Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΡΙΠΛΟ ΤΕΣΤ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Λογικά είναι το papp a ή το a test. Aυτά τα 2 είναι σχεδόν ίδια. Το papp a γίνεται πιο νωρίς κάπου στην 12 εβδομάδα και το a test πιο μετα γύρω στην 20η. Πας για την αυχενική διαφάνεια που είναι πέρηχος και την ίδια μέρα σου παίρνουν αίμα για το papp α. Αυτό μετράει 3 ορμόνες σου γι΄αυτό και λέγεται τριπλό. Τα αποτελέσματα κάνουν γύρω στις 3 ημέρες. Τα αποτελέσματα του αφορούν σύνδρομο down και άλλες ανωμαλίες σχετικέσ με χρωμοσώματα. Είναι όμως μόνο στατιστικό. Δεν σου λέει δηλαδή με σιγουριά τίποτα. Τώρα για το τι ποσό πέρνεις από το ΙΚΑ δεν γνωρίζω.

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές του ΙΚΑ να ξέρεται είναι εξευτελιστικές μπορεί δηλαδή να έχετε δώσει για τον υπερηχο 100 ευρώ και να πάρετε πίσω τα 10 πάράδειγμα το οποίο το είδα στην κουνιάδα μου πριν λίγες μέρες που πήγε να πάρει τα χρήματα από την αυχενική διαφάνεια :!::!: Σε άλλα ταμία είναι καλύτερα τα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

αλήθεια είνια αυτό. εχώ είχα κάνει το papp-a στο έλενα (δημόσιο μαιευτήριο) και έδωσα γύρω στο €70-75€, πήγα στο ικα να πάρω τα χρήματα ακι μου έδωσαν περίπου 7€! φοβερό! αν το ήξερα θα είχα κρατήσει την απόδειξη να την υποβάλλω με την φορολογική μου δήλωση (περισσότερο κερδισμένη θα ήμουν)!!! άσε που θα το είχα κάνει ιδιωτικά, που βγείνει και σε 3 μέρες, ενώ στο έλενα περίμενα καμμιά 10ριά μέρες!

και να φανταστείτε ότι το ικα ΔΕΝ την κάνει την εξέταση και σε παραπέμπει από μόνο του στο έλενα!!! είτε πληρώνουμε εμείς κάθε μήνα, είτε όχι ειμαστε υποχρεωμένοι ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...