Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θέλω να γίνω μανούλα


Recommended Posts

Κορίστσια μου γεια σας!

Ειμαι καινουργια στο φορουμ.Διαβάζω παρα πολ καιρο τωρα διαφορες αναρτησεις,αποριες,εξομολογησεις απο πολλες γυναικες και πραγματικα δεν μπορειτε να φανταστειτε ποση δυναμη μου εχετε δωσει.Προσπαθω μ ετον αραββωνιαστικο μου εδω και ε3ι μηνες να κανουμε ενα παιδακι.Ειχα την εντυπωση επειδη ειμαι μικρη οτι με το που το μυριζα(!!!) θα εμενα και εγκυος!αλλα καθε νεος κυκλος περιοδου ακομη μια απογοητευση..ειλικρινα θελω ενα παιδι οσο τιποτα αλλο στον κοσμο.θελω να δωσω στο παιδι μου ολη την αγαπη που δεν πηρα εγω απο την μητερα μου.ειδικα αυρον τον μηνα φοβαμι οτι ειμαι κατα φαντασιαν εγκυοσ!εχω κυκλο μεσο ορο ορο 28 ημερων(αλλεσ φορες 26 ημερες αλλες 28 αλλες 30)ΔΕΝ περιμενω περιοδο απο αυριο αλλα αιθανομαι οτι εχω συμπτωματα,απο την αλλη αναρρωτιεμαι μηπως τα δημιουργει το μυαλο μου..Αχ κοριτσια περιμενω τις εμπειριες σας..

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 160
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιωτα γεια σου..

Κι εγω σε φαση που προσπαθώ είμαι αλλα μεγαλύτερη αλο εσένα..

Το να ακους ιστοριες απο εμας είναι ωραιο αλλα επι της ουσιας θα έλεγα πως δεν βοηθαει και πολυ..

Ολες τις ανησυχίες σου να της συζητήσεις με το γυναικολόγο σου ο οποιος είναι ο μονος που θα σου πει κατι σωστο γιατι θα ξερει εσενα το κυκλο σου και τις ιδιαιτεροτητες σου..

Απο κει και περα να μην αγχώνεσαι και να απολαμβανεις τη καθε σας επαφη..

Μπορεί να ακούγεται κοινοτυπο αλλά ολα θα ερθουν..

Εύχομαι οτι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

πριν αρχισω να μπαινω σε σιτε με τετοια θεματα νομιζα πως ειχα προβλημα και δνε μπορω να κανω παιδια.διαβαζοντας ομως διαφορες ιστοριες καταλαβα πως δεν ειμαι η μονη που που προσπαθω.η αληθεια ειναι πως στο ιστορικο μου ειχα καποια προβληματα(κονδυλωματα)τα οποια και αντιμετωπισα.(οχι τον ιο,ο ιος θα υπαρχει παντα).

βλεπω γυρω μου ολες μου τις γνωστες (κανω παρεα με αρκετα μεγαλυτερους μου γιατι νιωθω μεγαλυτερη)να κανουν παιδακια(ακομα και η καινουργια γυναικα του πατρεα μου που ηταν 38 εκανε παιδι με την πρωτη μαζι του χωρις να εχει προηγουμενη γεννα)και εγω τιοποτα.

το ξερω πως χρειαζεται η διαγγνωση και η βοηθεια ενος ειδικου αλλα πανω απ ολα χρηζω ψυχολογικης υποστηριξης γιατι ολη αυτη η ιστορια με εχει ριξει παρα πολυ...

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites

Giota μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου. Είμαστε πολλές εμείς που προσπαθούμε . Και Εγώ με τον άντρα μου προσπαθούμε σχεδόν 3 χρόνια. Αλλά τι να κάνουνε. Όταν είναι να έρθει θα έρθει... Και είμαι μικρή σε ηλικία και εγώ . Πρέπει να μην έχουμε γενικά καθόλου άγχος, και όλα καλά θα πάνε. Είναι πολύ νωρίς ακόμα πιστεύω για να το ψάξεις το θέμα. Οι γιατροί λένε μετά από ένα χρόνο συνεχές προσπάθειες και δεν μείνεις τότε θέλει ψάξιμο. Όποτε απόλαυσε τις στιγμές με τον άντρα σου και κοιτά να μην αγχώνεσαι καθόλου!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ και τις δυο σας..σας ευχομαι και σας οτι καλυτερο..frazertha συχγαρητηρια κοριτσι μου για το κουραγιο σου..τι να πω εδω εγω τα εχω παι3ει στους 6 μηνες!

