Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κορίτσια...help!Βάφτιση σε λιγότερο από 2 μήνες στην άλλη άκρη της Ελλάδας;;;;


fourfouromama

Recommended Posts

Κορίτσια,να χαίρεστε όλες τα κουκλάκια σας!!!Το δικό μου είναι μικρούλη, 38 ημερών, και είναι επίσης κουκλάκι!Το θέμα έχει ως εξής:Μένουμε Θεσ/νίκη. Ο σύζυγος κατάγεται από Κρήτη και...μας ήρθε η ιδέα να βαφτίσουμε το μπέμπη μας στην Κρήτη ;τέλη Αυγούστου και συγκεκριμένα σε ένα πανέμορφο γραφικό ξωκκλήσι, κοντά στο Ίστρον Λασιθίου!Ο άντρας μου σκεφτόταν και για γάμο εκεί, αλλά τελικά έγινε εδώ!Ο μπέμπης θα πάρει το όνομα του πεθερού μου και θα χαρεί πολύ να γίνει η βάφτιση στον τόπο του!Τώρα έχω τα εξής Θέματα:

1. Ο μπέμπης θα είναι ακριβώς 3 μηνών. Μήπως θα είναι πολύ μικρός;;(μετά φεύγουν όλοι οι συγγενείς και δε λέει!). Σκέφτομαι μήπως είναι μικρός για να έρθει σε επαφή με τόσα άτομα και επίσης δεν ξέρω πως θα είναι τότε, πάντως επειδή θηλάζω αποκλειστικά για την ώρα τρώει και κοιμάται!Βάφτισε καμιά τόσο μικρό το παιδάκι της;;;Πώς ήταν;;

2. Προλαβαίνω;;;

3. Εκεί θα είναι μόνο η πεθερά μου και δε θέλω να την επιφορτίσω να ψάχνει π.χ. ξενοδοχεία για τη δεξίωση μετά κτλ.;Θα μπορούσε απλά να δει π.χ. 2 και να διαλέξει. Είναι κάποια από εκεί μήπως έχει κάτι να μου προτείνει;;;Και πώς θα κλείσω χώρο χωρίς να έχω ιδέα περί τίνος πρόκειται;;Ουφ!

4. Εγώ άντε να πάω λίγο νωρίτερα, π.χ. αρχές Αυγούστου. Τότε όμως φοβάμαι ότι θα είναι αργά για οποιεσδήποτε παραγγελίες κτλ. δεδομένου ότι σχεδόν όλα κλείνουν 1-15 Αυγούστου! π.χ. για μπομπονιέρες, ζαχαρωτά, και ό,τι άλλο χρειαστεί!Ή στην ανάγκη τα στέλνω από εδώ με ΚΤΕΛ. Γίνεται;;

5. Πρέπει να δράσω γρήγορα, γιατί τα δικά μου άτομα θα πρέπει να κλείσουν αεροπορικά εισιτήρια, να τους κλείσω ξενοδοχεία και φυσικά να κανονίσουν άδειες και ίσως κάποιοι, αν το ξέρουν εγκαίρως, να το συνδυάσουν με διακοπές στην πανέμορφη Κρήτη!!!;Νομίζω ότι όσοι έρθουν θα το χαρούν πολύ!!!

Αχ, το θέλουμε πολύ!!!Τί λέτε;;;Γίνεται ή ματαιοπονούμε και να το πάρω απόφαση για βάφτιση εδώ Οκτώβρη-Νοέμβρη;;Καλά θα είναι πάλι, αλλά εκεί νομίζω ότι θα είναι αλλιώς...

help..........

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γνώμη μου να ξεκινήσεις εντατικό ψάξιμο από τώρα!

Μπομπονιερες μπορείς να αγοράσεις τώρα αλλά χωρίς κουφέτα.αυτα να τα αγοράσεις από κρήτη ώστε να τα βάλεις πάνω τις τελευταίες μέρες για να μην αλλοιωθούν.πιστεύω ότι μάλλον θα έχεις απώλειες από άτομα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι θα είναι αργά...Το νωρίτερο που θα μπορούσαμε του χρόνου είναι αρχές Ιουλίου και το μωρό θα είναι ενός έτους και 2 μηνών!Θα περπατάει!!!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχήν να σου ζήσει το μωράκι!

