Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ζητω βοηθεια από την κα Αγλαια..απότομη ροη γάλακτος;


Recommended Posts

Α. Την εβδομάδα κύησης κατά την οποία γεννήθηκε το βρέφος: 40

Β. Το φύλο του βρέφους: αγόρι

Γ. Τον τρόπο τοκετού: Φυσιολογικός (ΦΤ) ή Καισαρική (ΚΤ): καισαρικη

Δ. Το είδος της αναισθησίας αν χρησιμοποιήθηκε αναισθησία. επισκληριδιος

Ε. Αν το μωρό εφμάνισε νεογνικό ίκτερο και αν ναι ποια ήταν η μέγιστη τιμή και ποια η ελάχιστη. δεν εμφάνισε

Ε. Αν το μωρό νοσηλεύτηκε και για ποιο λόγο. οχι

 

1. Όλες οι ζυγίσεις του μωρού με τις ημερομηνίες γέννηση 22/08 3160

01/09 3400 26/09 4500

 

2. Πόσα γεύματα κάνει το μωρό το 24ωρο. απροσδιοριστο

 

3. Σε πόσα από αυτά θηλάζει: σε ολα

 

4. Αν παίρνει συμπλήρωμα, πόσο συμπλήρωμα παίρνει περίπου σε κάθε γεύμα: δεν παιρνει-οχι θηλαστρο (Εχω ομως το Swing )

 

 

8. πόσες φορες ουρει δεν γνωριζω/γεμιζει 6-7 πάνες τη μέρα

 

9. Πόσες κενώσεις κάνει το 24ωρο 2-3, μουσταρδι με πολυ λιγους η καθολου ασπρους κοκκους, πολυ αραιες, εκρηκτικες οχι αφρωδεις. Σπανια ιχνη πρασινα

 

Συγνωμη εκ των προτέρων για το μεγάλο ποστ. Είμαστε 5 εβδομάδων και θηλαζουμε αποκλειστικα. Η μέρα εδω και μια εβδομαδα έχει ως εξης: Ξυπνάει πρωι μάλλον πολύ πεινασμένος (το βράδυ έχουν προηγηθει σιγουρα 3 ξυπνηματα και ταισματα). Πιάνει το στηθος και ξεκινάει με μεγάλες θηλαστικές κινησεις με έντονο θόρυβο στην αναπνοη καταπίνοντας παράλληλα και αέρα (τον ακούω και τον νιώθω να κατεβαίνει), ενώ κάνει έναν ηχο σαν πλαταγισμα γλώσσας (κλικ). Επειτα πνιγεται! Αν αφησω το πρωτο γαλα σε ενα πανάκι παλι πνίγεται.Καθως βηχει και τραβιέται απότομα από το στηθος, το στηθος τρέχει (3-4 λεπτοι πιδακες και χοντρες σταγόνες η και ενας μεγαλος πίδακας).

Εν τω μεταξύ, το μωρό δυσφορεί και χρειάζεται ρέψιμο. Ρεύεται με θόρυβο βγάζοντας μεγάλη ποσότητα αέρα, 2 και 3 φορες. Τα πρωτα 2-3 λεπτα του θηλασμου αυτό γίνεται ανά λεπτό περίπου, αλλα δεν προβληματίζει και τόσο γιατί πιάνεται ξανά και πίνει. Επειτα ειναι το πρόβλημα.

Συνεχίζει και πίνει και αρχίζει να κουνάει με δυσφορία τον κορμό και το κεφάλι και να σπρώχνει με τα χερια το στηθος. Πολλές φορές τραβάει προς τα έξω τη θηλη και πιάνεται πιο ρηχα πονώντας με. Επειτα από 3-4 γουλιες αφηνονει με εντονη δυσαρέσκεια το στηθος . Αυτό συμβαίνει όταν κατεβαίνει το γάλα κατά τη διαρκεια του θηλασμου-το λέω γιατί το αισθανομαι. Αναρωτιεμαι αν χορτασε ή αν ενοχλειται. Αποδεικνύεται συνηθως ότι πρέπει να ρευτεί ξανά (πολυ). Όταν ρεύεται, είτε πιάνεται μετα από το στηθος με μανία είτε κλαίει αμέσως μόλις ρευτεί (τον ενοχλει το ρέψιμο; πεινάει;) και στην προσπάθεια να τον βάλω κλαιει, εν τέλει το πιάνει με μανία για να το αφησει δευτερόλεπτα μετα.

