Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νέα Σμύρνη παιδικός σταθμός


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Η Άλκηστη δεν με έπεισε από άποψη χώρου. Κατά τα άλλα έχω ακούσει τα καλύτερα, και στο φόρουμ εδώ έχουν γραφτεί πολλά πράγματα. Νομίζω ότι ένας αξιοπρεπής σταθμός στη Νέα Σμύρνης είναι το Un deux trois. Γενικά δεν με ενθουσίασε κανένας, χωρίς αυτό να σημαίνει τίποτα για τους σταθμούς. Μία χαρά ήταν όλοι. Γενικά τους είδα όλους όταν έψαχνα. Εσύ μόνο για νέα σμύρνη ενδιαφέρεσαι? Γιατί έχει και στην Καλλιθέα και στο Π. Φάληρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

την είδα την Ηλιαχτίδα... η ιδιοκτήτρια συμπαθέστατη και πολύ "μητρική" φιγούρα

 

με τους χώρους δεν ξετρελλάθηκα να ειμαι ειλικρινής...

 

επίσης δεν μου έγινε σαφές το πρόγραμμα και το εκπαιδευτικό "σκεπτικό" τους, παρόλο που μιλούσαμε αρκετή ώρα

 

και στην Άλκηστη πήγα - είχα ακούσει καλά λόγια αλλά επίσης οι χώροι δε μου πολυάρεσαν, πάααααρα πολύ μικρή αυλή και μέσα στα αυτοκίνητα, εκεί που βγαίνουν τα μικρά... όμως μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η υπεύθυνη και το σκεπτικό της

 

επίσης είδα τον Αστερίξ, εδώ και 5 χρόνια τον έχουν αναλάβει νέοι ιδιοκτήτες, συμπαθέστατοι και έχουν προσέξει πολύ τους εσωτερικούς χώρους, απλά κατάλαβα ότι κάνουν περιορισμένες δραστηριότητες

Be thankful for what you've got

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα,

Έχετε πληροφορίες για την Άλκηστη στη Νέα Σμύρνη ή για κάποιον άλλο καλό παιδικό σταθμό στην περιοχή?

ενδιαφερεσε ακομη για πληροφοριες?ξερω κ για το περιβολακι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα σας, εγω επειδη εψαχνα σταθμο στη μεση της χρονιας δεν ηταν πολυ ευκολο να βρω κενες θεσεις γιαυτο ειδα μονο 2-3 σταθμους.

ενδιαφερομουνα μονο για βρεφικο σταθμο γιατι μολις τελειωνε η αδεια του εξαμηνου επρεπε να γυρισω στη δουλεια. Τελικα απο 1/5/11 έστειλα τον 9 μηνων γιο μου στην Αλκιστη bebe. Το μονο που εχω να πω ειναι οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημενη. Απο όλα, τον χωρο που δεν σε αφηνουν να πατησεις με τα παπουτσια, τις δασκαλες που ειναι ευγενικοτατες, την υπευθυνη η οποια ξερει καλα την δουλεια της κ.λ.π.

Ο γιος μου παρόλο που ειναι μικρος καθε πρωι που ερχεται το σχολικο να τον παρει κανει χαρουλες και φαινεται ξεκαθαρα οτι συμπαθει πολυ την δασκαλα του. Μπραβο τους σε όλα!!!! αυτο τον βρεφικό σταθμό τον συστήνω ανεπιφύλακτα!!!!

h1j394dfv6xtxjej.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...