Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ???


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΜΜΟΝΗ,.

ΜΕΤΡΑΩ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΒΑΣΑΝΙΖΟΜΑΙ.

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??

ΠΡΟΣΠΑΘΩ....ΑΚΟΜΗ.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΜΜΟΝΗ,.

ΜΕΤΡΑΩ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΒΑΣΑΝΙΖΟΜΑΙ.

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??

ΠΡΟΣΠΑΘΩ....ΑΚΟΜΗ.......

 

 

ποσο καιρο προσπαθεις για παιδακι?

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο θέμα! Το ζήτημα όμως είναι ότι δεν υπάρχει μια συνταγη που διώχνει το άγχος, σε κάθε άτομο λειτουργεί διαφορετικά. Αυτό που σίγουρα μας κάνει κακό το έχω γράψει και σε άλλη σελίδα είναι τα πρόωρα τεστ κύησης. Πρέπει να τα απογεύγουμε γιατί μεγιστοποιούν το άγχος μας. Θα πρέπει το δευτερο κομμάτι δηλ. αυτό από την ωορηξία μέχρι την αναμενόμενη περίοδο να το περνάμε με όσο γίνεται περισσότερες δραστηριότητες έτσι ώστε να ξεφέυγει το μυαλό μας. Εγώ αυτόν το μήνα έκλεισα ένα ταξιδάκι έτσι ώστε να μη με απασχολεί αυτό το θεμα για λίγες μέρες. Βέβαια κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνεται κάθε μήνα εκτός αν είσαι ο Ωνάσης. Μια καλή ιδέα είναι μέσα σε εκείνες τις μέρες να έρχεσαι σε επαφή με κόσμο. Πχ. σκεψου κάποιες φίλες που δεν τις συναντάς συχνά και κανόνισε να συναντάς κάθε μέρα από μια. Μαζεψε φίλους για χαρτιά και επιτραπέζια. Δοκίμασε να κάνεις κάποιες νεες συνταγές- έκπληξη για τον αντρούλη σου. Κάνε καθημερινό ποδήλατο έξω θα σε ξεαγχώσει. Αυτό θα το ξεκινήσω εγώ οποσδήποτε απλά τωρα κάνει πολυ κρύο εδω. Πλέξιμο, έχω μια φίλη που πεφτει σε νιρβανα όταν πλέκει. Επίσης παζλ, εγώ το παθαίνω αυτό με το πάζλ. Αν έχεις τη δυνατότητα να μάθεις χορό δεν υπάρχει κάτι πιο αγχoλυτικό. Όπως καταλαβες λύσεις για να μην το σκέφτεσαι διαρκώς.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλες οι συμβουλες σου nena. ειναι δυσκολο να το διωξουμε το αγχος και με αυτους τους τροπους που εγραψες οντως φευγει.

οποια εχει λεφτα για γυμναστηριο ή ξερει και κανει μονη της το γιογκα και το πιλατες κανουν θαυματα για το αγχος. εγω δυστυχως δεν εχω λεφτα πια αλλα οταν πηγαινα μετα το μαθημα πεταγα. ηταν λες και ενα μεγαλο βαρος ειχε φυγει απο πανω μου και επλεα...

σοβαρα το λεω.

τωρα ολο δουλειες κανω στο σπιτι και βαζω μουσικη και τραγουδαω. τι να κανουμε; προσπαθουμε. ακομα και στο ποδηλατο το σκεφτομαι.

(την εγκυμοσυνη που δεν ερχετε)

:(

AAH8p2.png

 

tt18974d.aspx

Link to comment
Share on other sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΝΕΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΔΙΕΘΕΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!

 

5 1/2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΦΙΛΗ ΜΟΥ DEPPA.

 

ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.

ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ 1Η ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΝΕΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΔΙΕΘΕΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!

 

5 1/2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΦΙΛΗ ΜΟΥ DEPPA.

 

ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.

ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ 1Η ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.....

