Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αν μπορει καποιος ενηλικας να βοηθησει...


Recommended Posts

Γεια σας.

Γραφω εδω το θεμα μου γιατι δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να γεμισω το ωραια φορουμ σας με τις παιδικες ανοησιες μου :(

Επισης,τωρα που το σκεφτομαι θα ηθελα να απολογηθω για το περιεχομενο του θεματος μου,το οποιο δεν ειναι το πλεον καταλληλο για ενα φορουμ μαμαδων...

Ειμαι αγορι,ηλικιας 16 ετων και προσφατα ειχα την πρωτη σεξουαλικη επαφη μου με την κοπελα μου.4 φορες συνολο (θα ηθελα να μπω σε λεπτομεριες αλλα δεν επηγει.Αν δω ανταποκριση ισως μια αλλη φορα :P ).

Ναι,αγαπητοι ψυχολογοι,προσπαθω με αντρικα,ανωριμα αστεια να κρυψω το αγχος μου...Τις 2 απο τις 4 φορες ηταν χωρις προφυλακτικο,γιατι απλως εκατσε η ''φαση'',δηλαδη δεν το ειχαμε σχεδιασει,και παρολο που εχω την καταλληλη αγωγη περι ασφαλους σεξ,εκεινη την στιγμη μιλησε η τεστοστερονη...Για κακη μου τυχη,τις αλλες δυο φορες εσπασε το προφυλακτικο...

Χαρη στις αμερικανικες ταινιες,ευτυχως τραβηχτικα και τις τεσσερις φορες πρωτου...ξερετε.Αλλα επειδη μια ζωη προσεχα τα νωτα μου,και σκεφτομε τις επιπτωσεις των πραξεων μου,ανυσηχω.Καπου διαβασα οτι μπορει να μεινει εγκυος απο προσπερματικα υγρα!Η πιθανοτητες απιστευτα μικρες λεει,αλλα ποιος ξερει!

Επισης,κατι που ξεχασα να αναφερω και βαριεμαι να διωρθωσω,ειναι οτι την πρωτη φορα της αγορασα το χαπι της επομενης μερας,και την τριτη οπου εσπασε το προφυλακτικο πηρε ενα μονη της.Ολα αυτα(4 φορες,χαπια κτλ)αν θυμαμαι καλα εγιναν σε διαστημα 1-2 εβδομαδων.Ισως λιγοτερο.Ειχε περιοδο 2 μερες αργοτερα απο οτι ειχε την τελευταια φορα.

Το ερωτημα λοιπον.Υπαρχει περιπτωση να ειναι εγκυος?καναμε τελευταια φορα σεξ 4-5 μερες πριν της ερθει.Εχουμε χωρισει εδω και 1 μηνα (ενα μηνα μετα την περιοδο που ανεφερα πριν,πανω κατω μερικες μερες),και ντρεπομαι να την ρωτησω αν της εχει ερθει περιοδος,ποσο μαλλον να της δωσω τεστ εγκυμοσυνης...

Χρονοδιαγραμμα -> τελευταια σεξουαλικη επαφη 28/5/11.Περιοδος της 30/5/11....

Συγνωμη αν δεν βγαζει νοημα το ολο κειμενο,και συγνωμη που ειναι τοσο μεγαλο,και συγνωμη που ζηταω συνεχεια συγνωμη και ευχαριστω εκ των πρωτερων :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρονοδιαγραμμα -> τελευταια σεξουαλικη επαφη 28/5/11.Περιοδος της 30/5/11....

:)

Αφου αδιαθετησε μετα την τελευταια επαφη σας δεν εμεινε εγκυος

Υποθετω οτι κατι δεν εκανες σωστα για να σου σπασουν τα προφυλακτικα και τις 2 φορες Ψαξε το, διαβασε καλυτερα τις οδηγιες χρησης

Καλημερα!

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην συγχαρητηρια για την ωριμοτητα σου να ανησυχησεις και να το ψαξεις

λοιπον

πολλες φορες η πρωτη περιοδος εχει τυχει να ερθει (ειδικα δυο μερες μετα την επαφη) σε πολλες γυναικες εχει ερθει και ηταν εγκυες

επισης οι μερες ωορηξιας δεν ειναι προδιαγεγραμενες οπως πολλοι νομιζουν

υπαρχουν γυναικες που εχουν δυο ωορηξιες το μηνα

οποτε τα των γονιμων ημερων ειναι απλα φουμαρα

επισης την πρωτη φορα πηρε χαπι, και την τριτη ειπες.....αρα την τεταρτη με σπασμενο προφυλακτικο δεν κανατε τιποτα, σωστα???

