Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων


mamaka83

Recommended Posts

γειά σας! είμαι κι εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι και χαίρομαι που είδα και κοπέλες από λευκάδα (εδώ μένω). Σκέφτομαι κι εγώ να γεννήσω στα γιάννενα στο πανεπιστημιακό, από αυτά που ακούω έχω καταλήξει σχεδόν και σε γιατρό...έχω όμως μια άλλη απορία...πώς κλείνεις ραντεβού στο γιατρό που θες? πήρα στην γυναικολογική και μου είπαν να κλείσω ραντεβού στα εξωτερικά ιατρεία, μου δώσανε και τον αριθμό αλλά δεν απαντάει ποτέ κανείς...υπάρχει άλλος τρόπος? και θέλω να γεννήσω όσο πιο φυσιολογικά γίνεται, το υποστηρίζουν στο πανεπιστημιακό ή σε βάζουν εύκολα για καισαρική?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια ξερει καμια να μας πει αν κανουν επισκληριδιο σε φυσιολογικο τοκετο τα δυο νοσοκομεια(χατζηκωστα-πανεπιστημιακο) και αν ναι,χρεωνεται εξτρα?Ευχαριστω!

3YYfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κάνουν σίγουρα στο Πανεπιστημιακό -και σε φυσικό τοκετό- (για Χατζηκώστα δεν ξέρω). Αν δεν κάνω λάθος πληρώνεται έξτρα ο αναισθησιολόγος. Αν ρωτήσεις το γιατρό που θα σε αναλάβει, μπορεί να σου πει όλες τις λεπτομέρειες.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Κάνουν σίγουρα στο Πανεπιστημιακό -και σε φυσικό τοκετό- (για Χατζηκώστα δεν ξέρω). Αν δεν κάνω λάθος πληρώνεται έξτρα ο αναισθησιολόγος. Αν ρωτήσεις το γιατρό που θα σε αναλάβει, μπορεί να σου πει όλες τις λεπτομέρειες.

 

Σ'ευχαριστω για την πληροφορια καλη μου.Αν κ δεν ειμαι απο Γιαννενα,ισως καταληξω εκει που σπουδασα τελικα!!!:P

3YYfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ είμαι μετανάστης τοκετού... κάτι σαν την Καρέτα-Καρέτα... Στη θέση σου θα έπαιρνα τηλ. το γιατρό που θα με ενδιέφερε και θα τον ρώταγα κάποια πράγματα. Κάτι σα να κάνω μια μικρή συνέντευξη: αν αναλαμβάνει από μακριά, αν θα χρειαστεί κάποιος γιατρός κοντά στον τόπο κατοικίας, πώς μπορεί να γίνει η μεταξύ τους συνεργασία, αναισθησιολόγος, extra- μαια κτλ κτλ...

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
φυσικά και κάνουν!

υπάρχουν λέει 4-5 που κάνουν!

 

τί έκανες τελικά;;;

 

Καλησπέρα κορίτσια. Κι εγώ γεννάω στο Χατζηκώστα το Μάιο και μου είπαν ότι κάνουν αρκετοί επισκληρίδιο. Αν και δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα κάνω στα σίγουρα, ξέρει καμιά σας κανέναν καλό αναισθησιολόγο; Μην πάμε για καλύτερα και βγούμε με κουσούρι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ksotikoula με το καλό το μωράκι σου να έρθει στον κόσμο!

 

Οταν λέτε 4-5 τι εννοείτε; Δηλαδή δεν αναλαμβάνει ο γιατρός τη διαδικασία της επισκληριδιου σε περίπτωση που χρειαστεί; Πρέπει να έχεις βρει αναισθησιολογο απο πριν;

CAzNp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα είχε κανείς τον κ. Πλαχούρα για επικείμενη γέννα? Δεν θέλω γνώμες γιατί ήδη έχω γεννήσει 2 παιδιά μαζί του, μόνο να μου πείτε αν ξέρετε κάτι παραπάνω για την παραίτηση του απο το νοσοκομείο, με παρακολουθούσε κ τώρα είμαι ξεκρέμαστη.

