Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικος σταθμος Ζαβολακια Πειραιας


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους

 

Μηπως καποια μητερα εχει το παιδι της εκει? Πηγα, και σε γενικες γραμμες μου αρεσε, Ιδιαιτερα το θεμα της διατροφης υπαρχει ποικιλια, και οχι σπανακορυζο, φακορυζο, σε αρκετα μονιμη φασει που εκανε ο σταθμος που πηγενε μεχρι και σημερα. Η κορη μου ειναι αρκετα ντροπαλη παρολο που πηγενε παιδικο απο το Σεπτ δεν ειδα καμια αλλαγη στη συναστροφη τησ με αλλα παιδια η και μεγαλους. Ουτε ιδιαιτερη προοδο

 

Να πω την αληθεια προβληματιζωμαι παρα πολυ διοτι δεν ηταν σωστη η κριση μου στην πρωτη επιλογη του σταθμου που επελεξα. Πως ειμαι σιγουρη οτι αυτη την φορα θα επιλεξω σωστα :?::?::?::?:

 

Επισης πηγα και στα Διαμαντακια, δεν μου φανηκε τοσο κακο, μου εκανε εντυπωση το οτι ειχε πολλα μωρα. Βεβαια εχω προβληματιστει με αυτα που εχω διαβασει στο forum

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ :!::!::!::!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

την παω στα ζαβολακια ειναι 22μηνων σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενη καποια στιγμη εκανα μια ερευνα και για αλλους

και εκτιμησα ακομα πιο πολυ τα ζαβολακια

κατεληξες καπου εσυ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

μπορει να ετυχε ομως ρε παιδια.ουτε το σπιτι μας δεν ειναι παντα καθαρο,ποσο μαλλον με 50 παιδια.εγω οταν πηγα ηταν ολα καθαρα.οταν μαλιστα εφυγε για λιγο προσεξα περισσοτερα,βεβαια ηταν δευτερα μετα το καθαρισμα του σαββατοκυριακου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα ,

θα πρέπει σε λίγους μήνες να παει η μικρή μου σε σταθμό , είμαι στον Πειραια στην Αγια Σοφία , έχετε κάτι να προτείνετε ? μου έχουν προτείνει τα Διαμαντάκια αλλά κοιτάω κ τα ζαβολάκια ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Θα πάμε και εμείς παιδικό σιγά σιγά από το καλοκαίρι και έχουμε αρχίσει το ψάξιμο. Υπάρχει καμία μανούλα με προσωπική εμπειρία από τα Ζαβολάκια ή κάποιον άλλο σταθμό στην ευρύτερη περιοχή?

Τι θα μας συμβουλεύατε να προσέξουμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στα ζαβολακια ειχα παει να δω πριν 2 χρονια. με προβληματισε οτι δεν αφηναν περιοδο προσαρμογης στο παιδι (δηλαδη να βρισκετε εκει με καποιο συνοδο για λιγες μερες) που το θεωρω πραγματικα τραγικο για το παιδι και οτι ειχαν παρα πολλα παιδακια σε μια ταξη.Τελικα πηγαμε δελφινάκια στην καστελα και δεν το μετανιωνω.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Θα κοιτάξω και τα δελφινάκια. Με απασχολεί λίγο το θέμα της μεταφοράς του παιδιού με το παιδικό. Φοβάμαι ότι όσο πιο μακριά είναι ο σταθμός από το σπίτι τόσο περισσότερη ώρα μένει το παιδί στο λεωφορειάκι. Έχω ακούσε περιπτώσει που το παιδί περνάει 45 λεπτά στη μετακίνηση. Εμείς μένουμε στην Αγ Σοφία. Υπάρχει κάτι καλό να μου προτείνεται εκει γύρω (Αγ Σοφία, Κερατσίνι κτλ)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 4 months later...

Καλό μεσημέρι,

Μήπως μπορεί να μου πει καποια μαμα που το παιδί της το στέλνει στα Ζαβολάκια ήδη αν η θέρμανση που έχουν καλύπτει; Έχουν μόνο air condition και δεν έχουν καλοριφέρ. και τα πορτοπαράθυρα είναι ξύλινα. μήπως τα παιδάκια κρυώνουν εκεί;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...