1. εγώ τον φιλιότσο-βαφτιστήρι μου(ω ναι!και εγώ κρητικιά!) τον βάφτισα 4μιση μηνών και δεν είχα κανένα πρακτικό πρόβλημα και ήμουν και 17 χρονών!όσον αφορά μικρόβια εφόσον θηλάζεις μην αγχώνεσαι, να δείς που οτι περνάει θα το περνάει πάρα πολύ ελαφρια!απλά προστατεψε το λίγο απο τα περιττά αγγίγματα παδιών και ηλικιωμένων.

2.ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ!Εμείς οι μαμάδες είμαστε εκπαιδευμένες κομάντο!

3.Εγώ είχα κάνει με αντίστοιχο τρόπο τον αραββώνα μου στα Χανιά και μου είχε στείλει η μάνα μου φωτογραφίες απο το μαγαζί για να εγκρίνω.Αν πρόκειται για ξενοδοχείο μάλιστα, θα έχει πιθανών και σελίδα στο ιντερνετ!

4.Τις μπομπονιέρες του γάμου μου τις παράγγειλα απο Πάτρα και τις κατέβασαμε με το αυτοκίνητο μας όταν κατέβηκε ο άντας μου τιςτελευταίες μέρες.

Ζαχαρωτά και γλυκά θα έλεγα να τα κανονίσεις στην Κρήτη όταν κατέβεις.Εξάλλου αυτά τα μαγαζιά δεν κλείνουν αυτήν την περίοδο.

5.Μπορείς να κάνεις αυτό που θα κάνουμε εμείς.Να φτιάξεις νωρίς τα προσκλητήρια και να προσθέσεις ένα καρτελάκι με προτεινόμενα ξενοδοχεία σε διάφορες τιμές.Ενα αρκετά οικονομικό ένα μέτριο και ένα λίγο πιο ακριβό και κυριλέ πχ.Απο ότι βλέπω το gougle βγάζει αρκετά αποτελέσματα στην αναζήτηση.Αυτό το προσκλητήριο θα το δώσεις έναν μήνα πρίν ίσως και παραπάνω.Ενναλακτικά μπορείς να φτιάξεις διαφορετικά προσκλητήρια(save the date) πριν τα κανονικά με την ημερομηνία τον τόπο και τα προτεινόμενα ξενοδοχεία και να τα δώσεις δυο εβδομάδες με τρείς πρίν τα κανονικά προσκλητήρια.To είχε κάνει φιλικό ζευγάρι στην βάφτιση της κόρης τους και ήταν πολύ καλό.!!

Με το καλό και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, σας φαίνεται αρκετά μικρούλης 3 μηνών;;Πιο πολύ αυτό με προβληματίζει...Δεν ξέρω καθόλου πώς είναι ένα μωρό 3μηνών, π.χ. στηρίζει το κεφαλάκι του;, μπορεί να χαμογελάσει, στρώνει λίγο το πρόγραμμα θηλασμού ή θα υποστεί ο μπέμπης μου ταλαιπωρία άνευ προηγουμένου;;;

Καλά...και τα κιλά της μαμάς είναι ένα θέμα...έχω 10 κιλά που δεν βλέπω να χάνονται, γιατί φοβάμαι να κάνω δίαιτα, λόγω θηλασμού (τώρα που σας γράφω καταβροχθίζω μια τεράστια φέτα κέικ!!!).Βέβαια μπορώ να κόψω λίγο τα γλυκά και τα ψωμιά και να δω τι γίνεται!Ξεσηκώθηκα μωρέ και σκέφτομαι θάλασσες, ξωκκλήσια, ξηροτήγανα, μπουμπουνιέρες, το μπέμπη με πουκαμισάκι, τους φίλους μας να χαμογελούν στην κάμερα και να κάνουν ευχές για το μπέμπη...Ουφ!!!Ήθελα να βαφτιστεί μέχρι 7-8 μηνών. Λοιπόν...δύσκολο λέτε,ε;;Να το πάρω απόφαση;ακαι να ξεχάσω την Κρήτη;;

