Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΒΟΥΛΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ-ΒΑΡΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ 2,5ΧΡΟΝΩΝ


Recommended Posts

Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος γνωρίζει καλό παιδικό σταθμό στην περιοχή Βούλας-Βάρης-Γλυφάδας για παιδάκι 2.5 χρονών. Αν ναι, παρακαλώ ας μου δώσετε και άλλες πληροφορίες όπως τιμή, με σχολικό ,ωράριο, φαγητό, κλπ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος γνωρίζει καλό παιδικό σταθμό στην περιοχή Βούλας-Βάρης-Γλυφάδας για παιδάκι 2.5 χρονών. Αν ναι, παρακαλώ ας μου δώσετε και άλλες πληροφορίες όπως τιμή, με σχολικό ,ωράριο, φαγητό, κλπ.

 

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ 'ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ΄ΣΤΗ ΒΟΥΛΑ (ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ ΚΑΙ ΑΘΗΝΑΪΔΟΣ? ΤΗΛ. 210 9657866)

Link to comment
Share on other sites

Η ανιψια μου πηγε στο Γειτονα πισω απο το city Plaza.Μειναμε πολυ ευχαριστημενοι και αρεσε και στη μικρη που ηταν και καλομαθημενο παιδακι. Βεβαια παει γυρω στα 700 με 800 το μηνα με μεταφορα και φαγητο. Εχει φοβερες αθλητικες εγκαταστασεις με πισινα, εκδρομες, τους μαθαν αρκετα πραγματα.

annita

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Παιδικοι Σταθμοι στα νοτια ¨

*Φραγκολινος

*Βημα Βημα

*Γιουπι

*Πετερ Παν

*Ιχνηλατες

*Γειτονας

*Playland

*Oνειρουπολη

*Ο κηπος των παιχνιδιων

*Ο κηπος των αστεριων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

www.paidikopanepistimio.gr

 

Μου το σύστησε η 'Αντζελα όταν έψαχνα για μια ξαδερφούλα μου που μένει προς τα κει.

 

 

zana1911 μηπως γνωριζεις ποσα ειναι τα διδακτρα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εγω εχω σκοπο να ρωτησω στους

ΒΗΜΑ-ΒΗΜΑ 210 8981846

ΔΙΑΠΛΑΣΗ 210 8947039

ΘΕΜΕΛΙΟ 210 8944196

ΜΑΓΙΚΕΣ ΠΛΑΣΤΕΛΙΝΕΣ 210 9647681

ΜΑΓΙΚΗ ΠΑΡΑΜΥΘΟΥΠΟΛΗ 210 9636207

ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΟΣ 210 9632760

ΠΟΖΥ 2109633994

ΧΑΙΝΤΙ 210 9630880

ΓΙΟΥΠΙ 210 8994637

ΠΕΤΕΡ ΠΑΝ 210 8959654

ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ 210 9657866

ΓΕΙΤΟΝΑΣ 210 9632118

ΧΕΛΩΝΙΤΣΑ 210 8952637

EARLY LEARNING 210 9618763

THREE FOUR FIVE 210 9680368

AU PETIT BONHEUR 210 9658207

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΛΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ 210 9645151

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ 210 9632140

ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ 210 9623460

ΧΡΩΜΑΤΑ & ΓΕΛΙΑ 210 9623976

ΤΟ ΠΑΛΑΤΑΚΙ 210 8948490

Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΑ 210 210 8946537

ΕΡΡΙΕΤΑ 210 8944196

ΤΙΝΚΥ ΒΕLL 210 9622560

PRINCE ALLEN 210 9625100

 

Τα εχω βρει απο ιντερντε κ απο δω κ κει. Εγω εχω ακουσει καλα για το ΒΗΜΑ, το ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΙ, το ΓΕΙΤΟΝΑ, τους ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ κ το ΧΡΩΜΑΤΑ & ΓΕΛΙΑ. Ακομα δεν εχω δει κανενα. Αν ξερεις καποιος κατι για τους σταθμους αυτους ας μας ενημερωσει..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ο παιδικος σταθμος Γιουπι ειναι καινουργιος οσο αναφορα τις εγκαταστασεις 9 οι δασκαλες εχουν αρκετη πειρα) με υπερσυγχρονο σχολικό ,προσεγμενα παιχνιδια και παιδαγωγικο υλικο τον εχω επισκεφθει πριν απο 5 μηνες κατοπιν ραντεβου .

