Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

2 μέρες μετά είχα καφέ αλλά το καφέ δεν πειράζει από ό'τι έχω καταλάβει,το κόκκινο είναι το ανησυχητικό!παίρνω utrogestan και φυλλικό που έπερνα από πρίν αλλά μόνο το utrogestan μπορεί να βοηθήσει σε αυτήν την φάση,δυναμώνει την μήτρα μας!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μακαρι να πανε ολα καλα και την αλλη εβδομαδα να εχω κ εγω ευχαριστανα σασ ανακοιν

σω....utrogestan poses fores epernes;egw. 3 prwi mesimeri bradi....eniothes to simeio tis apokollisis;egw san na t niotho....twra sinexizeis tin xapla;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρωί μεσημέρι βράδυ τα παίρνω,δεν νιώθω κάτι άλλο πέρα από τραβηγματάκια που είναι φυσιολογικα!δεν χρειάζεται να είμαι ξάπλα πιά αλλά να προσέχω και να μην κουράζομαι,μπορώ να γυρίσω στην δουλειά γιατί είναι γραφείου.

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σε ενημερωσσω και αυριο....σε ευχαριστω για τις απαντησεις και το θαρρος πουμλυ εδωσεσ....ελπιζωνα εισαι εδω και αυριο και μεθαυριο κακ την αλλη βδομαδα που θα παω γιατρο να μαθεις και τα δικα μουνεα και να τα λεμε...απο οτικαταλαβα κιολας πρεπεινα εισαι μια με μιαμιση βδομαδα μεγαλητερη απομενα

Link to comment
Share on other sites

Ναι,είμαι στις 6 εβδομάδες και 6 μέρες.Εδώ θα είμαι και θα περιμένω να μάθω νέα σου!εύχομαι τα καλύτερα...υπομονή και θετική σκέψη. ☺

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήγα τουαλέτα και είχα πάλι αίμα!οχι τόσο πολύ όσο την άλλη φορά αλλά πάλι ξάπλα μέχρι το επόμενο ραντεβού είπε η γιατρός και να μην ανησυχώ αλλά πως να μην ανησυχώ;αναμονή πάλι...😟

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Afro μου ολα θα πανε καλα και στις δυο μας....σκεψου οτι εχω ξεψυρισει ολα τα forum και ολες οι κοπελες που ειχανπαθει αποκολληση μικρη κιολας φαντασου, εκατσαν τουλαχιστον εναα μηνα κατω στοκρεβατι.....μπορεινα χρειαστουμε να κανουμε και εμεις αυτη την θυσια για να ειμαστε σιγουρες....μιαβδομαδα δεν ειναι τιποτα...αςβαλουμε ποπο κατω και εσυ και εγω για κανενα μηνα να ειμαστε σιγουρες......και θα χουμε παρεουλα ημμια την αλλη!ασε την δουλεια και τα παντα...ακομα κ γραφειο που ειναι....πανω απο ολα τα μωρακια μας ....