 

Χαίρομαι αν σε βοηθησα κάπως. Το άγχος, δεν μας εγκαταλείπει εύκολα ας προσπαθούμε όμως όσο μπορούμε περισσότερο να χαλαρώνουμε. Κι εγώ που σου τα λέω πολλές φορές γίνομαι ράκος από το άγχος. Και όπως έργαψα στην άλλη σελίδα ό γιατρός μου, μου είπε, ότι το ψυχικό και σωματικό στρες δίνει εντολή στον οργανισμό οχι εγκυμοσύνη. Οπότε είναι πολύ σημαντικό να είμαστε ήρεμες. Εγώ προσπαθώ 2μιση χρόνια και πάω για την πρώτη σπεργατεύγχυση την ερχόμενη εβδομάδα. Οπότε μαζί στην προσπάθεια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που θα πω ισως ειναι πολυ συνηθισμενο αλλα πολυ πολυ αληθινο, με αγχος αποτελεσμα δεν υπαρχει, 3 μηνες πριν 2 φιλες μου τα καταφεραν μετα απο 2,5 χρονια προσπαθιων και αυτο γιατι και οι δυο το απεβαλαν για δικο τους λογο η καθε μια, της μια μαλιστα ηταν ιατρικος ο λογος, επρεπε πρωτα να κανει μια επεμβαση και μετα να ξανα αρχισει τις προσπαθιες και εμεινε χωρις να το καταλαβει. ενας αλλος τροπος ειναι οπως και μενα με συμβουλεψε κοπελα απο εδω και την ευχαριστω πολυ γιατι ειχε αποτελεσμα ειναι να ασχοληθείς με τον εαυτο σου και οτι περιλαμβάνει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι αν σε βοηθησα κάπως. Το άγχος, δεν μας εγκαταλείπει εύκολα ας προσπαθούμε όμως όσο μπορούμε περισσότερο να χαλαρώνουμε. Κι εγώ που σου τα λέω πολλές φορές γίνομαι ράκος από το άγχος. Και όπως έργαψα στην άλλη σελίδα ό γιατρός μου, μου είπε, ότι το ψυχικό και σωματικό στρες δίνει εντολή στον οργανισμό οχι εγκυμοσύνη. Οπότε είναι πολύ σημαντικό να είμαστε ήρεμες. Εγώ προσπαθώ 2μιση χρόνια και πάω για την πρώτη σπεργατεύγχυση την ερχόμενη εβδομάδα. Οπότε μαζί στην προσπάθεια!!!!!!

 

κοριτσια συγνωμη αλλα δεν νομιζω πως υπαρχει κοπελα που προσπαθει και θελει τοσο πολυ μια εγκυμοσυνη και δεν εχει αγχος μα πως γινεται αφου δεν το αφηνεις στην τυχη του και οποτε ερθει αφου ολες παμε με προκληση και παρακολουθηση καθε μηνα τι να κανουμε δηλαδη να μην το σκεφτομαστε και τοτε γιατι μπαινουμε σ αυτη τη διαδικασια.δεν ξερω αν ειμαι παραλογη αλλα δεν δεχομαι το οτι κανεις υπερπροσπαθεια να μεινεις εγκυος και δεν αγχονεσαι.

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συγνωμη αλλα δεν νομιζω πως υπαρχει κοπελα που προσπαθει και θελει τοσο πολυ μια εγκυμοσυνη και δεν εχει αγχος μα πως γινεται αφου δεν το αφηνεις στην τυχη του και οποτε ερθει αφου ολες παμε με προκληση και παρακολουθηση καθε μηνα τι να κανουμε δηλαδη να μην το σκεφτομαστε και τοτε γιατι μπαινουμε σ αυτη τη διαδικασια.δεν ξερω αν ειμαι παραλογη αλλα δεν δεχομαι το οτι κανεις υπερπροσπαθεια να μεινεις εγκυος και δεν αγχονεσαι.

 

 

 

Εννοείται πως ειναι δύσκολο αλλά δεν είναι κρίμα να μην τα κατεφέρνουμε λόγο άγχους? Πολλές από μας δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα αλλά μια ανεξήγητη υπογονιμότητα. Αυτό και μονο θα πρέπει να μας κάνει να σκεφτούμε ότι κάτι πρέπει να κάνουμε με αυτό που βρίσκεται στην ψυχή μας. Η αναμονή, θα μου έρθει? δεν θα μου έρθει? δεν βοηθάει. Κι εγώ έχω αγωνία εκείνες τις μέρες αλλά επίσης παρατήρησα πως όταν είχα να ασχοληθώ με κάτι ευχάριστο οι μέρες περνούσαν πιο γρήγορα και όχι τόσο βασανιστικά.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως ειναι δύσκολο αλλά δεν είναι κρίμα να μην τα κατεφέρνουμε λόγο άγχους? Πολλές από μας δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα αλλά μια ανεξήγητη υπογονιμότητα. Αυτό και μονο θα πρέπει να μας κάνει να σκεφτούμε ότι κάτι πρέπει να κάνουμε με αυτό που βρίσκεται στην ψυχή μας. Η αναμονή, θα μου έρθει? δεν θα μου έρθει? δεν βοηθάει. Κι εγώ έχω αγωνία εκείνες τις μέρες αλλά επίσης παρατήρησα πως όταν είχα να ασχοληθώ με κάτι ευχάριστο οι μέρες περνούσαν πιο γρήγορα και όχι τόσο βασανιστικά.