 

Απειρος ο χρόνος κάθε ταισματος, να μην καταλαβαινω αν πειναει ακομα η οχι και γιατι κλαιει( δυσφορει πχ από αέρια). Έχω δοκιμάσει όλες τις στάσεις θηλασμου χωρίς βελτιωση. Δοκιμασα να θηλαζω απο το ενα στηθος για αρκετες ωρες χωρις να δω διαφορα. Καμια φορα βγαζω λιγο γάλα στην αρχη με θηλαστρο(ειδα καποια διαφορά)Συμβουλος θηλασμου μου ειπε να μην τα κανω αυτα, ειναι νωρίς κ δεν εχει εγκατασταθει ο θηλασμος. Τα ταισματα δεν ειναι ολα ετσι. Συνηθως οσο περναει η μερα ομαλοποιουνται.

 

Ειναι θέμα απότομης ροης; Οι κενωσεις του ειναι μουσταρδί, οχι πράσινες. Θα κάνω και υπέρηχο μηπως είναι παλινδρόμηση (έχω ένδειξη καποιους εμετούς, αν και αραιότερους πλέον). Εχω ένα παιδι που χρειαζεται συνεχως ρέψιμο και κοιμαται ελάχιστα σχεδόν μονο νυχτα, προσπαθωντας όλη μέρα να φάει. Μηπως το ότι καταπίνει αέρα και προς το τέλος του θηλασμου τραβιεται πισω χωρις να πνιγει πρωτα ειναι ενδειξη χαμηλης ροης τελικα; Βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

 

Η Αγλαΐα δε γράφει πια. Την "αντικαθιστά", κατά κάποιον τρόπο, η Nina-Nana, αλλά και εμείς οι υπόλοιπες έχουμε κάποια εμπειρία.

 

Να σου πω τι πιστεύω, αν και θεωρώ απαραίτητο να σας παρακολουθησει από κοντά κάποιος ειδικός. Νομίζω, λοιπόν, ότι το μωρό δεν πιάνει σωστά το στήθος. Το κλικ, μάλιστα, θα μπορούσε να σημαίνει και κοντό χαλινό γλώσσας. Το όχι καλό πιάσιμο αντισταθμίζεται από τη μεγάλη ροή που έχεις, οπότε το μωρό παίρνει εξαιρετικό βάρος, απλά και μόνο επειδή το γάλα στην ουσία στάζει στο στόμα του. Η μεγάλη ροή που συναντά, αρχικά, τον κάνει να δυσανασχετεί.Στην πορεία του θηλασμού, ωστόσο, που η ροή μειώνεται, δυσανασχετεί ξανά, καθώς δε βρίσκει γάλα (ή, σωστότερα, δεν μπορεί να προσλάβει το γάλα που υπάρχει). Αυτός ο φαύλος κύκλος ενδέχεται σύντομα να οδηγήσει σε μείωση της παραγωγής σου.

 

Αλλά, όπως προείπα, μια εικασία κάνω...Συνιστώ και βοήθεια εκ του σύνεγγυς!

 

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον... κοντό χαλινό δεν έχει πάντως. Δεν θα πονουσαν οι θηλές μου αν δεν πιανόταν καλά;Πάντως εχω σκεφτει κ γω αυτό το ενδεχόμενο. Θα πάω και σε σύμβουλο θηλασμού. Να σημειώσω ότι δοκίμασα να βγάλω γάλα και να το βάλω σε 2 διαφορετικά μπιμπερο αργης ροης για να δω πως θα το διαχειριστει και πνιγεται και με τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει τη γλωσσα του απο κατω ειναι ενταξει! Δεν μπορω να καταλαβω... Ισως ακομα δεν πιανεται εντελως καλα. Πολλές φορές κ ενώ δεν καθυστερώ καθόλου να τον βάλω στο στηθος μόλις καταλάβει ότι θα φάει 'χτυπιέται' και είναι αρκετα δυσκολο να τον κατευθύνω. Εννοώ ψάχνει με το κεφάλι του πολύ έντονα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ασπασία μου, καταρχάς εχεις πολυ γαλα! Δεύτερον εχεις μεγάλη ροη.

