Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακοπή κύησης συγγενούς (εμβρυικος ύδρωπας)


Onda

Recommended Posts

καλημέρα σας!

διάβασα τις ιστορίες σας κ πόνεσε τόσο η ψυχή μου! πρέπει να έχεις πολύ κουράγιο για να συνεχίσεις μετά από τόσο πόνο και τόση αδικία. σας θαυμάζω που μπορείτε και ξυπνάτε κάθε μέρα κ συνεχίζετε τη ζωή σας.. θέλει πολύ μεγάλη δύναμη ψυχής και μπράβο σας..

 

είμαι 27 χρονών, παιδάκι δεν έχω ακόμη, αποφάσισα να το αφήσω στα χέρια του Θεού, όταν θελήσει θα έρθει.

 

σας γράφω γιατί σήμερα μου ανακοίνωσε ο αδερφός μου ότι διέκοψαν την κύηση της γυναίκας του γιατί το μωρό εμφάνισε ιδρώματα. ξέρει κάποιος να μου πει τι είναι αυτά? κ πριν 10 ημέρες στο μεγάλο υπέρηχο όλα ήταν άψογα, αυτές τις μέρες το μωράκι χειροτέρεψε κ η διακοπή ήταν αναγκαία.

 

αν κ ήταν το 4το μωράκι τους, η κύηση διακόπηκε στον 6το μήνα κ το μωρό ήταν ήδη σχηματισμένο.. σκέφτομαι πόσο πονάω εγώ κ δε μπορώ να διανοηθώ πως νιώθει ο αδερφός και η νύφη μου..

με τη νύφη μου τα πηγαίνουμε άψογα, είμαστε σαν αδελφές. αλλά εγώ λείπω και δε μπορώ να της συμπαρασταθώ έτσι όπως πρέπει..

 

καμιά συμβουλή?..

 

εύχομαι όλες σας να γίνετε μαμάδες και να προσπαθείτε για όσο αντέχετε.. καμιά γυναίκα δεν της αξίζει να της στερούν το δικαίωμα της μητρότητας..

σας αφήνω κ σας ευχαριστώ που διαβάσατε το πόνο μου..

 

Παράθεση

Edit admin

Εμβρυικός Υδρώπας http://panacea.med.uoa.gr/topic.aspx?id=253

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ onda μου...συμπωνω πολυ την νυφη σου κ τον αδερφο σου...πριν 13 μέρες χασαμε κ εμεις στην 9η εβδομαδα...δεν ξέρω τι ειναι αυτό που ειχε το μωράκι σας...αυτο που μπορω ομως να σου πω ειναι¨μην πιεζεται την νυφη σας για τιποτα,θελει το χρόνο της γιατι ο πονος ειναι μεγάλος...εγω πιέζομαι πολύ κ ειμαι παρα πολυ στεναχωρημένη...καθε εμπόδιο για καλό....(οσο και αν ακομα δεν μπορω να το πιστεψω)!Ευχομαι γρηγορα να ειναι απλα ενα κακο ονειρο...

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κουραγιο ειναι μεγαλη απωλεια οσα μωρα και να εχεις πονα το ιδιο...το παρηγορο ειναι οτι ευτυχως δεν εκατσε στο πρωτο εκει ειναι κατα τη γνωμη μου και το μεγαλυτερο δραμα...ο Θεος αποφασισε γι αυτο δυστυχως ...ειναι ασχημη και επιπονη διαδικασια στασου στο πλευρο τους οσο μπορεις ...Μια καλη κουβεντα και απλα η παρουσια σου στο χωρο θα βοηθησει δειξε της οτι δεν ειναι μονη σ αυτη τη δυσκολη στιγμη.Οσο για τις συγγενεις ανωμαλιες ειναι τοσο πολλες που δε βρισκεις ακρη απο τη στιγμη που εχουν ηδη 3 παιδακια ηταν καθαρα θεμα ατυχιας.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι ήτανε ακριβώς αλλά μου είπαν πως γέμισε υγρά στα σπλάχνα του και στον εγκέφαλό του και μέχρι τον 7ο μήνα θα πιεζόταν τόσο η καρδούλα του που θα σταματούσε...δηλαδή προλάβανε το κακό.. διάβασα σε ιατρικά βιβλία και νομίζω πως λέγεται ύδρωπας.. μπορεί να ναι και κυστικό ύδρωμα.. ο γιατρός είπε πως ήταν από λοίμωξη. να μη σχολιάσω για τον άλλο το γιατρό που "κάτι είδε" στην αρχή κ δεν είπε τίποτε κ μετά 10 μέρες στον μεγάλο τον υπέρηχο τα ανακαλύψανε όλα αυτά..

