Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Decaf καλός ειναι σίγουρα αυτος που μοιάζει με καφέ!

Προσωπικά και πάλι δεν θα έπαιρνα gusto αν και καταλαβαίνω γιατί το θες... Πολύ ποσότητα και λίγη ποιότητα με το συγκεκριμένο

Tassimo εχει αρκετά ροφήματα και το γάλα του latte h cappuccino ειναι απλα ένα άλλο pod που το βάζεις απο πανω και όχι άλλο εξάρτημα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Tassimo εχει αρκετά ροφήματα και το γάλα του latte h cappuccino ειναι απλα ένα άλλο pod που το βάζεις απο πανω και όχι άλλο εξάρτημα

Έτσι είναι και η Dolce Gusto. Βάζεις πρώτα το pod με το γάλα και μετά το pod με το κακάο και βγαίνει σοκολάτα :)

 

Αυτή τη στιγμή η Dolce Gusto είναι μακράν η φτηνότερη επιλογή που έχουμε. Επιπλέον με προβληματίζει το γεγονός πως η Tassimo λερώνει. Γιατί ΟΚ στο σπίτι κάνεις το κουμάντο σου, στο γραφείο όμως δεν μπορείς να είσαι συνέχεια με το βετέξ στο χέρι. Χρειαζόμαστε μια εύκολη και εύχρηστη λύση.

 

Χα! Έτσι εξηγείται ότι οι περισσότεροι decaf δεν πίνονται χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχουν πολλές προσφορές tassimo, εγω βρήκα το ανώτερο μοντέλο 50 λίρες.. Αλλά fair enough αν δεν σε πολύ νοιάζει η γεύση απλα η ποικιλία πάρε gusto!

Πες μας εντυπώσεις οταν το πάρεις:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημεραααα!

Λοιπον,εχω την dolce gusto piccolo,εδω και κανα δυο μήνες. Μια χαρα ειναι , εχει μεγάλη γκάμα κάψουλας πλέον, απλα επειδη ειναι χειροκίνητη πρέπει να υπολογίζεις το ποσο θα τρέξει για να μη βγει νερουλο.ομως με λιγο εξάσκηση πετυχαίνεις πολυ ωραίο καφέ! Η σοκολατα καραμέλα μ αρέσει αρκετα απο καφέδες εσπρέσο buondi που εχει ειναι καλο αλλα ο intenso ειναι πολυ καλύτερος. Εγω φτιάχνω φρεντο επίσης αλλα βαζω κάψουλα εσπρέσο και συνήθως 2 για να ειναι διπλή η δόση.αφρογαλα στο μιξερακι του φραπέ και ειναι σουπερ. Αλλα γενικά το παν ειναι η ποσότητα που θα το αφήσεις να τρέξει. Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο, αν αντί για νερο στο δοχείο,βάλω γάλα,ξέρετε τι παίζει. Εχω κατι κάψουλες νεσκουικ και θα προτιμούσα αντί νερο να εχει γάλα. Το εχει κανει κανεις ; Ή εχει διαβάσει κατι γι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς τελικά πήραμε την Dolce Gusto και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι, συμφωνώ απόλυτα με bavelaki! H σοκολάτα καραμέλα είναι κι εμένα η αγαπημένη μου γεύση :) απλά πρέπει να υπολογίσεις σωστά το νερό γιατί τα μεγέθη των ροφημάτων είναι για μικρά φλιτζάνια, όχι για κούπες. Αν βάλεις το ρόφημα σε μεγάλο φλυτζάνι, τότε έρχεται στα 3/4, αν το βάλεις στην κλασική κούπα έρχεται μέχρι λίγο πιο πάνω από τη μέση.

 

Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο, αν αντί για νερο στο δοχείο,βάλω γάλα,ξέρετε τι παίζει. Εχω κατι κάψουλες νεσκουικ και θα προτιμούσα αντί νερο να εχει γάλα. Το εχει κανει κανεις ; Ή εχει διαβάσει κατι γι αυτο;

Εδώ λέει να μην το κάνεις

 

Τώρα αν το δοκιμάσεις... πες μας το αποτέλεσμα να ξέρουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...