Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υλικά για βάφτιση


Nanouka

Recommended Posts

Ας με συγχωρέσουν οι διαχειριστές αλλά δεν γνώριζα που αλλού να τοποθετήσω το μήνυμά μου ..

Λοιπόν, φτιάχνοντας επιτέλους το σπίτι μου μετά τον χαμό της βάπτισης, είδα ότι μου έχουν περισσέψει προσκλητήρια, χαρτοπετσέτες, καρφίτσες αλλά και τα τούλια απο τη λαμπάδα μας ..

Επειδή δέ μου πάει καρδιά να τα πετάξω μιας και είναι προσωπικός κόπος, είπα να τα δώσω σε κάποια μανούλα που ίσως να λεχει το ίδιο θέμα με τη δικιά μας βάπτιση και να της μειώσω το άγχος για την προετοιμασία κατα 30% ίσως :-P

 

Τα υλικά έχουν ως εξής:

 

1ον .. περίπου 15 προσκλητήρια με το μικρό πρίγκηπα σε ζαχαρί χαρτόνι βαμμένο όλο στο χέρι με στυλό glitter και λεπτομέρειες απο glitter glue .. εάν κάποια μανούλα θέλει και άλλα, μπορώ να της φτιάξω μέχρι 40 .. (το κείμενο είναι εκτυπωμένο σε ριζόχαρτο οπότε μπορείτε να κάνετε νέα εκτύπωση και να τη βάλετε μπροστά απο την εικόνα του μικρού πρίγκιπα) ..

invitation.jpgprince_scan_inv.jpg

2ον .. περίπου 150 τούλια κομμένα έτοιμα για μπομπο κουτάκι για να μπούνε τα κουφέτα

3ον .. 4 καρφίτσες με το μικρό πρίγκιπα ασημένιες (μπορώ να τις βάψω σε όποια χρώματα θέλετε)

karfitses.jpg

4ον .. 40 χαρτοπετσέτες με το όνομα Νικόλας και ένα μικρό πρίγκιπα απο κάτω (επίσης μου έχουν περισσέψει 100 γαλάζιες χατοπετσέτες και μπορώ άν θέλετε να τις φτιάξω με το όνομα που θα δώσετε το βλαστάρι σας με όποιο σχεδιάκι θέλετε)

xartopetse.jpg

5ον .. "σκληρά" τούλια μακριά σε λευκό χρώμα για να διακοσμήσουν άνετα μια νέα λαμπάδα..

 

 

Όλα αυτά τα υλικά τα χαρίζω .. δεν έχουν οικονομική αξία αλλά μόνο συναισθηματική .. θα χαρώ απίστευτα εάν κάποια μανουλίτσα χρειαστεί κάτι παραπάνω απο όσα δίνω, να της φτιάξω!!

 

 

Υ.Γ. μου έχουν περισσέψει και κουφέτα αλλά σίγουρα μέχρι κάποια μανούλα να απαντήσει μάλλον δε θα υπάρχουν αρκετά! :-P:oops::oops::-P

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nanouka μου ειναι φανταστικα οσα εφτιαξες...

:oops::oops::oops:ντρεπομαι κι ολας να το ζητησω μιας που εχω τελειωσει με τη βαφτιση μας αλλα αν περισσεψει μια καρφιτσουλα του μικρου πριγκιπα θα χαρω πολυ αν την παρω εγω μιας που ειμαι η μαμα τριων μικρων πριγκιπακων!!!

(αν βεβαια δεν τα χρειαζεται καμια μανουλα γιατι εγω το ξαναλεω δεν το χρειαζομαι απλα μου αρεσει παρα μα παρα πολυ και θα ηθελα να εχω ενα):oops::oops::oops:.ντρεπομαι που το ζηταω αλλα μου αρεσει πολυ!!!

ξανα μπραβο σου κοπελα μου!!!

