Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΤΑΝ ΛΕΙΨΩ ΠΕΦΤΕΙ ΒΟΜΒΑ!!!


Dimitra83

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια.ειμαι πολυ τσατισμενη κ γιαυτο πρεπει να σας τα πω γιατι αν δε ξεσπασω θα παθω εγγεφαλικο!!!πριν μια ωρα γυρισα απο τον οδοντιατρο.ελειψα για μια ωρα κ αφησα τα παιδια με τον μπαμπα τους.ΠΩΣ γινεται να βρηκα ενα σπιτι αχουρι????λες κ εγινε βομβιστικη επιθεση!!!η κουζινα???γεματη απλυτα!τα υπνοδωματια?με ξεστρωτα κρεβατια!το σαλονι?με το χαλι μαζεμενο σε μια γωνια το τραπεζι κολλημενο σε ενα τοιχο κ στο πατωμα οδοντοβουρτσες!!σε ολο το σπιτι κοιτωνταν τουβλακια λεγκο 100 κομματια,ΟΛΑ τα παιχνιδια διασπαρτα να πατας επανω τους κ στα πατωματα ειχε κουταλια πηρουνια πιατα πλαστικα!μεχρι κ στο μπανιο βρηκα το χτυπητηρι απο το μιξερ!!!κ να πω οτι τα ειχα ολα στην εντελια οταν εφυγα!

η δε κορη μου ειχε τα μαλλια της μουσκεμα με νερο κ ο γιος μου ηταν πασαλιμενος με γιαουρτια!!!πως εγιναν ολα αυτα σε 1 ωρα?πως εγω που εχω τα παιδια απο το πρωι ως το βραδυ γιατι αυτος 12 ωρες δουλευει ποτε δεν γινεται το σπιτι ετσι?κ αυτος τα κρατησε μια ωρα κ να τα αποτελεσματα!κ μαλιστα μου ειπε οτι δε τον αφησαν σε ηρεμια!ελεος πια εχω κατι νευρα!!!γυρισα απο τον οδοντιατρο με μουδιασμενο προσωπο κ επρεπε να κανω γενικη σε ολο το σπιτι!!!θελω να τσιριξω!!!κ δεν ειναι η πρωτη φορα!οποτε τα κραταει γιατι πρεπει να λειψω παντα αυτο γινεται!κ να σκεφτητε οτι ποτε δεν ελειψα πανω απο 2 ωρες κ να τον αφησω με τα παιδια!δε μπορω αλλο!ο μονος λογος που τον αφηνω με τα παιδια ειναι μονο οταν πρεπει να παω σε κανεναν γιατρο.πχ σημερα ετυχε οδοντιατρος κ θα πρεπει για ενα μηνα να πηγαινω οδοντιατρο καθε τριτη!τι με περιμενει δε μπορω να σκεφτω καν!!!τα νευρα μου!!:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτα περασαν τελεια κ εγω βαρεσα μπιελα!!οκ δεν ειπαμε να ειναι κ ολα στην τσιτα.παιδια ειναι θα παιξουν.αλλα ΟΧΙ αυτο που ειδα σημερα!!!!αυτο αγγιζει τα ορια της επιστημονικης φαντασιας!!!κ να θες δε γινονται ολα αυτα σε μια ωρα!!

Link to comment
Share on other sites

την επομενη φορα μπορουν να σε πανε στο οδοντιατρο και εκεινοι στον παιδοτοπο καπου τελος παντων και να ερθουν να σε παρουν οταν τελειωσεις.ετσι και το σπιτι θα σωσεις και ο μπαμπας τους θα γινει πιο ενεργο μελος της ομαδας...;););)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο που δε μπορω να καταλαβω κ ας μου το εξηγησει καποια αν μπορει σας παρακαλω ειναι.οταν ειμαστε ολοι μαζι σπιτι με βοηθαει οταν του λεω να ταισει καποιο παιδι η να το αλλαξει η να τα κανουμε μπανιο.γενικα οταν του ζηταω βοηθεια παντα το κανει.αλλα οταν μενουν οι 3 τους γινεται κατι σαν το τοπιο της ταινιας 2012!!γιατι ρε κοριτσια?πρεπει να ειμαι εγω σπιτι για να τα συντονισω?γιατι εγω μπορω κ αυτος οχι?δεν ειμαι ο σουπερμαν!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που δε μπορω να καταλαβω κ ας μου το εξηγησει καποια αν μπορει σας παρακαλω ειναι.οταν ειμαστε ολοι μαζι σπιτι με βοηθαει οταν του λεω να ταισει καποιο παιδι η να το αλλαξει η να τα κανουμε μπανιο.γενικα οταν του ζηταω βοηθεια παντα το κανει.αλλα οταν μενουν οι 3 τους γινεται κατι σαν το τοπιο της ταινιας 2012!!γιατι ρε κοριτσια?πρεπει να ειμαι εγω σπιτι για να τα συντονισω?γιατι εγω μπορω κ αυτος οχι?δεν ειμαι ο σουπερμαν!

