Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

8 μηνων πως τα κανετε μπανιο?


Recommended Posts

καλησπερα στις μανουλες,θα θελα να μου πειτε πως κανετε μπανιο τα μωρακια σας.πλεον καθομαστε του πηραμε δαχτυλιδι μπανιου ομως δεν βολευει για να τον πλυνω απο''κατω''.εχουμε κ μια βαση ασφαλειας απο jumbo,ομως εχει μεγαλωσει πλεον κ δεν τη χρησιμοποιω.φοβαμαι να τον βαλω καθιστο ακομη κανονικα στη μπανιερα γιατι δεν εχει κ τελεια ισορροπια κ μπορει να χτυπησει εκει μεσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω έχω πάρει ένα στρωματάκι- σφουγγάρι σε σχήμα βατραχοι κ τον ξαπλώνω εκει.. Μετα τον σηκώνω ελαφρά κ τον πλένω κ απο πίσω. Εμένα κάθεται κανονικά απλά δεν έχω κ πολυ εμπιστοσύνη μέσα στην μπανιέρα. Όσο μπορω θα τον έχω ξαπλωτο κ μετα μέσα σε μπανάκι

Link to comment
Share on other sites

καλα τοσα κ τοσα βγαζουν κ για αυτη την ηλικια δεν εχουν κατι βολικο για τις μαμαδες !κ για μπανιεριτσα ουτε λογος,περα απ το οτι ειναι τελικα μεγαλος μπελας γεμισε αδειασε κουβαλα ,κατουρανε κ μεσα κ αντε απ την αρχη...κ το βασικοτερο δεν χωρανε μετα απο 2-3 αντε 4 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω πάρει ένα στρωματάκι- σφουγγάρι σε σχήμα βατραχοι κ τον ξαπλώνω εκει.. Μετα τον σηκώνω ελαφρά κ τον πλένω κ απο πίσω. Εμένα κάθεται κανονικά απλά δεν έχω κ πολυ εμπιστοσύνη μέσα στην μπανιέρα. Όσο μπορω θα τον έχω ξαπλωτο κ μετα μέσα σε μπανάκι

 

 

Ετσι ακριβως κ εμεις!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω σε μπανιεριτσα την εβαζα.καθοταν ,την εκανα ενα γρηγορο μπανακικαι την συκωνα στο τελος και την επλενα και απο πισω..ποτε δεν την γεμιζα την μπανιεριτσα,και να την βαλω μεσα..αδεια ,την εβαζα την μικρη μεσα..

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει αυτο κοριτσια,κ μετα απο καθε μπανακι το πλενετε κ το αφηνετε ορθιο να στραγγισει?κ ποσο καιρο το κρατατε μεχρι να χαλασει η το αντικαθιστατε νωριτερα γιατι τα σφουγγαρια μαζευουν μικροβια υποτιθετε.

Link to comment
Share on other sites

η κορη μου ειναι 4 μηνων,χρησιμοποιω το σφουγγαρι......δεν το εχω καν ενα μηνα και ηδη διαλυθηκε....ειναι μπελας το στιψε και βαλε το να στεγνωσει...ευτυχως εχω βρει ενα σημειο πανω απο το καλοριφερ και το ακουμπω εκει να στεγνωσει..........τωρα σκεφτομαι να αγορασω 2-3 και να τα χρησιμοποιω εναλλαξ,ετσι ωστε να προλαβαινουν να στεγνωνουν καλα....το ξερω οτι δεν ειναι και ο,τι πιο υγιεινο,αλλα ειναι το μονο που με εχει βολεψει....η μπανιερα μας δεν ειναι και πολυ μεγαλη για να χωρεσει το μπανιερακι μεσα........απλα μολις τελεωσω το στιβω καλα και κατευθειαν για στεγνωμα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι 8,5 μηνών και έχω αλλάξει 2. Μετά το μπάνιο , τον στίβω να φύγουν τα πολλά νερά και το ακουμπάω σε μια σχάρα που έχω στην μπανιέρα για να στεγνώσει.Το καλοκαίρι το έβαζα στον ήλιο...Είναι πραγματικά το μόνο που με έχει βολέψει.Μια φορά δοκίμασα σε μπανιεράκι και τα είδα όλα...επίσης αυτά τα σφουγγάρια είναι φτηνά..τώρα επειδή έχει ψηλώσει πολύ ο μπέμπης και περισσέουν τα πόδια του, σκέφτομαι να πάρω 2 και να τα ενώσω κατά μήκος της μπανιέρας...Έχουμε γίνει και εφευρέτες τι να κάνουμε!!!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το μπανιο ειναι απο τα λιγα που με ταλαιπωρει στον μπεμπη ειναι 6 μηνων και 8μιση κιλα και δεν χωραμε καλα καλα στην μπανιερα μας.πλατσουριζει και μας κανει χαλια.ποτε καθιστος ποτε ξαπλωμενος με σφουγγαρακι διαφορετικα παντως καθε φορα επανω σε βαση και με το ειδικο μπανιερακι της chicco...

2gq862lerlo78vgo.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ειναι φθηνα,καπου 5 ευρω αν θυμαμαι καλα,ας το δοκιμασουμε κ αυτο να δουμε!!!λετε αν το βαλω πανω στη βαση ασφαλειας ετσι ωστε να εχει το κεφαλακι του πιο ψηλα να ειναι καλυτερα?μου ρθε ιδεα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι φθηνα,καπου 5 ευρω αν θυμαμαι καλα,ας το δοκιμασουμε κ αυτο να δουμε!!!λετε αν το βαλω πανω στη βαση ασφαλειας ετσι ωστε να εχει το κεφαλακι του πιο ψηλα να ειναι καλυτερα?μου ρθε ιδεα τωρα.

 

η βάση ασφαλείας είναι μια σιδερένια βάση που έχει ένα μαλάκο άσπρο ύφασμα πάνω;;;;που είναι λίγο υπερυψωμένη στο κεφαλάκι;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...