Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλησπερα. Αν θελεις στειλε μου τα στοιχεια του. Σε ευχαριστω πολυ!

το όνομα της ογκολόγου είναι ευαγγελία ραζή

το τηλ του ιατρείου της για ραντεβού είναι: 210 6815855, 2107216993

το σαιτ της: http://www.oncologists.gr/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 202
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, εγω εβγαλα ινοαδενωμα στις 31/3/14 στο Μητερα με την κ. Τσιώνου Χριστίνα. Εμεινα πολύ ευχαριστημένη , πολύ καλός ανθρωπος, ήρεμη, και καλή γιατρός από ότι ξέρω. Πάντως όπως είπε και μια κοπέλα πιο πάνω η μαστογραφία θα πρέπει να γίνεται ΠΑΝΤΑ σε κέντρο μαστού και μετά να την βλέπει μαστολόγος και όχι γυναικολόγος, απο την εμπειρία μου να σας πω ότι μια μαστογραφία μόνη της δεν λεει και πολλά θέλει και υπέρηχο μαστων ώστε να έχουν ολοκληρωμένη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΑΛ σε ευχαριστώ και πάλι!

 

να προσθέσω ότι εκτός από ψηφιακή μαστογραφία και υπέρηχο μαστών πρέπει να γίνεται και ψηλάφιση πάντα από μαστολόγο.

και μια φορά το μήνα ψηλαφούμε κι εμείς ό,τι μπορούμε..

επίσης, εμείς που έχουμε ιστορικό πρέπει να κάνουμε υπέρηχο κάθε εξάμηνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και για τους δύο στο νοσοκομείο ΜΕΤΑΞΑ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια άλλοι γυναικολόγοι συστήνουν τον ένα άλλοι τον άλλον. Ο Κονδύλης είναι μεγάλος σε ηλικία και έτσι δεν τον θεωρούν αρκετά ενημερωμένο στις τελευταίες τεχνικές. Προσωπικά δεν έχω πάει σε κανέναν αλλά παρακολουθώ το θέμα λόγω ιστορικού.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !γνωριζει καποια να μου πει που εκανε επεμβαση με συρματινο οδηγο στο στηθος στη θεσσαλονικη!ειναι μια μεθοδος οταν υπαρχουν αποτιτανωσεις στο στηθος που δεν ειναι ορατες στον υπερηχο!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kαλημερα.ειμαι απο το βολο και εδω και λιγες μερες εχω μπει στη διαδικασια να ψαχνω για μαστολογο γιατι κατι ειδε ο ακτινολογος στη μαστογραφια και στον υπερηχο και θελει επαναληψη σε εξι μηνες.Δεν εχω παει ποτε σε μαστολογο και φυσικα δεν προκειται να περιμενω ενα εξαμηνο.Aποφασισα να δειξω τις εξετασεισ μου σε εναν ειδικο.Εδω στο βολο τιποτα δεν υπαρχει και λεω να παω στην αθηνα.Διαβασα με προσοχη ολα τα μυνηματα και εχω μπερδευτει περισσοτερο.Να παω με τις υπαρχουσες στον αγιο σαββα η να παω σε ιδιωτη για να μου κανει και υπερηχο?η μηχαιλιδου που λετε κανει υπερηχο στο ιατρειο της ?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.ειμαι απο το βολο και εδω και λιγες μερες εχω μπει στη διαδικασια να ψαχνω για μαστολογο γιατι κατι ειδε ο ακτινολογος στη μαστογραφια και στον υπερηχο και θελει επαναληψη σε εξι μηνες.Δεν εχω παει ποτε σε μαστολογο και φυσικα δεν προκειται να περιμενω ενα εξαμηνο.Aποφασισα να δειξω τις εξετασεισ μου σε εναν ειδικο.Εδω στο βολο τιποτα δεν υπαρχει και λεω να παω στην αθηνα.Διαβασα με προσοχη ολα τα μυνηματα και εχω μπερδευτει περισσοτερο.Να παω με τις υπαρχουσες στον αγιο σαββα η να παω σε ιδιωτη για να μου κανει και υπερηχο?η μηχαιλιδου που λετε κανει υπερηχο στο ιατρειο της ?