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιωτα μου ευχομαι αυτον το μηνα να εχεις σπορακι στην κοιλιτσα σου!Ακομα δεν σου εχει ερθει η ακατανομαστη ε?Και ουτε να ερθει!Θετικη σκεψη κοριτσι μου!!

Oλα γινονται για καποιο λογο... :P

Link to comment
Share on other sites

Γιωτα μου ευχομαι αυτον το μηνα να εχεις σπορακι στην κοιλιτσα σου!Ακομα δεν σου εχει ερθει η ακατανομαστη ε?Και ουτε να ερθει!Θετικη σκεψη κοριτσι μου!!

αγαπη μου γλυκια χιλια ευχαριστω!οχι δεν ειχει ερθει ακομα.εχω και τον αντρα μου που με ρωταει καθε μερα"σου ρθανε σημερα?"

χαχχαχαχ!!εσυ εχεις παιδακια?

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites

Οχι και εγω στην προσπαθεια ειμαι γιωτακι!Πες στον αντρα σου "μην ανησυχεις...θα σε ενημερωσω..."χιχιχι!Εχουν αγχος μωρε και αυτοι...Αντε ξουτ-ξουτ να μην ερθει!!! ;)

Oλα γινονται για καποιο λογο... :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτο του ειπα!η αληθεια ειναι οτι ο αντρασ μου δεν ειναι τοσο αγχωμενος οσο ειμαι εγω,γιατι γενικα ποτε δεν αγχωνεται ειναι ανθρωπος του τυπου"ελα μωρε ολα θα γινουν!"επισης εχει ηδη ενα παιδι απο προηγουμενο γαμο και οπως και να το κανεις δεν ειναι πρωτογνωρη εμπειρια γι αυτον οπως για μενα..ποσο καιρο προσπαθεις εσυ?

εν το μεταξυ εχω πονουσ περιοδου και πολυ φοβαμαι οτι τζαμπα χαρηκα..!και οχι τιποτα αλλο αλλα εβρισκα και συμπτωματα στον εαυτο μου αυτον τον μηνα..!

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αλλη μια περιοδο εκανε την εμφανιση της.....!καλα να μαστε τον επομενο μηνα παλι!

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια περιοδο εκανε την εμφανιση της.....!καλα να μαστε τον επομενο μηνα παλι!

Δεν πειράζει κοπέλα μου!! Μικρή είσαι! Όλα θα γίνουν!! Κι εγώ είμαι στο δεύτερο μήνα προσπαθειών! Θα τα καταφέρουμε, αρκεί να το πιστέψουμε και αρκεί να μην χαλάμε από μόνες μας τον κύκλο μας με το άγχος! Ξέρω,δεν είναι εύκολο...αλλά έτσι το λέω για να το ακούσω κι εγώ... :-D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια το αγχος ειναι ανασταλτικος παραγοντας πολυ και το κακο ειναι οτι το προδιαθέτουμε

πρεπει να ειστε χαλαρες σας το λεω και απο εμπειρια με την κουμπαρα μου η οποια μετα απο μια εγκυμοσύνη η οποια λογω παθολογικου προβληματος επρεπε να διακοπει τωρα δεν εχει μεινει ακομα εγκυος και εχει εξεταστει σε ολα

εχει κανει ολες τις εξετασεις και ο συζυγος της και δεν εχουν τιποτα ειναι καθαρο αγχος

για αυτο σας λεω θελει υπομονη και θα ερθει η ωρα σε ολες συντομα

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τοσο το αγχος,στην δικη μου περιπτωση τουλαχιστον,οσο η επιθυμια και η ανυπομονησια.δλδ την ωρα που κανω ερωτα δεν σκεφτομαι "αχ να πιασω παιδι" αλλα μια βδομαδα πριν την περιοδο αρχιζω και τρωγομαι.