 

χαχαχαχα καλως ηρθες στο club σπιτι χοιροστασιο!!καθε φορα που θα λειψω εστω και για μιση ωρα και μενει πισω ο αντρας μου με την μικρη κανουν ενα σπιτι..αστα..το τραπεζακι του σαλονιου αναποδογυρισμενο!dvdδιασκορπισμενα παντου,χαλι απο πορτοκαλι μαυρο και αλλα τετοια υπεροχα!!προχθες ετοιμαζομαι γιαα σουπερ μαρκετ λεω στον αντρα μου

--σου βγαζω ηλεκτρικη και ατμοκαθαριστη περνα λιγο το σαλονι και το χαλι οκ?

--οκ μου απανταει

γυρναω και τι να δω??για ακομη μια φορα το σπιτι ανω κατω ο ενας να εχει κατσει στην ηλεκτικη πανω,η μικρη στον ατμοκαθαριστη και να παιζουν ντει γαιδαρακο ντει!!!αντε βγαλε ακρη!!!!

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

απλα δεν ξερει να κραταει τα παιδια και με τι να τα απασχολησει...

εμενα ευτυχως ο συζυγος τον κραταει πολλες ωρες οποτε οταν γυρναω τα βρισκω στην εντελεια..

Link to comment
Share on other sites

μαρακι μιας κ ειμαστε στο ιδιο χοιροστασιο :P τι να κανουμε?δε μπορω να πρεπει να παω στο γιατρο κ αντι να σκεφτομαι τον πονο μου,να αγχωνομαι για την χιροσιμα που θα αντικρισω σπιτι μου!!!!οσο για παιδοτοπο να τα παει δε το συζητω...που να τρεχει?9 το πρωι ειναι ολα μου τα ραντεβου στον οδοντιατρο καθε βδομαδα απο 1 μεχρι 15/12!δε γινεται πιο μετα γιατι 11 το πρωι δουλευει!κ δε λεω μονο για τωρα που θα εχω οδοντιατρο αλλα γενικως.μεχρι απεναντι να παω να παρω ενα ψωμι.ποσο θα κανω?15 λεπτα?ε αγνωριστο θα το βρω το σπιτι!ειναι αιωνιο προβλημα!κ αμα πω κ τιποτα?απαντηση ''σιγα τι εχει το σπιτι!λιγο το χαλι τσαλακωθηκε!'' σας φαινεται η αρχικη περιγραφη που εκανα για τσαλακομενο χαλι?????:evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

μαρακι μιας κ ειμαστε στο ιδιο χοιροστασιο :P τι να κανουμε?δε μπορω να πρεπει να παω στο γιατρο κ αντι να σκεφτομαι τον πονο μου,να αγχωνομαι για την χιροσιμα που θα αντικρισω σπιτι μου!!!!οσο για παιδοτοπο να τα παει δε το συζητω...που να τρεχει?9 το πρωι ειναι ολα μου τα ραντεβου στον οδοντιατρο καθε βδομαδα απο 1 μεχρι 15/12!δε γινεται πιο μετα γιατι 11 το πρωι δουλευει!κ δε λεω μονο για τωρα που θα εχω οδοντιατρο αλλα γενικως.μεχρι απεναντι να παω να παρω ενα ψωμι.ποσο θα κανω?15 λεπτα?ε αγνωριστο θα το βρω το σπιτι!ειναι αιωνιο προβλημα!κ αμα πω κ τιποτα?απαντηση ''σιγα τι εχει το σπιτι!λιγο το χαλι τσαλακωθηκε!'' σας φαινεται η αρχικη περιγραφη που εκανα για τσαλακομενο χαλι?????:evil::evil::evil::evil::evil:

 

