Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποια τα συμπτώματα εγκυμοσύνης μετά απο βίο χημική κύησης


Recommended Posts

Γεια σας!!!μπορει να σας φανεί λίγο χαζη η απορία μου αλλά θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιες απο εσάς μείνετε τον επόμενο μήνα έγκυες μετά απο βίοχημική κύηση και τι συμπτώματα διαπιστώσετε.?τον προηγούμενο μήνα είχα αποβολή αυτόματη στις 15 του μήνα μετα ήρθε η περίοδος στις 19,,,με κύκλο 28-29 μερες περιμένω μετα τις 17!!!ειχα επαφές στις γόνιμες μερες και όχι μόνο!!!ενιωσα πολύ έντονα αυτή τη φορά την ωΟρηξια,,,τωρα έχω κάτι τράβηγματα όπως τον προηγούμενο μήνα πριν μάθω ότι ήμουν έγκυος,,,,θέλω να ακούσω τις απόψεις σας,,,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Καλημέρα,,19 σημερα και η περίοδος δεν ήρθε!!πριν 3 μερες έκανα ένα predictor early και βγήκε μια αχανή γραμμή!!χθες έκανα ένα predictor και βγήκε αρνητικό!!δε ξέρω τι να σκεφτώ,,,λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,,19 σημερα και η περίοδος δεν ήρθε!!πριν 3 μερες έκανα ένα predictor early και βγήκε μια αχανή γραμμή!!χθες έκανα ένα predictor και βγήκε αρνητικό!!δε ξέρω τι να σκεφτώ,,,λέτε?

 

Αχνη γραμμη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Γιατί δεν κάνεις μία χοριακή για να είσαι σίγουρη? Μην παιδεύεσαι με τα τεστ. Πήγαινε κατευθείαν για μια χοριακή για να μην έχεις καμία αμφιβολία! Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε καμια βδομάδα ακόμα, ή αν βιάζεσαι κάνε χοριακή!Μην χαλάσεις άλλα χρήματα σε τεστ, δεν αξίζει στην φάση που είσαι..

Ευχομαι καλά αποτελέσματα και είμαι σίγουρη οτι θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά σύντομα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!Γιατί δεν κάνεις μία χοριακή για να είσαι σίγουρη? Μην παιδεύεσαι με τα τεστ. Πήγαινε κατευθείαν για μια χοριακή για να μην έχεις καμία αμφιβολία! Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

 

Η χοριακη δείχνει απο ποια μέρα.?

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε καμια βδομάδα ακόμα, ή αν βιάζεσαι κάνε χοριακή!Μην χαλάσεις άλλα χρήματα σε τεστ, δεν αξίζει στην φάση που είσαι..

Ευχομαι καλά αποτελέσματα και είμαι σίγουρη οτι θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά σύντομα!!!!!!!!!

 

Ευχαριστω παρά πολύ για τις ευχές σου!θα περιμένω λίγο ακόμη!

Link to comment
Share on other sites

Η χοριακη δείχνει απο ποια μέρα.?

 

Έστω και με μία μέρα μόνο καθυστέρηση η χοριακή θα σου δείξει σίγουρο αποτέλεσμα. Πολλές φορές δείχνει και πριν από την καθυστέρηση αλλά καλύτερα να περιμένεις την καθυστέρηση! Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι εγκυούλα!

Link to comment
Share on other sites

Έστω και με μία μέρα μόνο καθυστέρηση η χοριακή θα σου δείξει σίγουρο αποτέλεσμα. Πολλές φορές δείχνει και πριν από την καθυστέρηση αλλά καλύτερα να περιμένεις την καθυστέρηση! Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι εγκυούλα!

 

Σε ευχαριστω παρα πολύ!!!!ευχομαι σύντομα να έχω ευχάριστα!!!

Link to comment
Share on other sites

Νικολετα μου σου ευχομαι να εισαι εγκυος απλα μην εμπιστευεσαι τα τεστ γιατι απο τη στιγμη που ειχες μια αποβολη πριν απο ενα μηνα ειναι πολυ πιθανο τα τεστ να κανουν λαθος.Ειχα κι εγω μια αποβολη πριν απο καποια χρονια και εναν μηνα μετα που νομιζα πως ξαναεμεινα εγκυος εκανα ενα τεστ και ηταν αχνο θετικο αλλα φυσικα δεν ημουνα.Το γραφουν και καποια τεστ πως αν υπηρχε προσφατη εγκυμοσυνη μπορει το αποτελεσμα να μην ειναι σιγουρο.Καλυτερα να περασουν λιγες μερες ακομα και μετα χοριακη.

Σου ευχομαι τα καλυτερα

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νικολετα μου σου ευχομαι να εισαι εγκυος απλα μην εμπιστευεσαι τα τεστ γιατι απο τη στιγμη που ειχες μια αποβολη πριν απο ενα μηνα ειναι πολυ πιθανο τα τεστ να κανουν λαθος.Ειχα κι εγω μια αποβολη πριν απο καποια χρονια και εναν μηνα μετα που νομιζα πως ξαναεμεινα εγκυος εκανα ενα τεστ και ηταν αχνο θετικο αλλα φυσικα δεν ημουνα.Το γραφουν και καποια τεστ πως αν υπηρχε προσφατη εγκυμοσυνη μπορει το αποτελεσμα να μην ειναι σιγουρο.Καλυτερα να περασουν λιγες μερες ακομα και μετα χοριακη.

