Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανοίγει την ζώνη του αυτοκινήτου


AngiCat

Recommended Posts

χαχα μια απ' τα ίδια :rolleyes: Λοιπόν, δεν ξέρω τι αμάξι έχεις, αλλά τα νεότερα μοντέλα έχουν κουμπί στην θέση του οδηγού για να μην ανοίγουν οι πίσω πόρτες από μέσα, το ίδιο και τα παράθυρα. Επίσης, στα παλαιότερα μοντέλα νομίζω, στις πίσω πόρτες, στο πλάι τους έχουν ένα μικρό μοχλό που τον πατάς και πάλι δεν ανοίγουν από μέσα. Ψάξ' το, ή καλύτερα βάλε κανέναν άντρα να το ψάξει :-D

 

εχει κι εμενα ενα κουμπι που κλειδωνει ολες τις πορτες, αλλα ειναι για να μην ανοιγουν απο εξω. απο μεσα ανοιγουν κανονικα. εισαι σιγουρη οτι δεν ανοιγουν εσενα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άλλο αυτό το κουμπί που λες εσύ. Το κουμπί που λέμε εμείς είναι στην κάθε πόρτα ξεχωριστά. Ανοίγεις την πόρτα και εκεί που είναι ο γάντζος που πιάνει στο αμάξωμα είναι το κουμπί. Παίρνεις ένα κέρμα και το γυρνάς.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που λύνει την ζώνη απο το καρεκλακι (αυτη κατω απο το κλιπ ) ? Υπαρχει λυση?

 

Όλα ξεκινάνε από τη στιγμή που το παιδί βγάζει τα χέρια του έξω από τη ζώνη του καθίσματος..Έτσι έχει ελευθερία κινήσεων, και την πόρτα να ανοίξει, και το παράθυρο να κατεβάσει, και τη ζώνη του αυτοκινήτου που δένει το κάθισμα να λύσει, και τελείως να βγει από το κάθισμα και να περιφέρεται (άσε, άσε...:mad:). Αυτό πρέπει να λύσουμε νομίζω...

 

εχει κι εμενα ενα κουμπι που κλειδωνει ολες τις πορτες, αλλα ειναι για να μην ανοιγουν απο εξω. απο μεσα ανοιγουν κανονικα. εισαι σιγουρη οτι δεν ανοιγουν εσενα?

 

Αυτή είναι η κλασσική ασφάλεια που λες. Δες παρακάτω:

 

Άλλο αυτό το κουμπί που λες εσύ. Το κουμπί που λέμε εμείς είναι στην κάθε πόρτα ξεχωριστά. Ανοίγεις την πόρτα και εκεί που είναι ο γάντζος που πιάνει στο αμάξωμα είναι το κουμπί. Παίρνεις ένα κέρμα και το γυρνάς.

 

Αυτό! :-)

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

Ki ο δικος μου βγαζει τα χερακια του απο τις ζωνες και τις δενω μ ενα λαστιχακι για τα μαλλια και δεν μπορει να τις βγαλει με τπτ.Δεν κανω κομπο,το περναω πισω απο τις ζωνς και περναω την μια ακρη μεσα στην τρυπα και το σφιγγω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Τελικά δεν είναι μόνο οο δικός μας που κάνει τέτοιες απατεωνιές. Πριν μερικές μέρες πάτησε το κουμπί στο iseos neo bebe confort, δεν το άκουσα γιατί είμασταν στο κηφισό και όταν φτάσαμε σπίτι ήταν ξεκούμπωτος, αλλά ευτυχώς δεν είχε βγάλει τα χέρια από τις τιράντες γιατί του τις είχε δέσει σφιχτά. Τρελάθηκα γιατί πάμε πολλές διαδρομές εγώ και ο μικρός με το αυτοκίνητο χωρίς τον άντρα μου και είναι πρόβλημα. Είναι ένα μικρό θηρίο. Το μόνο που δεν φοβάμαι είναι να ανοίξει πόρτες, παράθυρα, γιατί το αυτοκίνητό μου είναι τρίπορτο. Δύσκολο όταν έχεις παιδιά αλλά πήρα ανακούφιση όταν διάβασα τα παραπάνω. Μάλλον θα πάρω αυτά από το cozycorner. Θα τα δείξω και στον άντρα μου να δούμε τι θα κάνουμε....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...