Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 35Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ....ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 32 ΕΒΔΟΜ ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΒUSCOPAN......ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ???ΛΕΤΕ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω ειχα φτασει 40εβδομαδα και ηταν πολυ ψηλα το μικρο και η μητρα ουτε εκατοστο δεν ειχε ανοιξει,εριχνα πολυυυυυυυυυυυ περπατημααααααααα αλλα τιποταααααααααα ο μικρος εκει,τοτε η γιατρος μου ειχε πει αν δεν κατεβει και δεν ανοιξει τοτε θα παω με προκληση ομως ο μικρος την αλλη μερα εκανε ντου,πειμενα κατι ωρες να ανοιξει η μητρα και μετα σε μια ωρα γεννησα δεν δυσκολευτηκα τρελλα,ευχομαι να πανε ολα καλα και να κρατησεις στην αγκαλια σου συντομα το νινακι σου

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν είναι ακόμα νωρίς, έχεις πάνω από μήνα μέχρι να γεννήσεις και το μωρό θα κατέβει μέχρι τότε, άσε που είναι πολύ κουραστικό όταν το μωρό έχει κατέβει χαμηλά και πιέζει την μέση. Δεν θα έπρεπε να ανησυχείς καθόλου, η αντίθετη περίπτωση είναι ανησυχητική, δηλ. να είναι νωρίς και το μωρό να έχει κατέβει. Μέχρι να μπεις στην 40η εβδομάδα κατά πάσα πιθανότητα και λόγω βάρους του μωρού (σε αυτή τη φάση μεγαλώνει πάρα πολύ γρήγορα) θα πάρει την σωστή θέση. Αλλά γνωρίζω και περιπτώσεις που έφτασαν στον τοκετό με το μωρό ψηλά και όταν άρχισαν οι συσπάσεις του τοκετού το μωρό κατέβηκε τελευταία στιγμή και γέννησαν φυσιολογικά. Όλα καλά σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...