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου κοριτσάρα μου που το σκέφτηκες...τέλεια ιδέα.... Κρίμα που τα δικά μου παιδιά είναι αρκετά μεγάλα αλλά και....κορίτσια, αλλιώς θα μουν η πρώτη που θα σου τα ζητούσα. Έχω όμως μια απορία: έκατσες και ζωγράφισες όλες αυτές τις χαρτοπετσέτες; Μπράβο σου και πάλι μπράβο σου, τέτοια δουλειά ούτε στο εμπόριο δεν μπορεί να βρεις κανείς!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ τόσο για το ταλέντο σου όσο και για την σκέψη σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

:oops: :oops: :oops:καλέ κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια!! :oops::oops:

 

manoulitsa .. μου έχουν περισσέψει 3 βαμμένες καρφίτσες όπως είναι στη φωτό και πολύ ευχαρίστως να σου στείλω!! κακώς που ντρέπεσαι .. όπως είπα η οικονομική τους αξία είναι πολύ μικρή για να ζητήσω χρήματα οπότε αντί να τις έχω και να σκονίζονται σε κάποιο συρτάρι είπα να τις χαρίσω .. σωστή?! ;)

 

ippoliti .. κατ' αρχήν να σου πώ ότι το όνομά σου είναι λατρεμένο!! .. ναι, όλες τις χαρτοπετσέτες έκατσα και τις έφτιαξα μόνη μου .. ήταν η πιο εύκολη κατασκευή για τη βάπτιση αφού μπορούσα να τις κάνω οποιαδήποτε στιγμή .. να φανταστείς θήλαζα τον Νικόλα και ταυτόχρονα ζωγράφιζα τις χαρτοπετσέτες :lol: :lol:

ήταν και η πιο οικονομική κατασκευή μιας και μου κόστισαν όλα μαζί 180 χαρτοπετσέτες και στυλό glitter 16? και για 200 μου είχαν δώσει προσφορά 300?!! :shocked::shocked::shocked: και φυσικά όταν τις είδα στολισμένες στο τραπέζι μετά τη βάπτιση και ακούντας τα συγχαρητήρια των καλεσμένων ειλικρινά είπα χαλάλι όλη η κούραση και το ψάξιμο που έριξα για να φτιάξω προσκλητήρια, μπομπο και χαρτοπετσέτες .. :D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

α ρε, nanouka, σε παραδέχομαι που πρόσεξες πόσο ωραίο είναι τ' όνομά μου...την ιστορία της την ξέρεις; Επίσης θα σου ξαναδώσω τα συγχαρητήρία μου για το ταλέντο σου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστώ ακόμα μια φορά!! :oops::oops:

 

φυσικά και γνωρίζω την ιστορία της .. βασίλισσα των Αμαζόνων η οποία σκοτώθηκε απο την αδερφή της απο λάθος και μια απατημένη :( .. οι άντρες απο τα μυθολογικά χρόνια είχαν αυτό το βρωμερό μικρόβιο της ξενοπηδίασης :S :/

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Κατάχρηση του post κανω τωρα, αλλά μαρεσει η μυθολογία...

Γιαααα πες, γιααα πες, απο που βγηκε το ονομα;;;

 

 

Nanouka να μην ξεχασω να πω πολλααααααααααααααα συγχαρητήρια για οτι με αγάπη έφτιαξες...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Νανουκα,επειδη κι εγω ετομαζομαι να βαφτισω θα ηθελα να σε ρωτησω απο που προμηθευτηκες τις υπεροχες καρφιτσες με τον μκρο πριγκιπα?

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

fwfi .. το έλαβα το πμ σου σου απαντάω αμέσως!!