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μάγδα ποστάραμε μαζί!δες παραπάνω!Οσο για δίαιτα καλά κάνεις και δεν κάνεις.Με τον θηλασμό θα τα χάσεις ούτως η άλλως!Και ναι,τριών μηνών στηρίζει το κεφάλι του χωρίς πρόβλημα!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

mamaxrusa, λες,ε;;;;Να το τολμήσω;;;Πάει, με πήρε το αεράκι και με πάει νότια...

4,5 μηνών είναι καλά, το 3 όμως;;Η παιδίατρος δε με αφήνει να πάω σε δύο βδομάδες στο γάμο της κουνιάδας μου που είναι σε απόσταση 4ωρών (όχι λόγω απόστασης, λόγω ιώσεων και ότι θα πέσουν όλοι πάνω στο μωρό και είναι επικίνδυνο για 50 ημερών μωρό κτλ.) που το ήθελα επίσης πολύ και θα με αφήσει ένα μήνα μετά να κάνω βάφτιση;;Έίναι και αυτό ένα θέμα...

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, σας φαίνεται αρκετά μικρούλης 3 μηνών;;Πιο πολύ αυτό με προβληματίζει...Δεν ξέρω καθόλου πώς είναι ένα μωρό 3μηνών, π.χ. στηρίζει το κεφαλάκι του;, μπορεί να χαμογελάσει, στρώνει λίγο το πρόγραμμα θηλασμού ή θα υποστεί ο μπέμπης μου ταλαιπωρία άνευ προηγουμένου;;;

Καλά...και τα κιλά της μαμάς είναι ένα θέμα...έχω 10 κιλά που δεν βλέπω να χάνονται, γιατί φοβάμαι να κάνω δίαιτα, λόγω θηλασμού (τώρα που σας γράφω καταβροχθίζω μια τεράστια φέτα κέικ!!!).Βέβαια μπορώ να κόψω λίγο τα γλυκά και τα ψωμιά και να δω τι γίνεται!Ξεσηκώθηκα μωρέ και σκέφτομαι θάλασσες, ξωκκλήσια, ξηροτήγανα, μπουμπουνιέρες, το μπέμπη με πουκαμισάκι, τους φίλους μας να χαμογελούν στην κάμερα και να κάνουν ευχές για το μπέμπη...Ουφ!!!Ήθελα να βαφτιστεί μέχρι 7-8 μηνών. Λοιπόν...δύσκολο λέτε,ε;;Να το πάρω απόφαση;ακαι να ξεχάσω την Κρήτη;;

 

Μια χαρα μου φαινεται 3 μηνων!!! Εγω μακαρι να την ειχα ηδη βαφτισει αλλα με βλεπω για αρχες νοεμβρη. Ψαξε εντατικά και πιστευω θα ειναι μια υπεροχη βαπτιση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για μας ο 3ος μήνας ήταν μεταίχμιο. Μόλις πέρασε, τέλειωσαν οι κολικοί, το παιδί ηρέμησε και βρίκαμε και κάποιο ρυθμό στο θηλασμό. Επίσης σταμάτησε να κάνει κακάκια 8 φορές τη μέρα και πλέον κάνει μόνο 3. Το κεφαλάκι το στηρίξαμε στον 2ο μήνα. Εγώ θα σου έλεγα να το τολμήσεις!

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

mamaxrusa, λες,ε;;;;Να το τολμήσω;;;Πάει, με πήρε το αεράκι και με πάει νότια...

4,5 μηνών είναι καλά, το 3 όμως;;Η παιδίατρος δε με αφήνει να πάω σε δύο βδομάδες στο γάμο της κουνιάδας μου που είναι σε απόσταση 4ωρών (όχι λόγω απόστασης, λόγω ιώσεων και ότι θα πέσουν όλοι πάνω στο μωρό και είναι επικίνδυνο για 50 ημερών μωρό κτλ.) που το ήθελα επίσης πολύ και θα με αφήσει ένα μήνα μετά να κάνω βάφτιση;;Έίναι και αυτό ένα θέμα...