 

στο πανεπιστημιακο της Λαρισας δεν υπαρχει μαστολογος?

 

στον Αγ. Σαββα τα ραντεβου αργουν.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μια απο τα ιδια και εκει.Επειδη προσφατα περασα και μια περιπετεια με το ματι μου πηγα σεναν πολυ γνωστο για τη θεσσαλια οφθαλμιατρο στο πανεπιστημιακο στα απογευματινα ραντεβου.Δε μπορω να πω ,ειχε γνωσεις ,ομως για καλυτερα με εστειλε στην αθηνα.ακριβως τα λογια του ηταν...εγω θα πηγαινα σαυτον (εναν οφθαλμιατρο)αν ειχα αυτο το προβλημα..Οποτε καλυτερα στην αθηνα κατευθειαν.Μιλησα με τη μηχαιλιδου πριν λιγο και θα παω την αλλη εβδομαδα.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, πρόσφατα ανακάλυψα ενα Ινοαδενωμα στον ενα μαστο περίπου 4 εκατοστά κ ψάχνω χειρουργό μαστού. Έχω ακούσει καλά λόγια για την κ καρυδα. Εχει κάποια απο σας εμπειρία απο την συγκεκριμένη γιατρό και αν γνωρίζετε ποσο κοστίζει η επέμβαση. Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα την γνώμη σας για έναν καλό γιατρο σε δημόσιο νοσοκομείο. Η μητέρα μου έχει διαγνωστεί με καρκινο του μαστού (φλεγμονωδης τυπος) και αυτη την περίοδο κάνει χημειοθεραπείες. Δεν έχει κάνει επέμβαση ακόμα επειδή αυτός ο τύπος επιβάλλει να όλοκληρωθούν ολες οι θεραπείες πρώτα ( αυτό είναι διασταυρωμένο απο δύο 3 μαστολόγους). Υπολογίζουμε ότι πρέπει να κάνει την επέμβαση γύρω στο Νοέμβρη. Η γιατρός της είναι η Κα Πουλακάκη Φιορίτα αλλά είναι στο Μετροπόλιταν και οικονομικά δεν μπορούμε να ανταπεξέλθουμε δυστυχώς. Επειδή ο συγκεκριμένος τύπος είναι ιδιόμορφος χρειζόμαστε έναν εξειδικευμένο χειρουργό μαστολόγο και όχι γενικό χειρουργό. Σας ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας.Αναμένω τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Γεια σας φίλες μου. Πριν 2 μιση χρόνια βρήκα σε μια μαστογραφία, μια πολύ μεγάλη σκια στο στήθος μου Αφού πήγα σε 3 μαστολόγους χειρουργούς σούπερ ονόματα, με τον καθένα να λέει εντελώς αντίθετα πράγματα, έφυγα για αμερική σε θείες μου στη Βοστόνη. Εκεί οι καθηγητές μου διέγνωσαν καρκίνο που είχε πιάσει 4 λεμφαδένες και με έστειλαν πίσω στην Ελλάδα, σε γιατρό που είχε δουλέψει μαζί τους στη Βοστώνη, τον κ λέγοντάς μου ότι έχει πολύ καλή γνώση της αρρώστιας αυτής, τον παθολόγο ογκολόγο Γιώργο Λύπα.

