Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

κοριτσακια, τη βοηθεια σας ζηταω, σημερα πηγα λαικη και ειδα κατι κουβερτες για τον μικρο μουρλια, ειχε με Macqueen και μου αρεσαν πολύ..αλλα όταν ακουσα την τιμη, παρα λιγο να πεσω κατω…70 ευρω, στη λαικη παρακαλω, ε? δεν ξερω πως λεγονται αυτές οι κουβερτες που είναι σαν γουνακι να το πω.. η ασχετη…ποιοτητα φοβερη, εχω 2 τετοιες κουβερτες εδώ και 4-5 χρονια και είναι σουπερ…τωρα θα ηθελα να παρω και του μικρου φαν Macqueen, τι θελω να ρωτησω λοιπον, μηπως εχουμε κανα σαιτ με τετοια? Δεν ξερω πώς να το πω αγγλικα να ψαξω ρε γμτ, αυτό είναι το θεμα…ουτε ελληνικα δεν ξερω πως λεγονται.. αμα ξερει καμια ..πλιζζζζζζζζζζζ…

να, βρηκα ..κατι τετοιο...

carsk.jpg

 

Εμεις εχουμε μια τετοια κουβερτα.

Επειδη εμενα δεν μου αρεσε την αφησα στο πατρικο μου.

Το δωματιο του μικρου ειναι σε θαλασσι και πρασινο και

δεν του ταιριαζε η κουβερτα.

Αν την θελετε μπορω να σας τη πουλησω.....

Αρχες Νοεμβριου θα μπορω να την εχω,αφου τοτε θα κατεβουμε στο χωριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τους εστειλα χτες ενα μυνημα για να μου πουνε τους dealers τους στην Ελλαδα μιας και νομιζα οτι ειναι ακριβα 57Ε να την αγορασω ηλεκτρονικα........αλλα δεν μου απαντησαν!

Σιγουρα δνε θα με συμφερουν τα μεταφορικα............οποτε θα δω αλλο σχεδιο απο ebay

ευχαριστω για τη βοηθεια κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοπελα μου, αλλα το θεμα μ'εμας ειναι οτι εχω ενα ταρζανακι 26 μηνων, δεν εχω να τον αφησω πουθενα, στο μετρο δεν μπαινει, φοβαται ουρλιαζει λες και τον σφαζουν... με αμαξι δεν παω εγω κεντρο... και πες οτι φτανουμε καπως. με ταξι πχ, αλλα δεν θα κατσει να παω να ψαξω... οποτε..εδω Περιαστερι σε 2-3 μαγαζια που μπηκα δεν εχει, μονο το ενα ειχε με 25 ευρω τουιτι, αλλα ποιοτηκως χαλια, πολυ λεπτο...

μηπως στειλω τη πεθερα μου, αλλα δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη ρε γμτ...

Περιστέρι στο Μαρκάτο (Αγ. Ιεροθέου 95, ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ) είδες?

Επίσης στην Ανθούπολη απέναντι από τα ΚΕΠ Ανθούπολης εχει και απέναντι από την εκκλησία Αγιου Ιεροθεου!Επί της Αγιου Ιεροθεου εχει 2-3 μαγαζιά ακομα με λευκα είδη και κουρτίνες!

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα και αυτες http://www.amazon.ca/Embroidered-Applique-School-Backpack-Outdoor/dp/B003XME77Y

 

http://www.amazon.com/Rabbit-Embroidered-Applique-Backpack-Outdoor/dp/B003WL7340

 

υφασματινες....δεν ειναι τελειες?? αλλα παλι δνε υπαρχουν σε uk....

πως υπολογιζεις το υψος τους σε εκατοστα??

Link to comment
Share on other sites

υμφέρει σε σχέση με ubbershop?