Ειναι σημαντικο οτι τις ωρες διδασκαλιας εκτος απο τους γονεις κανεις αλλος δεν μπορει να μπει εντος του σχολειου ολες οι πορτες ηταν κλειδωμενες ,οι δασκαλες απο οτι ειδα περνωντας απο τον κηπο ηταν διπλα στα παιδια και τα προσεχαν ολη την ωρα του διαλειματος .

Τωρα οσο αναφορα το εσωτερικο του ειναι παρα πολυ καθαρο και παρα πολυ προσεγμενο και περιποιημενο παρεχετε πληρες προγραμμα και φαγητο που φτιαχνετε καθημερινα απο τον σταθμο και οχι απο catering οπως κανουν οι περισσοτεροι..... η και που ξανασερβιρουν τα φαγητα το δε σχολικο ειναι το πρωτο σχολικο σχολικο που ειδα στην διαρκεια της μικρη μου ερευνας ολα τα υπολοιπα ακομα απο γνωστους σταθμους και σχολεια της περιοχης ηταν η κατασταση τους λειαν απαραδεκτη (αχρηστα και παλια) που εγιναν σχολικα !!!!!

θα τον προτεινα οσο αναφορα την ποιοτητα του διπλα στην φυση προσεγμενοι ιχωροι χωρις υπερβολες και την αφοσιωση των δασκαλων !!!!

 

Επισης αρκετα καλος οσο αναφορα την ποιοτητα του ειναι και ο peter pan !

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω δει περυσι μετα απο συσταση τον Γελα χαμογελα πισω απο το city plaza που ηταν καλη περιπτωση τον εχουν δυο κοπελες που κανουν εξαιρετικη δουλεια αλλα εχει δυο μειον γι αυτο και δεν πηγα το παιδι μου εκει : 1) ωραριο εως τις 15:00 (θεωρω οτι γι εμας που εργαζομαστε ειναι λιγο) και το φαγητο το παμε εμεις και το ζαιστενουν σε φουρνο μικροκυματων...αλλος στην περιοχη εχω ακουσει δεν τον εχω δει Ιχνηλατες τους υπολοιπους δεν τους ξερω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

Φιλη μου πηγαινε το παιδι της 2 χρονια στο γελα χαμογελα. Οσο το πηγιανε ηταν ευχαριστημενη αλλα δεν το πολυεψαχνε κιολας. Οταν εγραψε το παιδι της σε δημοσιο νηπιαγωγειο, καταλαβε οτι δεν ηταν τελικα και τοσο καλο το προηγουμενο.

Για το φραγκολινο δεν ξερω καποια μαμα προσωπικα που να το πηγαινει, αλλα ξερω οτι εχει πολυ καλη φημη και δυσκολα βρισκεις θεση κενη για να γραφτεις, ειναι μονιμως γεματο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μένω Άνω Γλυφάδα και στέλνω το παιδί μου από πέρσι τον Σεπτέμβριο στην Τοσοδούλα - δυστυχώς παρόλο το ψάξιμο που έκανα πέρσι μάλλον δεν έκανα την πιο σωστή επιλογή. Έχω αποφασίσει να αλλάξουμε σταθμό, φέτος θα πάει προνήπιο, οπότε ψάχνω σταθμό που να έχει και εγκεκριμένο νηπιαγωγείο για να μην χρειαστεί να αλλάξουμε σχολείο και του χρόνου. Θα με ενδιέφερε να μου προτείνει κάποιος σταθμό στην ευρύτερη περιοχή που να είναι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Ο παιδικος σταθμος Γιουπι ειναι καινουργιος οσο αναφορα τις εγκαταστασεις 9 οι δασκαλες εχουν αρκετη πειρα) με υπερσυγχρονο σχολικό ,προσεγμενα παιχνιδια και παιδαγωγικο υλικο τον εχω επισκεφθει πριν απο 5 μηνες κατοπιν ραντεβου .

Ειναι σημαντικο οτι τις ωρες διδασκαλιας εκτος απο τους γονεις κανεις αλλος δεν μπορει να μπει εντος του σχολειου ολες οι πορτες ηταν κλειδωμενες ,οι δασκαλες απο οτι ειδα περνωντας απο τον κηπο ηταν διπλα στα παιδια και τα προσεχαν ολη την ωρα του διαλειματος .