 

με προσπερματικα υγρα ειναι αρκετα σπανιο --αν και συμβαινει

 

καλο θα ειναι να της κανεις μια νυξη με καποιο τροπο

αν και αν ειναι εγκυος θα ερθει εκεινη να σε βρει

η ο πατερας της

 

πλακα κανω μην τρομαζεις!!! να προσεχεις παντως εισαι μικρος ακομα!

καλη τυχη !

Link to comment
Share on other sites

καλε μου τωρα αρχιζουν τα ωραια της ζωη σου , αν δεν προσεξεις ομως αυτα τα ωραια μπορει να γινει ο χειροτερος εφιαλτη σου .....προσεχε πολυ ...και παντα με προφυλακτικο και αγορασε καλε μου καλυτερα προφυλακτικα ...απο φαρμακιο ή απο καπου που εχουν πολυ χρηση ...να μην ειναι ληγμενα .... ή εισαι και πολυ καντεμης ή κατι δεν κανει καλα ...........στον τροπο που το χρισημοποιης .....αντε και καλο βολη...............................

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχάς μπράβο σου που είσαι συνειδητοποιημένος και ψάχνεσαι για το τι πρέπει να κάνεις ΟΜΩΣ...

το να ψάχνεσαι κατόπιν εορτής, είναι λίγο άκυρο! Και μόνος σου το λες πως ξέρεις τί πρέπει να κάνεις και τί προφυλάξεις πρέπει να πάρεις. Αρα το "έκατσε η φάση και γι αυτο δεν χρησιμοποίησα προφυλακτικό" θα πρέπει να το ξεχάσεις. Αν "κάτσει η φάση" ή βρές προφυλακτικό ή κάνε την καρδιά σου πέτρα και άστο γι αλλη φορά, γιατί πραγματικά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα συμβεί η στραβή.

Σε ότι έχει να κάνει με το χάπι της έπόμενης ημέρας... πρέπει να αποφεύγεται η χρήση του! Αν κατάλαβα καλά το πήρε η κοπέλα σου 2 φορές σε ένα μήνα; Το χάπι της επόμενης ημέρας, είναι μια βόμβα ορμονών για τον οργανισμό. Το μόνο σίγουρο είναι πως θα προκαλέσει αστάθεια στον κύκλο της κοπέλας. Μπορεί να της έρθει περίοδος νωρίτερα, αργότερα ή και περισσότερες απο μια φορές. Πραγματικά δεν πρέπει να το θεωρείς ως λήση. Πρέπει να χρησιμοποιείται σπανιότατα!

Για τα προφυλακτικά που σπάνε...

Είναι πιθανό να έμεινε αέρας μέσα και γι αυτο να έσπασαν. Επίσης μπορεί να ήταν ληγμένα γι αυτο να αγοράζεις πάντα απο φαρμακείο (κανείς δεν θα σε περιγελάσει να είσαι σίγουρος!).

Για το αν μπορεί να μείνει η κοπελα έγκυος απο τα προσπερματικά υγρά... εγω έμεινα έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι χωρίς να το πάρω χαμπάρι και ενω θεωρούσα ότι πρόσεχα κιόλας! Απο εμπειρία λοιπόν σου λεω πως η μέθοδος του "τραβηγματος" στο τέλος δεν είναι καθόλου μα καθόλου αξιόπιστη. Ακόμα κι αν κάποιος την εφαρμώζει χρόνια.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκτός από το σοβαρό θέμα μιας πιθανής άκαιρης εγκυμοσύνης εγώ βλέπω επίσης ότι είσαι 16 χρονών και δεν έχεις κανένα συναίσθημα για την κοπέλα σου, είχες μόνο σεξουαλικές επαφές και μιλάς γι αυτήν σα να είναι αγελάδα αναπαραγωγής. Το τι νιώθει δεν σε απασχολεί καθόλου παρά μην τυχόν κι έμεινε έγκυος και σε τραβάνε. Ε, μάθε ότι το σεξ δεν είναι μόνο αυτό και μάλλον είσαι ανέτοιμος γι αυτό αφου όυτε προφυλακτικό δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς αλλά ξέρεις πολύ καλά να δίνεις σε ένα νέο κορίτσι χάπι της επόμενης μέρας.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το σοβαρό θέμα μιας πιθανής άκαιρης εγκυμοσύνης εγώ βλέπω επίσης ότι είσαι 16 χρονών και δεν έχεις κανένα συναίσθημα για την κοπέλα σου, είχες μόνο σεξουαλικές επαφές και μιλάς γι αυτήν σα να είναι αγελάδα αναπαραγωγής. Το τι νιώθει δεν σε απασχολεί καθόλου παρά μην τυχόν κι έμεινε έγκυος και σε τραβάνε. Ε, μάθε ότι το σεξ δεν είναι μόνο αυτό και μάλλον είσαι ανέτοιμος γι αυτό αφου όυτε προφυλακτικό δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς αλλά ξέρεις πολύ καλά να δίνεις σε ένα νέο κορίτσι χάπι της επόμενης μέρας.

