Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δικαιουτε ο αντρας επιδομα γαμου και παιδιου απο ΟΑΕΔ;


Recommended Posts

Γεια σας

 

ακουσα προχτες απο καπια δυναδελφο οτι δικαιουτε ο αντρας μου επιδομα γαμου και παιδιου απο τον ΟΑΕΔ διοτι δεν τα παιρνει απο την δουλεια του. Διδασκει αγγλικα σε φροντιστηριο (με επισημα χαρτια)

 

Γνωριζει καποιος κατι για το θεμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επίδομα γάμου ο ΟΑΕΔ δεν δινει αφού προβλέπεται απ'όλες τις συμβάσεις και είναι υποχρεωμένος ο εργοδότης να το καταβάλλει. Παλαιοτερα μέχρι και το 2000 ή 2001 ο ΟΑΕΔ έδινε ένα επίδομα γάμου περίπου 200.000 δρχ. σε όσους παντρευόντουσαν. Αυτό καταργήθηκε

 

Για επίδομα παιδιού βεβαίως και ισχύει αλλά το ποσό για ένα παιδί είναι εξευτελιστικό (όχι ότι για 2 ειναι καλύτερα). Για περισσότερες λεπτομέρειες (δικαιολογητικά, ημερομηνίες, ποσά) δες εδώ http://www.oaed.gr/Pages/SN_81.pg

Link to comment
Share on other sites

Pam ευχαριστούμε ! :D

 

(όσο θυμάμαι την ταλαιπωρία και το τρέξιμο το περσινό ..... , μου ανεβαινει το αιμα στο κεφάλι :evil: ...για 78 ολόκληρα ευρώ , αν θυμαμαι καλά ) αλλά το γμτ είναι οτι τα διακιούμαστε , τοσες κρατησεις από τις εισφορές μου , τόσα χρήματα πληρωνει ο εργοδότης μου για το ΙΚΑ μου ,

για το γμτ δεν τα χαρίζω σε κανέναν αυτά τα € .

 

Βρε Μαρία μου μια απορία που έχω , αν ξέρεις ..... αν δλδ δεν πάμε να πάρουμε αυτά τα χρήματα ..... που πάνε ; τι γίνονται όλα αυτα τα € ; :roll:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
  • 1 χρόνο μετά...

το επιδομα τεκνου απο τον οαεδ το δικαιουνται και οι δυο οταν ειναι ζευγαρι και εχουν και οι δυο ικα.απο εμας δουλευει ο ενας και ο αλλος ειναι ανεργος, αλλα εχει ικα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...