 

Πόσο δίκιο έχεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν νομιζω οτι υπαρχει τροποσ να μην το σκεφτεσαι απο την στιγμη που μπαινεισ στην διαδικασια να κανεισ παιδι. απλα οταν κανεισ ερωτα με τον αντρα σου να το κανεισ επειδη πραγματικα το θεσ κ οχι γιατι πρεπει

Link to comment
Share on other sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΝΕΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΔΙΕΘΕΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!

 

5 1/2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΦΙΛΗ ΜΟΥ DEPPA.

 

ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.

ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ 1Η ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.....

 

 

Μπραβο που αντεξες τοσο καιρο :roll:Εγω προσπαθω 2 χρονια και σκεφτομαι τον αλλο μηνα για σπερματεγχυση....η παναγιτσα να ναι μαζι μας.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι καλησπερα!!

Η αληθεια ειναι οτι το αγχος δνε φευγει ευκολα ειδικα οταν περναει ο καιρος!Εγω προσπαθουσα 4,5 χρονια χωρις ουσιαστικο προβλημα αλλα ουτε με αποτελεσμα φυσικα.Εκανα εκτος απο ολες τις εξετασει λαμπαροσκοπησεις κλπ.. μια σπερματεγχυση και μια εξωσωματικη αποτυγχυμενες!!Φανταζεστε πολυ καλα πως ενιωθα και φυσικα το σκεφτομουν νυχτα μερα κλαματα κλπ!Λοιπον αποφασισαμε με τον συζηγο να προσπαθουμε μερα παρα μερα σε ολη την διαρκεια του κυκλου και οτι γινει.Τουλαχιστον θα λεμε οτι προσπαθησαμε γτ οσο ναναι ολο αυτο μας ειχε φθειρει λιγο και ερχομασταν σε επαφη μονο για γονιμοποιηση!Τον πρωτο μηνα λοιπον της εντατικης προσπαθειας που απετυχε εκλαψα οσο δεν ειχα κλαψει σε αυτα τα 4,5 χρονια!Δεν ξερω γτ με ειχε πειραξει τοσο.. αλλα ενιωθα πολυ ασχημα.Αφου ανασυνταχθηκα .. ηταν και Δεκεμβριος και ερχονταν γιορτες.. ειπα τελος.Δεν μπορω αλλο να ζω αυτο το δραμα.Δεν το αντεχα.Ειπα μεσα μου οτι θα κανω παιδι!Ημουν σιγουρη απλα δεν ηξερα το ποτε.Το πιστεψα ομως κοριτσια.Ετσι καναμε και τις επαφες μας.. περασα και καλα εκεινο το μηνα!Και εμεινα εγκυος.!!!Κιομως τα καταφερα μετα απο 4,5 χρονια και μαλιστα φυσιολογικα!Μαλιστα τις μερες που περιμενα περιοδο ειχα καφετια και νομιζα οτι αδιαθετισα .. οκ στεναχωρεθηκα λιγο αλλα μετα σκεφτηκα "τι ειχα τι εχασα... δεν θα κατσω να σκασω".Εντελει εμεινα.

Κατα την γνωμη μου το αγχος ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ!Απλα κοριτσια πρεπει να πιστεψτε οτι παιδι θα κανετε γτ αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!Τωρα τι να μεινετε τωρα τι σε 5 μηνες θα αλλαξει κατι??Το αποτελεσμα μετραει!Θα ελεγα να προσπαθειτε μερα παρα μερα σε ολη την διαρκεια του κυκλου.. ετσι δεν θα μετρατε γονιμες και δεν θα εχετε αγχος.. καντε καλο σεξ.. να νιωθετε ωραια και σεξυ.. μην κοιτατε συπτωματα.. γτ σε εμενα ηταν ενας μυθος και ειχα ακριβως τα ιδια με την περιοδο.Τπτ διαφορετικο!Μην καθεστε μετα στο κρεβατι απο την επαφη γτ σιγουρα μονο αυτο θα σκεφτεστε οποτε αγχος.Φροντιστε να κανετε κατι αλλο.Το να κατσεις κατακορυφο και τετοια για μενα ειναι μυθος!Εγω την ημερα που επιασα.. οχι μονο σηκωθηκα τρεχοντας γτ ειχα αργησει στη δουλεια.. εκανα και μπανιο!!!!!Δεν φανταζομουν φυσικα οτι θα εμενα γτ ελεγα σιγα τοσο καιρο δεν μενω.. τωρα θα μεινω???

