Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΝΧΩΣ!! ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ...


Recommended Posts

ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ 1000 ΣΥΓΝΟΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΑΤΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΙΜΑΝΤΙΚΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ!

ΠΡΗΝ ΑΚΡΙΒΩΣ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ 18 ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΗΝ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ.

ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΓΕΙΝΕ Η ΠΡΑΞΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΙΛΑΞΗ . ΟΜΩΣ ΔΕ ΤΕΛΙΟΣΕ ΜΕΣΑ ΜΟΘ... ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΧΩΣ ΜΟΥ. ΠΡΗΝ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΘΗΣΤΕΡΙΣΙ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ (predictor) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ! ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ... ΕΝΩ ΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΕΝΔΙΞΗΣ ΗΤΑΝ ΑΡΧΙΚΑ ΛΕΥΚΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΛΕΠΤΑ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΧΝΕΣ 2 ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΛΕΥΚΟ ΚΕΝΟ. ΑΥΤΟ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΗ??? Α ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΤΕΣΤ! ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΑΝ ΕΠΕΡΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τις οδηγίες τις πέταξες; Νομίζω ότι το αποτέλεσμα βγαίνει σε 5 λεπτά. Ότι και να βγήκε σε 20 λεπτά είναι άκυρο. Καλυτερα να πας σε έναν γυναικολόγο, για να σε βοηθήσει να επιλεξεις αντισυλληπτική μέθοδο

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τα αποτελέσματα μετά απο τον χρόνο που αναγράφετε πάνω στο κουτί δεν θα τα κοιτάς!!! Αν σου λέει σε 5 λεπτά σημαίνει αυστηρά ότι σε 5 λεπτά θα το κοιτάξεις, μετά το πετάς και δεν παίρνεις υπόψη σου την αλλαγή του αποτελέσματος!!! Πόσο μάλλον εσύ που το είδες μετά απο 20 λεπτά!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΑΛΛΑ ΒΑΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΔΙΑΘΕΤΙΣΗ 1Ι ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΛΟΓΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ!! ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ predictor ΚΑΙ ΑΝΙΣΙΧΩ. ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΙΣΙΧΙΣΩ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είσαι σ΄ιγουρη ότι έλεγε έτσι άκριβως?? το έχεις μπροστά σου??? ότι μετα απο μισή ώρα αν δείξει θετικό είσαι έγκυος??? Δεν ξέρω νομίζω κάτι δεν θυμάσαι σωστά απο το άγχος!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΣΙΜΠΕΡΑΣΜΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΟ ΕΡΩΤΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΣΤ!!

Δεν εμφανίζεται γραμμή στη θυρίδα αποτελέσματος μετά από πέντε λεπτά. Εμφανίζεται μερικά λεπτά αργότερα.

Εάν η γραμμή εμφανιστεί στη θυρίδα αποτελέσματος εντός 30 λεπτών, το αποτέλεσμα είναι θετικό, όποια κι αν είναι η ένταση αυτής.

 

Για πόσο χρονικό διάστημα θα παραμείνει το αποτέλεσμα ορατό πριν εξαφανιστεί ή ξεθωριάσει;

Η θετική ένδειξη δεν μεταλλάσσεται. Ωστόσο, το φόντο μπορεί να γίνει πιο σκούρο. Εφόσον επιθυμείτε, μπορείτε να φυλάξετε το τεστ σαν σουβενίρ,. Εάν το αποτέλεσμα είναι αρνητικό, μετά από 30 λεπτά θα εμφανισθεί στη θυρίδα αποτελέσματος μια ελάχιστα διακριτή γραμμή. Αυτή η χρωματική απόθεση δεν είναι θετικό αποτέλεσμα. Προσοχή! Δεν πρέπει να διαβάσετε το αποτέλεσμα μετά το πέρας 30 λεπτών.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΣΙΜΠΕΡΑΣΜΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΟ ΕΡΩΤΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΣΤ!!

Δεν εμφανίζεται γραμμή στη θυρίδα αποτελέσματος μετά από πέντε λεπτά. Εμφανίζεται μερικά λεπτά αργότερα.

Εάν η γραμμή εμφανιστεί στη θυρίδα αποτελέσματος εντός 30 λεπτών, το αποτέλεσμα είναι θετικό, όποια κι αν είναι η ένταση αυτής.

 

Για πόσο χρονικό διάστημα θα παραμείνει το αποτέλεσμα ορατό πριν εξαφανιστεί ή ξεθωριάσει;

Η θετική ένδειξη δεν μεταλλάσσεται. Ωστόσο, το φόντο μπορεί να γίνει πιο σκούρο. Εφόσον επιθυμείτε, μπορείτε να φυλάξετε το τεστ σαν σουβενίρ,. Εάν το αποτέλεσμα είναι αρνητικό, μετά από 30 λεπτά θα εμφανισθεί στη θυρίδα αποτελέσματος μια ελάχιστα διακριτή γραμμή. Αυτή η χρωματική απόθεση δεν είναι θετικό αποτέλεσμα. Προσοχή! Δεν πρέπει να διαβάσετε το αποτέλεσμα μετά το πέρας 30 λεπτών.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά να σου πω και ένα άλλο πολύ σημαντικό??? Πότε κάνατε έρωτα??? πριν 7 μέρες???

 

Είναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ να το δείξει τόσο σύντομα το τέστ....Σαν πρώτο έχουμε αυτο...