και για να εξομολογηθω και σε σας εδω που δεν με γνωριζεται την αμαρτια μου..η κουμπαρα μου προσπαθει και αυτη για παιδακι(το δευτερο βεβαια,εχει ηδη μια κουκλιτσα) και μεσα μου δεν θελω να μεινει εγκυος και εγω να παρακολουθω ολη αυτην την διαδικασια της εγκυμοσυνης της,ψυχολογικα δεν το αντεχω..

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει κοπέλα μου!! Μικρή είσαι! Όλα θα γίνουν!! Κι εγώ είμαι στο δεύτερο μήνα προσπαθειών! Θα τα καταφέρουμε, αρκεί να το πιστέψουμε και αρκεί να μην χαλάμε από μόνες μας τον κύκλο μας με το άγχος! Ξέρω,δεν είναι εύκολο...αλλά έτσι το λέω για να το ακούσω κι εγώ... :-D

παντως αυτο για τον κυκλο που λες εχεις απολυτο δικιο..χρονια τωρα σταθερος κυκλος 28 ημερων και ξαφνικα μεσα σε λιγους μηνες του αλλαξα τα φωτα εχω φτασει στις 32 ημερες..!

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια εύχομαι σε όλες να έχουμε αυτο που τόσο επιθυμούμε!! Είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα να μήλησω κάπου νιώθω χάλια είμαι 23 και σε λίγο καιρό παντρεύομαι μετά απο προσπάθεια 1 χρόνου για ένα μωρακι με πολλά πολλά προβλήματα έκανα 3 χειρουργείο και πολλα προβλήματα στα μητρική τωρα μου λένε ότι πρέπει να κανω εξωσωματική.. Εχω πέσει ψυχολογικά πολυ δεν εχω το πόσο αυτο για να κανω κάτι τέτοιο και επίσης καθόλου χρόνο για αναμονή..:-(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια εύχομαι σε όλες να έχουμε αυτο που τόσο επιθυμούμε!! Είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα να μήλησω κάπου νιώθω χάλια είμαι 23 και σε λίγο καιρό παντρεύομαι μετά απο προσπάθεια 1 χρόνου για ένα μωρακι με πολλά πολλά προβλήματα έκανα 3 χειρουργείο και πολλα προβλήματα στα μητρική τωρα μου λένε ότι πρέπει να κανω εξωσωματική.. Εχω πέσει ψυχολογικά πολυ δεν εχω το πόσο αυτο για να κανω κάτι τέτοιο και επίσης καθόλου χρόνο για αναμονή..:-(

υπομονη γλυκια μου..τα περισοοτερα κοριτσια σε αυτο το σιτε το ιδιο επιθυμουμε,να κανουμε ενα νινακι,και οπως και για σενα ετσι και για μενα ετσι κια πολλεσ αλλες κοπελες ειναι πιο δυσκολο απο οτι φανταζομασταν.

αν θες την γνωμη μου θα ελεγα να ηρεμησεις γιατι εισαι παρα πολυ αγχωμενη.ε3αλλου εισαι μονο 23!εχεις καιρο μπορστα σου!δυδτυχως δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο απο το να περιμενουμε..

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου!!!!!! giota1991 δεν ειναι οτι δεν θες να μεινει η κουμπαρα σου εγκυος ειναι οτι στη σκεψη δεν μπορεις να το διαχειριστεις.... παω στον 11μηνα προσπαθειων ειχα κανονισει με τις φιλες μου μπαροτσαρκα κοριτσιων την προηγουμενη βδομαδα και με παιρνουν τηλ και τελικα κανονιζουμε να παμε για φαγητο και την ωρα του φαγητου μου πετανε οτι ειναι εγκυος και οι δυο(η μια δευτερος μηνας προσπαθειων, η αλλη ετυχε αλλα δεν χρησιμοποιουν και παντα προφυλακτικο)....... :?::?::?::?: καταλαβαινεις το σοκ μου?????? τεραστιο..... περιττο οτι κλειστηκα στο σπιτι δεν μιλαγα ουτε στην μια ουτε στην αλλη και γενικα σε κανεναν αλλα το ξεπερασα και εννοειται πως χαρηκα για τις φιλες μου αλλιως τι φιλη ειμαι αλλα νευριασα τοσο με τον εαυτο μου που δεν τα εχω καταφερει ακομα που και στην ουσια και αυτο δεν επρεπε να το κανω.... καθε μηνα εχω συμπτωματα και θελω να πιστευω πως δεν ειναι κατ' αφαντασειαν αλλα ο γιατρος μου που ειπε πως προετοιμαμαζεται το σωμα μου για μια ενδεχομενη εγκυμοσυνη λογω της εκσπερματοσης που συμβαινει στους 11 μηνες...... τι να πω υπομονη επιμονη και οχι αγχος........