 

Φλόρα .. απο το diva sa τα βρήκα! http://www.diva.com.gr είναι στο κέντρο της Αθήνας .. είναι οι πιο οικονομικοί που βρήκα .. πήγα και στο Νικολής γκρούπ αλλά ήταν πιο ακριβοί και ήθελαν και ελάχιστη παραγγελία 50? .. άμα θές οποιαδήποτε πληροφορία ρώτα με!! ;)

 

Sislou .. ναί .. με στυλό γλίτερ και με μαρκαδόρο .. πήγα στο Πλαίσιο και κάθισα περίπου μισή ώρα με κάμποσες χαρτοπετσέτες και δοκίμαζα ο,τι έβλεπα και μου άρεσε .. και βλέποντας το αποτέλεσμα είδα ότι άξιζε η όλη κούρασή μου!! :oops::oops:

σου παραθέτω και σχετικό μου πόστ με τα "εργαλεία μου" ;)

λοιπόν ορίστε τα εργαλεία μου :D

xarto.jpgstylo.jpg

 

τα στυλό είναι:

edding 750 2-4mm (με αυτό έγραψα το όνομα)

edding 780 0.8mm (με αυτό έβαψα το "μπλουζάκι" του πρόγκιπα και ένα διαμάντι απο την κορώνα)

uni-ball signo blue Sparkling UM-120SP (με αυτό έκανα το περίγραμμα του ονόματος καθώς και το σχήμα του πρίγκιπα)

uni-ball signo Gold Sparkling UM-120SP (με αυτό έκανα ένα χρυσό διαμάντι απο την κορώνα του πρίγκηπα)

uni-ball signo Purple Sparkling UM-120SP (με αυτό έκανα ένα μώβ διαμάντι απο την κορώνα)

Pilot G-1 0.7 green (και με αυτό έκανα ένα πράσινο διαμάντι απο την κορώνα)

 

πήρα ένα απ' όλα και αφού τα δοκίμασα στη χαρτοπετσέτα κατέληξα σε αυτά .. ο ασημί μαρκαδόρος εάν είναι μόνος του, αφήνει μια μικρή λαδιά γύρω αλλά καλύπτεται όμορφα με το γκλιτεράτο μπλέ στυλό ;)

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

fwfi .. το έλαβα το πμ σου σου απαντάω αμέσως!!

 

Φλόρα .. απο το diva sa τα βρήκα! http://www.diva.com.gr είναι στο κέντρο της Αθήνας .. είναι οι πιο οικονομικοί που βρήκα .. πήγα και στο Νικολής γκρούπ αλλά ήταν πιο ακριβοί και ήθελαν και ελάχιστη παραγγελία 50? .. άμα θές οποιαδήποτε πληροφορία ρώτα με!! ;)

 

Sislou .. ναί .. με στυλό γλίτερ και με μαρκαδόρο .. πήγα στο Πλαίσιο και κάθισα περίπου μισή ώρα με κάμποσες χαρτοπετσέτες και δοκίμαζα ο,τι έβλεπα και μου άρεσε .. και βλέποντας το αποτέλεσμα είδα ότι άξιζε η όλη κούρασή μου!! :oops::oops:

σου παραθέτω και σχετικό μου πόστ με τα "εργαλεία μου" ;)

λοιπόν ορίστε τα εργαλεία μου :D

xarto.jpgstylo.jpg

 

τα στυλό είναι:

edding 750 2-4mm (με αυτό έγραψα το όνομα)

edding 780 0.8mm (με αυτό έβαψα το "μπλουζάκι" του πρόγκιπα και ένα διαμάντι απο την κορώνα)

uni-ball signo blue Sparkling UM-120SP (με αυτό έκανα το περίγραμμα του ονόματος καθώς και το σχήμα του πρίγκιπα)

uni-ball signo Gold Sparkling UM-120SP (με αυτό έκανα ένα χρυσό διαμάντι απο την κορώνα του πρίγκηπα)

uni-ball signo Purple Sparkling UM-120SP (με αυτό έκανα ένα μώβ διαμάντι απο την κορώνα)

Pilot G-1 0.7 green (και με αυτό έκανα ένα πράσινο διαμάντι απο την κορώνα)

 