δημητρα μου επειδη αυτο θα γινεται συχνα κανε οτι κανω κ γω μια κουτα τσουπ ολα τα παιχνιδια μεσα,και μονο σε ενα δωματιο το μπαχαλο.π.χ τα υπνοδωματια δεν τα αγγιζουν και συνηθως το μπαχαλο μαζευεται σε ενα μονο δωματιο(στην περιπτωση μου το σαλονι).μικρα παιχνιδακια τυπου lego,τουβλακια κτλ απλα τα εχω εξαφανισει αφενως γιατι αυτα κανουν οοολη τη ζημια αφαιτερου πανε και τρυπωνουν σε μερη που μετα πρεπει να σηκωσω ολο το σαλονι(κατω απ τον καναπε,πισω απ τον καναπε,πισω απ το επιπλο την τηλεορασης)μπολακια.πιατακια κτλ τα χω στα ψηλα ραφια της κουζινας και κατω εχω πραγματα ογκωδη και βαρια που σπανιως θα τα πειραξουν.επεισης οταν ειναι να λειψω αρκετη ωρα βαζω καμια ταινιουλα να δουν τυπου μπαρμπι ετσι για κανα 2ωρο ηρεμουν.(και μπαμπας και κορη χιχιχιχι)

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα το σπιτι ειναι βομβαρδισμενο, ολες τις ωρες.... το χω παρει αποφαση πια...

 

για μερικα χρονια το σπιτι μου θα ειναι αχουρι...... δατς ιτ.... αποφαση ειναι, οπως και το οτι για μερικα χρονια δεν θα κοιμαμαι, δεν θα κανω μπανιο οποτε θελω και οση ωρα θελω, τουαλεττα συγκεκριμενες ωρες (μετα τα μεσανυχτα...) κλπ.......

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε φυστικακι εγω γιατι δε μπορω να το παρω αποφαση:( μακαρι να μπορουσα κ να μην ετρεχα να μαζευω ολη μερα!με αγχωνει να τα βλεπω μεσα στη μεση :evil: γενικως ολη τη μερα πρεπει να τρεχω απο πισω.το απογευμα 2 ωρες πριν κοιμηθουν μαζευω το σαλονι κ το κλειδωνω.τα εχω να παιζουν στο παιδικο κ σε εναν μεγαλο χωρο στο χωλ που εχω το οποιο το καναμε ''παιδικη γωνια''κ εχουν τα παιχνιδια τους αφου δε χωρανε ολα μεσα στο δωματιο!ασε χαμος γινεται.ολη μερα με ενα leggo μια barbie κ ενα αυτοκινητακι γυρναω!το κακο ειναι οτι δεν τα παιζουν!τα σκορπανε ΟΛΑ κ παιζουν με τις κατσαρολες κ τα ταπερ!

Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι πιστευω. δεν γινεται να υπαρχει σπιτι τακτοποιημενο στην ετνελεια με παιδια μεσα. το πηρα κ γω αποφαση κ πλεον το φτιαχνω οταν ο μικρος θα παει για υπν η το μεσημερι η το βραδυ. τα παιδια σ αυτη τη φαση δημιουργουνε(οτι κ αν σημαινει αυτο για μας).ουτε το βρισκω υγιες να εισαι απο πισω συνεχεια κ να μαζευεις.ουτε να εχεις τα παιδια περιορισμενα σε ενα δωματιο για παιχνιδι. εξαλλου δεν ειναι για παντα ειναι για μια περιοδος. αυτο που προσπαθω εγω αλλα δεν τα καταφερνω κ παντα, ειναι να μαζευουμε μαζι καποια πραγματα για να δει οτι οτι χαλαμε το ξαναφτιαχνουμε.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμένα όταν έρχεται η μικρή στο σπίτι μου αδειάζει όλα τα παιχνίδια στο σαλόνι και γίνεται πανικός. Με πιάνει η ψυχή μου πολλές φορές, αλλά δεν θέλω να την καταπιέζω προκειμένου να έχω το σπίτι στην εντέλεια. Αρκεί να μην γίνονται υπερβολές. Υπάρχουν και κάποια όρια και αρκεί επίσης να βοηθάει και ο σύζυγος στο συμμάζεμα μετά... Μερικές φορές βοηθάει και η κόρη μου (βάζουμε τα παιχνίδια να κάνουν νάνι), αλλά όχι πάντα. :-)