Μπορείς να θυμηθείς αν το μωρο αύξησε τη συχνότητα ή τη διάρκεια των θηλασμων του πριν εμφανιστεί το προβλημα σου;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Ασπασία μου, καταρχάς εχεις πολυ γαλα! Δεύτερον εχεις μεγάλη ροη.

Μπορείς να θυμηθείς αν το μωρο αύξησε τη συχνότητα ή τη διάρκεια των θηλασμων του πριν εμφανιστεί το προβλημα σου;

 

 

Nαι ειχε αυξησει τον αριθμό! 3η προς 4η εβδομαδα. Αφού έλεγα ότι δεν έχω γάλα, το στηθος μου ηταν συνεχως άδειο. Τώρα που το σκεφτομαι το ίδιο είχε γινει πιο πριν, προς το τελος της πρωτης εβδομάδας έπινε συνέχεια και τις επόμενες μέρες είχα αυξησει πολύ την παραγωγη. Τοτε είχε και πράσινα κακά, όμως δεν είχαμε το πρόβλημα με την κατάποση αέρα.

Link to comment
Share on other sites

Nαι ειχε αυξησει τον αριθμό! 3η προς 4η εβδομαδα. Αφού έλεγα ότι δεν έχω γάλα, το στηθος μου ηταν συνεχως άδειο. Τώρα που το σκεφτομαι το ίδιο είχε γινει πιο πριν, προς το τελος της πρωτης εβδομάδας έπινε συνέχεια και τις επόμενες μέρες είχα αυξησει πολύ την παραγωγη. Τοτε είχε και πράσινα κακά, όμως δεν είχαμε το πρόβλημα με την κατάποση αέρα.

 

Η αυξημένη ροη γαλακτος δεν συνυπάρχει πάντα με την υπερπαραγωγή ούτε το ενα αποτελεί προϋπόθεση του αλλου αν και συνηθως πανε παρέα!

Το μωρο σου πέρασε καποια άλματα αναπτυξης, σου αύξησε την παραγωγη οσο ήθελε, πήρε παρα πολυ καλο βάρος αλλα εχεις θεμα με την ροη σου.

Απο αυτα που λες εχεις εφαρμοσει τις περισσότερες τεχνικές που μπορούν να βοηθήσουν, οπως το να θηλαζεις με το μωρο καθιστο καβάλα στο ποδι σου ή να εισαι γερμενη πίσω με μαξιλάρια στην πλάτη (?).

Το να βγάζεις το πρώτο γαλα συνηθως βοηθαει αν και ειναι πολυ προσωρινή λύση. Επίσης βοηθαει το να πιάνεις το μωρο στον υπνο (δλδ να θηλαζεις οσο ειναι ακόμη κοιμισμενο ή αγουροξυπνημενο) ειδικα στα γεύματα που έχεις να θηλασεις ωρα και ξέρεις οτι θα πνιγεί και θα γκρινιάζει.

Πηγές για υπέρηχο μήπως εχει παλινδρόμηση;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Σταματησα να γραφω γιατι το θεμα μας ειναι μαλλον περιπλοκο και δεν εχει λυθει ακομα, μετά από επισκέψεις σε πολλούς συμβούλους θηλασμού και παιδιάτρους. Συνεχίζουμε αποκλειστκό θηλασμό έχοντας μπει στις 10 εβδομάδες.΄Οταν λάβει τέλος η περιπέτεια, θα σας διηγηθώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Σταματησα να γραφω γιατι το θεμα μας ειναι μαλλον περιπλοκο και δεν εχει λυθει ακομα, μετά από επισκέψεις σε πολλούς συμβούλους θηλασμού και παιδιάτρους. Συνεχίζουμε αποκλειστκό θηλασμό έχοντας μπει στις 10 εβδομάδες.΄Οταν λάβει τέλος η περιπέτεια, θα σας διηγηθώ!

