Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χαμηλή χοριακή!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημερα!

Εχω γράψει το πρόβλημά μου και στο φορουμ "θελω να γίνα μαμά", αλλά ήθελα και από εσάς μια άποψη γιατί θα σκάσω....!

Ύστερα από μύλη κύηση τον Γενάρη είμαι πάλι έγκυοσ με χοριακή χτεσ 43. Το βράδυ στις 9 θα πάω για τη δεύτερη. Τελευταία περίοδο είχα στισ 18/4 αλλά ελπίζω σε καθυστερημένη σύλληψη γιατί α) έκανα τεστ την προηγούμενη τρίτη και βγήκε αρνητικό(δύο τεστ) ΚΑΙ β)κάθε μάιο έχω πάντα καθυστέρηση λίγες μέρες(αλλαγή κύκλου)

Τι λέτε; Είχε κάποια από εσάς κάτι παρόμοιο, να ξεκινήσει δηλαδή με τοσο χαμηλή χοριακή και να πάνε όλα καλα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρθάκι, είσαι έγκυος τελικά, ε?

Γι' αυτό σου βγαίνανε τα τεστ αρνητικά.

Μια φίλη εδώ από το φόρουμ ξεκίνησε με χοριακή 10 κι αυτή τη στιγμή είναι στον 5ο μήνα.

Ελπίζω κι εγώ να έχεις καθυστερημένη σύλληψη.

Κάνε πάλι τη χοριακή να δεις αν διπλασιάζεται. Αν διπλασιάζεται, νομίζω ότι θα πάνε όλα καλά.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι κοριτσάρα μου.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι και εγω νομιζω με 40 ξεκινησα 50 καπου εκει παντως

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος και μια κοπέλα απο εδώ ξεκίνησε με πολύ χαμηλή χωριακη(μάλλον λέμε την ίδια με την bp-ΙΟΛΗ )και όλα πήγαν καλά.το ίδιο εύχομαι και για σένα.μην αγχώνεσαι και σκέψου θετικά.θα περιμένουμε νέα σου :D

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά. Εγώ ξεκίνησα τη δεύτερη εγκυμοσύνη με 42 χοριακή και μάλιστα είχα ανοίξει και τόπικ με θέμα ολίγον έγκυος... Όπως βλέπεις όλα καλά μέχρι στιγμής....

T5Zop3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά. Εγώ ξεκίνησα τη δεύτερη εγκυμοσύνη με 42 χοριακή και μάλιστα είχα ανοίξει και τόπικ με θέμα ολίγον έγκυος... Όπως βλέπεις όλα καλά μέχρι στιγμής....

 

Εγω που ξεκίνησα με 17,5 τι να πω?? Οπως βλεπεις στο τικερακι ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια , bp μου σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τισ άπαντήσεις!!!!

Μόλισ γύρισα από το διαγνωστικό!!!

Δυστυχώ από 43 πήγε μόλισ 66. Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω από εκεί αυριο και ότι όντω είναι χαμηλη η χοριακή. δεύτερη φορά μου πάει στραβά!!!! Δεν ξέρω αν θα το αντέξω και πάνω απο άλλο με τη κουράγιο να πάω για τρίτη προσπάθεια;

Ελπίζω μόνο μα βρέθει το πρόβλημα και να "διορθωθεί".

Κορίτσια καλό υπόλοιπο στις εγκυμοσύνεσ και με ένα πόνο......!! Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

kalispera

 

exw 10 meres kathisterisi teleutaia periodos eixa 16 fevrouariou kai simera 26 martiou ekana ena test B xoriaki kai edixe para poli xamiles times 48,5 kai sigoura den einai kalo pisteuw i mikrobiologos mou eipe oti autes oi times einai san na emeina eggios proxthes alla den paizei me tipota auto giati apexw mia evdomada apo tin praxi! pira kai ton giatro mou kai mou eipe na xanakanw se 2 meres alli mia exetasi. to periergo einai giati toso xamiles times me toses meres kathisterisi

 

tha skasw mexri methaurio!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα,

Σας στέλνω για να με βοηθήσετε σχετικά με τις τιμές της χοριακης....

Είχα τελευταία περίοδο 18/9 αλλά έχω κυκλο 34 ημερών. Εκανα σήμερα τεστ

Κ βγήκε θετικό (ισχνή γραμμή)... Μετά πήγα κατευθείαν

Για εξέταση β χοριακης και το αποτέλεσμα είναι 7!!!!!

Εχω διαβάσει πολλά σε φόρουμς κ έχω αγχωθει

Λίγο. Καταρχήν είμαι έγκυος; Και δεύτερον είναι όλα καλά;

Δεν αντέχω να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα να δω το γιατρό ...pls βοήθεια!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...