Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση Βρεφικού Σταθμού ( μωρά απο πολύ μικρή ηλικία)


Recommended Posts

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ-ΕΣ.!!

η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ.ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ?(ΠΟΙΟ ΜΗΝΑ?) ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΔΗΜΟΣΙΟ Η ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ?ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ,ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΠΟΛΥ!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.:wink:

[/url]

 

foxfoxabu20101022_-8_My+son+is.png

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποια μανούλα πηγαίνει το παιδάκι της στη ΦΕΓΓΑΡΟΣΤΡΑΤΑ στο Π. Φάληρο ας μου στείλει ένα π.μ. Λόγω της δουλειάς του συζύγου Εθνική τράπεζα είναι ο μοναδικός συμβεβλημένος που εξυπηρετεί τη περιοχή και παίρνει και μωράκια κάτω του 1 έτους. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα, είμαι καινούργια χρήστης στο site αυτο κ' θα ήθελα να μάθω αν μπορεί κάποιος να με εξυπηρετήσει... ζητάω να μάθω βρεφο-νηπιακούς σταθμούς στο Μοσχάτο. Θα πρέπει να ξεκινήσω τη μπουμπού μου (10 μηνών τώρα) κάποια στιγμή τον Ιούλιο/Αύγουστο που ξεκινάω δουλειά! :-)

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα, είμαι καινούργια χρήστης στο site αυτο κ' θα ήθελα να μάθω αν μπορεί κάποιος να με εξυπηρετήσει... ζητάω να μάθω βρεφο-νηπιακούς σταθμούς στο Μοσχάτο. Θα πρέπει να ξεκινήσω τη μπουμπού μου (10 μηνών τώρα) κάποια στιγμή τον Ιούλιο/Αύγουστο που ξεκινάω δουλειά! :-)

Ευχαριστώ,

 

marriannat ΕΓΩ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΖΑ ΣΕ ΜΟΣΧΑΤΟ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΒΡΗΚΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΜΟΣΧΑΤΟ ΤΟΝ "ΠΙΝΟΚΙΟ" ΟΠΟΥ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΚΙΟΛΑΣ.

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΕΡΡΙΨΑ ΑΜΕΣΩΣ ΟΠΟΤΕ ΡΙΞΕ Κ ΕΣΥ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ 2-17 ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
marriannat ΕΓΩ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΖΑ ΣΕ ΜΟΣΧΑΤΟ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΒΡΗΚΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΜΟΣΧΑΤΟ ΤΟΝ "ΠΙΝΟΚΙΟ" ΟΠΟΥ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΚΙΟΛΑΣ.

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΕΡΡΙΨΑ ΑΜΕΣΩΣ ΟΠΟΤΕ ΡΙΞΕ Κ ΕΣΥ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ 2-17 ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ.

εγω τον εγραψα τελευταια στιγμη στο λουλουδοτοπο στο ν φαληρο εχετε ακουσει κατι σχετικα???????????????ξεκινησα δουλεια στις 26 και επεσα σε περιοδο που ηταν ολοι κλειστοι:roll:εχω ακουσει καλα λογια για τις βρεφοκομες ομως ο χωρος ειναι καπως.....ο κυριακος μου ειναι 1 ετους και απιστευτα ακουραστος;)ελπιζω να ειναι καλα εκει????????????
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
:DΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΠΟΙΑ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΔΟΠΑΡΕΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, ΤΟΝ GOLDEN WORLD ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΝΑΖΙ?ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΒΑΔΙΣΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΛΩΝΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΚΡΙΒΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ Η ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑΘΜΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟΨΕΙΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα.

Αναζητούμε έναν καλό βρεφικό σταθμό στην Γλυφάδα για να πάμε τον μπέμπη μας απο τον Σεπτέμβριο που θα είναι 15 μηνών.

Αν γνωρίζετε απο προσωπική εμπειρια κάποιον καλο, παρακαλώ πειτε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

καλημέρα,

 

είμαι μαμά δίδυμων κοριτσιών. είμαστε 18 μηνών. μεγαλώνουμε και η κατάσταση στο σπίτι δυσκολεύει.

 

σκέφτομαι να της βάλω σε βρεφικο σταθμο. συγκεκριμένα έχω βρεί την φραουλίτσα στο παγκράτι.