 

Στη φάση των θεραπειών μου γνώρισα και μερικούς γιατρούς που ήταν οι ίδιοι ασθενείς του και αυτό με έκανε να τον εμπιστευτώ ακόμη περισσότερο. Κάναμε ισχυρές χημειοθεραπείες, οι λεμφαδένες καθάρισαν και ο όγκος στο στηθος μίκρυνε πάρα πολύ, οπως εδειξε το χειρουργειο που έκανα μετά στην Αμερική. Ο κύριος Λύπας ήταν δίπλα μου σε όλες τις δυσκολίες της θεραπείας και με βοήθησε να την περάσω σχετικά ανώδυνα. Όπως καταλαβαίνετε, του έχω τεράστια ευγνωμοσύνη και τον συστήνω ανεπιφύλακτα σε όσες φίλες και γνωστές μου έχουν τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Διαφημίσεις

  • 2 months later...
Γειά σας!

Μπορεί κάποιος να μου δώσει παραπάνω πληροφορίες για την κυρία Μιχαηλίδου; Διάβασα πολύ καλά σχόλια. Είναι σε ιδιωτικό κέντρο πλέον;

 

Οντως πολυ καλη, πρώτη μου ξαδέρφη που είχε προβλημα στο στήθος κ κοντεύαμε να τρελαθούμε (36χρ.), τελικά δεν είχε! Π΄ηγε σε ένα σωρό γιατρούς κ ολοι θέλανε να τη χειρουργήσουν διότι έβλεπαν κατι ύποπτο, μέχρι που πηγε στην κα Μιχαηλίδου κ της είπε οτι ηταν μια απλή κύστη που καλο ειναι να την παρακολουθεί σε τακτική βαση, νομιζω ανα 6μηνο στην αρχη. Τελικά τωρα πια θα ξαναπάει του χρόνου διότι δεν ειναι απολύτως τιποτα, γλίτωσε η κοπελα το χειρουργείο κ την ταλαιπωρία. Τωρα πια παμε όλες οι ξαδέλφες στην κα Μιχαηλίδου μια φορα το χρόνο, μετα το σοκ που περάσαμε κ εχω να πω οτι ειναι και καλος άνθρωπος. Εμεις πηγαίνουμε στο γιατρειο της στο Γουδί, Μικρας Ασίας 55, κ απο τηλεφωνο εχω μονο το κινητό της 6972866784, ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας.

 

Μηπως ξερει καποιος κανένα καλό μαστολόγο στο Ηρακλειο Κρήτης;

Η τελαιταια μαστογραφία και ο υπερηχος της συζυγου μου κατι έχει δείξει και θελω να το ψαξω περισσότερο.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μπορείς να μας πεις περισσότερα για την εμπειρία σου με τον κύριο Ξεπαπαδάκη; Μου τον ανέφερε σήμερα ένας παθολόγος που επισκέφθηκα για άλλους λόγους. Κάνει ιατρείο στο Ρέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αυτους που ξερω εγω γιατι προσφατα πήγα σε δυο για αντιστοιχο προβλημα είναι η Κα Καρυδά Ειρήνη η οποία είναι διευθυντρια του Κεντρου Μαστού στο ''ΥΓΕΙΑ'' και έχει και ιατρείο στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας.Επίσης πήγα και σε δευτερο γιατρό τον κο Πατέρα Χαρίλαο που είναι στο Ιατρικο Κέντρο Ψυχικού. Οι γιατροι αυτοί ήταν παλια στον Αγιο Σαββα...

Αν ενδιαφερεσε πέσμου να σου στειλω διεθυνσεις και τηλ.

 

Πάντως κορίτσια εγώ κάηκα από τον Ζομπολα που λέτε εδώ....Μακριά...Καλύτερα να επιλέξετε τον Κο Μισιντζή στον Αγ. Σάββα...

 

Μια απορία...η κα Μιχαηλίδου νόμιζα ότι είναι γενική χειρούργος (προφανώς κάνω λάθος ) και ότι δεν ειναι μαστολόγος...Μπορείτε να μου στείλετε το τηλ. της σας παρακαλώ?