 

Καλο ειναι να προφυλασεις γενικα το μωρο απο την πολυκοσμια αλλά δεν νομιζω οτι ειναι λογος να μην κανεις τη βαπτιση.

Και ουτε θεωρω πως μπορει η παιδιατρος να στο "απαγορεψει" καλοκαιρι θα ειναι , ανοιχτος ο χωρος, δεν θα πεσουν και ολοι πανω στο μωρο

Link to comment
Share on other sites

mamaxrusa, λες,ε;;;;Να το τολμήσω;;;Πάει, με πήρε το αεράκι και με πάει νότια...

4,5 μηνών είναι καλά, το 3 όμως;;Η παιδίατρος δε με αφήνει να πάω σε δύο βδομάδες στο γάμο της κουνιάδας μου που είναι σε απόσταση 4ωρών (όχι λόγω απόστασης, λόγω ιώσεων και ότι θα πέσουν όλοι πάνω στο μωρό και είναι επικίνδυνο για 50 ημερών μωρό κτλ.) που το ήθελα επίσης πολύ και θα με αφήσει ένα μήνα μετά να κάνω βάφτιση;;Έίναι και αυτό ένα θέμα...

 

Εγώ το τρέχω το καημένο μου στις βόλτες απο 40 ημερών που ήταν και καταχείμωνο.Απλά μην αφήνεις να το φυλάνε και να το πιάνουν γενικότερα.Μόνο στα ποδαράκια αν θέλουν φιλιά.Άντε κάντο, αφού είσαι έτοιμη, σε βλέπω!και θα σε βοηθήσουμε και μείς με ψάξιμο και ιδέες!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά προλαβαίνεις! Εγώ οργάνωσα όλη τη βάφτιση μέσα σ' ένα μήνα, βέβαια δεν είχα ταξίδι στη μέση, αλλά σίγουρα προλαβαίνεις!

Πάρε τις μπουμπουνιέρες από τη Θεσσαλονίκη έτοιμες και κατέβασέ τες μαζί σας.

Για το πού θα μείνουν οι καλεσμένοι, μπορείς να τους το πεις τηλεφωνικά, δεν χρειάζεται να το τυπώσεις στο προσκλητήριο.

Γλυκά παραγγέλνεις από κει, δέκα μέρες - μία βδομάδα πριν.

Το μωρό καλύτερα να είναι μικρό, νομίζω ότι ταλαιπωρείται λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά θα τα καταφέρεις λέω κι εγώ, τον δικό μου τον βάφτισα 4 μηνών και έκανα κι εγώ ένα 6ωρο ταξίδι, μέναμε θεσ.νικη και η βάφτιση έγινε Αθήνα.

μπομπονιέρες βαφτιστικά από Θεσ.νικη, γλυκά από Κρήτη, ξενοδοχεία μπορείς να βρεις κι απ το ιντερνετ, το ίδιο και χώρους για το τραπέζι.....

να σας ζήσει!!!!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

.....κούκλα μου όλα τα προλαβαίνεις...αρκεί να βοηθήσουν -έστω λίγο -και κάποιοι κρητικοί συγγενείς και φίλοι!! Δεν γίνεται αλλιώς...

 

Εγώ κανόνισα γάμο και βάφτιση μαζί, 2500 χιλιόμετρα μακριά μόνο με ίντερνετ, τηλέφωνα και τη μαμά μου.... Για τις εκκρεμότητες της τελευταίας στιγμής, θα πάω στο μέρος που θα γίνουν οι τελετές, μια βδομάδα πριν. Φτάνει.