πήρα ένα απ' όλα και αφού τα δοκίμασα στη χαρτοπετσέτα κατέληξα σε αυτά .. ο ασημί μαρκαδόρος εάν είναι μόνος του, αφήνει μια μικρή λαδιά γύρω αλλά καλύπτεται όμορφα με το γκλιτεράτο μπλέ στυλό ;)

 

 

ΠΟΛΎ ΌΜΟΡΦΑ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΕΓΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ, ΟΤΑΝ ΤΑ ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΦΥΛΛΟ (ΔΛΔ ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ) Η ' ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΧΑΡΤΟΠΕΤΣΕΤΑ, ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ;;;;; ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΣΑΝ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΟ ΟΝΟΜΑ ΕΧΕΙ .. ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ Η ΨΥΧΗ ΝΑ ΓΡΑΦΩ " ΑΝΔΡΕΪΝΑ- ΜΑΡΙΑ"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τίποτα δεν έβαλα απο κάτω .. είχε βγεί στο 2ο και 3ο φύλλο λίγο ίχνος αλλά ούτε που με ένοιαξε .. εάν έβαζα κάτω απο το 1ο φύλλο κάτι σκληρό τότε θα έπρνε πιο πολύ χρόνο ..

 

στην αρχή θα οσυ φανεί λίγο δύσκολο αλλά μόλις πάρεις τον αέρα τότε θα φυσάς!! :D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!! (Ελπίζω να μην έγιναν γκλιτεράτα και τα στόματα των καλεσμένων σου!!) :)

 

lol καλέ στεγνώνει αμέσως το γκλίτερ .. άσε που οι περισσότεροι την πήραν σαν ενθύμιο .. ;)

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ,να σου ζησει το παιδακι σου!!

κι εσένα κούκλα μου!! με το καλό να βαπτίσεις το βλαστάρι σου !! και ό,τι θές ρώτα!!! :D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Τι ωραία ιδέα οι χαρτοπετσέτες!!! Οικονομικότατη και εύκολη απ'ότι φαίνεται. Για τα γράμματα χρησιμοποίησες κάποια περιγράμματα ή με το χέρι?

Τι ωραία, θα ξεκινήσω να φτιάχνω από τώρα ότι μπορώ, μέχρι το καλοκάιρι θα έχω τελειώσει. Και μου αρέσει επειδή και για γλυκό θέλω να κάνω του κουταλιου φράουλα οπότε θα δώσω και χειροιποιητες ροζ χαρτοπετσετούλες. Μπράβο μπράβο!!!

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία ιδέα οι χαρτοπετσέτες!!! Οικονομικότατη και εύκολη απ'ότι φαίνεται. Για τα γράμματα χρησιμοποίησες κάποια περιγράμματα ή με το χέρι?

Τι ωραία, θα ξεκινήσω να φτιάχνω από τώρα ότι μπορώ, μέχρι το καλοκάιρι θα έχω τελειώσει. Και μου αρέσει επειδή και για γλυκό θέλω να κάνω του κουταλιου φράουλα οπότε θα δώσω και χειροιποιητες ροζ χαρτοπετσετούλες. Μπράβο μπράβο!!!

 

Εμένα που το όνομα είναι ανδρείνα μαρία θα ειναι λίγο "κουλό" να τα γράψω κ τα δύο. προτείνετε κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μη γράψεις καθόλου όνομα, αφού είναι λίγο μακρύ! Ζωγράφησε κάτι σχετικό με το κονσεπτ της βάπτισης π.χ. ένα καραβάκι. Επίσης μπορείς να γράψεις μόνο τα αρχικά Α - Μ με ωραία καλλιγραφικά γράμματα.

67d6bea5bf.png
Link to comment
Share on other sites

Ας με συγχωρέσουν οι διαχειριστές αλλά δεν γνώριζα που αλλού να τοποθετήσω το μήνυμά μου ..