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου πεις γιατί κάηκες από τον Ζόμπολα; Τυχαία πήγα σε αυτόν στα απογευματινά ιατρεία του Αγ. Σάββα και θα ήθελα να γνωρίζω περισσότερα. Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Πρόσφατα μάθαμε ....ότι σύντομα θα χρειαστούμε χειρουργό μαστολογο... άσχημη μαστογραφία....δεν ξέρω από πού να ξεκινήσω. Το αρχικό σοκ..Μήπως μπορείτε να συμβουλευτείτε κάτι. Ιδιαίτερα με ενδιαφέρει δημόσια νοσοκομεία. Ψάχνουμε έναν έμπειρο χειρουργό από το Άγιο Σάββα. Επίσης διάβασα και καλά λόγια για τη κ. Μιχαηλίδου, το μόνο που δεν είναι πια στο δημόσιο. Πρέπει να μάθω και κόστος για χειρουργείο στο ιδιοτηκο, είμαστε περιορισμένοι στα οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
16 ώρες πρίν, annoulica είπε:

βοηθηστε!!! ψαχνω χειρουργο μαστολογο, μονο δημοσια νοσοκομεια, Αθηνα. Εάν ξερετε καποιον καλο η μπορειτε να προτεινετε το νοσοκομειο????

 

Eχω ακούσει πολύ καλά λόγια από γιατρό φίλη για το σχετικό τμήμα στο Σισμανόγλειο, το είχα επισκεφτεί κιόλας κάποια στιγμή και ευτυχώς στην περίπωσή μου ήταν κάτι καλοήθες. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, annoulica είπε:

βοηθηστε!!! ψαχνω χειρουργο μαστολογο, μονο δημοσια νοσοκομεια, Αθηνα. Εάν ξερετε καποιον καλο η μπορειτε να προτεινετε το νοσοκομειο????

Καλησπέρα!!!

Εγώ θα σου συστήσω τον Κο Γιάννο. Είναι γυναικολογος- μαστολογος και είναι πολύ καλός άνθρωπος... Σαν μαστολογο δεν τον έχω δοκιμάσει, μιας και ήταν ο γυναικολογος μου στη γέννα, ωστόσο θεωρώ πως είναι καλός διότι όταν είχα πάει μια μέρα έκτακτα στο απογευματινό ιατρείο για το μαστό που κάνει, στην αναμονή ήταν καθηγήτρια ιατρικής από το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης... Η οποία μάλιστα έλεγε πως όλοι οι γιατροί στη Θεσσαλονίκη την έστειλαν σε αυτόν μόλις είδαν τη μαστογραφία της... Οπότε υποθέτω πως είναι καλός...

Είναι στο Αλεξάνδρας, αν σε ενδιαφέρει..

Περαστικά!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Γ. Σημάτο (χερουργο μαστολόγο) στον Άγιο Σάββα. Ξέρω όμως ότι για τον συγκεκριμένο γιατρό πρέπει να κλείσεις ραντεβού (πρωινό) στο 1535 περίπου πέντε μήνες νωρίτερα. Ίσως βέβαια αν επισκεφθείς το νοσοκομείο την μέρα που δέχεται εξωτερικούς ασθενείς, εφόσον πρόκειται για κάτι εξαιρετικά επείγον, να μπορέσεις να εξυπηρετηθείς. Αλλιώς υπάρχουν τα απογευματινά ραντεβού, στην περίπτωση αυτή πληρώνεις την επίσκεψη, όπου η αναμονή δεν είναι μεγάλη, ξεκινάς έτσι και συνεχίζεις με πρωινό ραντεβού αν χρειαστεί.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σας!!! Μετά από εξετάσεις που έκανα θα χρειαστεί να κάνω επέμβαση μαστεκτομής... για μια δεύτερη γνώμη υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει καλό μαστολογο στην Αθήνα κ ίσως κόστος σε ιδιωτικό η δημόσιο νοσοκομείο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...