Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΑΝΝΩ.ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ


Recommended Posts

  • 5 months later...

Διαφημίσεις


Φίλες μου επειδή εγώ δεν έχω καν υπολογιστή είπα στην φίλη μου να γράψει στο δική της σελίδα το μήνυμά μου...

Το Σάββατο 26 Ιουνίου το "ναννώ" έκανε την καλοκαιρινή του γιορτή στην οποία συμμετείχαν και τα δύο μου παιδιά!!!!!

έχω λοιπόν να πω τα εξής : "συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που πραγματικά ήταν τόσο χαρούμενα, τόσο όμορφα και τόσο υπέροχα με τις λαμπερές στολές τους και τα όμορφα χορευτικά τους.

Ενα μεγάλο Μπράβο στην κ.Αλίκη την μουσικοπαιδαγωγό του "ναννώ", που μέσα από την μουσικοκινητική αγωγή κατόρθωσε υπέροχα, φανταστικά πράγματα.

Ενα τεράστιο Μπράβο στην κ.Ελένη Λαδοπούλου, που φάνηκε πόσο πολύτιμη δουλειά έχει κάνει όλη τη χρονιά με τα παιδάκια μας. Και αυτό δεν φάνηκε μόνο στο πόσο καλά προετοιμασμένα ήταν, αλλά φάνηκε στην αυτοπεποίθηση, στην αυτοεκτίμηση, στην αισιοδοξία και στην μεγάλη χαρά που είχαν τα παιδιά μας, όση ώρα ήταν πάνω στη θεατρική σκηνή. Λάτρεψαν αυτό που έκαναν, και πόσο μάλλον εμείς οι γονείς και συγγενείς που τα θαυμάσαμε, τα χειροκροτήσαμε και δεν σταματήσαμε να δακρύζουμε από χαρά και συγκίνηση καθ όλη τη διάρκεια της γιορτής.

Μπράβο και στα μικρότερα ζουζούνια μας που μαζί με τις δασκάλες τους, κ.Ζωή και κ.Νεκταρία κατάφεραν με υπομονή και χαρά να αποδώσουν υπέροχα τους μικρούς νάνους - ξυλοκόπους.

Τέλος ένα ξεχωριστό κεφάλαιο θα ήθελα να αφιερώσω στην κ.Αργυρώ και στον κ.Γιώργο, τον καθένα ξεχωριστά για την δική του πλευρά.

Σας ευχαριστούμε με όλη μας την καρδιά, για την εμψύχωση, την δύναμη,την καλλιέργεια ιδεών, την μάθηση, τον προγραμματισμό τις νέες ιδέες, την φοβερή κατασκευή θεατρικής σκηνής, και γενικά την όλη προσπάθεια να καταφέρετε να φτιάξετε ένα τόσο όμορφο σχολικό κτίριο και μία τόσο γλυκιά καλοκαιρινή βραδιά!.

Πιστεύω πως άξιζε και ο κόπος και η κούραση και το άνχος για το αποτέλεσμα που έγινε, αλλλά το βασικότερο ευχαριστοπύμε για όλα αυτά τα χρόνια που σας εμπιστευτήκαμε και μας φροντίσατε, μας δώσατε αγάπη, μάθηση, εμπειρίες, συναισθήματα, χαρακτήρα, γερά θεμέλεια και φυσικά πολλές - πολλές αγκαλιές και αμέτρητα γλυκά φιλάκια!!!!.

Το "ναννώ" θα είναι πάντα μέσα στις καρδιές μας και περισσότερο στην ανάμνηση των παιδιών μας.

Σας ευχαριστούμε όλους !!!!!!!!!

Οικογένεια Γ&Ρ Κ."

 

Το γράμμα αυτό το έστειλα και στους υπεύθυνους του "ναννώ" και πιστεύω πως πρέπει να το διαβάσουν όσο περισσότεροι γίνεται, ειδικά γονείς!!!!!!!!!!!

Όσοι επιθυμούν το καλύτερο για τα παιδιά τους θα καταλάβουν πως το "ναννώ" προσφέρει πραγματικά τα ΠΑΝΤΑ !!!!!!

Η μαμά του Γιάννη και του Γιώργου.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Εγώ έχω δύο κορίτσια, το ένα τελείωσε φέτος το νηπιαγωγείο στο ναννώ μετα από τέσσερα υπέροχα χρόνια που έζησε εκεί και το άλλο είναι ήδη δύο χρόνια στο σταθμό και φέτος θα πάει προνήπιο. Το μόνο που έχω να πω είναι καλά λόγια. Τα παιδιά τα μεγαλώνουν με άψογο τρόπο σαν να ήταν τα δικά τους παιδιά. Την αγάπη τους την προσφέρουν απλόχερα. Τα μεγαλώνουν και τα διαπαιδαγωγούν με σωστό τρόπο με σωστά ιδανικά και αξίες. Τα προετοιμάζουν σωστά για τον κόσμο της γνώσης. Οι δασκάλες που είχαν τα κορίτσια μου ήταν όλες άψογες. Η διευθύντρια του σταθμού η κ.Αργυρώ είναι ένας υπέροχος άνθρωπος που σέβεται και αγαπάει αυτό που κάνει! Ο κ.Γιώργος είναι ο ¨στυλοβάτης¨ του σταθμού. Η κ.Αλίκη η δασκάλα της μουσικοκινητικής είναι υπέροχη! Τα φαγητά της κ.Μαριαντίνας καποιες φορές είναι καλύτερα και από της μαμάς.;)Τα κορίτσια μου όλους τους λατρεύουν. Η συνεργασία με τους υπευθυνους και τις δασκάλες άψογη και αληθινή. Το ναννώ δεν είναι ένας παιδικός σταθμός για φύλαξη. Είναι ένας σταθμός όπου τα παιδιά διασκεδάζουν, παίζουν, και μαθαίνουν. Όταν κάθε μέρα τα παιδιά σου ανυπομονούν να πάνε στο σχολείο τους νομίζω ότι λέει πολλά…Κατά τη δική μου γνώμη παρόλο που είναι πιο ακριβός σε σχέση με άλλους παιδικούς σταθμούς της περιοχής είναι ο παιδικός σταθμός που ζητάει κάθε γονιός για το παιδί του. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!!! Θα κλείσω την άποψη μου με τα λόγια που μου είπε η μεγάλη μου κόρη την τελευταία μέρα του σχολείου ¨μαμά όταν θα κάνω παιδιά θέλω να πάνε στο ναννώ¨.:P

 

Η μαμά της Κατερίνας και της Έλσης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Σκοπεύω να γράψω το παιδί μου στο Ναννω. Επειδή δεν υπάρχουν πολλά σχόλια στο 2015-2016, παρακαλώ όποια μανούλα πάει το παιδάκι της παρακαλώ να μου γράψει σχόλια και θετικά και αρνητικά. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλησπερα σε όλους ...βρισκόμαστε σε ψάξιμο για παιδικο σταθμό για το μικρούλη μας που το Σεπτέμβρη θα ειναι 3 ετών.

Θα ήθελα τη γνώμη σας για το Ναννω κ το Μακρυγιαννη. Επίσης, οποιαδήποτε άλλη πρόταση και γνώμη ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...