 

Μπράβο σου τι να πω ? , ειλικρινά σε θαυμάζω για την ειλικρίνειά σου

Άναψε φως στά… σκοτεινά .

Στο μαύρο δώσε χρώμα .

Και φτιάξε εσύ τον πίνακα .

Όσο διαρκεί το γιόμα .

MOYSYS

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αγορι,ηλικιας 16 ετων και προσφατα ειχα την πρωτη σεξουαλικη επαφη μου με την κοπελα μου.4 φορες συνολο (θα ηθελα να μπω σε λεπτομεριες αλλα δεν επηγει.Αν δω ανταποκριση ισως μια αλλη φορα :P ).

Ναι,αγαπητοι ψυχολογοι,προσπαθω με αντρικα,ανωριμα αστεια να κρυψω το αγχος μου...Τις 2 απο τις 4 φορες ηταν χωρις προφυλακτικο,γιατι απλως εκατσε η ''φαση'',δηλαδη δεν το ειχαμε σχεδιασει,και παρολο που εχω την καταλληλη αγωγη περι ασφαλους σεξ,εκεινη την στιγμη μιλησε η τεστοστερονη...

 

 

Εκτός από το σοβαρό θέμα μιας πιθανής άκαιρης εγκυμοσύνης εγώ βλέπω επίσης ότι είσαι 16 χρονών και δεν έχεις κανένα συναίσθημα για την κοπέλα σου, είχες μόνο σεξουαλικές επαφές και μιλάς γι αυτήν σα να είναι αγελάδα αναπαραγωγής. Το τι νιώθει δεν σε απασχολεί καθόλου παρά μην τυχόν κι έμεινε έγκυος και σε τραβάνε. Ε, μάθε ότι το σεξ δεν είναι μόνο αυτό και μάλλον είσαι ανέτοιμος γι αυτό αφου όυτε προφυλακτικό δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς αλλά ξέρεις πολύ καλά να δίνεις σε ένα νέο κορίτσι χάπι της επόμενης μέρας.

 

Μπράβο σου Τερίνα τι να πω ? , ειλικρινά σε θαυμάζω για την ειλικρίνειά σου .

 

Ένας μικρός 16 χρονών που του ….. δουλεύει η ....τεστοστερόνη !!!!!!!!!!!!!

Αλάααα όχι το ....μυαλό !!!

:-D:grin::-D:grin::-D:grin:

Άναψε φως στά… σκοτεινά .

Στο μαύρο δώσε χρώμα .

Και φτιάξε εσύ τον πίνακα .

Όσο διαρκεί το γιόμα .

MOYSYS

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το σοβαρό θέμα μιας πιθανής άκαιρης εγκυμοσύνης εγώ βλέπω επίσης ότι είσαι 16 χρονών και δεν έχεις κανένα συναίσθημα για την κοπέλα σου, είχες μόνο σεξουαλικές επαφές και μιλάς γι αυτήν σα να είναι αγελάδα αναπαραγωγής. Το τι νιώθει δεν σε απασχολεί καθόλου παρά μην τυχόν κι έμεινε έγκυος και σε τραβάνε. Ε, μάθε ότι το σεξ δεν είναι μόνο αυτό και μάλλον είσαι ανέτοιμος γι αυτό αφου όυτε προφυλακτικό δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς αλλά ξέρεις πολύ καλά να δίνεις σε ένα νέο κορίτσι χάπι της επόμενης μέρας.

 

θα είχες απόλυτο δίκιο αν απευθυνόσουν σε έναν 30αρη, 40άρη κλπ. Αλλά είναι ένα παιδί 16 ετων. Μέσα απο τις εμπειρίες οριμάζουμε και απο τα λάθη μαθαίνουμε. Προφανώς ρωτάει γιατί θέλει να μάθει και να ξέρει πώς θα χειρίζεται τα πράγματα μελλοντικά. Δεν είναι εδώ το μαντείο των Δελφών για να του πούμε αν η κοπέλα είναι έγκυος ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι το χάπι της επόμενης μέρας πρέπει να αποφεύγεται, καλό είναι να μην το πάρει μια κοπέλα πάνω από 3 φορές στη ζωή της, όχι σε ένα μήνα! Δοκίμασε μεγαλύτερα προφυλακτικά και πάντα να τσεκάρεις την ημερομηνία λήξης. Και συμφωνώ επίσης ότι ποτέ μα ποτέ δεν πρέπει να κάνεις σεξ χωρίς προφυλακτικό, ισχύει ότι μπορεί να μείνει έγκυος μια κοπέλα από σπερματικά υγρά που έχουν εκκριθεί νωρίτερα και δεν τα έχεις καταλάβει... σου μιλάω από πείρα καθώς την έχω πάθει στα 20 μου και πίστεψέ με, η έκτρωση δεν είναι καθόλου ευχάριστη εμπειρία για μια κοπέλα, την κουβαλάς πάντα μέσα σου... Πάντως μπράβο σου που ρωτάς, όσο για την κοπέλα να τη ρωτήσεις αφού σε απασχολεί, με ενδιαφέρον όμως, μη νιώσει ότι το κάνεις από φόβο γιατί το πιθανότερο είναι να σε βρίσει...Και βρε κορίτσια να χαλαρώσουμε λίγο, όλες θυμόμαστε πώς είναι να είσαι στα 16, όλοι έχουμε κάνει λάθη και δεν πιστεύω να έχει κανείς απαίτηση από παιδιά που τώρα μαθαίνουν τη ζωή να φέρονται με την ωριμότητα που δεν συναντάμε ούτε σε 40άρηδες πολλές φορές...το ότι ρωτάει και θέλει να μάθει δεν είναι καλό?

KYWPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκτός από το σοβαρό θέμα μιας πιθανής άκαιρης εγκυμοσύνης εγώ βλέπω επίσης ότι είσαι 16 χρονών και δεν έχεις κανένα συναίσθημα για την κοπέλα σου, είχες μόνο σεξουαλικές επαφές και μιλάς γι αυτήν σα να είναι αγελάδα αναπαραγωγής. Το τι νιώθει δεν σε απασχολεί καθόλου παρά μην τυχόν κι έμεινε έγκυος και σε τραβάνε. Ε, μάθε ότι το σεξ δεν είναι μόνο αυτό και μάλλον είσαι ανέτοιμος γι αυτό αφου όυτε προφυλακτικό δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς αλλά ξέρεις πολύ καλά να δίνεις σε ένα νέο κορίτσι χάπι της επόμενης μέρας.

 

Παντως η αγελαδα ηξερε καλα να την πεφτει στον αδερφο μου...

Οσο για το χαπι εγινε μετα απο παροτρυνση φιλων.Ενα παιδι ειμαι,ολοι ετοιμαζομαστε για αυτην την στιγμη αλλα οταν τελικα ερθει τα χανουμε.Θυμαμαι ακομα τον εαυτο μου να λεει ''ποτε χωρις προφυλακτικο'' και να που τελικα την εκανα την ανοησια μου,οχι μια αλλα 2 φορες!

Μου μιλησατε με εναν τροπο,που θυμιζει απαγγελια κατηγοριων σε βιαστη ''ηξερες καλα να της βαλεις ρουφις στο ποτο''.Τωρα για τα προφυλακτικα,εχω διαβασει τις οδηγιες τοσες φορες και τις ακολουθησα,δεν ξερω τι εγινε...

Εξαλλου το σεξ ηταν δικια της επιθυμια,εγω τοτε κοιταζα να διαβασω για να βγαλω εναν καλο βαθμο στις προαγωγικες εξετασεις και αυτη ηθελε ''κατι παραπανω''.Ας μην τσουβαλιαζουμε ατομα σας παρακαλω,δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.Δεν υσχιει το ''την @@@@ και την αφησα'' στην περιπτωση μου,και δεν χρειαζετε να ειστε τοσο επικριτικη μαζι μου,και γενικα σε καταστασεις για τις οποιες εχετε μονο μια γενικη κατωψη του θεματος,χωρις να γνωριζεται το background τους.

Καλη σας μερα,παντα φιλικα.

Ιπταμενη Σαρδελα,out.

Link to comment
Share on other sites

θα είχες απόλυτο δίκιο αν απευθυνόσουν σε έναν 30αρι, 40άρι κλπ. Αλλά είναι ένα παιδί 16 ετων. Μέσα απο τις εμπειρίες οριμάζουμε και απο τα λάθη μαθαίνουμε. Προφανώς ρωτάει γιατί θέλει να μάθει και να ξέρει πώς θα χειρίζεται τα πράγματα μελλοντικά. Δεν είναι εδώ το μαντείο των Δελφών για να του πούμε αν η κοπέλα είναι έγκυος ή όχι.