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα!

 

ειμαι 27 χρονων και 4 χρονια παντρεμενη! προσπαθεια για παιδακι κανουμε ενα χρονο περιπου χωρις αποτελεσμα!

Προβλημα δεν υπαρχει μεχρι στιγμης! Εκανα αφαιρεση πολυποδα περυσι και μπορω να πω οτι "εφτιαξε" η αιμορραγια στην περιοδο! Ο κυκλος μου βεβαια ειναι λιγο αστατος...αλλες φορες ερχεται καθε 29 , αλλες φορες καθε 32, 35.

Ο,τι να ναι!! Εχω παρατηρησει οσο αγχωνομαι καθυστερει περισσοτερο!

 

Κανονικα περιμενα στις 23/11, για κυκλο 34 μερων το υπολογισα μεσο ορο!

Εκανα τεστ στις 24/11 και εννοειται για αλλη μια φορα αρνητικο!! Περιοδος δεν εχει φανει ακομη, αλλα πολυ φοβαμαι οτι εγω την καθυστερω με την επιθυμια μου για παιδι! Καθε μηνα νοιωθω κατα φαντασιαν εγκυος! Ποσο ψυχοφθορο! Και γυρω μου να βλεπω γνωστες μου ή να χουν μολις γεννησει ή αλλες να ειναι εγκυες!

Ουφφφ!!! Εχω απελπιστει, στεναχωρηθει!

 

Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο! Ευχομαι σε ολες μας αυτο που επιθυμουμε να γινει πραγματικοτητα! :):)

Σαγαπω!!tt1bb403.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου!!!!!! giota1991 δεν ειναι οτι δεν θες να μεινει η κουμπαρα σου εγκυος ειναι οτι στη σκεψη δεν μπορεις να το διαχειριστεις.... παω στον 11μηνα προσπαθειων ειχα κανονισει με τις φιλες μου μπαροτσαρκα κοριτσιων την προηγουμενη βδομαδα και με παιρνουν τηλ και τελικα κανονιζουμε να παμε για φαγητο και την ωρα του φαγητου μου πετανε οτι ειναι εγκυος και οι δυο(η μια δευτερος μηνας προσπαθειων, η αλλη ετυχε αλλα δεν χρησιμοποιουν και παντα προφυλακτικο)....... :?::?::?::?: καταλαβαινεις το σοκ μου?????? τεραστιο..... περιττο οτι κλειστηκα στο σπιτι δεν μιλαγα ουτε στην μια ουτε στην αλλη και γενικα σε κανεναν αλλα το ξεπερασα και εννοειται πως χαρηκα για τις φιλες μου αλλιως τι φιλη ειμαι αλλα νευριασα τοσο με τον εαυτο μου που δεν τα εχω καταφερει ακομα που και στην ουσια και αυτο δεν επρεπε να το κανω.... καθε μηνα εχω συμπτωματα και θελω να πιστευω πως δεν ειναι κατ' αφαντασειαν αλλα ο γιατρος μου που ειπε πως προετοιμαμαζεται το σωμα μου για μια ενδεχομενη εγκυμοσυνη λογω της εκσπερματοσης που συμβαινει στους 11 μηνες...... τι να πω υπομονη επιμονη και οχι αγχος........

