Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Buscopan την 35η εβδομαδα - Σημάδια τοκετου


Recommended Posts

Όλα δείχνουν ότι θα γεννησω αρκετά νωρίτερα, γύρω στην 36η λόγω αυξημένου αμνιακου που πλέον έχει γίνει υδραμνιο. Απο χτες εχω αρχίσει να εχω όλα τα σημάδια φ.τ., όπως καφε υγρα, λίγο αίμα, συσπασεις κλπ. Με είδε ο γιατρός χτες κ μου είπε ότι έχει αρχίσει η διαστολη αλλα ο τραχηλος δεν είναι πολυ ώριμος ακόμα. Με έστειλε για ενέσεις κορτιζονης χτες κ σήμερα. Δε θέλω όμως να γεννησω αυτή τη βδομάδα, τουλάχιστον να μπω στον 9ο. Αν πάρω buscopan υπάρχει περίπτωση να επιβραδυνθεί η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όλα δείχνουν ότι θα γεννησω αρκετά νωρίτερα, γύρω στην 36η λόγω αυξημένου αμνιακου που πλέον έχει γίνει υδραμνιο. Απο χτες εχω αρχίσει να εχω όλα τα σημάδια φ.τ., όπως καφε υγρα, λίγο αίμα, συσπασεις κλπ. Με είδε ο γιατρός χτες κ μου είπε ότι έχει αρχίσει η διαστολη αλλα ο τραχηλος δεν είναι πολυ ώριμος ακόμα. Με έστειλε για ενέσεις κορτιζονης χτες κ σήμερα. Δε θέλω όμως να γεννησω αυτή τη βδομάδα, τουλάχιστον να μπω στον 9ο. Αν πάρω buscopan υπάρχει περίπτωση να επιβραδυνθεί η διαδικασία;

εγω θα ελεγα να ακουσεις το γιατρο σου:P:p

τα buscopan απλα σταματουν τον πονο δεν εχουν τετοια ιδιοτητα απ' οτι ξερω οταν ομως εχεις αυξημενο αμνιακο υγρο και μετα απ οσα σου ειπε ο γιατρος νομιζω πρεπει να το αποφασισεις...

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...