Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΗΝ ΙΟΡΔΑΝΙΑ ΜΕ ΜΩΡΟ 4 ΜΗΝΩΝ


ralou73

Recommended Posts

Κορίτσια, καλημέρα!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ αν και σας διαβάζω εδώ κι ένα χρόνο σχεδόν. Κατ'αρχάς, πρέπει να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια που βρήκα εδώ σε κάθε δυσκολία τόσο της εγκυμοσύνης όσο και του θηλασμού!

Χρειάζομαι τα "φώτα" σας: η μπέμπα μου είναι 3,5 μηνών και θηλάζουμε αποκλειστικά. Μας προέκυψε μια ευκαιρία για ένα 6ήμερο στην Ιορδανία τα Χριστούγεννα και δεν ξέρω αν είναι εφικτό και.. συνετό ένα τέτοιο ταξίδι με τόσο μικρό μωρό!΄Εχει καμιά σας παρόμοια εμπειρία; Τι γίνεται με το αεροπλάνο και τις μετακινήσεις; Δε θέλω να την αφήσω πίσω για τόσες μέρες και δεν έχω και τόσο γάλα να αφήσω εννοείται!

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, καλημέρα!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ αν και σας διαβάζω εδώ κι ένα χρόνο σχεδόν. Κατ'αρχάς, πρέπει να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια που βρήκα εδώ σε κάθε δυσκολία τόσο της εγκυμοσύνης όσο και του θηλασμού!

Χρειάζομαι τα "φώτα" σας: η μπέμπα μου είναι 3,5 μηνών και θηλάζουμε αποκλειστικά. Μας προέκυψε μια ευκαιρία για ένα 6ήμερο στην Ιορδανία τα Χριστούγεννα και δεν ξέρω αν είναι εφικτό και.. συνετό ένα τέτοιο ταξίδι με τόσο μικρό μωρό!΄Εχει καμιά σας παρόμοια εμπειρία; Τι γίνεται με το αεροπλάνο και τις μετακινήσεις; Δε θέλω να την αφήσω πίσω για τόσες μέρες και δεν έχω και τόσο γάλα να αφήσω εννοείται!

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη!

 

 

τα ταξιδια ποτε δε θα ειναι τοσο ευκολα ξανα στο μελλον, οσο τωρα που το μωρο ειναι μικρο. Κι αφου θηλαζεις τοσο το καλυτερο. Παρε μαζι σου λιγες πανες και μωρομαντηλα για μια-δυο μερες και τα υπολοιπα απο'κει. λιγες αλλαξεις για το μωρο, ενα sling ή wrap κι εφυγες.

 

Τι σε προβληματιζει ακριβως;

Link to comment
Share on other sites

και εγω θεωρω οτι τα ταξιδια με μωρα που θηλαζουν αποκλειστικα ειναι πολυ πιο ευκολα!!με την κορη μας πηγαιναμε παντου μαζι απο οταν σαραντισε-ιδιατερα Αθηνα - κερκυρα- το εειχαμε κανει σχεδον ανα μηνα...πιο μετα που κουβαλας φαγητο μαζι, εφοσον εχει μπει στις στερεες καποιοι προορισμοι ειναι καπως δυσκολοι-εμεις κουβαλουσαμε μεχρι και μπλεντερ επειδη δεν ξεραμε τι θα συναντησουμε..οποτε ειναι μαλλον κριμα να χασεις τετοια ευκαιρια!!καλα να περασετε ο,τι και αν αποφασισεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

ααα στο αεροπλανο καλο ειναι να τη θηλαζεις κατα την απογειωση και την προσγειωση για την εξισωση στα αυτακια της...επισης το καροτσι ειναι ανεκτιμητη βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ αν και σας διαβάζω εδώ κι ένα χρόνο σχεδόν. Κατ'αρχάς, πρέπει να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια που βρήκα εδώ σε κάθε δυσκολία τόσο της εγκυμοσύνης όσο και του θηλασμού!

Χρειάζομαι τα "φώτα" σας: η μπέμπα μου είναι 3,5 μηνών και θηλάζουμε αποκλειστικά. Μας προέκυψε μια ευκαιρία για ένα 6ήμερο στην Ιορδανία τα Χριστούγεννα και δεν ξέρω αν είναι εφικτό και.. συνετό ένα τέτοιο ταξίδι με τόσο μικρό μωρό!΄Εχει καμιά σας παρόμοια εμπειρία; Τι γίνεται με το αεροπλάνο και τις μετακινήσεις; Δε θέλω να την αφήσω πίσω για τόσες μέρες και δεν έχω και τόσο γάλα να αφήσω εννοείται!

Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη!

 

 

επισης ηθελα να πω ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩ :|:-|:| Εμεις δε θα παμε πουθενα και παθαινει κατι ο μεταβολισμος μου σε αυτη τη σκεψη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά μετά από πολλή σκέψη αποφασίσαμε να περάσουμε τις γιορτές σπίτι μας και ν' αφήσουμε το εξωτερικό για λίγο αργότερά: να μεγαλώσει λίγο η μπουμπού και να νιώθουμε μεγαλύτερη σιγουριά κι εμείς ως γονείς. Η ανησυχία υπερίσχυσε του ενθουσιασμού και κάναμε πίσω - όχι ότι δεν το έχω ψιλομετανιώσει αλλά τέλος πάντων! Εξακολουθώ να χαίρομαι τους γονείς που είναι μέσα σ' όλα με τα μπουμπούδια τους!

Σας ευχαριστώ πολύ πάντως για την ανταπόκριση!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...