Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΗΔΗ ΜΕ..ΚΟΙΛΙΑ!


Recommended Posts

καλημερα δωρα μου.. σε ευχαριστω που ρωτησες για μενα.. δυο μερες ειχα τρομερους πονους και για αυτο δεν μπορεσα να μπω. αλλα σημερα ειμαι καλυτερα. μου το ειπε και ο γιατρος μου πως τα μωρα μας θα ειναι πολυ μικρουλιαα... αλλα δεν πειραζει γερα να ειναι και θα μεγαλωσουν γρηγορα. αν και θα μου φανει παραξενο καπως επειδη τον γιο μου τον εκανα 3.5 κιλα και ηταν ενας παιδαρος....

 

Δεν πειράζει Νάναι γερουλια μας νοιάζει, κ μεις ακούσαμε καρδουλες δόξα τον θεό είναι τέλειες λέει ο γιατρός, θα πάω την άλλη Δευτέρα πάλι να δούμε, αν πονας να ξαπλώνεις κ εγώ έτι κάνω κ περνάει

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοπέλες, καλησπέρα σας.

 

Θέλω να ευχηθώ σε όλες υπέροχες και εύκολες εγκυμοσύνες!

Πρώτη φορά γράφω κι εγώ σε αυτό το τμήμα του φόρουμ, καθώς μόλις εχθές κράτησα στα χέρια μου θετικά τεστάκια, μετά από 5 χρόνια αναμονής γι'αυτήν τη στιγμή :D :D :D ! Σήμερα θα πάρω τηλέφωνο τον γιατρό μου για να κλείσω ραντεβού για υπέρηχο και θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που το έχετε περάσει, αν γίνεται ενδοκολπικά ή πάνω στην κοιλιά με το τζελ. Είμαι στην πρώτη ημέρα της πέμπτης εβδομάδας.

 

Καλά αποτελέσματα σε όσα κορίτσια περιμένουν απαντήσεις σε εξετάσεις τους...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

Με το καλο !!!!

Λοιπόν ο υπερηχος γινεται διακολπικα (παντα) νομιζω ...

Αλλα δεν μπορω να σου πω σίγουρα γιατι εγω ειχα και αιμοραγιες γι αυτο με κοιτούσε απο κατω ....

Αλλα νομιζω στην αρχη απο την κοιλια δεν φαινεται καλα

Άλλωστε το μονο που θα δει ειναι ο σακος και μια κουκιδα!

Η καρδουλα ίσως να μην χτυπαει ακομη....

Λενε μετα τις 6 εβδομαδες.....

Εκτος αν ο γιατρος που θα πας εχει άλλη τακτική γιατι διαφέρει και απο γιατρο σε γιατρο και θελήσει να σε δει απο την κοιλια!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

Με το καλο !!!!

Λοιπόν ο υπερηχος γινεται διακολπικα (παντα) νομιζω ...

Αλλα δεν μπορω να σου πω σίγουρα γιατι εγω ειχα και αιμοραγιες γι αυτο με κοιτούσε απο κατω ....

Αλλα νομιζω στην αρχη απο την κοιλια δεν φαινεται καλα

Άλλωστε το μονο που θα δει ειναι ο σακος και μια κουκιδα!

Η καρδουλα ίσως να μην χτυπαει ακομη....

Λενε μετα τις 6 εβδομαδες.....

Εκτος αν ο γιατρος που θα πας εχει άλλη τακτική γιατι διαφέρει και απο γιατρο σε γιατρο και θελήσει να σε δει απο την κοιλια!

 

Χριστίνα, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

 

Όλα είναι καινούρια για την αφεντιά μου, αν και επί πέντε χρόνια διάβαζα για όλα αυτά σαν σενάριο!

 

Είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη; Εύχομαι να είναι όλα καλά και πολύ σύντομα να κρατάς το μπομπιράκι σου αγκαλιά!

Link to comment
Share on other sites

Daffodil καλησπερα. Μιας και το περασα προσφατα, αυτη ηταν η τριτη μου εγκυμοσυνη βεβαια, σε διαβεβαιω οτι μεχρι τον 3ο μηνα οι υπερυχοι γινονται κολπικα. Δενν υπαρχει κανενα προβλημα ομως ουτε για το μωρο ουτε για σενα μιας και δεν μπαινει βαθια το "εργαλειο"!!! Την πρωτη φορα που θα πας θα επιβεβαιωθει η εγκυμοσυνη, ισως σου βαλει να κανεις χοριακη, θα δειτε το σακο και μια κουκιδιτσα οπως ειπε και η Xristinaki91. Γυρω στην 6η-7η εβδομαδα θ ακουσεις και την καρδουλα και το μπεμπακι θα φαινεται ξεκαθαρα! Ευχομαι να σου πανε ολα καλα! Μην αγχωνεσαι! Περιμενουμε νεα σου!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπέλες, καλησπέρα σας.

 

Θέλω να ευχηθώ σε όλες υπέροχες και εύκολες εγκυμοσύνες!

Πρώτη φορά γράφω κι εγώ σε αυτό το τμήμα του φόρουμ, καθώς μόλις εχθές κράτησα στα χέρια μου θετικά τεστάκια, μετά από 5 χρόνια αναμονής γι'αυτήν τη στιγμή :D :D :D ! Σήμερα θα πάρω τηλέφωνο τον γιατρό μου για να κλείσω ραντεβού για υπέρηχο και θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που το έχετε περάσει, αν γίνεται ενδοκολπικά ή πάνω στην κοιλιά με το τζελ. Είμαι στην πρώτη ημέρα της πέμπτης εβδομάδας.

 

Καλά αποτελέσματα σε όσα κορίτσια περιμένουν απαντήσεις σε εξετάσεις τους...

