Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικός σταθμός στο Π.Φάληρο Άλιμος


Recommended Posts

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


Καλημέρα,

 

Μετά από σχετική έρευνα έχω επιλέξει το "σπίτι των μικρών" στον Άλιμο για τον γιό μου που είναι 2,5 ετών. Έχετε απόψεις - εντυπώσεις από τον συγκεκριμένο σταθμό προκειμένου να έχω και την οπτική τη δική σας;

 

Εαν δεν θέλετε να γράψετε απευθείας στο φόρουμ στείλτε μου π.μ.

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους

Link to comment
Share on other sites

Στο ¨σπίτι των μικρών¨ πήγε ο γιος μου 3 χρόνια (τώρα πηγαίνει β΄δημοτικού). Έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Βέβαια πέρυσι άλλαξε διεύθυνση γιατί η κυρία που είχε τον σταθμό πήρε σύνταξη.Ξέρω όμως ότι έχει κρατήσει τις ίδιες δασκάλες οι οποίες είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ! Ιδιαίτερα στο προνήπιο και στο νήπιο κάνουν και πολύ καλή προετοιμασία για το δημοτικό.Αν θέλεις κάποια πιο συγκεκριμένη πληροφορία στείλε π.μ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα σας :)

Αν και τo θέμα είναι αρκετά παλιό,μπήκα για να ενημερώσω όσους το διαβάζουν, ότι εδώ και λίγους μήνες ,έχω την χαρά να είμαι και πάλι παιδαγωγός στο "Χαμόγελο".

Στην καλοκαιρινή μας γιορτή,έμαθα από κάποιους γονείς πως είχαν διαβάσει αυτά που έγραψα πρίν από τόσα χρόνια!

Ετσι, θεώρησα σωστό να κάνω αυτή την ενημέρωση.

Καλή σχολική χρονιά με υγεία σε όλους !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Και πάλι εδώ :).Αν και πέρασε καιρός ξέρω πως είναι πολλοί γονείς αυτή την εποχή ψάχνουν τον κατάλληλο παιδικό σταθμό για το παιδάκι τους.

Με αγωνία λοιπόν ελέγχουν όλες τις πηγές που μπορούν να βρούν για τον εκάστοτε παιδικό σταθμό που έχουν στο μυαλό τους.

Δεν θα ήταν σωστό λοιπόν, να μην αναφέρω πως τελικά δεν εργάζομαι πια στο χαμόγελο.Δεν απολύθηκα αν αυτό έχει κάποια σημασία.

Το γράφω αυτό γιατί υπάρχουν γονείς ,ακόμα και σήμερα, που μου λένε πως ενώ έψαναν στο internet πληροφορίες "έπεσαν" επάνω στα όσα έχω γράψει πριν από τόσα χρόνια.

θέλω εδω να επισημάνω ότι οι πληροφορίες που έχω δώσει παραπάνω είναι αρκετά παλιές............

Ευχομαι σε όλους καλή επιλογή !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 χρόνια μετά...
  • 4 months later...

Γειά σας.. Μπορεί κάποιος να μου πει αν γνωρίζει για τις μικρές πατούσες και το σπίτι των μικρων.. Έχω καταλήξει σταυρούς τους δύο και πρέπει να απαντήσω άμεσα γιατί έκλεισαν οι θέσεις. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας! Είναι ανάμεσα σε δυο παιδικούς σταθμούς στο παλαιό Φάληρο.. ο ένας είναι το ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΣΗ και ο άλλος το ΑΕΡΟΣΤΑΤΟ.ξερει κανείς πληροφορίες για αυτούς τους σταθμούς;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...