 

Ολα καλα; Υπομονη, κουράγιο και καλη συνέχεια!

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ενα update για οποιον διαβαζει το θεμα. Συνεχίζουμε το θηλασμό αποκλειστικά, σχεδόν 6 μηνών πλέον. Η υπερπαραγωγη δεν υπάρχει πλέον φυσικά, ο μικρός όμως εξακολουθεί να είναι πολύ ανησυχος και δυσκολεύεται να ξεκινησει να τρώει. Καταπίνει δε πολύ αέρα ακόμα γιατί τρώει άτσαλα. Σαν να έχει φοβηθεί το στηθος- το φαγητό γενικότερα, διότι και στο μπουκάλι κάνει τα ίδια και χειρότερα. Ίσως δεν έκανα κάτι σωστά στην αρχη που δεν ηξερα , ίσως τρόμαξε με την υπερπαραγωγη; Τι να πω! Εν τέλει κάθεται να φάει νυσταγμένος-μισοκοιμισμένος τις πιο πολλές φορές. Το βάρος του είναι ικανοποιητικό οπότε προχωράμε και όπου μας βγάλει. Περιμένω να μιλησει να μου πει τι τον ενοχλεί!

Link to comment
Share on other sites

Ενα update για οποιον διαβαζει το θεμα. Συνεχίζουμε το θηλασμό αποκλειστικά, σχεδόν 6 μηνών πλέον. Η υπερπαραγωγη δεν υπάρχει πλέον φυσικά, ο μικρός όμως εξακολουθεί να είναι πολύ ανησυχος και δυσκολεύεται να ξεκινησει να τρώει. Καταπίνει δε πολύ αέρα ακόμα γιατί τρώει άτσαλα. Σαν να έχει φοβηθεί το στηθος- το φαγητό γενικότερα, διότι και στο μπουκάλι κάνει τα ίδια και χειρότερα. Ίσως δεν έκανα κάτι σωστά στην αρχη που δεν ηξερα , ίσως τρόμαξε με την υπερπαραγωγη; Τι να πω! Εν τέλει κάθεται να φάει νυσταγμένος-μισοκοιμισμένος τις πιο πολλές φορές. Το βάρος του είναι ικανοποιητικό οπότε προχωράμε και όπου μας βγάλει. Περιμένω να μιλησει να μου πει τι τον ενοχλεί!

 

Σε τι στάση θηλάζει;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Σε διάφορες στάσεις. Χωρίς καμία διαφορά στο αποτέλεσμα. Δεν ανέφερα ότι τους προηγούμενους μηνες είχαμε μακρύ ταξίδι. 1. Διορθώσαμε οπίσθιο tongue tie και lip tie 2. καναμε δοκιμη σε ζαντακ 3 εβδομάδες 3. έκανα αποχη από καθε πιθανό αλλεργιογόνο κρυφό και φανερό για μεγάλα χρονικά διαστηματα 4. δοκιμάσαμε όλες τις πιθανές τοποθεσίες και στάσεις θηλασμού, πολύ skin to skin (και ακομα...)

Λέμε να δώσουμε μια ευκαιρία και σε ενα λίγο πιο ισχυρό φαρμακο για γοπ για 3 περίπου βδομάδες, είναι το μόνο που δεν κάναμε... Δεν ξέρω αν έχετε καποια άλλη ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Σε διάφορες στάσεις. Χωρίς καμία διαφορά στο αποτέλεσμα. Δεν ανέφερα ότι τους προηγούμενους μηνες είχαμε μακρύ ταξίδι. 1. Διορθώσαμε οπίσθιο tongue tie και lip tie 2. καναμε δοκιμη σε ζαντακ 3 εβδομάδες 3. έκανα αποχη από καθε πιθανό αλλεργιογόνο κρυφό και φανερό για μεγάλα χρονικά διαστηματα 4. δοκιμάσαμε όλες τις πιθανές τοποθεσίες και στάσεις θηλασμού, πολύ skin to skin (και ακομα...)

