Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πολυ χαμηλη χοριακη βοηθεια


sofia890

Recommended Posts

Καλησπέρα.. ονομάζομαι Σόφια.. θα ήθελα να με βοηθήσετε λέγοντας την γνώμη σας γιατί κοντεύω να τρελαθώ… είμαι 5 εβδομάδων και 2 ημερών η τελευταία περίοδος μου ήρθε στης 30 Αυγούστου… σήμερα με έβαλε ο γιατρος μου να κάνω χορική και τα αποτελέσματα δεν ήταν και τόσο καλα.. ήταν 2584 και μου ειπε να παω αυριο για να μου κάνει απόξεση διότι δεν προχωραει φυσιολογικά. Επίσης θελω να αναφερω ότι ο σάκος δεν ειχε το κανονικο μεγεθος αλλα ηταν λιγάκι μικρότερος… δεν ακούσαμε καρδια διότι διανύω την 5η εβδομάδα.. αν ακούσω καρδιά υπάρχει περίπτωση να παει καλα?? Σας παρακαλω πειτε μου…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ολα αυτα που σου λεει ο γιατρος σου ειναι μουφα!!!!!μην κανεις τιποτα απο οσα σου λεει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!στην 5η βδομαδα πολλες μπορει να μην δουν ουτε σακο...σηκω και φυγε απο κει και πηγαινε σε αλλον γιατρο...

Link to comment
Share on other sites

αλλα με τελευταια περιοδο δεν εισαι στην 5η αλλα στην 8η βδομαδα...μηπως υπερηχογραφικα φαινεται οτι εισαι στη 5η βδομαδα?γιατι αν ειναι ετσι αλλαζει το πραγμα...αλλα καλου κακου να παρεις 2η γνωμη διοτι μπορει να εγινε καθυστερημενη συλληψη

Link to comment
Share on other sites

η σύλληψη εγινε 14 σεπτεμβρη σιγουρα... οποτε με βασει την σύλληψη ειμαι 5 εβδομαδων και 2 ημερων.. η χοριακη μου ειναι 2584 και ο σακος ειναι λιγο μικροτερος απο τον φυσιολογικο... εχω ελπιδες???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εννοείται να μην κάνεις έτσι εύκολα απόξεση!!!! Πήγαινε και σε άλλο γιατρό και επανέλαβε και την χοριακή.

αλλά.....από την τελευταία περίοδο δεν είναι 5 εβδομάδες , είναι 7 +. Ηταν σίγουρα 30 Αυγούστου ? γιατί κοντεύουμε δίμηνο από τότε....

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω κοπελα μου δεν ειμαι γιατρος και δεν μπορω να σου πω τιποτα γιατι θα ειναι ψεμματα...εγω ξερω οτι η εγκυμοσυνη υπολογιζεται συμφωνα με την τελευταια περιοδο...οπως κ να εχει ευχομαι να πανε ολα καλα και να παρεις 2η γνωμη....

Link to comment
Share on other sites

η σύλληψη εγινε 14 σεπτεμβρη σιγουρα... οποτε με βασει την σύλληψη ειμαι 5 εβδομαδων και 2 ημερων.. η χοριακη μου ειναι 2584 και ο σακος ειναι λιγο μικροτερος απο τον φυσιολογικο... εχω ελπιδες???

 

γράφαμε μαζί............

 

Οι εβδομάδες της εγκυμοσύνης μετριούνται από την τελευταία περίοδο. οπότε έχεις μπει στην 8η εβδομάδα , που κανονικά ακούμε και την καρδούλα.

τώρα τι να σου πω.......επανάληψη χοριακής και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

με βασει του γιατρου ειμαι 7 αλλα με βασει την συληψη ειμαι 5... ανυσηχω πολυ.. το θελω πολυ το μωρακι και με τον αντρα μου καναμε πολλες προσπαθειες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που ίσως σας φανεί χαζο. Εκανα χορική (10η μέρα) στις 21-10 και ήταν μηδέν αλλά δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα και δεν έχω και κανένα από τα συπτώματα. Δείχνει κάτι αυτο;;;

Link to comment
Share on other sites

με βασει την τελευται περιοδο ειμαι 7 και ο γιτροσ μου ειπε οτι ειναι νωρις για την καρδια και να παω ξανα στις 29... αν την ακουσω να υπολογιζω και τις τιμες τις χοριακη η δεν εχει σημασια πλεον και να παρακολουθω μονο το μωρακι???

Link to comment
Share on other sites

με βασει του γιατρου ειμαι 7 αλλα με βασει την συληψη ειμαι 5... ανυσηχω πολυ.. το θελω πολυ το μωρακι και με τον αντρα μου καναμε πολλες προσπαθειες...

 

Ξέχασε το , με βάση την σύλληψη. Εσύ λες ότι είναι τότε αλλά μπορεί και έγινε νωρίτερα ή αργότερα.

