Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΕΙΓΟΝ ΟΑΕΔ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ


BABE

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑ 6ΑΜΗΝΟ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΘΕΣΕΤΕ ΜΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΑΓΡΑΦΕΙ ΣΕ ΠΙΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΗΚΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΧΟΣ ΤΩΝ ΠΟΣΟΣΤΟΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗΣ

ΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗ ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΠΟΥ ΑΝΗΚΟΥΜΕ!!\ΑΡΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΤΟΥ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟΥ ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΚΥΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ!!

 

ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΠΙΟ ΝΕΟΤΕΡΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ !!

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 229
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΠΙ ΛΕΞΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΓΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΜΕ

 

ΣΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝΕ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΞΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΓΩ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΥΧΑΙΑ !!

ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΩΡΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΠΑΙΖΟΥΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ\

 

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩΡΑΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΜΟΥ1!

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια ελεος δηλ τι γινεται??? κ αν δεν το ψαχναμε δεν θα μας ενημερωναν. ? εχουμε αναγκη αυτα τα χρηματα σε λιγο τελειωνουν οι πανες του μωρου.. το γαλα.. αντε μου την εχει δωσει αυτο το χαος δεν ξερεις τι σου ξημερωνει, αν θα εχεις να ταισεις το παιδι σου ή αν θα σου παρουν κ το βρακι που φορας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι πρέπει να γράψουμε στην υπεύθυνη δήλωση εμείς? και τι ο εργοδότης? μπορεί κάποια κοπέλα που το έχει κάνει να μου απαντήσει?

και εμένα μου είπαν σήμερα ότι οι πληρωμές καθυστερούν επειδή είναι το επικουρικό στη μέση.

 

ευχαριστώ.

122bfc4d64.png

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ είναι καθίκια, με πήραν χτες που είχαν απεργία να πάω στη μία παρά.

επάνω ημερομηνία έκδοσης έχει 28/09. γράφουν όμως πρόσκληση 4/10 και ότι σε 5 μέρες το αργότερο.

122bfc4d64.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει και για αυτές που εχουν καταθέσει τα χαρτιά πρίν τις 05/08??

Χωρίς ανακοίνωση, χωρίς τίποτα...Έλεος πια!!!

Κι αυτή η βεβαίωση τι μορφή έχει? Όπως θέλει ο καθένας..αρκεί να αναγράφει σε πιο επικουρικό ταμείο ανήκουμε και το ποσοστό εργαζόμενου και υπαλλήλου?

.png

MQpKp3.png

Link to comment
Share on other sites

KORITSIA ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ!! ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΟΣ

 

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ!!

ΕΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΕΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ

 

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΣΕ ΩΡΕΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ?

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η αλήθεια είναι ότι το 6μηνό είναι πολύ σημαντικό γιατί περνάς περισσότερο χρόνο με το παιδί. εμένα τελείωσε 30/09 τώρα έχω πάρει τη καλοκαιρινή μου άδεια και γυρίζω αρχές Νοεμβρίου. επειδή δε πρόκειται να φεύγω 2 πριν θα μαζεύω τις ώρες και θα λείπω μία μέρα τη βδομάδα, κάθε Δευτέρα!

122bfc4d64.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα κι εγω σήμερα στον ΟΑΕΔ πλ. Αττικής και μου είπαν για αυτή τη βεβαίωση με το επικουρικό αλλά και να τη στείλουμε λέει, μη νομίζετε ότι θα πληρωθούμε αμέσως.

Αυτό γιατί αλλάζουν λέει το μηχανογραφικό τους και θα πρέπει να επικοινωνήσουν οι ίδιοι με όσους φορείς κάνουν κρατήσεις για να επαληθεύσουν τα ποσά. Κι όπως μου είπε και η ίδια δεν ξέρουν πόσο θα πάρει η διαδικασία...άγνωστο και υπομονή!! Αντε γειά δηλαδή....

.png

MQpKp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω μιλησα ξανα με τον λογιστη κ μου ειπε οτι δεν εχω επικουρικο !!!!!!!!!! αφου ειμαι λεει ΙΚΑ-ΕΤΑΜ κ οτι δεν μπορει να μου δωσει τετοια βεβαιωση...

τι γινετε ρε γμτ?????????

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010 

Link to comment
Share on other sites

τωρα μιλησε ο λογιστης μαζι τους κ τους εδωσε πιο αναλυτικα το τι χρειαζεται κ μου ειπε ο λογιστης οτι ειναι το ποσο των εισφορων που το ΙΚΑ δινει στο επικουρικο ταμειο..αν καταλαβατε πειτε μου κ εμενα δηλ...

την Δευτερα θα το παει λεει ο ιδιος απο εκει για να ξεκαθαρισει το τοπιο..αλλωστε το γραφειο ειναι πολυ κοντα στον οαεδ κ αν χρειαστει κατι θα παω κ εγω να ξεχεστουμε..σορρυ κιολας αλλα ελεος!!!

μας δωσανε μια μικρη αυξηση 10 ευρω και τωρα θα παρουν πισω 50! και θελουν κ ενα σωρο χαρτια...ασε που προβλεπω να το κοβουν... Α ΡΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑ.....

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΘΑ ΤΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΛΙΣ ΑΝΟΙΞΕΙ Ο ΟΑΕΔ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

ΜΟΝΟ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΙΑ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ??

