Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ ΤΩΝ ΔΙΑΚΟΠΩΝ ΜΑΣ!!!!


michel

Recommended Posts

Να ενα θεμα που μου ηρθε τωρα να ανοιξω,με αφορμη τα παρατραγουδα που ,καμια φορα τυχαινει να υπαρχουν στις διακοπες μας!!!

Δηλαδη,"αλλα περιμενα και αλλα βρηκα".η "ακαταλληλη συμπεριφορα στα ξενοδοχεια που πηγαμε",η...ξερω και εγω τι....(χωρις να θεωρηθει δυσφημηση!)-αλλα δυστυχως συμβαινουν και αυτα!!!!.

Εγω δεν εχω παει ακομα,μολις παω θα γραψω και εγω..τα δικα μου παρατραγουδα!!!

 

τι λετε?

Και ενα αλλο καλο θεμα θα ηταν "ΟΙ ΩΡΑΙΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΟΥ"-Εκει να γραψουμε ολα τα καλα των διακοπων μας.

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Μολις γυρισα απο την Παργα.

Καλα περασα,εμενα στο Λιχνος-μπανγκαλους.Τελεια.!!!!!

Λες και το'ξερα οταν ανοιξα αυτο το θεμα(για τα παρατραγουδα).

Λοιπον......ενα μεσημερι κατα της 4,η παραλια γεματη,γεματο και το μπαρακι (εκει που παιρναμε τον καφε μας,πρωι-απογευμα),λιγο αερακι,ζεστη,η θαλασσα-τελεια!!!!

Περιμενα υπομονετικα να παρω τους καφεδες,πληρωνω και κατεβαινω τα σκαλακια να παω στις ξαπλωστρες μας(20 μετρα αποσταση).

Ετσι οπως κατεβαινα,και χαζευα αριστερα δεξια,βλεπω την τεραστια τεντα του μπαρ,(η οποια ηταν ανοιχτη),να πεφτει με δυναμη ,να σπαει ο σκελετος(μεταλικος),και να τα γκρεμιζει ολα.Καρεκλες τραπεζια,ηχεια,...και οτι αλλο υπηρχε εκει ,εκεινη την ωρα!!!

 

Καποιος κυριος που ηταν με την πλατη στην τεντα,και δεν προλαβε να αντιδρασει,χτυπησε ασχημα στο κεφαλι και στην πλατη(φανταστειτε οτι επεσε πανω του ολοκληρο σκελετο μεταλικο,απο μεγαλη τεντα.)

 

Τρεξαμε ολοι εκει να δουμε αν θελουνε βοηθεια,καλεσαμε ασθενοφορο,και το θεμα εληξε εκει!!!

Φοβηθηκα πολυ,γιατι θα μπορουσαν να υπηρχαν και παιδια κατω απο την τεντα.Ευτυχως,οχι,και ο κυριος που χτυπησε,μαθαμε αργοτερα οτι ηταν καλα.

 

Για κακη κατασκευη,μιλησαν οι υπευθυνοι του ξενοδοχειου,μιας και η τεντα ηταν καινουργια.

 

Την αλλη μερα,ενω κολυμπαγαμε στην θαλασσα,ειδα ξαφνικα τον κοσμο να τρεχει πανικοβλητος προς τα πανω,στα αυτοκινητα τους.

Ειχε γινει διαροη υγραεριου στην κουζινα του ξενοδοχειου,και κατι πρεπει να πηρε φωτια,φωναξαν τον κοσμο να απομακρινει τα αυτοκινητα απο εκει,για να εχει προσβαση η πυροσβεστικη.

Τελικα βρεθηκε ενας πιο ψυχραιμος κυριος,που μπηκε μεσα και εκλεισε την κεντρικη βανα,αλλιως ...θα μας ειχε τιναξει στον αερα,μια μεγαλη εκρηξη!!!!!