 

 

Δε μπορει απο την μια να εχει σεξουαλικες επαφες και απο την αλλη να δικαιολογουμε την ανωριμοτητα του επειδη ειναι ενα παιδι 16 χρονων.Αν ειναι παιδι να ασχοληθει με πραγματα της ηλικιας του.Και τι θα πει απο τα λαθη μαθαινουμε και ωριμαζουμε? Αν δηλαδη η κοπελιτσα ηταν εγκυος θα ειχε κανενα νοημα το ηθικο διδαγμα μετα την εκτρωση?????...Για να της δωσει το χαπι δεν ηταν μικρος ? Οχι βεβαια οτι δεν ειναι ανευθυνη και η κοπελα...........για να τα λεμε και ως εχουν.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το σοβαρό θέμα μιας πιθανής άκαιρης εγκυμοσύνης εγώ βλέπω επίσης ότι είσαι 16 χρονών και δεν έχεις κανένα συναίσθημα για την κοπέλα σου, είχες μόνο σεξουαλικές επαφές και μιλάς γι αυτήν σα να είναι αγελάδα αναπαραγωγής. Το τι νιώθει δεν σε απασχολεί καθόλου παρά μην τυχόν κι έμεινε έγκυος και σε τραβάνε. Ε, μάθε ότι το σεξ δεν είναι μόνο αυτό και μάλλον είσαι ανέτοιμος γι αυτό αφου όυτε προφυλακτικό δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς αλλά ξέρεις πολύ καλά να δίνεις σε ένα νέο κορίτσι χάπι της επόμενης μέρας.

 

ε.χμ...εδώ θα διαφωνήσω λίγο...είναι 16 ετών μόνο...;)

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Οπως ειπε και η κυρια Βικυ, εδω δεν ειναι το μαντειο των Δελφων,και σιγουρα δεν το περασα για κατι τετοιο.Για το χαπι φροντισα να ενημερωθω απο το φαρμακειο που το αγορασα,και της ειπα πως δεν πρεπει να παρει πανω απο 2 μεσα σε εναν χρονο και την πληροφορησα για τις παρενεργειες που εχει.Απλως εχω την ανασφαλεια του πρωταρη, και θα φροντισω αυτα τα λαθη να μην επαναληφθουν.Το μαθημα πλεον μου εγινε μαθημα!

Υποθετω πως ο μονος τροπος να μαθω ειναι να της μιλησω.Ομως πως θα ξερουμε αμα τελικα εχει γινει η στραβη?Ποιες ειναι οι ενδειξεις εγκυμοσυνης του ενος μηνα?Αμα εχει αδιαθετησει τωρα σημαινει πως πιθανοτατα δεν υπαρχει προβλημα?Ενα τεστ εγκυμοσυνης ειναι καλη λυση?Αν και λιγο αβολη,γιατι χρειαζεται δειγμα ουρων,ειναι ακριβες?Τα οιστρογονα (νομιζω αυτα ανιχνευει,δεν ξερω) ειναι αρκετα υψηλα μεσα στον πρωτο μηνα ωστε να ανιχνευτουν?

Καλη σας μερα :)

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα επειδη δεν ειδα να ανφερεται απο κανεναν..τα σεξουαλικα μεταδιδομενα νοσηματα δεν τα εχουν ακουστα τα παιδια?ας μην γελιομαστε νεας 16ρης κ μια 16αρα τη σημερον ημερα μια χαρα ξερουν κ κανουν σεξ κ στην προκειμενη κ οι 2,δηλ κ η κοπελα ειναι υπευθυνη για οτι εγινε χωρις προφυλαξη και θεωρω πολυ πιο σωστο να παρεις το χαπι παρα να ρισκαρεις κ να τρεχεις μετα για εκτρωσεις ή να φερνεις στον κοσμο παιδι στα 16 σου. ΑΛΛΑ ρε σαρδελα παρε μια αλλη μαρκα κ μην ξαναπαρασυρθεις..ειναι δυσκολο σιγουρο αλλα σκεψου και τις αρρωστιες βρε παιδακι μ!στο νησι μας εχουμε 15.000 ασθενεις με Aids χωρια ολα τα αλλα. ας προσεχουν λιγακι τα νεοτερα παιδια.

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε αγορι μου η ιδια δεν ανησυχει να ψαχτει κ θα της ζητησεις ουρα να της κανεις εσυ τεστ?εφοσον αδιαθετησε κ πηρε τοσα χαπια πολυ χλωμο το βλεπω να ειναι εγκυος.ασε τωρα τα οιστρογονα κ τα συμπτωματα εγκυμοσυνης.

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα επειδη δεν ειδα να ανφερεται απο κανεναν..τα σεξουαλικα μεταδιδομενα νοσηματα δεν τα εχουν ακουστα τα παιδια?ας μην γελιομαστε νεας 16ρης κ μια 16αρα τη σημερον ημερα μια χαρα ξερουν κ κανουν σεξ κ στην προκειμενη κ οι 2,δηλ κ η κοπελα ειναι υπευθυνη για οτι εγινε χωρις προφυλαξη και θεωρω πολυ πιο σωστο να παρεις το χαπι παρα να ρισκαρεις κ να τρεχεις μετα για εκτρωσεις ή να φερνεις στον κοσμο παιδι στα 16 σου. ΑΛΛΑ ρε σαρδελα παρε μια αλλη μαρκα κ μην ξαναπαρασυρθεις..ειναι δυσκολο σιγουρο αλλα σκεψου και τις αρρωστιες βρε παιδακι μ!στο νησι μας εχουμε 15.000 ασθενεις με Aids χωρια ολα τα αλλα. ας προσεχουν λιγακι τα νεοτερα παιδια.

