Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γνώμη για χώρο εκδηλώσεων στο Πικέρμι..Βοήθεια!


Recommended Posts

Καλησπέρα! κορίτσια λίγο βοήθεια γιατι έχω αγχωθεί..διαβάζω καιρό το φόρουμ και με έχετε βοηθήσει πολύ.Θέλουμε να πάμε στις "Αμαδρυάδες" στο Πικέρμι για μεσημέρι μετά τη βάφτιση του μικρού μας, στον εξωτερικό χώρο, και έχω διαβάσει θετικά σχόλια γενικά..υπάρχει κάποιος με πρόσφατη εμπειρία; μας αρέσει πολύ, το μενού και οι τιμές είναι ικανοποιητικά, αλλά έχω μεγάλη αμφιβολία για τον πιθανό θόρυβο από τα διερχόμενα αυτοκίνητα...αν γνωρίζεται κάτι παραπάνω δώστε τα φώτα σας!! :?

...ο κόσμος των μεγάλων γίνεται πολύ πιο ωραίος όταν ανακατεύεται με τον κόσμο των παιδιών...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν έχω πάει στο γάμο της καλύτερης φίλης μου εκεί! Ήταν 7 το απόγευμα. Σε γενικές γραμμές ήταν όλα πολύ καλά και το φαγητό πολύ καλό (και εγώ είμαι παράξενη!) Το μόνο που χάλασε τη βραδιά ήταν ότι ο DJ ήταν πάρα πολύ χάλια! Τώρα λόγω της μουσικής, δεν νιώσαμε ενόχληση από τα διερχόμενα αυτοκίνητα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ pashalitsa για την άμεση απάντηση! καλά που μου είπες για dj γιατί

δεν είμαστε σίγουροι ότι τον θέλουμε..ίσως κάτι πιο χαλαρό αφού είναι βάφτιση. Άλλωστε στο μαγαζί μας είπαν ότι μπορεί να αφήσει τα μηχανήματα του και να φέρουμε εμείς κάποια cd (άντε βέβαια να βρω τραγούδια μετά :-) ).. αν δεν υπάρχει θέμα με θόρυβο όλα τα άλλα καλά!!

...ο κόσμος των μεγάλων γίνεται πολύ πιο ωραίος όταν ανακατεύεται με τον κόσμο των παιδιών...

Link to comment
Share on other sites

λοιποοόν...απογοήτευση σκέτη από τον τρόπο τους στο μέρος αυτό. Ενώ το Σάββατο που πήγαμε από εκεί ρωτήσαμε αρχικά για 5/6 και μας είπαν κλεισμένο (τότε θέλαμε τη βάφτιση), μας είπαν ανοιχτή την ημερομηνία 22/5 και τους είπα ότι μέχρι σήμερα θα απαντούσα μάλλον θετικά-το τόνισα αυτό, άλλωστε έπρεπε να κανονίσω και με εκκλησία αν γίνεται...Το αλλάζουμε λοιπόν και παίρνει ο άντρας μου σήμερα για το οκ, προκαταβολές κλπ και τι του λέει;έχει γίνει λέει προκράτηση για 22/5 πριν πάμε εμείς και πρέπει να περιμένουμε μέχρι την Πέμπτη να μας απαντήσει! να σημειώσω ότι το Σάββατο είχαν αναφέρει για άλλη προκράτηση όταν κοίταξαν τα χαρτιά τους στις 29/5 , αλλά δεν είπαν τίποτα για τις 22!!! :mad:... και να ρωτήσω και κάτι δηλαδή; τι σημαίνει προκράτηση;κι εμείς κάτι τέτοιο δεν είχαμε κάνει;

...ο κόσμος των μεγάλων γίνεται πολύ πιο ωραίος όταν ανακατεύεται με τον κόσμο των παιδιών...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το διπλανό είναι πολύ ωραίο, έχω δει το site του, αλλά μου φαίνεται λίγο αχανές για τον κόσμο που θα έχω- γύρω στα 120 άτομα. Ε, εντάξει θέλαμε μια όχι τόσο επίσημη εκδοχή...τώρα προσανατολιζόμαστε και σε ταβέρνα σε εκείνη την περιοχή, αρκεί να μην είναι πολύ χύμα κατάσταση...έχετε υπόψιν κάτι σε Πικέρμι, Παλλήνη, Ανθούσα, Γέρακα...Αγία Παρασκευή; :cry: ουφ!!

...ο κόσμος των μεγάλων γίνεται πολύ πιο ωραίος όταν ανακατεύεται με τον κόσμο των παιδιών...

Link to comment
Share on other sites

δεν πας να ρίξεις μία ματιά από κοντά???

είναι καλό και έχει ωραίο φαγητό

 

για αυτές τις περιοχές, δεν μπορώ να προτείνω κάτι άλλο

 

αν θες για παραλιακά, κατά Νέα Μάκρη, πολύ ευχαρίστως!

Link to comment
Share on other sites

δεν πας να ρίξεις μία ματιά από κοντά???

είναι καλό και έχει ωραίο φαγητό

 

για αυτές τις περιοχές, δεν μπορώ να προτείνω κάτι άλλο

 

αν θες για παραλιακά, κατά Νέα Μάκρη, πολύ ευχαρίστως!

 

απομακρυνόμαστε πολύ..ευχαριστώ πάντως για το χρόνο σου!

...ο κόσμος των μεγάλων γίνεται πολύ πιο ωραίος όταν ανακατεύεται με τον κόσμο των παιδιών...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να μου πεις τι τιμες σου ειπαν στις Αμαδρυαδες? Γιατι ψαχνω κι εγω μαγαζι για την βαπτιση της μικρης μας. Την Χωριατικη Γωνια την εχει η μητερα η ο αδερφος αυτου που εχει τις Αμαδρυαδες νομιζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ω elissavet καλά που μου το είπες!!!

οι τιμές ξεκινούσαν από 23 αλλά υπήρχε μεγάλη διαφορά από το επόμενο μενού...λόγω κρίσης όπως μου εξήγησαν. ελπίζω η κρίση να μην πιάνει και στην ποιότητα του φαγητού ;)

...ο κόσμος των μεγάλων γίνεται πολύ πιο ωραίος όταν ανακατεύεται με τον κόσμο των παιδιών...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Επανέρχομαι για να ρωτήσω αν κάποιος έχει εμπειρία από δεξίωση στο chalet στο Πικέρμι! Επείγον! Επείγον! Η κοπέλα θέλει να κλείσει, οι Αμαδρυάδες που ξέρω ότι είναι καλές είναι ήδη κλεισμένες! Υπάρχει όντως συγγένεια ανάμεσα σε αυτούς που έχουν τα μαγαζιά; Γιατί τότε το φαγητό που αγχώνει τόσο πολύ την κοπέλα θα είναι όντως προσεγμένο. Όλα τα άλλα τα έχει λύσει, απλά είναι Σαρακοστή, δεν υπάρχουν δεξιώσεις μέχρι το Πάσχα για να δοκιμάσει φαγητό τους, η βάφτιση είναι ελάχιστα μετά και δεν έχει ιδέα πώς είναι το φαγητό...

 

MARIAEVA ή όποια άλλη κοπέλα μπορεί help!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...