μονο σοκ!και λιγα λες!τα καλυτερα σου ευχομαι οπως και να χει και να κρατησεις το νινι σου αγκαλιτσα οσο πιο γραγορα γινεται!απλα το σιχενομαι να νιωθω ετσι,δλδ τετοια συναισθηματα για αλλους ανθρωπους,πραγματικα μακαρι ολες οι γυναικες να μπορουν να ζησουν το θαυμα της εγκυμοσυνης αλλα καμια φορα ζηλευω...

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα!

 

ειμαι 27 χρονων και 4 χρονια παντρεμενη! προσπαθεια για παιδακι κανουμε ενα χρονο περιπου χωρις αποτελεσμα!

Προβλημα δεν υπαρχει μεχρι στιγμης! Εκανα αφαιρεση πολυποδα περυσι και μπορω να πω οτι "εφτιαξε" η αιμορραγια στην περιοδο! Ο κυκλος μου βεβαια ειναι λιγο αστατος...αλλες φορες ερχεται καθε 29 , αλλες φορες καθε 32, 35.

Ο,τι να ναι!! Εχω παρατηρησει οσο αγχωνομαι καθυστερει περισσοτερο!

 

Κανονικα περιμενα στις 23/11, για κυκλο 34 μερων το υπολογισα μεσο ορο!

Εκανα τεστ στις 24/11 και εννοειται για αλλη μια φορα αρνητικο!! Περιοδος δεν εχει φανει ακομη, αλλα πολυ φοβαμαι οτι εγω την καθυστερω με την επιθυμια μου για παιδι! Καθε μηνα νοιωθω κατα φαντασιαν εγκυος! Ποσο ψυχοφθορο! Και γυρω μου να βλεπω γνωστες μου ή να χουν μολις γεννησει ή αλλες να ειναι εγκυες!

Ουφφφ!!! Εχω απελπιστει, στεναχωρηθει!

 

Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο! Ευχομαι σε ολες μας αυτο που επιθυμουμε να γινει πραγματικοτητα! :):)

πανω κατω,οι περισοοτερες απο δω μεσα σε μια αλπεσια ειμστε!σε καταλαβαινω απολυτα ποσο πολυ το θες γιατι το ζω και εγω καθημερινα..καταρχας πρπει λιγο να χαλαρωσεις!κλεισε ραντεβου και πηγαινε για χοριακη να ξερεις 100%..αρκετα τεστ που κυκλοφορουν δεν ειναι και τα πλεον αξιοπιστα!

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites

πανω κατω,οι περισοοτερες απο δω μεσα σε μια αλπεσια ειμστε!σε καταλαβαινω απολυτα ποσο πολυ το θες γιατι το ζω και εγω καθημερινα..καταρχας πρπει λιγο να χαλαρωσεις!κλεισε ραντεβου και πηγαινε για χοριακη να ξερεις 100%..αρκετα τεστ που κυκλοφορουν δεν ειναι και τα πλεον αξιοπιστα!

 

 

 

Μακαρι μακαρι το ευχομαι ολοψυχα για οσες επιθυμουν να αποκτησουν ενα μικρακι!! Κ γω μεσα :P

Λεω να περιμενω λιγακι για να μην απογοητευτω για ακομη μια φορα!! Θα δουμε.....:shock::oops:

Σαγαπω!!tt1bb403.aspx

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και εγω απελπιζομουν πολυ και τελικα ειμαι εγκυος

ακουσα τον γιατρο μου ευχαριστω που τον εχω διπλα μου και ολα πανε τελεια

συγχαρητηρια κοριτσι μου!με το καλο να ερθει το μωρακι σου!

"..αλλα η πραγματικοτητα ειναι κατι το δευτερευον που διεκοψε για λιγο τα μεγαλα μας σχεδια.."Τ.Λ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα κοριτσάκια μου καλό μήνα σε όλες και μια μεγάλη ευχή να τα καταφέρουμε όλες!!!!!!! Και μεις προσπαθούμε 6 μήνες κ τίποτα... Η αλήθεια ειναι οτι η απογοήτευση μου χτυπάει την πόρτα. Ποτέ δεν φανταζόμουν οτι θα ειναι τόσο δύσκολο, αντιθέτως νόμιζα οτι ειναι απλούστατο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...