Με πληροφορησε οτι ημουν ο δευτερος της,και οτι ο πρωτος φορουσε προφυλακτικο...Και ναι,εγω την πιστεψα.Θα παω στην Αθηνα με τον αδερφο μου σε εναν μηνα,και θα περασω μαζι του απο το αφροδισιων νοσηματων αμα μπορεσω,αν και το βλεπω χλωμο,τοσο για οικονομικους λογους τοσο και για λογους ''ντροπης''...Σκεφτομουν να το πω στους γονεις μου,λιγο παραποιημενα,ετσι ωστε να καταλαβουν καθως μενουμε σε τουριστικο μερος,και να με υποστηριξουν οικονομικα,αλλα δεν ξερω...Προς το παρων τουλαχιστον ολα ειναι φυσιολογικα,δεν βλεπω κατι περιεργο,ουτε εχω καποια απο τα συμπτωματα του HIV.

Και οπως λεει και ο μεγαλος Ξυδης Νικος, τι μ@λκς ημουν...

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορει απο την μια να εχει σεξουαλικες επαφες και απο την αλλη να δικαιολογουμε την ανωριμοτητα του επειδη ειναι ενα παιδι 16 χρονων.Αν ειναι παιδι να ασχοληθει με πραγματα της ηλικιας του.Και τι θα πει απο τα λαθη μαθαινουμε και ωριμαζουμε? Αν δηλαδη η κοπελιτσα ηταν εγκυος θα ειχε κανενα νοημα το ηθικο διδαγμα μετα την εκτρωση?????...Για να της δωσει το χαπι δεν ηταν μικρος ? Οχι βεβαια οτι δεν ειναι ανευθυνη και η κοπελα...........για να τα λεμε και ως εχουν.

 

Της ηλικίας του είναι το σεξ, μη γελιόμαστε... και δε νομίζω ότι ένα νέο άνθρωπο που ενδιαφέρεται να μάθει για να μην ξανακάνει λάθος είναι σωστό να τον αποθαρρύνουμε με επικρίσεις. Μάλλον το αντίθετο κερδίζουμε έτσι, αν μην ξαναρωτήσει ποτέ τίποτα για να μην ακούσει τον εξάψαλμο...

KYWPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με πληροφορησε οτι ημουν ο δευτερος της,και οτι ο πρωτος φορουσε προφυλακτικο...Και ναι,εγω την πιστεψα.Θα παω στην Αθηνα με τον αδερφο μου σε εναν μηνα,και θα περασω μαζι του απο το αφροδισιων νοσηματων αμα μπορεσω,αν και το βλεπω χλωμο,τοσο για οικονομικους λογους τοσο και για λογους ''ντροπης''...Σκεφτομουν να το πω στους γονεις μου,λιγο παραποιημενα,ετσι ωστε να καταλαβουν καθως μενουμε σε τουριστικο μερος,και να με υποστηριξουν οικονομικα,αλλα δεν ξερω...Προς το παρων τουλαχιστον ολα ειναι φυσιολογικα,δεν βλεπω κατι περιεργο,ουτε εχω καποια απο τα συμπτωματα του HIV.

Και οπως λεει και ο μεγαλος Ξυδης Νικος, τι μ@λκς ημουν...

 

Θα έλεγα να μην τρελένεσαι έτσι απο τώρα. Απλά το πάθημα να σου γίνει μάθημα και να καταλάβεις πως δεν παίζουμε με τη ζωή μας. Τωρα για εξέταση HIV νομίζω πως είναι νωρίς. Αλλά και πάλι νομίζω πως δεν υπάρχει θέμα. Μην τρελένεσαι δηλαδή άδικα. Ξέρω πως νιώθεις βέβαια γιατί και εμένα μου είχε τύχει κάποτε μια στραβή με προφυλακτικό που έσπασε κλπ και είχα τρελαθεί. Η λήση ήταν ότι πήγα και έκανα ένα τεστ για HIV στο νοσοκομείο, και ηρέμισα.

Θα σου έλεγα πάντως να ξεπεράσεις το θέμα "ντροπής" που αναφέρεις. Οι γιατροί θα σε δούν σαν ασθενή και δεν πρόκειται να σε κρίνουν. Ασε που όταν πρόκειται για την υγεία μας, πρέπει να βάζουμε στην άκρη τις ντροπές. Μια στιγμή θα νιώσεις άβολα και τέλος.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω ρε σαρδελα..ψαχτο οπως κ οσο μπορεις!δε θελω να σε τρομοκρατησω απλα να εισαι πιο ενημερος κ προσεκτικος τις επομενες φορες!