Τωρα οσο αναφορα το εσωτερικο του ειναι παρα πολυ καθαρο και παρα πολυ προσεγμενο και περιποιημενο παρεχετε πληρες προγραμμα και φαγητο που φτιαχνετε καθημερινα απο τον σταθμο και οχι απο catering οπως κανουν οι περισσοτεροι..... η και που ξανασερβιρουν τα φαγητα το δε σχολικο ειναι το πρωτο σχολικο σχολικο που ειδα στην διαρκεια της μικρη μου ερευνας ολα τα υπολοιπα ακομα απο γνωστους σταθμους και σχολεια της περιοχης ηταν η κατασταση τους λειαν απαραδεκτη (αχρηστα και παλια) που εγιναν σχολικα !!!!!

θα τον προτεινα οσο αναφορα την ποιοτητα του διπλα στην φυση προσεγμενοι ιχωροι χωρις υπερβολες και την αφοσιωση των δασκαλων !!!!

 

Επισης αρκετα καλος οσο αναφορα την ποιοτητα του ειναι και ο peter pan !

 

Συγγνώμη, αλλά επειδή το επισκεφτηκα πρόσφατα, δεν μπορώ παρά να διαφωνήσω με όσα αναφέρονται πιο πάνω για το ΓΙΟΥΠΙ, τουλάχιστον σε ό,τι αφορά στις εγκαταστάσεις! Χωρίς να θέλω να σας προσβάλλω, μου φαίνονται παράδοξα αυτά που λέτε γιατί αφ' ενός το κτίριο είναι παλιό (μέχρι & ένα air condition που πρόσεξα πρέπει να ήταν 20ετίας) αφ' ετέρου τα παιχνίδια του κήπου π.χ. ήταν αρκετά φθαρμένα (ο μικρός που τον είχα μαζί σχολίασε πως ήταν όλα σπασμένα). Δεν θα έμπαινα στη διαδικασία να σχολιασω, αλλά απέχει χιλιόμετρα απο το "υπερσύγχρονο" & δεν είναι και κάτι που δεν θα φανεί σε όποιον αποφασίσει να επισκεφτεί το χώρο. Όσο για τα υπόλοιπα, δεν έχω γνώμη.

Επίσης επισκέφτηκα τους Ιχνηλάτες & μου άρεσε αρκετά, αλλά θέλω να δω & άλλα για να συγκρίνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δυστυχως ή ευτυχώς σε κάποιο παιδικό πάρτι γνώρισα μία κοπέλα που εργαζόταν στην τοσοδούλα και δεν μας είπε τα καλύτερα. Συγκεκριμένα μας είπε ότι για λόγους οικονομίας δεν έχει αρκετό προσωπικό με αποτέλεσμα να αφήνουν τα παιδιά λερωμένα για πολλή ώρα και να τα αλλάζουν μόνο λίγο πριν φύγουν. Επίσης, επειδή δεν προλαβαίνουν να πλένουν τα πιάτα, σερβίρουν το μεσημεριανό στα ίδια άπλυτα πιάτα που σερβίρουν και το πρωινό!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημέρα! Έχω κι εγώ τον μικρό μου στους Ιχνηλάτες κι είχα πάει παλιότερα και τη μεγάλη μου κόρη. Ποιες χρονιές πήγατε εσείς? Πιθανόν να γνωριζονται και τα παιδιά μας! Ποιες δασκάλες είχατε?

 

Θα χαρώ να μου απαντήσεις!

Νάσια

 

 

Γειά σου Νασσια,

 

επειδη συγκεντρώνω πληροφορίες για τους Ιχνηλάτες, θα με ενδιέφερε να μου δώσεις τις δικές σου απόψεις για τον παιδικό σταθμό, αν βέβαια θα ηθελες και εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά επειδή το επισκεφτηκα πρόσφατα, δεν μπορώ παρά να διαφωνήσω με όσα αναφέρονται πιο πάνω για το ΓΙΟΥΠΙ, τουλάχιστον σε ό,τι αφορά στις εγκαταστάσεις! Χωρίς να θέλω να σας προσβάλλω, μου φαίνονται παράδοξα αυτά που λέτε γιατί αφ' ενός το κτίριο είναι παλιό (μέχρι & ένα air condition που πρόσεξα πρέπει να ήταν 20ετίας) αφ' ετέρου τα παιχνίδια του κήπου π.χ. ήταν αρκετά φθαρμένα (ο μικρός που τον είχα μαζί σχολίασε πως ήταν όλα σπασμένα). Δεν θα έμπαινα στη διαδικασία να σχολιασω, αλλά απέχει χιλιόμετρα απο το "υπερσύγχρονο" & δεν είναι και κάτι που δεν θα φανεί σε όποιον αποφασίσει να επισκεφτεί το χώρο. Όσο για τα υπόλοιπα, δεν έχω γνώμη.