Η εγκυμοσύνη υπολογίζεται από την τελευταία περίοδο.

 

Για να καταλάβεις όταν εγώ έμεινα έγκυος είχα τελευταία περίοδο 12 Ιουλίου.17 Αυγούστου έκανα χοριακή κ ήταν 5541 και ήμουν στην 5η εβδομάδα.

 

Κάνε έναν υπέρηχο και μια χοριακή και θα έχεις απάντηση.

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με βασει την τελευται περιοδο ειμαι 7 και ο γιτροσ μου ειπε οτι ειναι νωρις για την καρδια και να παω ξανα στις 29... αν την ακουσω να υπολογιζω και τις τιμες τις χοριακη η δεν εχει σημασια πλεον και να παρακολουθω μονο το μωρακι???

 

Ναι, η καρδιά ακούγεται στην 7η-8η εβδομάδα. Τώρα έκανες την πρώτη χοριακή ? αν είχες κάνει ,η προηγούμενη πόσο ήταν ?

 

τώρα αν θα συνεχίσεις χοριακές , δεν ξέρω ....εγώ έκανα μια.Ημουν 5 εβδομάδων , μετά ακούσαμε καρδιά και από κει πέρα , υπέρηχοι και τις απαραίτητες εξετάσεις.

 

Αν σου είπε να πας στις 29 , γιατί στο πρώτο μήνυμα γράφεις ότι σου είπε να πας αύριο για απόξεση ?

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα σημερα αυτα νικολ... λιγο μικρος σακος και 2584 χοριακη μαλλον χανω τις ελπιδες μου....

 

ναι αυτό το διάβασα;) απλά για δεύτερη γνώμη.......αλλά το θέμα είναι ότι για 7η εβδομάδα, μάλλον είναι χαμηλή:(

 

Βέβαια , αν διαβασεις θα βρεις πολλές ιστορίες με χαμηλές χοριακές που εξελίχθηκαν πολύ καλά !!!!!!!!!

Εύχομαι το καλύτερο !!!!

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι που ίσως σας φανεί χαζο. Εκανα χορική (10η μέρα) στις 21-10 και ήταν μηδέν αλλά δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα και δεν έχω και κανένα από τα συπτώματα. Δείχνει κάτι αυτο;;;

 

τι εννοείς 10η μέρα ? Με δέκα μέρες καθυστέρηση ?

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να πω οτι εχω παει και σε δευτερο... ο δευτερος μου ειπε να παω ξανα στις 29... ο πρωτος που πηγα σημερα μου ειπε να παω αυριο για αποξεσει... ο δευτερος παλι οταν πηγα πριν 3 μερες μου ειπε οτι ειναι νωρις για την καρδια και μοθ εδωσε λιγες πιθανοτητες οτι θα το κρατησω... 20 τις εκατο...

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να πω οτι εχω παει και σε δευτερο... ο δευτερος μου ειπε να παω ξανα στις 29... ο πρωτος που πηγα σημερα μου ειπε να παω αυριο για αποξεσει... ο δευτερος παλι οταν πηγα πριν 3 μερες μου ειπε οτι ειναι νωρις για την καρδια και μοθ εδωσε λιγες πιθανοτητες οτι θα το κρατησω... 20 τις εκατο...

 

ααα.....μάλιστα ! να σου πω μην το σκέφτεσαι και χαλάρωσε,μάλλον είναι ακατόρθωτο , αλλά δεν μπορείς να κάνεις και κάτι άλλο ...ηρεμία και υπομονή !!

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

nikol* 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα, 3 μέρες καθυστέρηση

 

αααα...ίσως μπορούν να σε διαφωτίσουν περισσότερο στο τόπικ της εξωσωματικής. Ο γιατρός τι λέει ?

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερς απλα μου εδωσε ελπιδες... και 1 τις εκατο να μου ελεγε παλι θα ειχα... ξερεις εσυ να μου πεις με τοσο χαμηλη χοριακη αν υπαρχουν πιθανοτητες???

Link to comment
Share on other sites

Sofia ακουσε με....με τελευταια περιοδο υπολογιζεται η ηλικια κυησης! αλλα αν οι υπερηχοι δειχνουν αλλα, τοτε μιλαμε για καθυστερημενη συλληψη και αλλαζουν τα δεδομενα.

 

Πχ εγω ειχα τελευταια περιοδο 4/6, αλλα οι υπερηχοι οριστικοποιησαν και μου ειπαν οι γιατροι τελευταια ημερομηνια περιοδου 20/6!!!!! Και ολα πηγαν αψογα και εχω το παιδι μου!!!

 

Athina αν δεν αιδαθετησεις σε λιγες μερες , ξανακανε χοριακη...Σου ευχομαι να εισαι εγκυος!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...