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

κυρίες μου γιατι την πεφτεται στο παιδί;;;

εγω με τιποτα δε θα ηθελα να μιλήσουν έτσι στο γιο μου παντως (αν είχα)

HALLOOOOOOO ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ TALKING !!!!!

 

τεσπα

ιπτάμενη σαρδέλα think before you do ! :wink:

προσεχε ....

άλλαξε μάρκα προφυλακτικού !

το χαπι ειναι επικίνδυνο να σφυρήξεις στην κοπελίτσα νταξ της το πες

αλλα να ξερεις οτι αυριο μεθαύριο θα κάνει εκτρώσεις σαν μέσο αντισύλληψης !

ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΆ πιθανών να είσαι και πιο ενημερωμένος απο αυτην !

ε αφού εισαι να προσεχεις εσυ και για τους δυο σας

 

να ξέρεις οτι η εγκυμοσύνη ΔΕΝ ειναι το μόνο πιθανό πρόβλημα

ενα καρο σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα κυκλοφορούν και είσαι νεο παδι και μενεις και σε τουριστική περιοχή ! ...

γιατι να πάθεις καμιά νίλα !....;;;

Link to comment
Share on other sites

Παντως η αγελαδα ηξερε καλα να την πεφτει στον αδερφο μου...

 

Πρώτα απο όλα υποτιμάς και τον ίδιο σου τον εαυτο κρατώντας τον χαρακτηρισμό "αγελάδα".... και μόνο το γεγονός οτι είχες σεξουαλικη επαφη με το κορίτσι, άσχετα αν δεν υπήρχαν αισθηματα, θα έπρεπε να την είχες υπερασπιστεί ως προς τον χαρακτηρισμό.....

ωραια, την έπεσε στον αδελφό σου..... και εσυ γιατι το έκανες αφού έβλεπες κάτι που δεν σου άρεσε ? πράξη ισχύος ?

 

Οσο για το χαπι εγινε μετα απο παροτρυνση φιλων.Ενα παιδι ειμαι,

 

εκεινη δηλαδη δεν είναι παιδι ? η ανωριμοτητα και τα επακόλουθά της δικαιολογούνται μόνο για σενα ? δεν ήταν κάτι που το έκανε μόνη της........ είχε και την "βοήθειά σου" μην το ξεχνάς

 

ολοι ετοιμαζομαστε για αυτην την στιγμη αλλα οταν τελικα ερθει τα χανουμε.Θυμαμαι ακομα τον εαυτο μου να λεει ''ποτε χωρις προφυλακτικο'' και να που τελικα την εκανα την ανοησια μου,οχι μια αλλα 2 φορες!

Μου μιλησατε με εναν τροπο,που θυμιζει απαγγελια κατηγοριων σε βιαστη ''ηξερες καλα να της βαλεις ρουφις στο ποτο''.Τωρα για τα προφυλακτικα,εχω διαβασει τις οδηγιες τοσες φορες και τις ακολουθησα,δεν ξερω τι εγινε...

Εξαλλου το σεξ ηταν δικια της επιθυμια,εγω τοτε κοιταζα να διαβασω για να βγαλω εναν καλο βαθμο στις προαγωγικες εξετασεις και αυτη ηθελε ''κατι παραπανω''.

 

μαλλον δεν κοίταζες και πολύ καλά την σελίδα του βιβλίου σου....... δηλαδη, ψυχικο έκανες ? χάρη ? οι επιθυμίες ποτέ δεν γίνονται πράξη αν και οι δύο δεν έχουν δεν το επιθυμουν........

 

Ας μην τσουβαλιαζουμε ατομα σας παρακαλω,δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.Δεν υσχιει το ''την @@@@ και την αφησα'' στην περιπτωση μου,και δεν χρειαζετε να ειστε τοσο επικριτικη μαζι μου,και γενικα σε καταστασεις για τις οποιες εχετε μονο μια γενικη κατωψη του θεματος,χωρις να γνωριζεται το background τους.

Καλη σας μερα,παντα φιλικα.

Ιπταμενη Σαρδελα,out.

 

 

αν το μάθαινε η μητέρα της και ερχόταν και σου έλεγε τα ίδια πράγματα, όπως όλα αυτα που αναφέρθηκαν πιο πάνω, με τον ίδιο τρόπο θα την αντιμετώπιζες ? με την ίδια αντίδραση ?

απευθύνεσαι όπως και εσύ είπες σε ένα φόρουμ με γονεις, ως επι το πλείστον με μαμαδες......... εγω είμαι μαμα ενος 15χρονου αγοριού.......

περίμενες να ακούσεις μόνο οδηγίες χρήσης ? άλλες μαμαδες έχουν κορίτσια και έβαλαν την κορη τους στη θέση αυτού του κοριτσιου........