Επίσης επισκέφτηκα τους Ιχνηλάτες & μου άρεσε αρκετά, αλλά θέλω να δω & άλλα για να συγκρίνω.

 

 

Γεια σου,

 

ξερω οτι εχει περασει καιρος αλλα θα ήθελα να ρωτήσω σε ποιον παιδικό σταθμό κατέληξες και τίπληροφορίες μάζεψες για τους Ιχνηλάτες, επειδή σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού εκει να το δω απο κοντά

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Επισκέφτηκα πρόσφατα την Ονειρούπολη στη Βάρη και η πρώτη εντύπωση είναι άριστη. Γνωρίζει το σταθμό αυτό καμία μανούλα για να μου δώσει πληροφορίες εκ των έσω?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέφτηκα πρόσφατα την Ονειρούπολη στη Βάρη και η πρώτη εντύπωση είναι άριστη. Γνωρίζει το σταθμό αυτό καμία μανούλα για να μου δώσει πληροφορίες εκ των έσω?

Έχω ραντεβού κι εγώ τη Δευτέρα για να πάρω πληροφορίες για το προ-προνήπιο. Κάποιοι οικογενειακοί φίλοι στέλνουν εκεί την κόρη τους και μου είπαν τα καλύτερα. Είναι οικογενειακή επιχείρηση, με πολύ καλές παιδαγωγούς και αρκετές δραστηριότητες. Το μόνο μείον που μου είπαν είναι ότι θα προτιμούσαν να είχε μεγαλύτερο κήπο και μεγαλύτερες αίθουσες. Κι αυτό πάντως είναι υποκειμενικό γιατί οι περισσότεροι σταθμοί στην περιοχή μας είτε έχουν ανύπαρκτο κήπο, είτε δεν έχουν. Πάντως, η κόρη τους λατρεύει το σχολείο και τις δασκάλες της και όταν κάποιος την πειράζει λέγοντάς της ότι "αύριο δεν θα πας σχολείο", βάζει τα κλάματα. Έχω κλείσει ραντεβού με τους Ιχνηλάτες, το Βήμα βήμα και έχω πάει και στο Ουράνιο Τόξο. Εσύ έχεις δει κάποιους άλλους;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει το Βήμα - Βήμα, καλή εντύπωση κι από εκεί. Απλά το κτίριο είναι λίγο παλιό, το ίδιο και τα παιχνίδια. Μου άρεσε πολύ όμως η κυρία που έχει το σταθμό. Είναι και λίγο πιο οικονομικός από την Ονειρούπολη.

 

Πάντως η Ονειρούπολη είναι από τους καλύτερους που έχω δει από πλευράς εγκαταστάσεων. Τις αίθουσες δεν θα τις χαρακτήριζα μικρές για τα max 12 παιδακια που φιλοξενούν και ο κήπος είναι ικανοποιντικός. Επίσης, πρόκειται για ένα σύγχρονο και μοντέρνο κτίριο.

Θα το δεις κι εσυ σύντομα άλλωστε....

 

By the way, κι εμεις προ - προνηπιο θα πάμε!

Link to comment
Share on other sites

Αύριο έχω ραντεβού στο Βήμα Βήμα. Να σου πω την αλήθεια, θα ήθελα εκεί που θα πάει η κόρη μου να υπάρχει και κάποιο γνωστό παιδάκι για να συνηθίσει πιο εύκολα. Αυτή τη στιγμή πάνε 3 φίλοι της στους Ιχνηλάτες απλώς ψάχνω κάτι παραπάνω από αυτό που προσφέρει ο συγκεκριμένος σταθμός παρότι όλοι λένε ότι κάνουν εξαιρετική δουλειά. ΓΙ' αυτό βρίσκομαι σε δίλημμα και ψάχνω και άλλα σχολεία. Στην Ονειρούπολη η φίλη της είναι πιο μεγάλη κι έτσι δεν θα συναντιούνται.

Την επόμενη εβδομάδα, πάντως, θα έχουμε αποφασίσει γιατί πρέπει να κάνουμε και την εγγραφή.

Εκτός από τα συνομήλικα παιδάκια μας να υποθέσω, λόγω ψευδώνυμου, ότι είμαστε και συντοπίτισσες;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...