 

δεν την πιέζει κανείς τη νύφη μου, κρίμα είναι να πιέζονται οι γυναίκες, γιατί να υπάρχουν τόσο στενά περιθώρια χρόνου?? είναι άδικο.. οι άντρες να έχουν αυτή τη πολυτέλεια να μπορούν να δώσουν όποτε θέλουν το σποράκι τους ενώ οι γυναίκες όχι..

 

ώρες ώρες αναρωτιέμαι μήπως αν το έταζαν σε κάποιον άγιο να γλύτωνε το μωράκι, τόσα και τόσα ακούω καθημερινά που με μια απλή προσευχή σώζονται πολλές ψυχούλες..

 

έχετε πίστη στο Θεό. ξέρει τι κάνει.. ή και στη φύση, για όσους δε πιστεύουν.. αν κ απ ότι βλέπω εδώ, όλες που προσπαθείτε ή που έχετε χάσει τα μωράκια σας, πιστεύετε πολύ..

Link to comment
Share on other sites

ώρες ώρες αναρωτιέμαι μήπως αν το έταζαν σε κάποιον άγιο να γλύτωνε το μωράκι, τόσα και τόσα ακούω καθημερινά που με μια απλή προσευχή σώζονται πολλές ψυχούλες..

 

έχετε πίστη στο Θεό. ξέρει τι κάνει.. ή και στη φύση, για όσους δε πιστεύουν.. αν κ απ ότι βλέπω εδώ, όλες που προσπαθείτε ή που έχετε χάσει τα μωράκια σας, πιστεύετε πολύ..

Ax onda μου...αν μου το έλεγες αυτο πριν 2 μήνες θα σου έλεγα έχεις δίκιο...Η δική μου εμπειρία όμως (και πίστη στονΘεουλι) με έκανε να συνειδητοποιήσω (γιατι κ εγω ειχα κανει πολλα ταματα) οτι ο θεος δεν θέλει δωροδοκίες καλή μου, κανει αυτο που ειναι καλυτερο....αυτο θα λες οσο και αν σε ποναει "κανε Θεε μου το καλυτερο"...Εκεινος μας καταλαβαίνει κ θα μας βοηθήσει....

JiM5NjA7JiM5NDU7JiM5NTU7JiM5NTM7ICYjOTQ1OyYjOTYwOyYjOTU5OyAmIzk2NDsmIzk1MTsmIzk1NzsgJiM5NDU7JiM5NjE7JiM5Njc7JiM5NTE7Li4uLi4u.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν υπάρχει παρόμοιο θέμα αλλά όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Κοιλιακός‘Υδρωπας την 13η εβδομάδα . Πόσες από εσάς αντιμετωπίσατε κάτι παρόμοιο και προχωρήσατε σε διακοπή ?

Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2018 at 12:01 ΜΜ, central είπε:

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν υπάρχει παρόμοιο θέμα αλλά όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Κοιλιακός‘Υδρωπας την 13η εβδομάδα . Πόσες από εσάς αντιμετωπίσατε κάτι παρόμοιο και προχωρήσατε σε διακοπή ?

Δυστυχως δ ξερω κτ

Μονο αυτο εχω διαβασει

https://www.pregnancy-gr.gr/index.php/pathologika-peristatika

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...