 

Δεν εχω ψωνισει ποτε απο ubershop για να συγκρινω. Τους πρωτους μηνες μαζι με ο,τι αλλο ψωνιζα εβαζα και pampers οποτε με συνεφερε πολυ. Tωρα του βαζω τα Babylino και ετσι εχω να παραγγειλω παμπερς πανω απο 2μηνο.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας...Επειδή πριν κάμποσο καιρό συζητούσατε το θέμα του τελωνείου ήθελα να σας πω για το αμερικάνικο πολυκατάστημα macy's από το οποίο αγόρασα πριν λίγο καιρό ένα καλό φόρεμα για την βάπτιση της κόρης της κολλητής μου...Από την αρχή είχα σκοπό να ψάξω εδώ κάτι να μου αρέσει και να μου κάνει σαν νούμερο, γιατί δεν είχα ξαναπαραγγείλει για μένα μέχρι τώρα ρούχα από έξω και να το παραγγείλω...Πάω στον Βάρδα και βρίσκω ένα καταπληκτικό φόρεμα αλλά πανάκριβο και ύστερα από αναζήτηση το βρίσκω και στο http://www.macys.com 200 ευρουλάκια πιο φθηνό παρακαλώ και αποφασίζω να το ρισκάρω καθώς το macys στέλνει με κούριερ μόνο αλλά έλεγε πως αν πλήρωνα ένα πόσο έξτρα (40 δολλάρια περίπου) το οποίο περιελάμβανε δασμούς και τελωνείο δεν θα είχα εκπλήξεις..Επίσης λόγω ποσού τα μεταφορικά ήταν δωρεάν!!!Έτσι παρήγγειλα το φορεματάκι μου και καθόμουν μετά σε αναμμένα κάρβουνα μην γίνει καμιά στραβή...Εντέλει με πήραν από dhl ότι σταμάτησε φυσικά τελωνείο το δέμα μου αλλά τα έξοδα εκτελωνισμού τα είχε αναλάβει ο αποστολέας οπότε όντως δεν πλήρωσα κάτι παραπάνω από αυτό το ποσό που είχα υπολογίσει και πληρώσει στο macys...Το μόνο που μου ζήτησαν ήταν μια εξουσιοδότηση για να το εκτελωνίσουν και όλα οκ...Γι αυτό ήθελα να σας το γράψω επειδή έχει ενδιαφέροντα πραγματάκια το macys και σίγουρα θα ξαναψωνίσω από εκεί!!!

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

www. parapharmacie.gr

 

Δοκιμασμένη και σταθερή αξία. Παραγγελία οροί για τα παιδιά, μάσκα μαλλιών, 4 οδοντόπαστες και τζελ κορρέ για το μπάνιο χθές το μεσημέρι, ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ παραδόθηκαν !!!!!!!!!! Με δειγματάκια κλπ.

 

Το άψογοι υπολείπεται ....

 

Πράγματι!!!Έκανα και εγώ μία παραγγελία από εκεί και την επόμενη μέρα ήταν σπίτι μου. Έχει καλύτερες τιμές από το pharmashop αλλά το δεύτερο δεν έχει μεταφορικά οπότε μάλλον είναι μία ή άλλη.Ακόμα δεν έχω ψωνίσει από το δεύτερο αλλά θα το κάνω μιας και θέλω πολλούς ορούς για τη μικρή μου που ξεκίνησε παιδικό σταθμό!

Έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά κορίτσια!Σας παρακολουθώ αλλά σήμερα αποφάσισα να συμμετέχω και ενεργά στο φόρουμ!

Καμιά ιδέα για mexx παιδικά ρουχάκια on line;

Link to comment
Share on other sites

Για οποια ενδιαφέρεται κατέβηκε στις 10λιρες το μεγάλο μπουκαλάκι της sigg, πολύ καλή τιμη λεω...

 

http://www.amazon.co.uk/Sigg-Hello-T...ref=pd_sim_sg3

 

 

Πανω που σκεφτομουν οτι πρεπει οπωσδηποτε να παρω ενα καλο ποτηρακι για τον μικρο μου! Σ' ευχαριστω πολυ!!! :P

 

Μονο που χρειαζομαι βοηθεια για τα κουμπωματα. Ποιος τυπος κουμπωματος βολευει? Σταζουν ή δεν εχουν διαρροες? Μηπως καποια κοπελα ξερει?

 

Εντιτ: Και ποιο μεγεθος ειναι το καταλληλοτερο?

yleap2.png In10p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα, μετα απο λιγο ψαξιμο στο site τους, καταλαβα τι παιζει με τα sigg.

Υπαρχει ειδικη κατηγορια για παιδια σε δυο μεγεθη, οποτε δεν εχει προβλημα καποιος για το τι θα επιλεξει.