 

Μη μασάς....αν το θέλεις πολύ θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση!!!Αρχίζω αύριο τις συζητήσεις για να βρω "βοηθούς" και να δω λίγο και αν κατέβει κανένας και από εδώ και θα την κάνουμε τη βουτίτσα μου φαίνεται!!!Βέβαια σε κάνα-δυό που το είπα δεν το πολυχάρηκαν, μάλλον απογοητεύτηκαν γιατί θα είναι δύσκολο να κατέβουν και επειδή στο γάμο είχα ετοιμάσει πολύ ωραία πράγματα μου είπαν πως θα στεναχωρηθούν αν χάσουν την βάπτιση του μπέμπη!Θέλω λίγο ψήσιμο ακόμα και αν και όταν με το καλό γίνει...εννοείται θα βάλω φωτό!!!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ουάου!!!!!Μόλις ληφθεί η τελική απόφαση...θα σου πω!π.χ. αν είδες σε κάποιον γάμο ή βάφτιση πρωτότυπο στολισμό, γλυκάκια, ωραίες φωτογραφίες, χτενίσματα κτλ.!!!α!!Και κυρίως αν ξέρεις καμιά αίθουσα δεξιώσεων εκεί κοντά, ή κάποιο ξενοδοχείο που να θεωρείς ότι θα ήταν καλό για την περίσταση!!!Ψιλοπράγματα δηλαδή!!!Πάντως αν έχεις κάτι υπ΄όψιν...εδώ είμαι!!!Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να το κάνεις κοπέλα μου! Να το κάνεις! Θα είναι τέλεια! Αρχίζω να το φαντάζομαι κι εγώ ετσι που τα λες τα πράγματα. Οτι μπορείς να ετοιμάσεις από Θεσ/κη θα το κάνεις και ότι άλλο χρειαστεί θα το βρείς απο κει. Ο κουμπάρος από που είναι? Αν είναι απο κει ακόμα καλύτερα (θα είναι τα μάτια σου εκεί), αν είναι από Θεσ/κη θα σε βοηθήσει ώστε να διαλέξετε τα απαιτούμενα μαζί.

Αχ πολύ μου αρέσουν αυτές οι εκδηλώσεις που έχουν και εκδρομή μαζί. Γενικά δεν χάνω τετοιο event ποτέ γιατί πάντα γίνονται ωραία. Με την κόρη της νονάς μου κάναμε περυσι γαμο-βαφτιση στους Παξούς και για δες απο που είμαστε?!?!

Link to comment
Share on other sites

4,5 μηνών είναι καλά, το 3 όμως;;Η παιδίατρος δε με αφήνει να πάω σε δύο βδομάδες στο γάμο της κουνιάδας μου που είναι σε απόσταση 4ωρών (όχι λόγω απόστασης, λόγω ιώσεων και ότι θα πέσουν όλοι πάνω στο μωρό και είναι επικίνδυνο για 50 ημερών μωρό κτλ.) που το ήθελα επίσης πολύ και θα με αφήσει ένα μήνα μετά να κάνω βάφτιση;;Έίναι και αυτό ένα θέμα...

 

τριων μηνων ειναι μια χαρα, μην αγχώνεσαι...και το κεφαλακι του στηριζει και χαμογελα και στρωμενος από άποψη θηλασμου θα ναι...και μικρος και δεν θα πολυ καταλαβαινει την ταλαιπωρια. Πάντως λίγο υπερβολικη τη βρισκω τη παιδιατρο σου, κατακαλοκαιρο και να σου λεει μη πας σε γαμο γιατι ειναι επικινδυνο;;;;;; Εμεις και τα δυο μας παιδια από 40 ημερων τα βγαλαμε για καφε! Θηλαζαν και τα δυο και δεν έπαθαν τιποτα..Το μεγαλο μου γιο που γεννηθηκε άνοιξη σαραντα ημερων τον πήρα και πηγα διακοπές...!!!!!!! Αντε μην αγχωνεσαι, όλα καλα θα πάνε. Μπες στο νετ και βρες ξενοδοχεια, δες ποιο σου αρεσει στειλε και τη μαμα να ελεγξει και κλειστο. Τα υπολοιπα προλαβαινεις μια χαρα να τα κανεις!