Επισης κατα τη γνωμη μου παντα οι πρωινες ωρες ειναι καλυτερες γτ ο οργανισμος ειναι καλυτερος!!

Ελπιζω να βοηθισα εστω και λιγο αλλα ετσι τα βιωσα εγω!

Και μην ξεχνατε..Παιδι θα κανετε!!!Οποτε μην κολλατε στο ποτε!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με την maela.εμεις προσπαθουσαμε 2 1/2 χρονια χωρις οι εξετασεις μας να δειξουν καποιο προβλημα.καναμε μια μετακομιση,σηκωσα το απιστευτο βαρος,βρεθηκαμε με τον αντραμου ολο τον μηνα μονο 3 φορες απο τις οποιες οταν τελειωνε η επαφη δεν παρεμενα στο κρεβατι για λιγη ωρα οπως εκανα παλια.απλα πιστεψα πως το 2010 θα ηταν η χρονια μου....αληθεια το πιστεψα ....και εγινε το θαυμα.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτο το αγχος.......και εγω που ουσιαστικα ΜΟΝΟ ενα μηνα προσπαθω ειμαι αγχωμενη (αν ειναι δυνατον, ειμαι υστερικη το ξερω)........ παντως το νιωθω πως για ολες μας τα ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤ θα ερθουν γρηγορα......ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ..........

καλημεραααααα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ αυτο το αγχος.......και εγω που ουσιαστικα ΜΟΝΟ ενα μηνα προσπαθω ειμαι αγχωμενη (αν ειναι δυνατον, ειμαι υστερικη το ξερω)........ παντως το νιωθω πως για ολες μας τα ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤ θα ερθουν γρηγορα......ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΓΙΑ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ..........

καλημεραααααα!!!!!!!!!!

Αχ Μαράκι μου, πήγα να πέσω πάλι αλλά μου ανέβασες λιγάκι το ηθικό. Θετική σκέψη για θετικά αποτελέσματα, αυτό είναι. Κι εγώ το θέλω, το πιστεύω και το εύχομαι ότι τα θετικά τεστ θα έρθουν για όλες μας σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Μαράκι μου, πήγα να πέσω πάλι αλλά μου ανέβασες λιγάκι το ηθικό. Θετική σκέψη για θετικά αποτελέσματα, αυτό είναι. Κι εγώ το θέλω, το πιστεύω και το εύχομαι ότι τα θετικά τεστ θα έρθουν για όλες μας σύντομα!

 

καλημερα κοπελα μου.....μην μου πεφτεις......απλα να σκεφτεσαι ποσο συντομα θα κρατας αγκαλια το αγγελουδι σου...κλεισε τα ματια, καντο εικονα, φωναξε το δυνατα.....και.....θα γινει πολυ συντομα πραγματικοτητα........;););) το πιστευω......το νιωθω......ολες μας.....σε λιγο καιρο θα κραταμε τα αγγελουδια μας αγκαλια.......:D:D:D:D

αυτο το σκ εμαθα πραγματα που με εφεραν εν μερει στην πραγματικοτητα......ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΛΕΩ.....ερωτευτειτε ξανα τους αντρες σας, φλερταρετε, καντε ερωτα......και το θαυμα εχει ηδη ξεκινησει να συμβαινει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοπελα μου.....μην μου πεφτεις......απλα να σκεφτεσαι ποσο συντομα θα κρατας αγκαλια το αγγελουδι σου...κλεισε τα ματια, καντο εικονα, φωναξε το δυνατα.....και.....θα γινει πολυ συντομα πραγματικοτητα........;););) το πιστευω......το νιωθω......ολες μας.....σε λιγο καιρο θα κραταμε τα αγγελουδια μας αγκαλια.......:D:D:D:D

αυτο το σκ εμαθα πραγματα που με εφεραν εν μερει στην πραγματικοτητα......ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΛΕΩ.....ερωτευτειτε ξανα τους αντρες σας, φλερταρετε, καντε ερωτα......και το θαυμα εχει ηδη ξεκινησει να συμβαινει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Μαράκι μου, τι γλυκιά που είσαι! Πόσο δίκιο έχεις! Εύχομαι σε εσένα και σε όλες μας που το θέλουμε τόσο πολύ σύντομα να γίνει πραγματικότητα το όνειρο μας! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι μου, τι γλυκιά που είσαι! Πόσο δίκιο έχεις! Εύχομαι σε εσένα και σε όλες μας που το θέλουμε τόσο πολύ σύντομα να γίνει πραγματικότητα το όνειρο μας! :) :) :)