Το επισημο site κοστολογει το καθε ποτηρακι στις 14 λιρες, στο αμαζον το εχει 11 και κατι. Αψογα δηλαδη! Ευχαριστουμε καλαμαρακι! :P

yleap2.png In10p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα τα καταστήματα aslanis έχουν -70% σε κάποια πραγματάκια, πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι έχουν αρκετά πραγματάκια απλά πρέπει να πάμε απο κοντά

 

Ειχα πάρει ένα ριχτάρι aslanis πριν από κάτι χρόνια. Ήταν μπεζ με χρυσή κλωστή. Όταν το έπλυνα (στο χέρι μάλιστα), η χρυσή κλωστή μάδισε, έγινε σταν πούδρα. Δεν μου άρεσε καθοολου η ποιοτητά του, οπότε προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

το επισημο σαιτ των Κλαρκς στελνει Ελλαδα...ΔΩΡΕΑΝ!!!!!!!!!

δε νομιζω να ισχυε κατι τετοιο ε??????

 

http://www.clarks.eu/en-EU/information/service-proposition

 

 

θα κλαψω χαχαχααχα και εχει και χοτ λαιν για αποριες!!!

συγκινηθηκα!!!

 

οχι τα παιδικα ομως σνιφφφφφ

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

το επισημο σαιτ των Κλαρκς στελνει Ελλαδα...ΔΩΡΕΑΝ!!!!!!!!!

δε νομιζω να ισχυε κατι τετοιο ε??????

 

http://www.clarks.eu/en-EU/information/service-proposition

 

 

θα κλαψω χαχαχααχα και εχει και χοτ λαιν για αποριες!!!

συγκινηθηκα!!!

 

πολυ λιγα παιδικα ομως :(

 

παιδια πηρα αυτο

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250904404068&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

και το σκουφακι ειναι πολυ μικρο, δηλ χωραει σε 6 μηνων παιδακι οχι σε 2-3χρ. Και πληρωσα και 15 λιρες γιατι για σκουφο+μπλουζακι μου φανηκαν καλα, για μπλουζακι μονο δε θα τα εδινα...Της τα ειπα και λεει 'Is there anything i can do to help?'

τι να της πω τωρα;

Link to comment
Share on other sites

καθολου παιδικα...

 

 

 

το ιδιο επαθα εχτες, παρελαβα γιλεκο νο 5 και μπαινει τσιμα τσιμα στον Β!

του εστειλα μαιλ, αλλα σιγα! να μαθουμε να ρωταμε περισσοτερα αν δε ξερουμε μαρκες!

 

 

πες του οτι δε μπαινει στο κεφαλι του , τι νο γραφει το καπελακι?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα...

εκτος απο τα inch-blue εχετε κατι αλλο υποψιν σας για ποιοτικα παντοφλακια???

 

ψαχνω κι εγω παντοφλακια με σολα, οχι τυπου ιντς μπλου, και ελεγα να μη παρω απο τζαμπο με 5 ευρω... αλλα και 23 ευρω? ξερω γω... παντως φαινοται ποιοτικα.... http://www.spartoo.gr/GBB-MEDUSE-x78322.php

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

καθολου παιδικα...

 

 

 

το ιδιο επαθα εχτες, παρελαβα γιλεκο νο 5 και μπαινει τσιμα τσιμα στον Β!

του εστειλα μαιλ, αλλα σιγα! να μαθουμε να ρωταμε περισσοτερα αν δε ξερουμε μαρκες!

 

 

πες του οτι δε μπαινει στο κεφαλι του , τι νο γραφει το καπελακι?

 

εχει κατι λιγα αλλα δε μ'αρεσουν καθοοολου http://www.clarks.eu/find/brand-is-originals/Gender-is-boys

 

το καπελακι ηταν μαζι με το μπλουζακι, σετ, δεμενα μαζι. Τους το δοκιμασα και ειναι σαν να φορανε το καπελακι που φορανε οι Εβραιοι :shock: (χωρις παρεξηγηση)

Ειπα οτι δεν μπαινει, λεει 'τι μπορω να κανω;'. Να μαθουμε να ρωταμε λες ε; Μαρκς εντ Σπενσερ ειναι, που συνηθως εχουν κανονικη γραμμη (και το μπλουζακι οντως ειναι καλο). Μπορω να ζητησω refund ή υπερβολικο;

Link to comment
Share on other sites

τα εχω παρει στη κρανα! ηλιθιοι που νομιζουν οτι μας δουλευουνε!

Χατζικο τον ξαδελφοοοοοοοοοο, αει να μη πω!!!

