ζητάει τρελλά χρήματα??

 

Σας ευχαριστώ πολύ :):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Μίας φίλης μου εδώ Θεσσαλονίκη της ζητήσανε 30 ευρώ το ρολό και αυτή δεχθηκε. Είναι πολλά χρήματα , ρώτα και άλους ΄φιλους, κάτι θα έχουν ακούσει και άν δεν... βαλτε τα μονοι σας δεν μου ειχε φανεί και πολύ δύσκολο , θέλει προσοχή στη διάταξη και το ένα με το άλλο όταν τα κολλάμε.

 

Good luck !!

5Fhvp3.pngeVNwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Pola μου, εχω αυτον που εβαλε τις ταπετσαριες στο δωματιο της κορης μου. Κανει καλη και καθαρή δουλεια. Παιρνει οντως 30 ευρω το ρολο. Αν σε ενδιαφερει, πες μου να σου στειλω στοιχεια

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

Mamina σ' ευχαριστώ πολύ...δυστυχώς έτσι συμβαίνει συνήθως...πέφτεις στην ανάγκη τους και ζητάνε ό,τι θέλουν...;);)

 

Smouts μου, θα ήθελα το τηλέφωνό του...προς το παρόν δεν είναι μεγάλη η επιφάνεια που θέλω να καλύψω (έχω πάρει 2 ρολλά), αλλά μάλλον θα βάλω και στον ένα τοίχο στο δωμάτιο του μωρού. Ξέρεις που μπορώ να βρω ωραίες παιδικές???? Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ!!!:-):-):-)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δωματιο της μικρης το εχω κανει ολοκληρο με ταπετσαρια (αλλη απο τη μεση και πανω και αλλη απο τη μεση και κατω και στη μεση μπορντουρα). Εγω πηγα στο Lalabye στο εμπορικο κεντρο του Ψυχικου στον πρωτο οροφο, που ασχολειται αποκλειστικα με παιδικα δωματια.

Το ονομα του ειναι Σηφης και το τηλεφωνο 6977 427874. Τωρα που το ειδα μου ειχε παρει 35 ευρω το ρολο και 15 το ρολο μπορντουρα. Συνολικα μου ειχε παει 200 ευρω αλλα σε 3 ωρες ειχε τελειωσει ολοκληρο δωματιο και εγω ουτε που ειχα ασχοληθει.

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια γεια σας, επειδη ο αντρας μου ειναι αντιπροσωπος εργοστασιων με ταπετσαριες τοιχου (δεν θελω να θεωρηθει διαφημιση γιατι πολλοι το προσπαθησαν εδω μεσα απλα να βοηθησω θελω) εχω να πω οτι οι ταπετσιερηδες γενικα ειναι κακη πληγη! Μπορει να παρεις φοβερη ταπετσαρια , να την χρυσοπληρωσεις και να ερθει ο mister και να την καταστρεψει . Ο αντρασ μου εχει εναν που ειναι αστερι αλλα παιρνει 45-50-60 ευρω το ρολλο αλλα μεχρι να στις βαλει θελει και ενα κασονι μπυρες!!! Αλλα εγγυηση ο ατιμος οι ενωσεις δεν φαινονται ουτε με μικροσκοπιο!Ενα κολπο που ειδα οτι κανει ειναι να βαζει πρωτα στον τοιχο ενα ειδοσ ταπετσαριας που λεγεται φοδρα , και μετα την επομενη μερα βαζει την ταπετσαρια . Οι παιδικες ταπετσαριες ειναι συνηθωσ χαρτι(θεωρουνται πιο υγειηνες σε σχεση με τις βυνιλικες) και σπανιως και vlies το κακο ειναι οτι ο τοιχος δεν πρεπει να εχει το παραμικρο ψεγαδι καθως ειναι πολυ λεπτες και φαινονται μετα ολες οι ατελειεσ . οποια χρειστει βοηθεια ασ μου στειλει πμ .

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Επαναφερω το θεμα γιατι χρειαζομαστε αμεσα ταπετσερη! Οποια ξερει καποιο εμπιστο ας μου στειλει ενα πμ ή ας μου απαντησει εδω .Thanks!!!