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ας μην ειμαστε απαισιοδοξες.κατσε πρωτα να παρουμε το χαρτι στα χερια μας και να τους το δωσουμε και μετα βλεπουμε ποτε θα πληρωθουμε.εμενα με πηραν οι ιδιοι υπαλληλοι απο τον οαεδ το πρωι και με ενημερωσαν οτι πρεπει να τους παω αυτο το χαρτι.τωρα περιμενω να με ειδοποιησουν απο την δουλεια μου για το ποτε θα μου το δωσουν.

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΧΩ ΝΕΟΤΕΡΑ ΝΕΑ

 

ΠΗΡΑ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΗ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΕΠΕΜΨΕ ΕΚΕΙ...ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΕΙ ΛΕΜΕ ΣΠΕΥΣΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΤΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΟΥ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΡΓΟΔΟΤΗ + ΔΙΚΑ ΣΑΣ+Υ/Δ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΤΗΣ ΚΑΘΕΜΙΑΣ.

ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΑΤΕ ΤΟ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΙΟΜΕΝΟ ΤΟ ΠΟΣΟ (ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΣΟ _ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ι ΚΥΡΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝΕ ΜΕΧΡΙ 15ΟΚΤΟΜΒΡΙ ΝΑ ΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ!!

 

ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΗΚΑ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΩΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΕΣ ΜΑ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ...ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΠ PARENTS ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!

ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΤΡΕΧΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ!!!

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

γειά σας και από εμένα. πήγα σήμερα τα χαρτιά, μου ξεκλείδωσαν τη πληρωμή λέει απλά μένει να πιστωθεί! ρωτάω πότε, άγνωστο μου λένε!!!! μου είπαν από τη δουλειά μου ότι μάλλον από 1/1/2012 θα κόψουν το 6μηνο!!!!! έτσι ακούγεται...

122bfc4d64.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ κοριτσια,εμενα μου ειπανε στη δουλεια πωσ ειναι παρανομο που δεν μασ εχουν πληρωσει διοτι η εγκυκλιοσ ακομα δεν βγηκε!!!!αν ξερει καμια κατι νεοτερο ασ μασ πει...παω παλι τη δευτερα!!ο θεοσ βοηθοσ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι απο μένα,

Στο τέλος του μηνα λήγει κ εμένα η κανονική μου άδεια και αυτή την εβδομάδα θα πάω τα καταθέσω τα χρτιά μου στον οαεδ, τι είναι αυτή η βεβαίωση που λέτε? Θα μου τη δώσουν απο την εταιρία που δουλεύω?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι απο μένα,

Στο τέλος του μηνα λήγει κ εμένα η κανονική μου άδεια και αυτή την εβδομάδα θα πάω τα καταθέσω τα χρτιά μου στον οαεδ, τι είναι αυτή η βεβαίωση που λέτε? Θα μου τη δώσουν απο την εταιρία που δουλεύω?

 

πρεπει να το ζητησεις απο τον εργοδοτη σου.μια βεβαιωση που να γραφει σε πιο επικουρικο ταμειο ανηκεις και ποιες εινια οι εισφορες οι δικες σου και του εργοδοτη σου

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εσείς που καταθέσατε την βεβαίωση για το επικουρικό ταμείο, τι εγραφε;

Εμενα μου δωσανε ενα χαρτι που ελεγε οτι εγω δίνω το 7% και ο εργοδότης το 3% και οτι ανηκω στο ΤΕΥΑΚ.Είναι σωστό;

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εμενα καπως ετσι ειναι με κατι ποσοστα δικα μου και του εργοδοτη!!

αναφερει επισης απο ποτ εργαζομαι και ειδικοτητα και φυσικα εχει σφραγιδα του εργοδοτη και υπογραφη λογιστη!!

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ την Πέμπτη έτρεχα στον ΟΑΕΔ με συμπληρωμένη την αίτηση αυτή (λάθος βέβαια, γιατί είναι σπίρτο η λογίστρια της επιχείρησης που δουλεύω)

Μετά από 2 ώρες υπέγραψα την Υ/Δ και έφυγα.

Δεν ξέρουν μου είπαν πότε θα ξεκλειδώσουν τους λογαριασμούς μας και θα πιστώσουν τα χρήματα. Μου τόνισε όμως οτι όσο καθυστερούμε με τις αιτήσεις τόσο θα αργήσουν τα χρήματα. Τόσο για τις κοπέλες που διανύουν το εξάμηνο όσο και για εκείνες που τώρα κάνουν αιτήσεις. Εγώ έχω να πληρωθώ από τον Αύγουστο και το εξάμηνο μου έληξε στις 29/9.

 

Για τον κλάδο των εκδόσεων το επικουρικό είναι το ΕΤΕΑΜ και έχει ποσοστά 3% ο εργαζόμενος και 3% ο εργοδότης.

Τα γράφω για τις κοπέλες που εργάζονται στον αντιστοιχο τομέα να ξέρουν γιατι πολλοί λογιστές γράφουν τα ποσοστά του ΙΚΑ που είναι ΛΑΘΟΣ!

 

Ας ελπίσουμε πως θα κινηθούν γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!σημερα πηγα και εγω το χαρτι του επικουρικου στον οαεδ (λαμιας) και μου ειπαν μεχρι το τελος του μηνα και αν.. θα πληρωθω.ας ειναι οσο πιο γρηγορα γινεται!!εχει πληρωθει καμια?και τελικα γιατι τοση ταλαιπωρια για αυτο το χαρτι?που χρησιμευει?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...