μολις και αμα λαβω απαντηση τους θα σας ενημερωσω!

γιατι δεν ανεχομαι την κοροιδια!

Αλλο σπανισσουζ μας βρηκε!!!!

 

τεσπα......στη φωτο με το καπελλο κατι δε πηγαινε καλα! φαινεται η διαφορα

μεσα στο καπελλο εχει νο? ειναι σωστο?

 

 

 

μια φορα πηρα απο εβαυ 2 σορτσακια απο νεχτ, φθηνα εννοειτε

καταλαβα μετα το γιατι

το ενα ηταν πιο στενο απο το αλλο και σιγουρα βγηκε στο εβαυ αλλα οχι και σαν ελαττωματικο

δε με πειραξε γιατι απλα το ενα μας εκανε φετος και το αλλο του χρονου

αλλα πρπει να εχουμε και 1000 ματια τελικα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

τα εχω παρει στη κρανα! ηλιθιοι που νομιζουν οτι μας δουλευουνε!

Χατζικο τον ξαδελφοοοοοοοοοο, αει να μη πω!!!

μολις και αμα λαβω απαντηση τους θα σας ενημερωσω!

γιατι δεν ανεχομαι την κοροιδια!

Αλλο σπανισσουζ μας βρηκε!!!!

 

τεσπα......στη φωτο με το καπελλο κατι δε πηγαινε καλα! φαινεται η διαφορα

μεσα στο καπελλο εχει νο? ειναι σωστο?

ενημερωσε μας για την απαντηση τους

το καπελακι φαινοταν λιγο αλλα οχι τοσο πολυ! μεσα γραφει νομιζω και αυτο 2-3...τι να πεις, ειναι για μικρα κεφαλακια και εμεις εχουμε καπως μεγαλουτσικο :cool:

Ηρθε και αυτο, τελειο, μπροστα δεν ειναι σταμπα, ειναι κεντηματακι

http://www.ebay.co.uk/itm/170581650833?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_690wt_1189

και 6.5 λιρες οχι...15!

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω κι εγω παντοφλακια με σολα, οχι τυπου ιντς μπλου, και ελεγα να μη παρω απο τζαμπο με 5 ευρω... αλλα και 23 ευρω? ξερω γω... παντως φαινοται ποιοτικα.... http://www.spartoo.gr/GBB-MEDUSE-x78322.php

αυτα φαινονται πολυ ωραια και εχει και ενα αγοριστικο σχεδιο για μας super αλλα εγω ηθελα με μαλακη σολα γιατι τα αλλα πιστευω θα τα βγαζει,ενω αυτα θα του φαινονται σαν καλτσακια....

 

η τελευταια αγορα που εκανα ηταν klean kanteen το καλοκαιρι.

εμεινα πολυ ευχαριστημενη αλλα επειδη πηρα το στομιο της avent για να μπορει να πινει ο μικρος το μονο του μειονεκτημα ειναι οτι το συγκεκριμενο σταζει......

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια αγορα που εκανα ηταν klean kanteen το καλοκαιρι.

εμεινα πολυ ευχαριστημενη αλλα επειδη πηρα το στομιο της avent για να μπορει να πινει ο μικρος το μονο του μειονεκτημα ειναι οτι το συγκεκριμενο σταζει......

εχεις αφησει φανταζομαι το πλαστικο καλυμμα κατω απο το στομιο; (το λεω επειδη την ειχα πατησει)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες εχετε παρει τετοια τυπου παπουτσακια

http://www.ebay.co.uk/itm/LUXURY-SOFT-LEATHER-BABY-FIRST-Toddler-SHOES-Turtle-/220685140708?pt=UK_Baby_BabyShoes_BabyShoes_GL&var=&hash=item7913a30bd8

μπορουν να μου πουνε εαν ενα χοντρο ποδαρακι περναει απο το λαστιχο που εχουν στον αστραγαλο.Ειναι στενη η τρυπουλα ? Γιατι το ποδι μας ειναι σαν ψωμακι φουσκωτο και δεν μπαινει τιποτα και αυτα που μπαινουν βγαινουν ευκολα γιατι ειναι μεγαλα σε μηκος.Δεν ξερω τι να του βαλω πια. Δωστε μου καμια ιδεα. Εδω τα εχει πουθενα να παω να δω πως θα μας εινααι?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...