 

Kαλα κάνεις και το επαναφέρεις, ούτε εγώ έχω κάνει κάτι από τότε, και θα χρειαστώ κάποιον σίγουρα!!!:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια γεια σας ! επειδη τωρα ξεμπερδεψα με γαμο βαφτιση και αλλαγες ενος τονου αχρηστα δωρα επανηλθα!pola εμεις ειμαστε κοντα , ειμαι Κηφισια στο σταθμο του τρενου και μπορουμε να βρεθουμε να γνωριστουμε καθως ψαχνουμε με την μπεμπα (lucine) πια και επισημως για παιδακια για παιχνιδι!Αν θελετε και εσεις να σασ γνωρισουμε και να δουμε για συγκεντρωση μαμαδων κοντα μας ! Για ταπετσιερη δειτε πανω στα ρολλα τι ειδος ταπετσαριας (vinil ,vlies ,paper κτλ) γραφει οτι ειναι και θα σας δωσω τηλεφωνα ταπετσιερηδων! επειδη ο πολυ καλος που εγραφα πιο πανω δεν ζει πια εδω και λιγο καιρο και εγω ηθελα αρχες οκτωβρη να βαλω στης μπεμπας ταπετσαρια πηραμε τον φιλο του τον κυριο Μανωλη ο οποιος μου εκανε τρομερη δουλεια και σε χαρτινη ταπετσαρια μαλιστα ! Υπαρχει ακομα ενασ ο οποιος ειναι και αυτος πολυ καλος καθως ο αντρασ μου τον εστειλε σε ενα ξενοδοχειο 5* στην Κω να τοποθετησει 800 ρολλα και εκανε πολυ καλη δουλεια σε υφασματινη μεταξωτη ταπετσαρια και σημειωτεον οτι αυτος εχει αναγκη δουλεια γιατι το ενα του το παιδακι εχει προβλημα υγειασ και ειναι συνεχεια με επεμβασεις οποτε οσο μπορουμε καλο ειναι να βοηθαμε ... οποια χρειαζεται ακομα ταπετσιερη μπορει να μου πει !καλημερα !

age.png

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα τωρα ξαναειδα την φωτογραφια της πατουσας μας στο μαιευτηριο και συγκινηθηκα...απορια :πως βαζουμε αυτες τις εικονιτσες που γραφουν την ηλικια του μωρου μασ κατω απο τα μηνυματα μασ ?

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Mina καλησπέρα!

 

Τώρα είδα τα μηνύματά σου. Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!!:D:D Αποφασίσαμε να φτιάξουμε το δωμάτιο τελικά γιατί περιμένω και το 3ο μου παιδάκι και δεν θα έχουμε χώρο να κοιμηθούμε. Η ταπετσαρία είναι της vymura και γράφει heavyweight wallpaper και Papier peint de luxe, άρα φαντάζομαι ότι είναι χάρτινη. Δεν έχω μεγάλη επιφάνεια να καλύψω, ουσιαστικά θέλω να την τοποθετήσω σε μια εσοχή στο κεφαλάρι του κρεββατιού.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σου!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Είμαι ζωγραφος και μου ζητησαν ανατυπωση πίνακα μου σε ταπετσαρια. Οπότε ειδου και η ανάγκη για ταπετσέρη!

Ο Οδυσσέας Μάξιμος, ο Αχιλλέας Ρωμανός και ο Αλέξανδρος Αδριανός μου...

είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Ξερω καλο και οικονομικο ταπετσερη γα την Αθηνα. Πολυ καλη δουλεια. Αν θες πες να σου στειλω πμ τα στοιχεια του. Οικονομικος μου φαινεται σε σχεση με αλλους που πηρα προσφορες ετσι...

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Ξερω καλο και οικονομικο ταπετσερη γα την Αθηνα. Πολυ καλη δουλεια. Αν θες πες να σου στειλω πμ τα στοιχεια του. Οικονομικος μου φαινεται σε σχεση με αλλους που πηρα προσφορες ετσι...

 

Αν θες στειλε μου τα στοιχεια του...

Ο Οδυσσέας Μάξιμος, ο Αχιλλέας Ρωμανός και ο Αλέξανδρος Αδριανός μου...

είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ξερω καλο και οικονομικο ταπετσερη γα την Αθηνα. Πολυ καλη δουλεια. Αν θες πες να σου στειλω πμ τα στοιχεια του. Οικονομικος μου φαινεται σε σχεση με αλλους που πηρα προσφορες ετσι...

 

Καλημέρα.. θα μπορούσα να έxω το τηλέφωνο του ταπετσέρη? Thnx :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αν θες στειλε μου τα στοιχεια του...

καλημερα..μηπως τελικά πηρες το τηλέφωνο του ταπετσέρη απο Matilda? Αν θα μπορούσες να μου το δώσεις,,,, Σ ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...