 

Ξέρει κανείς κάτι ή έχει ακούσει κάτι για αυτόν τον σταθμό.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΑ , Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 13 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα κοιταω ολα απο σεπτεμβρη θα θελα και γω να τον παω ειτε σε δημοσιο που μου παν δεν εχει κοπντα μου και δεν χω αμαξι ειτε σε φτηνο ιδιωτικο αν δεν βρω λυση προς το παρον ψαχνω κοπελα αν ξερει καποιος απο καμμινια πειραια συνορα με Νικαια κατι ας μου πει. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Χαίρεται,

η δημοσίευση αυτή αφορά τις νέες μανούλες που μόλις γέννησαν ή πρόκειται να γεννήσουν και πρέπει να επιστρέψουν σύντομα στη δουλειά τους και δεν ξέρουν που να αφήσουν τα μωράκια τους. Αν μένετε ή δουλεύετε στην Ανατολική Θεσσαλονίκη (εγώ μένω Κάτω Τούμπα), μπορώ να αναλάβω εγώ τη φροντίδα του μωρού σας τις πρωινές ώρες, παρέα με το πέντε μηνών σήμερα μωράκι μου. Το σπίτι μου είναι πολύ ασφαλή, ζεστό, με όλες τις ανέσεις και τις απαιτήσεις που έχει ένα μωρό και δεν θα βρει σε κανένα παιδικό. Και εγώ αναγκάστηκα να μείνω σπίτι μου για να μεγαλώσω τα παιδάκια μου καθώς δεν έχω κανέναν οικείο κοντά μου που να εμπιστευτώ τη φύλαξή τους.

Για 4-5 ώρες καθημερινά χρεώνω 50? την εβδομάδα και δέχομαι μόνο έως δύο μωρά ή παιδάκια. Δηλαδή αν αναλάβω τη φύλαξη δυδίμων δεν θα δεχτώ άλλα παιδάκια. Για περισσότερες ώρες πρέπει να το συζητήσουμε για να δούμε αν βολεύει πρώτα. Η μανούλα θα περάσει τις πρώτες μέρες σπίτι μου μέχρι τα μωράκια της να με συνηθίσουν, να μάθω τι τους αρέσει και τι όχι. Έπειτα εκείνη θα αποφασίσει αν θέλει ή όχι να συνεργαστούμε. Δεν χρειάζεται να αναφέρω ότι θα αγαπάω και θα φροντίζω το παιδάκι της όπως το δικό μου (αυτό θα το διαπιστώσει και η ίδια -- μπορώ να τραβάω και βίντεο και να της το δείχνω).

Αποφάσισα να βάλω αυτή την αγγελία γιατί λατρεύω τα παιδάκια και μιας και έμεινα στο σπίτι πιστεύω ότι μπορώ να βοηθήσω και άλλες μανούλες να μην αφήσουν κι αυτές τη δική τους δουλειά, γιατί οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι και πιθανόν να μην μπορέσουν να βρουν αργότερα άλλη εργασία. Επειδή πήρα πρόσφατα αυτή την απόφαση, αυτή τη στιγμή δεν έχω κανένα μωράκι στο σπίτι (εκτός από το δικό μου) επομένως μπορώ να δεχτώ έως δύο. Αν σας βολεύει το πρωινό ωράριο και μπορείτε να φέρνετε και να παίρνετε το μωράκι σας από το σπίτι μου, μπορείτε να μου στείλετε pm για να το συζητήσουμε και να μάθετε περισσότερες πληροφορίες για μένα και την οικογένειά μου.

Έλενα

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα είμαι νέα στο siteκ ψάχνω για βρεφονηπιακο σταθμό ιδιωτικό περιοχή ιλιον-Πετρούπολη.το μωρό μας είναι 7μηνων.μηπως ξέρετε για λιλιπουπολη και baby planet.eyxaristo.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι νέα στο siteκ ψάχνω για βρεφονηπιακο σταθμό ιδιωτικό περιοχή ιλιον-Πετρούπολη.το μωρό μας είναι 7μηνων.μηπως ξέρετε για λιλιπουπολη και baby planet και πόσο κοστίζουν.ευχαριστω.

Κ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Καλησπέρα μανούλες!

 

Πρώτη μου φορά στο forum και έρχομαι αμέσως στο σοβαρό θέμα μου.