Link to comment
Share on other sites

Επισηςνα μην ανησυχεις γιατι κανατε υπερηχο τωρα....και το μωρακι καρδιοχτυπουσε δυνατα....δεν ειναι τιποτα...μπορει να ειναι σπασμενα αγγεια γιατι μεγαλωνει το μωρουλινακι.....η παλιο αιμα κ να καθαριζεις απο πριν αν ηταν καφε....η μπορει να μην ειναι και τιποοοοοταάαααα εχω διαβασει και αυτο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχαχαχα!πολύ μ'αρέσει που η μια παρηγορεί την άλλη όταν χρειάζεται...μακάρι να είναι έτσι και χαλάλι του η ταλαιπωρία!!!η γιατρός μάλιστα μου είπε όταν της είπα ότι πιστεύω πως είναι αγόρι,ότι μάλλον έχω δίκιο γιατί συνήθως τα αγόρια έχουν τέτοια στην αρχή της εγκυμοσύνης!!χα,χα...ποιός ξέρει;την υγειά του να'χεί φυσικά!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Auto tin igeia tous na exoune kai να γεννηθουν τελειομηνα.......εγω απο την αρχη ηθελα αγορι να σου πω την αληθεια αλλα μετα την αποκολησση ειπα ας ειναι γερο κ οτι να ειναι....να με αξιωσει ο θεος να το κρατησω... και ας μεινω ξαπλα τριμηνο δεν με νοιαζει.....αχ τι τραβαμε......εμενα τα καφε συνεχιζονται ακαθεκτα!!τα σιχαμενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αγοράκι θέλω αλλά εννοείτε πως θέλω πρώτα από όλα να είναι καλά αλλά πειράζω τον άντρα μου γιατί του λέω την υγειά του να'χεί και να κατουράει όρθιο!χαχαχα!!!πότε έχεις το ραντεβού σου;δεν πονάς καθόλου όμως;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν πονάμε,πιστεύω ό'τι είναι καλό σημάδι!!δεν χάνονται τόσο ανώδυνα τα μωρά λέει η γιατρός μου...τα τσιμπήματα,τραβήγματα είναι καλό σημάδι γιατί μεγαλώνει η μήτρα μας και οι συνδέσμοι της.Αχ!υπομονή...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όπως έχω ξαναγράψει,είχα και εγώ μια απόξεση πριν 3 μήνες στην 8η εβδ. γιατί το έμβρυο δεν αναπτυσσόταν και όταν ξεκίνησε η αποβολή είχα φοβερό πόνο και πάρα πολύ αίμα και έκανα απόξεση για να καθαρίσω καλά.Δεν περίμενα ότι θα μείνω τόσο γρήγορα έγκυος και όλα πάνε πολύ καλύτερα σε σχέση με την προηγούμενη!εύχομαι να μην ξαναπεράσουμε τίποτα δυσάρεστο...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο eυχομαι afro mou!εσυ ποτε εχεις ξανα ραντεβου;εισαι ακριβως μια βδομαδα μεγαλυτερη απο εμεναα......κοιτα πως εχουν ταιριαξει τα σκηνικα μας.....λες και τα περναγαμε μαζι...χαχαχαχαχ! Και εγω αποβολη στον 8ο γιατι ειχα εναν γιατρο για κλαματα!!!!φανταζεσαι να ειμαστε και στο ιδιο μαιευτηριο την ιδια περιοδο;;;;χαχαχααχ

Link to comment
Share on other sites

Σε μια βδομάδα έχω πάλι άλλα δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω ξάπλα τόσο καιρό!!!πώς είσαι σήμερα;δεν νομίζω να ήμασταν στο ίδιο γιατί εγώ είμαι Κρήτη αλλά κατα τα άλλα,έχουν πολλά κοινά οι ιστορίες μας!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Krima egw eimai athina!!!!simera ta idia...ton pira tilefwno ton giatro mou kai mou eipe einai fisiogikomeeta tin apokolljsi ta kafe...οποτε υπομονη μεχρι την αλλη εβδομαδα και εγω να δω τι γινεταικαι να ακουσουμε καρδουλα αν ειναι ολα καλα....εσυ πως εισαι αφρο μου? Υπομονη μια βδομαδουλα μονο ειναι κατσε κατω οπως σου ειπε η γιατρος σου.....τωρα δεν εχεις ουτε αιμα ουτε καφε ε?

Link to comment
Share on other sites

Μαρια στην θεση σου που ειχα κι εγω βρεθει πηρα αμεσως αναρρωτικη και την εβγαλα στο κρεβατι 1,5 μηνα. Κατα την γνωμη μου, κανε αυτη τη θυσια στον εαυτο σου και στο μωρο σου, αξιζει..

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή κάνω!!κάνω και τίποτα άλλο;καλά είμαι πέραν της βαρεμάρας,λίγο καφέ είχα το πρωί στο σκούπισμα και τραβήγματα χαμηλά!έχω πιαστεί και θέλω τόσο πολύ να τεντωθώ αλλά πονάει η κοιλιά μου όταν τεντώνομαι!τουλάχιστον μου έκανε τετάρτη το ραντεβού και είναι λίγο πιο κοντά!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νεφελη σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες.....εχω περασει πολλα και ειμαι διατεθημενη να κανω τα παντα και να μεινωστο κρεβατι οσο χρειαστει...εσυ ειχες σαν εμενα μεγαλη αποκολληση στις 5,5 ebδομαδες;αν ναι τι φαρμακα σ δωσε?σε εβλεπε καθε εβδομαδα;ποτε ειδες διαφορα στην επουλοση?ειχεσ καφεμετα την αποκοληση?συγνωμη για τονβομβαρδισμο ερωτησεων αλλα η αγωνια μου ειναι μεγαλη κ καθε απαντηση σου θα βοηθουσε...

Link to comment
Share on other sites

Η αποκόλληση θέλει ξεκούραση, κοιμήσου όπως θέλεις δεν αλλάζει κατι. Να μη σηκώνεις βάρη και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς. Καφέ έχεις μετά την αποκόλληση γιατί καθαρίζει το αίμα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...