Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

χαιρετε ειναι η πρωτη φορα που μπαινω στο site το θεμα ειναι οτι εχω ενα προβλημα με το μικρο αγγελο 10 μηνων.και θα ηθελα την γνωμη σας.

εχουμε κολληση την γνωστη ιωση στο αναπνευστικο και ειμαστε με aerolin

fixotide aerius και soldesanil αν το γραφω καλα το τελευταιο.

αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι οτι το solde... μπορει να αλλαξει το χρωμα του παιδιου δηλ να γινει χλωμο και λιγο κιτρινο;αυτο μου ειπε ο παιδιατρος αλλα το σταματησα απο χθες και σημερα ακομα δεν εχει φτιαξει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα. Νομίζω πως το Solbesanil (έτσι λέγεται) είναι για την λαρυγγίτιδα. Το μικρό σου έχει λαρυγγίτιδα??Διάβασε το χαρτάκι μέσα στις οδηγίες και δες αν στις παρενέργειες γράφει κάτι ανάλογο για αλλαγή χρώματος..΄Ετσι κι αλλιώς, το Solbesanil, χορηγείται μόνο για 3 μέρες πρωι-βράδυ και όσες σταγόνες σου εχει πει ο γιατρός.Στην λαρυγγίτιδα επίσης βοηθάει και ο υγραντήρας με έλαιο ευκαλύπτου και βόλτα έξω στον καθαρό αέρα!

Ελπίζω να βοήθησα και εύχομαι περαστικά!

Link to comment
Share on other sites

και εγω τις εχω δωσει πολλες φορες soldesanil γιατι εχουμε προβλημα με την λαρυγγιτιδα!!!γιατι στο εδωσε????αν κι εγω δεν εχω παρατηρησει να αλλαζει το χρωμα της απο το συγκεκριμενο......το εχω για εκτατες αναγκες οταν ειμαστε καπου εξω και τη πιασει...πλεον κανουμε μασκες με συσκευη ..τωρα για τις μασκουλες που του κανεις τις ιδιες ακριβως καναμε κι εμεις μεχρι και πριν 5 μερες.αλλα εμεις ειχαμε ακροαστικα.τωρα γιατι σου εδωσε το soldesanil δε ξερω....μηπως λαρυγγιζε????

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το διαβαζω στις οδηγιες λεει οτι χρησιμοποιειται εκτος απο αλλεργικες περιπτωσεις σε παθησεις του αναπνευστικου οπως βρογχικο ασθμα,φυματιωση,αναπνευστικη ανεπαρκεια, σε λοιμωξεις σε παθησεις του δερματος κτλ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...