Αρχές Αυγουστου επιστρέφω στην εργασία μου και η μικρή μου, τότε 8 μηνών, θα πρέπει να πάει σε βρεφικό σταθμό...

2 τα προβλήματα μου, 1ον η ηλικία της και 2ον ο μήνας Αύγουστος.

Μήπως τυχόν γνωρίζετε βρεφικό σταθμό που να δέχεται παιδάκια κάτω του έτους και να είναι ανοιχτός και τον Αύγουστο? Μένω Ν. Σμύρνη αλλά και οι γειτονικές περιοχές μας εξυπηρετούν.

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

Ψάχνω για βρεφικό σταθμό σε Χατζηκυριάκειο/Καλλίπολη και στην ευρύτερη περιοχή του Πειραιά. Υπάρχει κάποιος σταθμός σε αυτές τις περιοχές που να δέχεται μωράκια 6-8 μηνών? Αν κάποια μανούλα ξέρει, παρακαλώ ας με διαφωτίσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!!!!Χρειάζομαι τη βοήθεια σας...Μένω στον Κόκκινο Μύλο και ψάχνω καλό βρεφονηπιακό σταθμό!!!Γνωρίζει κανείς τα ζουζούνια που βρίσκονται στους Αγίους Αναργύρους κ το βρεφονηπιακό Παπιοπεριπέτειες που βρίσκεται στο Μενίδι;;Είναι τα πιο κοντινά μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 3 months later...
θα σας πω και γω τη γνωμη μου ως βρεφονηπιοκόμος...

Δεν θα το συνεστηνα σε ΚΑΜΙΑ μαμα να παει το μωρο της τοσο μικρο σε βρεφονηπιακό σταθμο..

Οι βρεφικοι σταθμοι των δημων δεχονται παιδια από 6 μηνων και υπαρχει λόγος που γινεται αυτο.

1ον 6 μηνων εχει σταματησει η αποστειρωση. Δυο μηνων ακόμα αποστειρωνουμε και οπως και να το κάνουμε κανεις δεν προκειτε να μπει στην διαδικασια σχολαστικης αποστειρωσης για το παιδι σας, οπως το κανετε εσεις..

2ον αν ενα παιδακι αυτης της ηλικιας αρρωστησει με μια απλή ιωση που σε ενα μεγαλύτερο παιδι θα περασει σε δυο μερες , το ποιο πιθανον ειναι να καταλήξει στο νοσοκομειο

3ον και κυριοτερο το παιδι δεν θα εχει την φροντιδα που χρειαζεται ακόμα κι αν πεσετε πάνω στην πιο καλή δασκαλα του κόσμου. Εδω ειναι δυσκολο να φροντισεις ενα παιδι.. Ποσο μάλλον 10-15 που αντιστοιχουν σε καθε δασκαλα ειδικα στους ιδιωτικους..

Επειδη καταλαβαινω οτι το να βάλεις μια ξενη γυναικα στο σπιτι σου ειναι δυσκολο και σε μια περιοχη τοσο απρόσωπη οσο το κεντρο της Αθηνας δεν υπάρχει η γειτονια, για να απευθυνθεις σε καποια μη εργαζομενη γειτονισσα που γνωριζεις να σε εξυπηρετησει για καποιο διαστημα, προταση μου αν θέλεις να βρεις μια εξιδικευμενη κοπέλα με συστασεις ειναι να απευθυνθεις στο τμημα Βρεφονηπιοκομίας του ΤΕΙ Αθηνων , να ζητησεις να ερθεις σε επαφη με μια καθηγητρια και από κει και πέρα αυτη θα βάλει μια αγγελία.. Από τη συγκεκριμενη καθηγητρια που θα εχεις μιλήσει στην αρχη θα ζητησεις συστασεις γιατις κοπέλες που θα επικοινωνησουν μαζι σου.

 

Καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω τι γινεται με τα βρεφοι που θηλαζουν,εχω ενα μωρο,8 μηνων κ σε λιγο καιρο θα το στειλω βρεφικο σταθμο.Κοιματε μονο στο στηθος,θα εχει προβλημα;Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,τι γινεται ομως με τα βρεφη που θηλαζουν;Εχω ενα μωρο 8 μηνων κ ετοιμαζομαι να το στειλω βρεφικο,κοιματε μονο στο στηθος,θα εχει προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...