 

Αν είναι να είσαι δυστηχώς δεν το προλαβαίνεις ας πούμε για να πιέις χάπι της επόμενης μέρας...έχουν περάσει πολλές...

 

Πότε περιμένεις περίοδο εσυ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΤΙΣ 17 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΕΓΕΙΝΕ Η ΠΡΑΞΗ.

ΚΑΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΕΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΙΣΑ ΗΤΑΝ 1 ΜΑΙΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ 20 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΙΣΟ ΚΑΙ ΜΗΝΑ!

ΤΟ ΧΑΠΙ ΔΕΝ ΣΚΕΥΤΙΚΑ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΛΑΘΩΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ... ΓΙΑΥΤΟ ΔΕ ΤΟ ΠΗΡΑ!!

ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΕΣΤ

Link to comment
Share on other sites

Κοπελιά, πάνε στο μικροβιολογικό εργαστήρι και κάνε μία αιματολογική εξέταση β- χοριακής (β-HCG). Κάνει γύρω στα 35?, όμως ανάλογα και με την ασφάλεια που έχεις, μπορεί να σου κοστίσει πολύ λιγότερο από 1 τεστ του φαρμακείου (εγώ για το self clear πλήρωσα 15?, ενώ στο μικροβιολογικό κάτι λιγότερο από 2?.). Και είναι κι 100% αξιόπιστο!!!

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το άγχος είναι ο χειρότερος παράγοντας για να μην έρθει η περίοδος....

 

lucky-sylvester 35? παίρνει το μικροβιολογικό σας πολλά είναι εμας παίρνει 28?...Όπως και να έχει όμως είναι η πιο αξιοπιστή λύση....

 

MariaKKL δεν πας σε γυναικολόγο πας σε μικροβιολογικό χωρίς ραντεβού κιόλας και σου παίρνουν λίγο αιματάκι...Μετά απο κάποιες ώρες πας και παίρνεις τα 100% σωστά αποτελέσματα....

 

Δεν γράφετε στι Ικα η χοριακή!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΙΚΑ ΕΤΣΙ?

ΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΞΩ?

ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ! ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΙΣΙΧΙΣΟΥΝ ΑΔΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε σε μια εφημερια ενος νοσοκομειου πες για τις μερες τις περιοδου σαν να εχεις καθυστεριση γτ αλλιως θα σε πουν να πας σπιτι σου και θα σου κανουν εκει την χοριακη και δεν θα πληρωσεις τπτ μονο θα φας καποια ωρα να το ξες και ειναι και εγκυρο.που πηγες και εμπλεξες?αλλη φορα με προφυλαξη...(και γτ τοσα λαθη ορθογραφικα βρε κοριτσι μου?18 χρ. κοπελα εκτος θεματος αλλα αξιοσημιωτοκαι συγνωμη κιολας σαν μανα το λεω με παραπονο ο γιος μου ειναι 16 χρ. δεν εχετε μεγαλη διαφορα βλεπεις)

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ. ΑΠΛΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ? ΕΧΩ ΣΙΝΙΘΙΣΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ GREEKLISH ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΚΟ! ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΣΩΣΤΑ... ΕΙΝΑΙ Κ ΚΛΥΡΟΝΟΜΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΕΧΕΙ ΖΙΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΛΛΙΝΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ... ΤΕΣΠΑ ΝΑ 'ΣΤΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ. ΑΠΛΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ? ΕΧΩ ΣΙΝΙΘΙΣΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ GREEKLISH ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΚΟ! ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΣΩΣΤΑ... ΕΙΝΑΙ Κ ΚΛΥΡΟΝΟΜΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΕΧΕΙ ΖΙΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΛΛΙΝΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ... ΤΕΣΠΑ ΝΑ 'ΣΤΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ!!

το ιδιο ακριβως προβλημα εχουν και τα δικα μου ααααα ξυλο που θελετε!!!!κανε λιγο χρονο περισσοτερο βλεπε λιγο αυτα που γραφεις και διορθωνε θα το προσπαθησεις και θα το καταφερεις αυτα τα greeklish ειναι καταστροφη.δεν ειδα ποιο πανω γτ σου μπηκε η ιδεα τοσο εχεις καποιες ενοχλησεις?εξετασεις δεν γραφεις?ξερεις τι λεω πανε αυριο στο νοσοκ. θα δεις δεν ειναι τπτ και κοιτα αυτα που πρεπει τωρα και αστα αυτα αλλα να προσεχεις απο δω και περα καλα?

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγκυος το βρισκω απιθανο να εισαι αλλα βρε κοριτσακι μου πρεπει να ενημερωθεις και να προφυλαχτεις,δεν ειναι μονο η εγκυμοσυνη υπαρχουν και ενα σωρο ασθενειες που παραμονευουν.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εσύ και άλλα 100εκατ. νομίζετε ότι μείνατε έγκυες με την πρώτη φορά. Εννοώ ότι δεν είσαι η μοναδική που έχει τέτοια άγχη. ΤΕΣΠΑ αν δεν τελείωσε μέσα σου οι πιθανότητες είναι ελάχιστες. Από την άλλη αν θες ο έρωτας να είναι χαρά, παίρνε προφυλάξεις. Και για να φυλάγεσαι και απο αρρώστιες να χρησιμοποιείτε προφυλακτικό.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...