80ffc6ceff.png[/url]59b611aa66.png
Link to comment
Share on other sites

Ουάου!!!!!Μόλις ληφθεί η τελική απόφαση...θα σου πω!π.χ. αν είδες σε κάποιον γάμο ή βάφτιση πρωτότυπο στολισμό, γλυκάκια, ωραίες φωτογραφίες, χτενίσματα κτλ.!!!α!!Και κυρίως αν ξέρεις καμιά αίθουσα δεξιώσεων εκεί κοντά, ή κάποιο ξενοδοχείο που να θεωρείς ότι θα ήταν καλό για την περίσταση!!!Ψιλοπράγματα δηλαδή!!!Πάντως αν έχεις κάτι υπ΄όψιν...εδώ είμαι!!!Σε ευχαριστώ πολύ!!!

 

 

magda mou καλησπέρα, εγώ βάπτισα στις 28/6 τον γιόκα μου ο οποίος εκείνη την ημέρα έκλεινε και τον 1ο του χρόνο. Αν και εγώ είχα τρομερούς προβληματισμούς για το μεγάλο της ηλικίας του σε πληροφορώ ότι, δεν έπρεπε να αισθάνομαι έτσι γιατί περπάταγε ο μικρούλης και μετά στο μαγαζί τρελάθηκε στο χορό και γενικώς σε όλη τη φωτογράφηση ήτανε κύριος. Αυτό σημαίνει ότι αν το βάπτιζα πιο μωρό όπως σκεπτόμουνα ,δεν θα είχα όλη αυτή την πολυτέλεια των συναισθημάτων που αισθάνθηκα εκείνη την ημέρα αλλά ούτε και εκείνος θα το ζούσε έτσι όπως το έζησε τώρα (όχι ότι καταλάβε και πολλά πράγματα αλλά υπάρχει μια μικρή διαφορά για το ενός έτους με 3 μηνών).Συμπέρασμα , σκέψου το καλά αν είσαι έτοιμη να κάνεις τη βάπτιση τόσο γρήγορα γιατί αυτά τα γεγονότα δεν επαλαμβάνονται και είναι κρίμα με το άγχος που θα έχεις να προλάβεις να κάνεις όλες αυτές τις ετοιμασίες να χάσεις αυτές τις στιγμές.Γνώμη μου θα ήτανε να περίμενες χαλαρά να τον βαφτίσεις του χρόνου μιας και ηλικιακά είναι μια χαρά αλλά και εσύ θα μπορείς να δώσεις περισσότερα για αυτή την βάφτιση αφενός γιατί δεν θα έχεις το άγχος που θα έχεις αν την κάνεις τώρα και αφετέρου γιατί θα μπορείς να προσφέρεις πολλά περισσότερα.

wobz4vsv31g4fym5.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν έχεις λόγο να μην το κάνεις στην Κρήτη αφού το θες τόσο πολύ. Ο γυιόκας σου είναι καλύτερα να είναι μικρός γιατί δεν θα καταλαβαίνει πολλά και δεν θα κλαίει. Νομίζω πως θα ταλαιπωρηθεί ελάχιστα. Ιώσεις δεν νομίζω πως χρειάζεται να φοβάσαι είναι καλή εποχή ο Σεπτέμβρης, άσε που ένα παραπάνω που θα είναι μικρούλης , κανείς δεν θα πασπατεύει το μωρό. Όλα προλαβαίνεις να τα κάνεις και μάλιστα όπως θες αρκεί να το έχεις πάρει απόφαση και να έχεις χρήματα. Μπορείς όλα να τα πάρεις από Θεσ/νίκη που τα ξέρεις καλά και εκεί να κλείσεις απλά το μαγαζί... Άσε που θα πας στην Κρήτη και όχι στα Ίμια οπότε ότι και αν χρειαστείς θα το βρεις, ακριβότερο φαντάζομαι , αλλά εκεί...

Άσε που θα είσαι πιο αποφασιστική με τις επιλογές σου λόγω πίεσης χρόνου και δεν θα ζοριστείς και πολύ...

Καλή επιτυχία

CS28p2.png

to trito moy moraki tha erxotan ton Septembrio

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...