Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ραγάδες στο στήθος


Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας. Σας γράφω μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε.

Έχω ένα κοριτσάκι 13 ετών και πριν λίγες μέρες είδα ότι στο στήθος της έχει αρκετές ραγάδες ροζ χρώματος. Εγώ από τον εαυτό μου δεν θυμάμαι να είχα κάτι τέτοιο. Η αλήθεια είναι ότι στεναχωρέθηκα πολύ. Το στήθος της δεν είναι μεγάλο για να δικαιολογεί κάτι τέτοιο.

Μήπως κάποια κρέμα βοηθήσεί ?

μανούλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευαγγελία μου, εγώ είχα από τα 12! Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια κρέμα που να βοηθάει, από όσο γνωρίζω. Αν αυτό σε παρηγορεί, όσο περνά ο καιρός θα φαίνονται όλο και λιγότερο, γιατί από ροζ θα παίρνουν το χρώμα του δέρματος. οι δικές μου δεν φαίνονται πια καθόλου (αλλά έχουν περάσει χρόνια και ζαμάνια...) Οι ραγάδες φανερώνουν απότομη αλλαγή στο σημείο του δέρματος που εμφανίζονται και μη ελαστικό δέρμα. Μου κάνει εντύπωση που εσύ δεν είχες παρόμοιες, γιατί συνήθως τα χαρακτηριστικά του δέρματος (ελαστικότητα κλπ) είναι κληρονομικά. Πάντως εμένα δεν με δυσκόλεψαν σε τίποτα! :lol: Άλλωστε είναι και σε σημείο που κρύβονται μια χαρά!

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Σούζη , για την καθησύχαση. Η αλήθεια είναι ότι το δέρμα της είναι κάπως ξηρό . Ίσως κάποιο γαλάκτωμα ή μια κρέμα σαν αυτή που μας έδιναν στην εγκυμοσύνη για τις ραγάδες στην κοιλιά κάνει κάτι.

μανούλα

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ειχα ραγαδες απο πολυ μικρη,αλλα εμενα ηταν απο την αποτομη αυξηση του στηθους :cool:

εαν βαλει η κορη σου καποια κρεμα ισως κανει δουλεια αλλα πρεπει να τη βαζει συστηματικα αλλιως ειναι χαμενη υποθεση. :P

ισως θα πρεπει να τις δει και δερματολογος γιατι μιας φιλης μου της ειπαν πως οι ραγαδες οφειλονται σε εντονη τριχοφυια και αυτες φευγουν ευκολα,δεν ξερω αν ισχυει.

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαζα σαν τρελή κρέμα φαρμακευτική για να μην κάνω ραγάδες από την εγκυμοσύνη, και δυστυχώς έχω γεμίσει... :cry::cry::cry:

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι αποτελεσματικό για ΄τις ραγάδες. Εύχομαι όμως να μην έχω δίκιο...

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχώς τριχοφυία δεν έχει. Σας ευχαριστώ και τις δύο πάρα πολύ. Ξέρετε η κάθε αλλαγή που συμβαινει στο σώμα ενός κοριτσιού αυτής της ηλικίας φαντάζει υπερβολική. Για μένα είναι ακόμη το μωρό μου (και θα΄ναι για πάντα) και είναι δύσκολο να το πιστέψω ότι όλα αυτά συμβαινουν στο κορμάκι της.

μανούλα

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλώνει το κοριτσάκι σου...

Όπως κι εμείς και τα δικά μας παιδάκια...

Κάθε αλλαγή είναι μια νέα σελίδα, μη σε τρομάζει.

Όλα για καλό. :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Όταν οι ραγάδες είναι άσπρες σημαίνει ότι τώρα σχηματίζονται και με μια καλή ενυδατική και κυρίως κρέμα με βαζελίνη θα φύγουν. Όταν είναι ροζ είναι πλέον αργά αλλά και πάλι με κρέμα βαζελίνης δεν θα ανοίξουν και άλλο. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...