ενος παιδιού που όπως και να το κάνουμε η ανωριμότητα και των δυο σας θα έχει επιπτώσεις μόνο στο ένα μελος..... στο κορίτσι.......

Ζητας συγνώμη για το μεγαλο ποστ, ζητας συγνώμη γενικώς...... την συγνώμη να την νιώθεις και να πιστεύεις όταν την χρησιμοποιείς..... μόνο τότε έχει αξία.....

Μη ζητάς όμως απο εμας συγνώμη...... δεν έχει νόημα...... μάθε μόνο να ακους, να διαβάζεις και να παίρνεις οτι οφέλιμο για να μην προχωρήσεις και σε άλλη ανοησια..... μη κριτικάρεις λόγια ανθρώπων απο τους οποίους ζητάς βοήθεια...... στις βλακείες μας πρέπει να είμαστε έτοιμοι να ακούσουμε και τα θετικά και τα αρνητικά...... δεν χρειαζόμαστε μόνο "χαιδολογήματα" για να γίνουμε έστω και λίγο υπεύθυνοι και άνθρωποι με αισθήματα....... και τα "χαστούκια" πολλές φορές μας κρατούν σε αφύπνιση.......

Ο φόβος, οι ανησυχίες που έχεις αυτή τη στιγμή είναι ένα είδος "χαστουκιου" κατά την άποψή μου....... εκμεταλεύσου το....... δείξε τρυφερότητα, ευαισθησία, υπευθυνότητα τώρα που είσαι μικρός ακόμα....... κάνε το βημα τώρα για να μπορέσεις να μάθεις για αργότερα......

Πάρε το κορίτσι και μάθε...... ζήτα και ένα συγνώμη (εδώ είναι αναγκαίο), δεν θα πέσεις στα μάτια κανενός..... αντιθέτως, η εκτίμηση θα είναι μεγάλη..... ακόμα και απο τον ίδιο σου τον εαυτο...... δείξε ενδιαφέρον....... αν εσύ ανησυχείς μία φορά, εκείνη ανησυχει εκατο...... και σίγουρα θα σε χρειάζεται..... ίσως εκεινη να μην γνωρίζει κάποιο φόρουμ για να μιλήσει, ίσως να μην μπορεί να μιλήσει ούτε και στους γονείς της........ όπως και εσύ προφανώς δεν έκανες.........

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και τιποτα να μην έχει συμβεί......... εύχομαι να κάτσεις και να διαβάσεις όλα όσα σου γράφουν εδω μέσα και να "βρεις να πάρεις" για να μάθεις, για να νιώσεις, για να μεγαλώσεις, για να βαδίζεις πιο σωστά..........

μην ξεχνάς όμως......... είσαι παιδι και με παιδιά κάνεις παρέα, σχέση......

οι εμπειρίες σας, οι ανοησίες σας, οι χαρές σας, έχουν το ίδιο βάρος σε όλους σας...... αν κάποιος είναι πιο αδύναμος για να σηκώσει αυτό το βάρος, βοήθα τον...... ώστε να σε βοηθήσει και εκείνος κάποια στιγμή όταν πολύ σίγουρα θα τον χρειαστεις.

Link to comment
Share on other sites

Της ηλικίας του είναι το σεξ, μη γελιόμαστε... και δε νομίζω ότι ένα νέο άνθρωπο που ενδιαφέρεται να μάθει για να μην ξανακάνει λάθος είναι σωστό να τον αποθαρρύνουμε με επικρίσεις. Μάλλον το αντίθετο κερδίζουμε έτσι, αν μην ξαναρωτήσει ποτέ τίποτα για να μην ακούσει τον εξάψαλμο...

 

 

Προφανως εχω μεινει πολυ πισω αλλα να μου επιτρεψεις να θεωρω πως 2 παιδια 16 ετων ακομα καλα καλα το σωμα τους δεν γνωριζουν....για να μην πω οτι ακομα δεν εχει ωριμασει το σωμα τους.Και μη μου λετε πως φταινε οι ορμονες.......εμεις δηλαδη σαν παιδια ορμονες δεν ειχαμε ?

Και τελος οταν θελουμε να ενημερωθουμε .....ενημερωνομαστε πρωτα και μετα πραττουμε ......δεν κανουμε οτι να 'ναι και υστερα προσπαθουμε να το συμμαζεψουμε.Και πανω απ' ολα οφειλουμε εμεις σαν γονεις να ενημερωνουμε τα παιδια μας απο νωρις για να μην φτανουμε να συζηταμε τετοια πραγματα τωρα.Αν η κοπελα εμενε εγγυος ή αν κολλουσε ενας απο τους δυο κατι (μακρυα απο δω) μετα τι θα λεγαμε? Δεν πειραζει μωρε , παιδια ειναι ....ας μην τα επικρινουμε γιατι θα τα αποθαρρυνουμε ?

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...