 

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με την κοπελα που ειπε οτι δεν γινετε να μην το σκεφτεσε απο την στιγμη που ξεκινας να προσπαθεις......Απλα θα σας ελεγα καλο ειναι να μην γινετε καθημερινο και να κατανταει εμμονη!Το λεω γιατι το περασα αυτο το σταδιο...να το σκεφτομαι συνεχεια!Περνοντας οι μηνες και χωρις κανενα αποτελεσμα ακομα, συνειδητοποιω οτι μονο κακο κανω στον εαυτο μου!Δεν αλλαζει το αποτελεσμα οσο και να αγχοθουμε και να κοιταμε συμπτωματα κτλ...Οταν ειναι η ωρα να συμβει το σιγουρο ειναι οτι θα συμβει!!!!!Μην χαλατε ολο σας το μηνα με αυτην την εμμονη,αργησα και εγω αλλα το καταλαβα!!!!

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΔΙΚΙΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΟΧΙ ΚΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑΝ ΑΣΘΕΝΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΦΑΝΤΑΣΙΑΝ ΕΓΚΥΟΣ!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΓΕΛΑΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΛΛΟ......

ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΡΙΤΗ Η ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΝΩ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΑΡΑ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ .ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια......

 

ουφ...ανακουφιση που σας βρηκα...

 

εμεις προσπαθουμε 2,5 χρονια...με κανενα απολυτως προβλημα... ολα ειναι οκ!

εχω κανει 2 μηνες (πριν τις γιορτες) παρακολουθηση ωορηξιας..γινεται κανονικα...αλλα συλληψη γιοκ.

επειδη με ξερω...ξερω οτι εχω παρα πολυ στρες (οχι τοσο για την εγκυμοσυνη) οσο για τα παρελκομενα (διαφορα θεματα με πεθερικα και σογια κτλ... που εγω τα διογκωνω και χαλαω την ηρεμια μου)

μεσα μου βαθια λεω "θα μεινω εγκυος , θα μεινω εγκυος " αλλα... επισης βαθια μεσα μου εγω μπλοκαρω το συστημα γιατι σκεφτομαι και προσπαθω να προβλεψω για να προλαβω...κατι που δεν γινεται ποτε! παντα αλλιως στα φερνει!

 

διαβασα τα κοριτσια που ξαφνικα μετα απο χρονια εμειναν..και αισιοδοξω....

και αγωνιω..και ελπιζω μαζι με σας να βρω τον τροπο να το ξεμπλοκαρω

 

καλο απογευμα

ήρθαν τα κορίτσια μας....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια......

 

ουφ...ανακουφιση που σας βρηκα...

 

εμεις προσπαθουμε 2,5 χρονια...με κανενα απολυτως προβλημα... ολα ειναι οκ!

εχω κανει 2 μηνες (πριν τις γιορτες) παρακολουθηση ωορηξιας..γινεται κανονικα...αλλα συλληψη γιοκ.

επειδη με ξερω...ξερω οτι εχω παρα πολυ στρες (οχι τοσο για την εγκυμοσυνη) οσο για τα παρελκομενα (διαφορα θεματα με πεθερικα και σογια κτλ... που εγω τα διογκωνω και χαλαω την ηρεμια μου)

μεσα μου βαθια λεω "θα μεινω εγκυος , θα μεινω εγκυος " αλλα... επισης βαθια μεσα μου εγω μπλοκαρω το συστημα γιατι σκεφτομαι και προσπαθω να προβλεψω για να προλαβω...κατι που δεν γινεται ποτε! παντα αλλιως στα φερνει!

 

διαβασα τα κοριτσια που ξαφνικα μετα απο χρονια εμειναν..και αισιοδοξω....

και αγωνιω..και ελπιζω μαζι με σας να βρω τον τροπο να το ξεμπλοκαρω

 

καλο απογευμα

 

καλως ηρθες.....καλα κανεις και αισιοδοξεις και μην το βαλεις ποτε κατω....ουτε να σε παιρνει απο κατω...!!!

εμεις κανουμε οτι μπορουμε για να ερθουν τα σπορακια μας....απλα αυτα μας παιδευουν λιγακι....!!!

 

Κοριτσια μου να σκεφτεσαι αυτο : ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ;););)

gdTrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...