Λέμε να δώσουμε μια ευκαιρία και σε ενα λίγο πιο ισχυρό φαρμακο για γοπ για 3 περίπου βδομάδες, είναι το μόνο που δεν κάναμε... Δεν ξέρω αν έχετε καποια άλλη ιδέα!

 

Αν εχει ΓΟΠ δοκίμασε προβιοτικα χωρίς αλλεργιογόνα

Αν είχε tongue tie το μίκρο εχει συνηθίσει ένα συγκεκριμένο τροπο να χρησιμοποιεί την γλώσσα του και θα του πάρει λίγο καιρό μα ξρμαθει

Κανε finger training .. Δες στο you tube για suck training

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχουμε δοκιμασει προβιοτικα χωρις αποτελέσμα. Είμαστε κ οι δύο (και εγώ και ο σύντροφός μου ) γιατροί γι αυτο σκεφτομαστε γοπ και όλα τα ιατρικά κακώς κείμενα!! χαχαχα! για το θεμα του tongue tie το είχα κάνει αυτο το suck training στην αρχη. Βέβαια και η γιατρος που μας το έφτιαξε -που εχει μεγάλη εμπειρία- και ο παιδίατρος- συμβουλος θηλασμού και μία άλλη σύμβουλος θηλασμού με εμπειρία σε αυτά μου είπαν ότι ρουφάει πολύ καλα ηδη πριν την επέμβαση... αλλά το κάναμε αφού ηταν απλό κ για να χουμε το κεφαλι μας ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε δοκιμασει προβιοτικα χωρις αποτελέσμα. Είμαστε κ οι δύο (και εγώ και ο σύντροφός μου ) γιατροί γι αυτο σκεφτομαστε γοπ και όλα τα ιατρικά κακώς κείμενα!! χαχαχα! για το θεμα του tongue tie το είχα κάνει αυτο το suck training στην αρχη. Βέβαια και η γιατρος που μας το έφτιαξε -που εχει μεγάλη εμπειρία- και ο παιδίατρος- συμβουλος θηλασμού και μία άλλη σύμβουλος θηλασμού με εμπειρία σε αυτά μου είπαν ότι ρουφάει πολύ καλα ηδη πριν την επέμβαση... αλλά το κάναμε αφού ηταν απλό κ για να χουμε το κεφαλι μας ησυχο.

 

Δοκίμασε προβιοτικα χωρίς καθόλου αλλεργιογόνα ούτε γάλα;

Ξέρω ότι τις δοκιμασίες όλες τις στάσεις αλλά έκανες αυτή που ξαπλωνεις λίγο πίσω και το μικρο ειναι από πανω;

Πρόσεχε λίγο με τα δυνατότερα φάρμακα, κλείνουν εντελώς τους pump inhibitors του στομαχιού και το παιδί δεν βγάζει καθόλου οξέα κατι που μπορεί να δημιουργεί προβλήματα μετέπειτα αφού ο τρόπος χώνεψης αλλάζει!

Δες το και διαφορετικά αν το Zantac δεν δούλεψε μάλλον δεν εχει ΓΟΠ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και αυτη τη στάση. Ναι και για τα προβιοτικά- αν θες στειλε μου πμ με μάρκα να σιγουρευτώ! Συμφωνώ και στα υπόλοιπα, όμως δεν μας έχει μείνει και τίποτα άλλο να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πήραμε klaire probiotics και probiota

Αν ο μικρός δεν κλαίει γενικά όλη τη μέρα δεν εχει ΓΟπ

Για να σιγουρευτεις κανε ένα ειδικό τεστ που υπάρχει

Εμένα έκλαιγε όλη μέρα και μόνο με τα προπβιοτικα σταμάτησε!