Σου ευχομαι τα καλυτερα

 

Πραγματικά χαίρομαι που ακούω ανάλογες εμπειρίες κ συμβουλές!!!θα περιμένω άλλη μια βδομάδα ώστε αν είμαι έγκυος η χοριακη να είναι υψηλή και όχι χαμηλή όπως την προηγούμενη φορά!!!σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εγω στο δευτερο μου παιδακι εμεινα εγκυος μετα απο αυτοματη αποβολη μετα απο 3 μερες καθυστερηση.με το που ειχα καθυστερηση το καταλαβα οτι ημουν εγκυος με το που ειδα αιμα εκανα χοριακη που ηταν υψηλη και 2 μερες μετα ξανα εκαναγια να δουμε τι συμβαινει και φυσικα οι μοναδες επεφταν τις επομενες μερες.ο γιατρος μου μου ειπε οτι αυτο συμβαινει συχνα στις γυναικες και οτι τις περισσοτερες φορες ουτε που το ξερουν! εγω απλα η μουν υποψιασμενη και το ανακαλυψα.τον επομενο μηνα ημουν παλι εγκυος και ολα πηγαν τελεια! σου ευχομαι καλη τυχη!

οσο για τα συμπτωματα....σαν να περιμενεις να αδιαθετησεις!

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εγω στο δευτερο μου παιδακι εμεινα εγκυος μετα απο αυτοματη αποβολη μετα απο 3 μερες καθυστερηση.με το που ειχα καθυστερηση το καταλαβα οτι ημουν εγκυος με το που ειδα αιμα εκανα χοριακη που ηταν υψηλη και 2 μερες μετα ξανα εκαναγια να δουμε τι συμβαινει και φυσικα οι μοναδες επεφταν τις επομενες μερες.ο γιατρος μου μου ειπε οτι αυτο συμβαινει συχνα στις γυναικες και οτι τις περισσοτερες φορες ουτε που το ξερουν! εγω απλα η μουν υποψιασμενη και το ανακαλυψα.τον επομενο μηνα ημουν παλι εγκυος και ολα πηγαν τελεια! σου ευχομαι καλη τυχη!

οσο για τα συμπτωματα....σαν να περιμενεις να αδιαθετησεις!

 

Μετα απο την αυτόματη αποβολη εμεινες ξανά έγκυος με 3 μερες καθυστέρηση?και το ανακάλυψες με χοριακη η τεστ?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την αυτόματη αποβολη εμεινες ξανά έγκυος με 3 μερες καθυστέρηση?και το ανακάλυψες με χοριακη η τεστ?

 

ειχα αυτοματη αποβολη μετα απο 3 μερες καθυστερηση δηλαδη στην 4-5 βδομαδα απλα εγω εκανα τεστ απο την πρωτη μερα καθυστερησης και βγηκε θετικο μετα το αιμα εκανα χοριακη για να δουμε τι γινεται γιατι με υπερηχο τοσο νωρις δεν βλεπαμε.ηταν αποβολη τελικα και οι χοριακες επεφταν τις επομενες μερες. μου ηρθε ακομα μια φορα περιοδος και μετα εγκυος.

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites

ειχα αυτοματη αποβολη μετα απο 3 μερες καθυστερηση δηλαδη στην 4-5 βδομαδα απλα εγω εκανα τεστ απο την πρωτη μερα καθυστερησης και βγηκε θετικο μετα το αιμα εκανα χοριακη για να δουμε τι γινεται γιατι με υπερηχο τοσο νωρις δεν βλεπαμε.ηταν αποβολη τελικα και οι χοριακες επεφταν τις επομενες μερες. μου ηρθε ακομα μια φορα περιοδος και μετα εγκυος.

 

Εγώ τωρα έχω καθυστέρηση!!5 μερες κανονικά αν έχει αλλάξει ο κύκλος δε ξέρω!!!εκανα κάτι τεστ!!!αλλα βγήκαν αχνα θετικά και αλλα αρνητικά!!!δε νομίζω βέβαια να είμαι!!!αρχιζω να απογοητεύομαι!!!περιμενω καμία βδομάδα και μετα πάω για χοριακη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ τωρα έχω καθυστέρηση!!5 μερες κανονικά αν έχει αλλάξει ο κύκλος δε ξέρω!!!εκανα κάτι τεστ!!!αλλα βγήκαν αχνα θετικά και αλλα αρνητικά!!!δε νομίζω βέβαια να είμαι!!!αρχιζω να απογοητεύομαι!!!περιμενω καμία βδομάδα και μετα πάω για χοριακη!!!

 

συνηθως τα τεστ κατα 90% ειναι σωστα εγω και τις 3 εγκυμοσυνες με τεστ τις ανακαλυψα και μαλιστα απο αυτα που δειχνουν 22 μερες μετα τη συλληψη ουτε καν περιμενα την καθυστερηση στο πρωτο παιδι απλα επειδη ηταν με προγραμματισμο ανυπομονουσα! δοξα το θεο και τα δυο μου παιδακια τον μηνα που ειπα ξεκιναω εμεινα και εγκυος η αποβολη ηταν αρχικα εγκυμοσυνη απο "ατυχημα" να φανταστεις.παντως εμενα και μετα την αποβολη επειδη η ορμονη που ανιχνευουν τα τεστ υπαρχει στα ουρα οσα τεστ και αν εκανα εβγαιναν θετικα!!! ετσι εκανα χοριακες για να δουμε τις μοναδες με το περασμα των ημερων. ελπιζω να βοηθησα.:-D

 

ευχομαι να εισαι τελικα εγκυουλα!!!

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...