 

Καλημέρα!!! Να έχεις μια όμορφη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη κ ενα γερό μωρακι στην αγκαλιά σ!! Αν ο υπερηχος γινεται ενδοκολπικα ή απ την κοιλια εχει να κανει καθαρά με το ποσο σύγχρονα μηχανήματα εχει ο γιατρός σου!! Εμένα ουτε μια φορά μου έκανε ενδοκολπικο κ τα πρώτα μου ραντεβού ηταν στις 5εβδ κ 5ημ.κ είδαμε σάκο κ μια κουκιδα!

zE60p3.png

nEuGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ολα καινούργια θα ειναι γλυκια μου και σε καθε στάδιο θα σκέφτεσαι διαφορετικα πραγματα ...

Ασε τον χρόνο να κυλήσει ομορφα και μην πολυ σκέφτεσαι!

Εγω καθε βδομαδα διάβαζα τα χαρακτηρίστηκα του μωρου και πως αλλαζει...

Τωρα ειμαι στην 26η εβδομαδα...

Ειναι ενα ομορφο ταξιδι καμία φορα με απρόοπτα γιατι καθε εγκυμοσυνη ειναι τελειως διαφορετικη!!!!!

Οτι απορία εχεις να μας ρωτάς γιατι πιστεύω πως εδω μεσα δεν θα σου πει καμία κατι υπερβολικό ή ανακριβές!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, daffodil! Καινούρια μανούλα κι εγώ με τις ίδιες αγωνίες. Με το καλό το μωράκι σου να είναι τελειόμηνο και καλοστέριωτο. Πόσων εβδομάδων είσαι; Πότε πας για τον υπέρηχο; Αυτή την ώρα περιμένω κι εγώ, γιατί είμαι ακόμα στις αρχές της 5ης εβδομάδας.

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις απαντήσεις και για τι ευχούλες σας και ανταποδίδω με όλη μου την καρδιά! :-) Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής μου. Την είχα κάνει εχθές που ήταν η 1η μέρα της 5ης εβδομάδας μου. Με Τ.Ε.Ρ. 3/5 , η τιμή μου στις 4/6 είναι 11603 UI/L. Με μπερδεύουν λίγο τα όρια. Λέει το εξής το χαρτί μου:

 

Εβδομάδες μετα την ΤΕΡ 4-5 --->Τιμή χοριακής 101-4870

 

Εβδομάδες μετα την ΤΕΡ 5-6 ---> Τιμή χοριακής 1110-31500

 

Εγώ σε ποιο διάστημα ανήκω;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το χεις γράψει εν τω μεταξύ αλλα ποτε δεν ηξερα τι ειναι το tep :-)

Λοιπόν κατα την γνώμη μου ειναι αρκετα υψηλή η χοριακη!

Αυτο συμβαινει οταν ειναι διδυμα....

Να δούμε τι θα πει καποιος αλλος...;

Εγω στην ιδια μερα που ειχα κανει ειχα 580 και ηταν πολυ καλο νουμερο ! :-)

:-) :-) :-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.123baby.me/hcg.html/

Δες το πινακάκι... :-)

Ψάξε και κανενα φορουμ με υψηλές χοριακες!

Τέλεια ειναι τα διδυμάκια <3

Θα δείξει αν ειναι ενα το θαύμα ή διπλο !

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, Χριστινάκι, με κινητοποίησες γερά! Έχω μπει στο ίντερνετ και ψάχνω όλα αυτά και προσπαθώ να θυμηθώ και πότε είχα τις επαφές μου για να καταλάβω πότε μπορεί να έγινε η σύλληψη....Παναγίτσα μου....Διδυμάκια;!;!;! :shock: Δεν έφτανε μέχρι εκεί το μυαλό μου....Μέσα στην εβδομάδα είναι το ραντεβού με τον γιατρό μου οπότε θα φανεί τι γίνεται εκεί μέσα ε;

Σε υπέρ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου και για άλλη μια φορά σου εύχομαι ένα φανταστικό υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου! :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το χεις γράψει εν τω μεταξύ αλλα ποτε δεν ηξερα τι ειναι το tep :-)

Λοιπόν κατα την γνώμη μου ειναι αρκετα υψηλή η χοριακη!

Αυτο συμβαινει οταν ειναι διδυμα....

Να δούμε τι θα πει καποιος αλλος...;

Εγω στην ιδια μερα που ειχα κανει ειχα 580 και ηταν πολυ καλο νουμερο ! :-)

:-) :-) :-)

 

Καλημέρα κορίτσι μου, θέλω να πω και εγώ διδυμακια έχω, αρχική β χοριακη ήταν 260 μμονάδες μετά από μια εβδομάδα 3040 λέω πωπωωωω πως ανέβηκε, ξανά πάω σε μια εβδομάδα να με δει ενδοκολπικα τι βλέπει? ?????? 2 σακους χαχαχαχχαχαχαχχα λέω άντρα ετοιμάσου , ένα θέλαμε ο θεός μας έστειλε 2 δόξα ον θεο! !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

Εγω πάντως ενα σάκο ειχα....

Στις 31 μερες μετα την περιοδο ειχα χορικη 580 και σε 36 μερες 6.000 και ...

Αλλα ειχα ενα μωρακι....

Βεβαια δεν ξερω κιόλας γιατι ειχα πολυ αιμα (δεν θελω να σκέφτομαι ομως τέτοια)

Γι αυτο μαλλον ειναι λιγο περίπλοκα τα πραγματα με την χοριακη... :-)

Οπως και να'χει οταν μαθαίνεις πως εχεις δυο μωρακια ειναι υπέροχη στιγμή Πιστεύω!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...