Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μυκητες στον 9 μηνα....


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΙΧΑ ΜΥΚΗΤΕΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΟΛΠΙΚΗ ΚΡΕΜΑ ΤΗΝ LOMEXIL ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΑ ΠΑΛΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΣΤΕΛΝΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΟΛΠΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΟΣΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΑΛΛΑ ΑΜΕΣΟ ΚΟΛΠΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΑ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Κ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΣΤΟ ΑΜΕΣΟ ΚΟΛΠΙΚΟ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ ΜΥΚΗΤΕΣ Κ ΜΙΚΡΟΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ.. ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ Κ ΕΙΜΑΙ ΓΕΜΑΤΗ ΜΥΚΗΤΕΣ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΛΠΙΚΗ Κ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.. ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΥΚΗΤΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα georgia_thes.δεν ξερω ποια έιναι η κατάλληλη θεραπεία για τους μύκητες, αυτό θα στο πει ο γιατρός σου. όσον αφορά πάντως τον φυσιολογικό τοκετό, καταρχήν σε ξυρίζουν για να φύγουν τα μικρόβια και αν τελικά μεταφερθούν οι μύκητες στο μωράκια, εμφανίζει κάτι μικρά ροζ σπυράκια και του βάζουν μια κρεμούλα.εδώ στο forum, πολλές κοπέλες είχαν μύκητες μέχρι το τέλος. και εγώ έχω τώρα!δεν είναι κάτι ασυνήθιστο! φεύγουν μετά. δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό να παίρνουμε συνεχώς αντιβιώσεις! εγώ τρώω πολλά γιαούρτια και κάνω πλύσεις με χλιαρό νεράκι και ξύδι! σε κάθε περίπτωση, ό,τι πει ο γιατρός και με το καλό το μωράκι σου!

hATb.jpgppcCp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑΤΤΑΣΟΥΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΒΑΡΟ, Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.. ΓΙΑ ΚΑΛΟ Κ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ..

Link to comment
Share on other sites

Georgia_thess,καλησπέρα!!

 

Στην 1η μου εγκυμοσύνη έπαθα κι εγώ μυκητίαση και μετά από τηλεφωνική συνομιλία με τον γυναικολόγο μου και μέχρι να πάω να με δει έκανα τα εξής: Τοπικές πλύσεις (κι όσο γινόταν εσωτερικά) (δεν θα σου το περιγράψω, φαντάσου το! :lol: ) με γιαούρτι και λίγο νεράκι, αρκετές φορές την ημέρα. Επίσης, έφαγα και πολλά γιαούρτια. Ήταν Σαββατοκύριακο και τελικά τη Δευτέρα δεν είχα τίποτα πια. Δεν χρειάστηκε ποτέ να πάω στο γιατρό για αυτό το θέμα ή να πάρω φάρμακα. Βέβαια, το πρόλαβα στην αρχή! Και φυσικά μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης, φρόντιζα να τρώω το γιαουρτάκι μου...:D

Ίσως δεν έχεις να χάσεις τίποτα με το να το δοκιμάσεις..... :D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω σημερα πηγα στη γιατρο μου και μου ειπε πως εχω μυκητες! :cry:

στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα προβλημα αλλα τωρα εχω τρελλη φαγουρα και δεν μπορω καθολου!!

θα κανω κι εγω αυτο με το γιαουρτι!

εμενα μου εγραψε ντακταριν και κατι υποθετα...

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...