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προβλημα με τα παιχνιδια.καταλαβαινω πως πρεπει να παιξουν.αλλα αυτο που αντικρυσα χτες ξεπερνουσε καθε οριο.σου λεω κουταλια κ πηρουνια στο πατωμα!γενικως ολα οσα ειχε το συρταρι που βαζουμε τα κουταλια κλπ ηταν ολα σκορπισμενα σε ολο το σπιτι!κ επρεπε εγω να τα μαζευω πισω απο καναπεδες κ επιπλα κ κατω απο χαλια κ να τα πλυνω ολα!παλι καλα που τα μαχαιρια τα εχω ψηλα. κ χτυπητηρια απο μιξερ στην τουαλετα!δε συζητω για το γιαουρτι που εφαγε ο μικρος κ ηταν πασαλειμενοι ως κ οι τυχοι!!!τα κρεβατια ηταν ολα λες κ μπηκαν ληστες κ εψαχναν κατω απο τα στρωματα!ταπερ πιατα πλαστικα ρουχα απο τα ασιδερωτα χτενες οδοντοβουρτσες!!ΟΛΑ διασκορπα!!!!αμα γινοταν θα καλουσα οδοντιατρο κατ'οικον!!πως κ δε το σκεφτηκε κανενας οδοντιατρος αυτο?:P:p

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα, μόνο που διάβασα αυτά που γράφεις, συγχύστηκα...και κουράστηκα...!!! Κοίταξε, καλή μου, να λύσεις το πρόβλημα αυτό... Επειδή κι εγώ είμαι ίδια με σένα και έτρεχα από πίσω και μάζευα γιατί δεν μπορούσα να βλέπω αταξία μέσα στο σπίτι...βέβαια ο γιος μου είναι πολύ μικρός ακόμα (7 μηνών) αλλά μάζευα του συζύγου τα αμάζευτα...θα σου πω το εξής: Κάνε μια κουβέντα με τον άντρα σου και εξήγησέ του ότι αυτή η κατάσταση δεν μπορεί να συνεχιστεί... Χρειάζεσαι τη βοήθειά του. Και στα παιδιά και στις δουλειές. Ας βρει τον τρόπο...Να μην φεύγει για τη δουλειά και να αφήνει πίσω βομβαρδισμένο σπίτι...είναι κρίμα! Εξήγησέ του ήρεμα και ωραία, γιατί...χωρίς να θέλω να φανώ κάπως...αυτό έχει προεκτάσεις για αργότερα... Ακόμα τα παιδιά σου είναι μικρά απ'ό,τι κατάλαβα. Αργότερα όμως, που θα μεγαλώσουν και θα θέλουν να τα διαβάσετε για το σχολείο κ.λπ., κ.λπ., τι θα κάνεις; Όλα μόνη σου θα τα κάνεις; Γι'αυτό προσπάθησε από τώρα για τη μελλοντική σου ηρεμία γιατί αυτή... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ...! Φιλιά!

eNortjK1UjIxMjEwVrIGXDASjgKZ27.pnga%3E
Link to comment
Share on other sites

νουλι μου εγω εχω το εξης προβλημα.οταν ειμαστε ολοι μαζι κ του ζηταω βοηθεια παντα το κανει.αλλα σαν ανθρωπος κ γω καποιες φορες θα πρεπει να λειψω για καμια ωρα ειτε για να κανω καποια ψωνια ειτε για να παω σε καποιον γιατρο οπως ετυχε ο οδοντιατρος.ε τοτε γινοντε ολα οσα ειπα παραπανω!αυτο που δε μαρεσει ειναι οτι μονο οταν ειμαστε μαζι κ στο ζηταω πρεπει να βοηθας?γιατι οταν λειπω δε παιρνεις πρωτοβουλια?φοβαμαι να λειψω εστω κ για μιση ωρα γιατι μετα πρεπει να μαζευω ΜΙΑ ωρα.του το εχω πει ενα σωρο φορες κ παντα απανταει ''θα τα μαζευα αλλα προλαβες κ ηρθες''κ του λεω ''γιατι επρεπε να αφησεις να γινει ολο αυτο το μπαχαλο για να τα μαζεψεις??? σε μενα που ειμαι με τα παιδια ολη μερα ουτε μια φορα δεν ετυχε κατι τετοιο.εκτος απο τα παιχνιδια τους βεβαια που αυτα τα μαζευω πριν κοιμηθουν μεσημερι κ βραδυ.αλλα τα υπολοιπα?''κ φυσικα απανταει με αερολογιες του τυπου ''πηγα στην αποθηκη να κανω ενα τσιγαρο κ τα εκαναν ολα αυτα!''κ γω κανω κανενα τσιγαρο στην αποθηκη αλλα δε γινονται ολα αυτα σε 5 λεπτα!δηλαδη πρεπει να εχεις ταλεντο για να γινουν!!!αυτο ειναι το αλυτο προβλημα μου!οταν ειναι μαζι μου βοηθαει παντα οταν ειναι μονος γινεται η συντελεια του κοσμου!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προβλημα με τα παιχνιδια.καταλαβαινω πως πρεπει να παιξουν.αλλα αυτο που αντικρυσα χτες ξεπερνουσε καθε οριο.σου λεω κουταλια κ πηρουνια στο πατωμα!γενικως ολα οσα ειχε το συρταρι που βαζουμε τα κουταλια κλπ ηταν ολα σκορπισμενα σε ολο το σπιτι!κ επρεπε εγω να τα μαζευω πισω απο καναπεδες κ επιπλα κ κατω απο χαλια κ να τα πλυνω ολα!παλι καλα που τα μαχαιρια τα εχω ψηλα. κ χτυπητηρια απο μιξερ στην τουαλετα!δε συζητω για το γιαουρτι που εφαγε ο μικρος κ ηταν πασαλειμενοι ως κ οι τυχοι!!!τα κρεβατια ηταν ολα λες κ μπηκαν ληστες κ εψαχναν κατω απο τα στρωματα!ταπερ πιατα πλαστικα ρουχα απο τα ασιδερωτα χτενες οδοντοβουρτσες!!ΟΛΑ διασκορπα!!!!αμα γινοταν θα καλουσα οδοντιατρο κατ'οικον!!πως κ δε το σκεφτηκε κανενας οδοντιατρος αυτο?:P:p