Λοιπόν, φτιάχνοντας επιτέλους το σπίτι μου μετά τον χαμό της βάπτισης, είδα ότι μου έχουν περισσέψει προσκλητήρια, χαρτοπετσέτες, καρφίτσες αλλά και τα τούλια απο τη λαμπάδα μας ..

Επειδή δέ μου πάει καρδιά να τα πετάξω μιας και είναι προσωπικός κόπος, είπα να τα δώσω σε κάποια μανούλα που ίσως να λεχει το ίδιο θέμα με τη δικιά μας βάπτιση και να της μειώσω το άγχος για την προετοιμασία κατα 30% ίσως :-P

 

Τα υλικά έχουν ως εξής:

 

1ον .. περίπου 15 προσκλητήρια με το μικρό πρίγκηπα σε ζαχαρί χαρτόνι βαμμένο όλο στο χέρι με στυλό glitter και λεπτομέρειες απο glitter glue .. εάν κάποια μανούλα θέλει και άλλα, μπορώ να της φτιάξω μέχρι 40 .. (το κείμενο είναι εκτυπωμένο σε ριζόχαρτο οπότε μπορείτε να κάνετε νέα εκτύπωση και να τη βάλετε μπροστά απο την εικόνα του μικρού πρίγκιπα) ..

invitation.jpgprince_scan_inv.jpg

2ον .. περίπου 150 τούλια κομμένα έτοιμα για μπομπο κουτάκι για να μπούνε τα κουφέτα

3ον .. 4 καρφίτσες με το μικρό πρίγκιπα ασημένιες (μπορώ να τις βάψω σε όποια χρώματα θέλετε)

karfitses.jpg

4ον .. 40 χαρτοπετσέτες με το όνομα Νικόλας και ένα μικρό πρίγκιπα απο κάτω (επίσης μου έχουν περισσέψει 100 γαλάζιες χατοπετσέτες και μπορώ άν θέλετε να τις φτιάξω με το όνομα που θα δώσετε το βλαστάρι σας με όποιο σχεδιάκι θέλετε)

xartopetse.jpg

5ον .. "σκληρά" τούλια μακριά σε λευκό χρώμα για να διακοσμήσουν άνετα μια νέα λαμπάδα..

 

 

Όλα αυτά τα υλικά τα χαρίζω .. δεν έχουν οικονομική αξία αλλά μόνο συναισθηματική .. θα χαρώ απίστευτα εάν κάποια μανουλίτσα χρειαστεί κάτι παραπάνω απο όσα δίνω, να της φτιάξω!!

 

 

Υ.Γ. μου έχουν περισσέψει και κουφέτα αλλά σίγουρα μέχρι κάποια μανούλα να απαντήσει μάλλον δε θα υπάρχουν αρκετά! :-P:oops::oops::-P

 

Νανούκα καλησπέρα. Αν δεν εχουν δωθεί τα πράγματα πολύ θα με ενδιεφεραν. Βέβαια αργεί η βάφτιση του μπέμπη μας άλλα θα τον βγάλουμε Νικόλα και εμείς και το θεμα μας θα είναι ο μικρός πρίγκιπας.Θέλοντας να πάρω ιδέες γιατι και εγω χειροποιητα θα τα φτιαξω χάζευα τη δουλειά σου και σκεφτόμουν αν μπορω και εγω να τα φτιαξω τοσο καλά. Αν λοιπον είναι διαθέσιμα πες μου για να σου στείλω pm γαι να πουμε λεπτομέριες. Σε ευχαριστω πολύ.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΤΟ ΠΑΠΑΚΙ ΜΑΣ ΤΟ ΒΑΦΤΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΛΑΒΩ ΟΛΑ ΕΓΩ! ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΓΙ ΑΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ= ΧΑΡΤΟΝΙΑ ΓΑΖΕΣ ΖΑΧΑΡΩΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΚΤΛ ΜΕ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ:confused: ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΛΕΩ ΓΙΑ JUMBO! ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ!;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...