 

Μετά το tongue tie release έκανες ασκήσεις για να μην ξανάρθει; Εμάς δυο φορές ξανάρθε!

Link to comment
Share on other sites

To τσεκαραμε 2 μηνες μετα στη γιατρό. Δεν είχε υποτροπιάσει. Γενικά από πριν έβγαζε καλά τηνγλώσσα έξω και πιπιλούσε πολύ δυνατά. Κάναμε για λίγο ασκησεις. http://mybreastfeeding.com/wp-content/uploads/2013/06/suck-training.pdf

Νομίζω 6 μηνών δεν έχει και τόσο νόημα πια. Βέβαια δεν θα πειράξει κανέναν να το ξανακάνω.

Σε γενικές γραμμές είναι ανησυχος όταν θέλει να φάει μόνο. Και επίσης δεν κοιμάται ούτε πολύ ούτε εύκολα. Για Γοπ έχουμε κάνει υπέρηχο. Αρνητικό ηταν αν και δεν λέει και πολλά αυτό. Τα άλλα τεστ είναι επεμβατικα΄και δνε θέλω να τον υποβάλλω σε κάτι τετοιο. ΓΟΠ σκέφτομαι κυρίως επειδη δεν θέλει να φάει και πνίγεται και καταπίνει αέρα. Τι να πω... Μακάρι να μιλούσε να μου έλεγε. Ισως είναι απλώς...κακόφαγος!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!!

Το μόνο που κάπως μας βοήθησε ήταν η οστεοπαθητικη που κοιτάει για πιασμένα νεύρα στην περιοχή του προσώπου (αλλά και γενικά)

Πάντως και τώρα το έχουμε απλά ειναι κάπως καλύτερα

Σε καταλαβαίνω πλήρως!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό επίσης δεν το έχω κάνει. Διατηρώ τις επιφυλάξεις μου για τα πολύ εναλλακτικά. Αν ημουν Αθηνα θα το δοκίμαζα ίσως, αλλά έχω ηδη κανει πολλά πηγαινε- έλα για τα υπόλοιπα (από Κρητη) οπότε το ταμείο στέρεψε. Εσένα πόσο είναι το μωρό; Παίρνει βάρος;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 5,5 μηνών σχεδόν και τρώει πολύ οταν κοιμάται (ξυπνάει κάθε δυο ώρες!) για αυτο και παίρνει βάρος:-)

Εγώ στην θέση σου δεν θα έδινα τα φάρμακα του ΓΟΠ σαν γιατρός ξέρεις το ακριβώς κάνουν και αν δεν εισαι σίγουρη ότι εχει ΓΟΠ ειναι κρίμα!!

Αφού το αντέξες τόσο καιρό τη νόημα εχει τώρα; Θα αρχίσει και τις στέρεες που σημαίνει ότι θα θηλάζει λιγότερο και μάλλον οταν τον βάζεις για ύπνο

Όσο μεγαλώνει το στοματάκι του το πρόβλημα θα καλυτερεύει - ο δικός σου μάλλον εχει στενό ουρανισκο όπως ο δικός μου λόγο του tongue tie .. Όσο θηλασεις τόσο θα κατεβαίνει ! Οταν ειναι ψηλός μπαίνει πολύ αέρας, για αυτο όσο μεγαλώνει και οσο θηλασεις γίνεται καλύτερα(αυτά ειναι τα καλα του θηλασμπυ που κανένας δεν σου λέει!! Δεν εχει να κάνει μόνο με το γάλα!) αν ο δικός σου ακούγεται σαν να ειναι συναχωμενος ειναι λόγο υρανισκου

Πάντως μπράβο που επιμένεις, καταλαβαίνω ακριβώς τι περνάς

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν παίρνει πια και τρομερό βαρος αλλά ακολουθεί τις καμπύλες οπότε οκ. Είναι πολύ ψηλός βέβαια, πάλι καλά. Αν απελπιστώ εντελώς θα κάνω μια δοκιμη με αντιόξινα, τι να πω. Ελπίζω κ γω να φτιάξει με το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...