Επίσης αν ξέρετε κάποιον έξωτερικό για να κάνω την β΄επιπέδου μιας κ θα την έκανα την Δευτέρα που μας έρχεται κ θα είμαι ήδη ατην 23 εβδομάδα όποτε δεν έχω χρόνο για πολυ ψαξιμο, μου είπαν για κάποιον Παπαγεωργοπουλο αν θυμάμε καλά το όνομα του. Ευχαριστώ κάθε βοήθεια δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια καλημέρα είχε κανείς τον κ. Πλαχούρα για επικείμενη γέννα? Δεν θέλω γνώμες γιατί ήδη έχω γεννήσει 2 παιδιά μαζί του, μόνο να μου πείτε αν ξέρετε κάτι παραπάνω για την παραίτηση του απο το νοσοκομείο, με παρακολουθούσε κ τώρα είμαι ξεκρέμαστη.

Επίσης αν ξέρετε κάποιον έξωτερικό για να κάνω την β΄επιπέδου μιας κ θα την έκανα την Δευτέρα που μας έρχεται κ θα είμαι ήδη ατην 23 εβδομάδα όποτε δεν έχω χρόνο για πολυ ψαξιμο, μου είπαν για κάποιον Παπαγεωργοπουλο αν θυμάμε καλά το όνομα του. Ευχαριστώ κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Για τον Πλαχουρα δεν ξέρω να σου πώ, αλλά για αυχενική και β επιπέδου εγω έκανα σε εξωτερικό ιατρείο στον Τζιορα. Μαλιστα και στη δευτερη εγκυμοσύνη μου που είχαμε μετακομίσει από Γιαννενα κανόνισα να κατέβω να κάνω αυτούς τους υπερήχους μαζί του γιατί ειμαι πολύ ευχαριστημένη. Ειναι επεξηγηματικός και πολύ σχολαστικός. Ασχολείται μονο με υπερήχους οπότε θεωρώ ότι είναι πολύ καλός σε αυτό που κανει. Από τιμές αν θυμάμαι καλά για β επιπέδου έκανε γύρω στα 100-120.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Τελικα κοριτσια εκανα επισκληριδιο στο Χατζηκωστα και ολα πηγαν καλα. Αλλιως ειμαι βεβαιη οτι δεν την γλιτωνα την καισαρικη γιατι η μικρη ειχε τριπλη περιτυλιξη και δεν θα την παλευα με τους πονους να σπρωχνω τοση ωρα. Γενικα η διαδικασια ειναι οτι κλεινεις αναισθησιολογο απο πριν αλλα δεν εισαι υποχρεωμενη να τον καλεσεις αν αλλαξεις γνωμη και δεν θελησεις επισκληριδιο τελικα. Απλα ενημερωνεις τηλεφωνικα οτι δεν θα τον χρειαστεις. Παντως η διπλανη κοπελα που ηταν κατα του επισκληριδιου και αλλαξε γνωμη απο τον πονο κανονικα βρηκε αναισθησιολογο, απλα πρεπει να ειναι καποιος διαθεσιμος στη βαρδια και φυσικα δεν εχεις το προνομιο επιλογης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια εχει καμια σας εμπειρια απο το μητερα ιωαννινων;πρεπει να αποφασισω αν θελω κλινικη ή νοσοκομειο.ο γιατρος μου ειναι πολυ καλος αλλα ξεγενναει στο μητερα και εγω εχω ακουσει τα χειροτερα για την κλινικη (βρωμικη κτλ).προσωπικα δεν ξερω πως ειναι αλλα η αληθεια ειναι οτι απ΄εξω μου φαινεται λιγο απαρχαιωμενη.εχω αγχωθει και δεν ξερω τι να κανω.please λιγη βοηθεια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχει καμια σας εμπειρια απο το μητερα ιωαννινων;πρεπει να αποφασισω αν θελω κλινικη ή νοσοκομειο.ο γιατρος μου ειναι πολυ καλος αλλα ξεγενναει στο μητερα και εγω εχω ακουσει τα χειροτερα για την κλινικη (βρωμικη κτλ).προσωπικα δεν ξερω πως ειναι αλλα η αληθεια ειναι οτι απ΄εξω μου φαινεται λιγο απαρχαιωμενη.εχω αγχωθει και δεν ξερω τι να κανω.please λιγη βοηθεια!!!!!!

h απο προσωπικη εμπειρια δε γνωριζω μιας και γεννησα στο χατζηκωστα.μια φιλη μου γεννησε στην κλινικη και ειναι πολη ευχαριστημενη

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας κοριτσια!