 

Συγνώμη που γελάω με τον πόνο σου αλλά πραγματικά η περιγραφη με σκοτώνει αν και εν μέρει σε καταλαβαίνω.:-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites

laugh.gif

Συγνώμη που γελάω... αλλά τα έχω ξαναζήσει αυτά.... Σα σε όοονειρο τα θυμάμαι... τι λέω όνειρο... σαν εγκεφαλικό το θυμάμαι!

 

Μήπως ήταν κάπως έτσι???? (ρίξε μια ματιά στο λινκ) :lol: :lol: :lol:

 

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=617745#post617745

 

Καλό κουράγιοοοοο :D

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

alcyon με σκοτωσες τωρα!τι ηταν αυτο που ειδα!!!μου ζωντανεψες τις χτεσινες εικονες!!!!!!προσθεσε κ ΟΛΟ το νοικοκυριο στο πατωμα συν τα παιχνιδια που βλεπω στο λινκ κ καπως ετσι ηταν ο εφιαλτης που εζησα!!!δε πειραζει που γελατε κοριτσια!!κ γω γελαω τωρα αλλα εχτες ημουν ετοιμη να μεταμορφωθω σε γκονζιλα!!!!!!!!για να μη πω σε hulk :P:p

Link to comment
Share on other sites

:twisted::twisted::twisted:

alcyon με σκοτωσες τωρα!τι ηταν αυτο που ειδα!!!μου ζωντανεψες τις χτεσινες εικονες!!!!!!προσθεσε κ ΟΛΟ το νοικοκυριο στο πατωμα συν τα παιχνιδια που βλεπω στο λινκ κ καπως ετσι ηταν ο εφιαλτης που εζησα!!!δε πειραζει που γελατε κοριτσια!!κ γω γελαω τωρα αλλα εχτες ημουν ετοιμη να μεταμορφωθω σε γκονζιλα!!!!!!!!για να μη πω σε hulk :P:p

 

Το ξέρω μωρέ σε καταλαβαίνω εμένα να δείς που η μικρή είναι άρρωστη και έχουν μεταφέρει σεντόνια κουβέρτες κτλ.στο σαλόνι και γίνεται ενα μπάχαλο απο εχτές αφού κοντέυει η ώρα να σχολάσω και αγχώνομαι.

Να δεις κρεββάτι στρωμένο απο τον αντρούλη μου να γελάσεις .

Μάλλον την κουβέρτα μόνο πετάει απο επάνω γιατί βλέπεις βουναλάκια απο το σεντόνι που διπλώνει τριγύρω και κάπου καταλαβάινω και την πυτζάμα μου που κοιτεται.Δεν λεέι να κρυώσει και ο παλίοκαιρος να βγάλουμε το πάπλωμε που όπως και να το πετάξει ωραία στρωμένο μένει:mad::x:x:x:x:x:x

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...