Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

υστερικό κλάμα


Recommended Posts

το μωράκι μου δεν είναι καθόλου κλαψιάρικο. το καημένο ακόμα και κάτι ήπιους κολικούς που πέρασε, απλά βογγούσε λίγο. Και όταν πεινάει ή νυστάζει απλά γκρινιάζει ή κλαίει μέχρι να φάει ή κοιμηθεί.

εχθές το βράδυ όμως κορίτσια...

 

ΕΚΛΑΙΓΕ ΜΕ ΛΥΓΜΟΥΣ ΚΟΝΤΑ 1 ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΔΑΚΡΥΑ, ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΟΒΟΤΑΝ Η ΑΝΑΣΑ!!! :shock::cry::cry:

 

Κόντεψα να πεθάνω από την στεναχώρια. φοβήθηκα μήπωε την είχε τσιμπήσει κάτι, και την έψαχνα, αλλά τίποτα. δεν σταματούσε να κλαίει. μετά πρόσεξα ότι έσφιγγε και τέντωνε τα ποδαράκια της -δεν τα μάζευε, όπως λένε-

εκτός αν τα μάζευε και μέσα στο άγχος και τη στεναχώρια μου δεν το πρόσεξα... πολύ πιθανό.

 

σταμάτησε να κλαίει όταν εγώ ηρέμησα κάπως και την κράτησα σφιχτή αγκαλιά και της τραγουδούσα στο αυτί...

μετά κοιμήθηκε.

 

τι μπορεί να ήταν??? κολικός? δεν το έχει ξανακάνει ποτέ, -και ελπίζω να μην το ξαναπάθει- και έκανε πολύ ώρα να συνέλθει...

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το ιδιο εκανε ο γιος μου ενα ολοκληρο βραδυ ασταματητα σε βαθμο που φοβηθηκαμε τοσο που λεγαμε να τον παμε νοσοκομειο

 

ηταν μικροτερος γυρω στα εννια μηνων

 

ηταν πραγματικα πολυ αγχωτικο ολο αυτο μαλλον τον πονουσε η κοιλιτσα του εβαζα ζεστα πανακια ολο το βραδυ στην κοιλια και καποια στιγμη απο το πολυ κλαμα αποκοιμηθηκε απο τοτε δεν το εχει ξανακανει

Link to comment
Share on other sites

Νίκη μου καταλαβαίνω το άγχος σου απόλυτα. Όταν έχεις ένα μωρό ήσυχο είναι πιο αγχωτικό να αρχίσει ξαφνικά να γκρινιάζει. Μπορεί να είχε κανα πονάκι η καημενούλα :(

Μπορεί επίσης να μην ήταν και τίποτα και να ήταν ένα τυχαίο γεγονός. Ε, κάποια στιγμή δεν θα γκρινιάξουν και τα δικά μας?

Τώρα είναι καλά? Ηρέμησε?

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

τέτοιο κλάμα πάντως εμάς μας έκανε τώρα πριν λίγο καιρό που ήταν να σκάσει το πάνω δοντάκι του

έγινε αυτό για δύο τρία βράδια σερί

του δίναμε όμως depon και συνερχόταν και κοιμόταν το παιδί

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα σε γενικες γραμμες που ειναι ησυχη εκανε τετοια καμωματα με τα δοντια της!Υπομονη τι να κανουμε!!Αλλα οντως ειναι πιο αγχωτικο ενα μωρο που σεχει συνηθισει να μην κλαιει ξαφνικα να κανει τετοια γιατι δεν μπορεις να φανταστεις και τι εχει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μπορεί να είναι δοντάκι, από οτι βλέπω το μωρό είναι 3 μηνών.

Το μόνο που μπορεί να είναι ( κι αυτό το λέω επειδή τα ίδια κάνει κ η δικιά μου ), είναι πονάκια στην κοιλίτσα επειδή θέλει να αεριστεί. Η δικιά μου έχει πολλά αέρια κ η περιγραφή που δίνεις Νίκη μου, μου θυμίζει την μικρή μου όταν πονάει η κοιλίτσα της κ αμέσως μετά αερίζεται ή ουλάχιστον προσπαθεί να αεριστεί ή σφίγγεται να κάνει κακά. Οι πόνοι πάντως από αέρια κ η εικόνα της κατάστασης που περιγράφεις, παραπέμπει σε δυσκοιλιότητα. Αυτό δε σημαίνει ότι το μωρό δεν μπορεί να κάνει κακά. Η δικιά μου κάνει, αλλά με πολύ μεγάλη δυσκολία, και γι αυτό το λόγο αλλάξαμε γάλα. Μίλα με τον παιδίατρό σου, δώσε του την ίδια ακριβώς περιγραφή που έδωσες κ σε μας και θα σου πεί εκείνος τι θα κάνεις. Πάντως, έτσι ακριβώς είναι κ η δικιά μου, όταν διάβασα το πόστ σου, ήταν σαν να βλέπω την μπέμπα μου. Υπομονή χρειάζεται, αγκαλίτσα κ ότι άλλο σου πεί ο παιδίατρος.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο υστερικό κλάμα κάνει και η δικιά μου (3 μηνών) σχεδόν κάθε βράδυ. Προσπαθώ να την ταΐσω ή να την κοιμίσω αλλά τίποτα. Κρατάει κυρίως κανένα μισάωρο. Το κόλπο που έχω βρεί είναι ή βολτίτσα με το καρότσι ή να την κρατάω αγκαλιά και να της τραγουδάω. Πιστεύω πως είναι από την υπερένταση της ημέρας και δεν μπορούν να κοιμηθούν. Ειδικά αν μέσα στο απόγευμα έχει κοιμηθεί λίγο. Καταλαβαίνω την ανησυχία σου αλλά το πιθανότερο είναι πως δεν είναι τίποτα. Ξέχασα να σημειώσω πως και η δικιά μου είναι πολύ ήσυχη κατά τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...