Γωριζει καποια γιατρο ο οποιος να αναλαμβανει vbac στα ιωαννινα; φυσιολογικο τοκετο δηλαδη μετα απο καισαρικη...

Καθε πκηροφορια δεκτη!

 

Αλλιως η αλλη μου επιλογη ειναι να παω Θεσαλονικη.

Αληθεια τα κοριτσια που ερχεστε στα γιαννενα να γεννησετε και ειστε απο μακρια πως τα καταφερνετε με τα μηνιαια ραντεβου αλλα και τη μερα της γεννας;

CAzNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Κορίτσια δεν εχω λάβει κάποια απάντηση για το προηγούμενο μηνυμα, ωστόσο θα ήθελα μια ακομα πληροφορία.

 

Εχει κάποια εμπειρια με τον Ζηκοπουλο στο πανεπιστημιακο;

CAzNp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσια!!

Ειμαι καιγω καινουργια εδω και πρωτη φορα εγκυος και πολυ πολυ πολυ αγχωμενη γενικα!!!Ηρθα απο θεσσαλονικη εδω επειδη παντρευτηκα και δν εχω ουτε καν γυναικολογο εδω!!Μια φορα μονο ειχα παει στον Κοντοστολη στο Πανεπιστιμιακο ο οποιος μου φανηκε πολυ καλος ομως δν ειναι ο γιατρος στον οποιο θα ηθελα να γεννησω!δεν μου εμπνεει αρκετη εμπιστοσυνη!!Θα ηθελα να ειμαι στο Χατζηκωστα και εμαθα για δυο πολυ καλους...τον Κροκοτζελο (καπως ετσι) και την Ζαγαλικη..(καπως ετσι)...ξερει κανεις τπτ για αυτους?Και επισης ειμαι τελειως ανασφαλιστη!!ποσο να υπολογιζω οτι θα μου βγει?!ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!! <3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 6 months later...
  • 3 months later...

καλημέρα σε όλες!υπάρχει καποια κοπελα που να γνωριζει ή να γεννησε στη κλινικη μητερα στα ιωαννινα με καισαρικη?θα ηθελα να μαθω τις εμπειριες της μιας κ ηρθα τωρα γιαννενα κ δεν εχω παρει γνωμες...μονο για φυσιολογικο τοκετο εχω ακουσει κ ηταν νορμαλ οσα μου ειπαν...απλα ειναι η τριτη μου καισαρικη κ ψιλοαγχωνομαι...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα πέρα για πέρα!!!!

Ειμαστε 3ο τρίμηνο και προέκυψε δουλειά στα Γιαννενα!!!

HELP !!!!

Σε ποιον ? Γιατί ? Πώς ? Πότε ? (και ότι άλλο με ερωτηματικό !!!!)

 

8ενκς !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πέρα για πέρα!!!!

Ειμαστε 3ο τρίμηνο και προέκυψε δουλειά στα Γιαννενα!!!

HELP !!!!

Σε ποιον ? Γιατί ? Πώς ? Πότε ? (και ότι άλλο με ερωτηματικό !!!!)

 

8ενκς !!!!

 

Καλημέρα !!! Εύχομαι. Με το καλό το μωρακι σας να ειναι γερό κ δυνατό. Ειμαι κ εγω έγκυος στο δευτερο μωρακι μου κ πηγαίνω στο πανεπιστημιακό νοσοκομειο Ιωαννίνων ( πριν 1 χρόνο ήρθα εδώ κ ούτε εγω ήξερα κανέναν ) . Πηγαίνω στον Γιώργο Τσανάδη ειναι καλός κ πάνω απο ολα άνθρωπος δεν σε βλέπει στην τσέπη . Το μείον του ειναι οτι εχει παρά πολλές γυναίκες . Μπορεις να πας πρωι αλλα να είσαι προετοιμασμένη οτι θα περιμένεις , μπορεις να κλείσεις κ απογευματινό ραντεβού αλλα αυτό ειναι επι πληρωμή . Οτι άλλο χρειαστείς εδώ ειμαςτε .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ robenula και gioulina !!!

Ψαχνω λιγο ακομα και θα σας πω! Για τον Τσαναδη ηδη εχω ακουσει πολλα καλα...

 

 

Το τελευταιο το γραφω "χαμηλόφωνα":

Ειμαι μελλον πατερας και η γυναικα μου δεν ξερει πόσο τα έχω παιξει !!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...