 

Ενα αλλο βραδυ,καθομαστε σε ενα μαγαζι ,στο GEMINI,κατω στην παραλια της Παργας.

Ειμασταν μεγαλη παρεα,9 ατομα,και 2 παιδακια(το ενα μικρο ειχε γενεθλια),και μετα το φαγητο,ρωτησαμε αν μπορουμε να κοψουμε και μια τουρτα,για τον μικρο,μας ειπαν ΝΑΙ,μας υποδειξαν κι'ολας το ζαχαροπλαστειο,πεταχτηκε ο πατερας του μικρου και την πηρε τη τουρτα.

Φυσικα και αφησαμε μπουρμπουαρ,μεγαλο κι'ολας,(αν και το ματι μου δεν κανει λαθος=μας ειχε χρεωσει κατι ποτα παραπανω,αλλα ειπαμε να μην το κανουμε θεμα!!!!)

 

2 μερες αργοτερα,πηγαμε να καθησουμε και παλι εκει,και μας λεει ο παππους(ο ιδιοκτητης),"ααα...εσεις που εισαστε προχθες εδω,με τα παιδια,και το κανατε το μαγαζι-παιδοτοπο ?? ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΡΑΠΕΖΙ ΓΙΑ ΣΑΣ!!!!"

@#$%^%@#^$%@*%#@$.....................Παγωσα...στην κυριολεξια....του λεει ο ανδρας μου "δεν σε τιμαει αυτο που κανεις,σαν επαγελματιας!!!!"....Πεταγομαι και εγω και του λεω "Σαν δεν ντρεπεσαι,κωλογερε,δεν φτανει που μας χρεωσες κατι ποτά παραπανω,και δεν μιλησαμε εκεινη την ωρα,αναρωτιεμαι αν εχεις παιδια και εγγονια,αν εχεις,παντως....ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!!!Ευχομαι να εχουν την ιδια αντιμετωπιση,αν πανε ποτέ να φανε εξω,σε καποιο μαγαζι!!!!"

 

Φυγαμε,φυσικα,αλλα ειχα μια τρελη ορεξη,να στηθω απ'εξω απο το μαγαζι του,και οποια παρεα ερχοτανε εκεινη την ωρα,να τους ελεγα το περιστατικο,για να φαει δυσφημιση....να χορτασει!!!!!!Δεν το εκανα,γιατι ηταν ηδη αργα,και το ιδιο βραδυ,το ξανακανε!!!

Ενας ιατρος φιλος μας,επιασε ενα τραπεζι,για 4 ατομα(για την γυναικα του ,την μητερα του,και το παιδι του,)

Πηγε να παραγγειλει ,ως που να ερθουν και οι υπολοιποι,και ο κωλογερος του ειπε οτι το παιδι πιανει καρεκλα,και δεν συμφερει,και να το κρατησει στα γονατα,αγκαλια,και τελος παντων,του λεει "κανονισε να κανεις χοντρο λογαριασμο,αφου θα απασχολησεις και μια καρεκλα για το μικρο".

.........................

Κατα τα αλλα....ολα καλα!!!!ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ...ΔΙΚΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο αστείο παρατράγουδο από διακοπές έχει συμβεί σε φιλικό μας ζευγάρι. Έχουν πάει με το παιδάκι τους σε Ξενοδοχείο στο Λουτράκι και ο σύζυγος μπαίνει να κάνει ένα μπάνιο, τελειώνοντας δεν μπορεί να ανοίξει την πόρτα. Προσπαθεί η σύζυγος τίποτα....η πόρτα του μπάνιου έχει κολλήσει.Φωνάζει η σύζυγος τον διευθυντή μαζί με τον συντηρητή για να ανοίξουν. Το αποτέλεσμα ήταν να ξηλωθεί η πόρτα εντελώς από τους μεντεσέδες και να βγει ο σύζυγος με την πετσέτα και ιδρωμένος.

:)

a40Vp3.pngGchMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...