Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΦΛΕΜΑΤΑ


Recommended Posts

Το κορίτσι μου ένώ δεν είναι μπουκωμένο ΄(ήταν πριν 1 εβδομάδα) εκεί που είναι ήσυχο αρχίζει να καταπίνει δεν ξέρω τι, αναγουλιάζει και πνίγεται(λογικά είναι φλέματα γιατί όταν τρώει το γάλα της , όταν ρεύεται βγάζει πηκτό γαλατάκι σαν φλεματάκι!!!

 

έτυχε σε καμμία να έχει παρόμοιο πρόβλημα ?

 

πως να το αντιμετωπίσω?

της βάζω ορό στη μυτούλα, τι άλλο να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αντιμετώπισα το ιδιο προβλημα πριν 2 εβδομαδες με το μικρο μου και αυτο που εκανα και με συμβουλεψε και η παιδιατρος ειναι αφου του βαλω ορο να τραβηξω οτι εχει η μυτουλα του με το οτριζαλιν , πραγματικα συνήλθε και μαλιστα εβγαλε αρκετα απο την μυτουλα του τα οποια και δεν φαινοντουσαν και δεν εβγαιναν μονο με ορο.

ελπιζω να σε βοηθησα

να σου ζησει το μωρακι

bERvp2.png
Link to comment
Share on other sites

όταν βάλεις τον ορό το μωράκι σου να είναι στο πλάι και όσο και να το βλέπεις βάρβαρο χρησιμοποίησε το otrisalin.μπορεί να σου φανεί οτι το ταλαιπωρείς αλλα στην ουσία το ανακουφίζεις.σκέψου πώς θα αισθανόσουνα στη θέση τους με της μυξούλες να είναι στη μύτη σου και να μη μπορείς να της φυσήξεις και "ρούφα" :wink::wink:

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

μα δεν φαίνεται να έχει μυξούλες

τη ρουφάω αλλά δε βγαίνει τίποτα

 

αφού έχω μονίμως το τσαγάκι ζεστό έτσι ώστε όταν καταπίνει και αναγουλιάζει νατης δίνω λίγο μήπως μπορέσει και τα καταπιεί πιο εύκολα

 

αύριο θα παμε και στον γιατρό για το εμβόλιο οπότε θα την δει κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Μπούκωμα, βήχα ξερό, καθαρό και βουλωμένη μύτη!Χωρίς πυρετό, χωρίς αδιαθεσία!Κι όταν βγάζει γάλα είναι πικτό και με διαυγή βλέννα μέσα!Την περασμένη εβδομάδα πήγαμε στο γιατρό δεν διέγνωσε ακροαστικά ή κρύωμα και μου είπε να βάζω πολύ ορό. Σήμερα και η φωνή της είναι βραχνή εκτός και αν τσιρίζει οπότε είναι πεντακάθαρη!Είναι δυνατόν:::Πήρα και το otralisin!Αλήθεια πόσες φορές τη μέρα ή την εβδομάδα το χρησιμοποιείτε εσείς::Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

an1cCw--SeR1210MTE5ZGx6fDI1ODQ5MDgwZGF8T3VyIGFuZ2VsIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από εμένα!Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Μπούκωμα, βήχα ξερό, καθαρό και βουλωμένη μύτη!Χωρίς πυρετό, χωρίς αδιαθεσία!Κι όταν βγάζει γάλα είναι πικτό και με διαυγή βλέννα μέσα!Την περασμένη εβδομάδα πήγαμε στο γιατρό δεν διέγνωσε ακροαστικά ή κρύωμα και μου είπε να βάζω πολύ ορό. Σήμερα και η φωνή της είναι βραχνή εκτός και αν τσιρίζει οπότε είναι πεντακάθαρη!Είναι δυνατόν:::Πήρα και το otralisin!Αλήθεια πόσες φορές τη μέρα ή την εβδομάδα το χρησιμοποιείτε εσείς::Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

σε κάποια άλλη συζήτηση είχαν πεί όχι περισσότερο απο 4 φορές την ημέρα,αλλα θα δείς και εσύ ότι επειδή τα εκνευρίζει η διαδικασία καλύτερα να επιμείνης και να κάνεις την αναρρόφηση σωστά παρά απο λίγο και πολλές φορές

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

μηπως το γαλα με την βλενα που βγαζει ειναι οτι καταπινει απο τον ορο?

να σε ανησυχησει οταν αυτες οι βλενες δεν ειναι διαφανεις αλλα πρασινοκιτρινες. τοτε ειναι κρυωμα

Link to comment
Share on other sites

Μολίς μου αποκατέστησαν τη σύνδεση!Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!Τώρα και μερικές μέρες το κάνω με otralisin στην μπεμπούλα κάθε βράδυ. Δεν αντιδράει καθόλου. Αντίθετα δείχνει να το ευχαριστιέται και κοιμάται και ήρεμη. Πάντως αν και εγώ και ο καλός μου περάσαμε ένα γερό κρυολόγημα -να χτυπήσω ξύλο- η μίκρη μάλλον τη γλίτωσε!!!

an1cCw--SeR1210MTE5ZGx6fDI1ODQ5MDgwZGF8T3VyIGFuZ2VsIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...